Na poznávačky "Maledivy s Lucií" v únoru a březnu 2025 zbývají volné poslední pokoje. Od 1. prosince 2024 jsou volné pokoje pouze na dotaz dle dostupnosti penzionů a hotelů. Uzavírka okruhů na únor 2025 je 31. prosince 2024. Neváhejte, jedná se o poslední okruhy!
Ubytování na Maledivách je nyní pestré, což dříve nebývalo, a je možné vybírat z mnoha druhů a kategorií. Na hustě obydlených a turistických ostrovech je možné najít i levné ubytování v obyčejných penzionech, ty ale nenabízíme a našim klientům je nemůžeme doporučit. Kvalitní penziony a hotely na pěkných obydlených ostrovech, které našim klientům nabízíme, jsou samozřejmě dražší. Levnou záležitostí rozhodně nejsou resorty, a to ani ty nejobyčejnější a ani safari lodě, katamarány nebo jachty. Dnes není levné skoro nic, tak se prostě a jednoduše nemůže požadovat po ubytování na nejlepších ostrovech v jedné z nejluxusnějších destinací na světě! Maledivy jednoduše nejsou Thajsko, Srí Lanka, Indie, Bali, Vietnam nebo jiné asijské destinace, kde luxusní hotely a resorty stojí pár korun. Maledivy patří k TOP 10 nejluxusnějším destinacím na světě a posledních 5 let se drží na 1. místě v nejlepších destinacích světa či v Indickém oceánu. Soutěží s ostrovy jako jsou Seychely, Francouzská Polynésie a dalšími exotickými ostrovy, a to znamená, že ani dovolená mezi místními v kvalitním ubytování nebo v resortech nebude stát stejné peníze, jako v jiných asijských zemích, ale bude o dost dražší. Dalším důvodem, proč Maledivy nejsou levnou dovolenou, je také to, že se sem veškeré zboží včetně potravin dováží z různých konců světa. A to světe div se, i mořské plody.
Maledivy: Ubytování na ostrovech aneb Ubytování v mém malém tropickém ráji
Osobní letité zkušenosti s ubytováním na Maledivách
Osobně jsem za mlada na ubytování zase tak moc náročná nebyla a jako dítě a puberťačka jsem ráda spala i pod stanem, ale po uplynutí mých 35. narozenin, což už je nějaký ten pátek, se ve mně něco hodně změnilo, a na ubytování jsem začala být náročnější. Po uplynutí mých 40. narozenin je to ještě horší. Nejraději bych spala už jenom ve 4* a 5* hotelech a resortech. Vždy samozřejmě ale nejprve preferuji lokalitu, ostrov a až poté ubytování. Rozhodně ale nejsem typ člověka, který se rád vyspí všude a za každou cenu. I když na Maledivách už jsem vyzkoušela snad úplně všechno.
Když jsem s cestovkou začínala, tak nebylo moc na výběr a navíc bylo, je a bude důležité mít vlastní zkušenosti. Kdysi dávno jsem 3 noci spala na neobydleném farmářském ostrově bez sladké vody a elektřiny, na obydleném ostrově v místnosti s dalšími 5 místními na matraci na zemi pokryté starým a děravým linoleem. Místnost měla pouze plechovou střechu odkud na mě při dešti kapala voda. Pokoj byl tmavý, měl pouze jedno malé okénko kudy dovnitř lezli brouci, švábi a komáři. Nebyla tu ani klimatizace a ani teplá voda. Spala jsem v obyčejných starých domech, ve 2* a 3* ubytování, ve 4* penzionech, hotelech či resortech, ale také v mnoha luxusních 5* hotelech a resortech, kde jedna noc stojí od 50 000 Kč do 100 000 Kč a více, a vybrané vily či soukromé ostrovy i miliony korun. Jelikož jsem na Maledivách vyzkoušela všechny možné typy ubytování, včetně kajuty na staré 2* lodi, 3* i 4* kajuty v podpalubí i s výhledem na moře, a také kajutu / prezidentské apartmá na ocelové 5* luxusní jachtě Azalea, které na 1 noc stojí cca 125 000 Kč, dovolím si tvrdit, že pro jakéhokoliv klienta dokážu najít to správné ubytování, penzion, hotel, resort anebo loď.
Druhy ubytování na obydlených lokálních ostrovech
Od konce roku 2009, kdy bylo znovu povolené cestování na obydlené lokální ostrovy, do konce roku 2014, na těchto ostrovech neexistovaly žádné penziony a ani hotely u pláží. Ubytovat se bylo možné pouze v penzionech situovaných ve vesnicích. První plážové penziony a hotely se na obydlených ostrovech objevily až v roce 2015. Nejednalo se ale o typické domky, vilky či bungalovy, které jsou vystavěny na resortech, nýbrž o několika patrové penziony a hotely jako je třeba Dhiguveli Maldives nebo Plumeria Maldives, anebo řadu pokojů přilepených k sobě, něco jako řadovky, co známe od nás.
Plážové domečky a plážové vilky či plážové bungalovy nebo chcete-li domečky na pláži se nyní, zhruba od roku 2016, ale pozor, pouze výjimečně, a pouze na vybraných obydlených ostrovech, např. Sabba Beach Villas & Spa, najít dají. Ceny těchto vilek či bungalovů na pláži na obydlených lokálních ostrovech jsou skoro srovnatelné s bungalovy na starých resortech před rekonstrukcí.
Od roku 2016 se také na obydlených ostrovech začínají objevovat objekty rádoby připomínající resorty, takové hotely resortního typu aneb "Resorty na lokálech", jejichž cena je ale většinou srovnatelná s cenami starších resortů nebo resortů v lokalitě hlavního města Male. Domečky na vodě aneb vodní vily se na obydlených lokálních ostrovech nevyskytují a doufám, že ani vyskytovat nebudou. To by vládě muselo už opravdu hodně přeskočit. Obydlený ostrov je obydlený ostrov a resort je resort.
Extrémně nízké ceny dovolené na obydlených ostrovech na Maledivách
Cenové extrémy, kdy se dovolená na Maledivách na obydlených ostrovech v roce 2014 a 2015 dala vč. zpáteční letenky koupit za 20 000 Kč až 25 000 Kč, jsou již dávno pryč. Snížení ceny letenek a ubytování bylo zapříčiněno ekonomickou krizí v Rusku, a tím že se rapidně pohnul kurz USD.
Poměrně cenově dostupně se dala dovolená na Maledivách pořídit i v počátcích doby Covidí v druhé polovině roku 2020 a první polovině roku 2021. V druhé polovině roku 2021 a v sezóně roku 2022 se ceny opět vrátily tam, kde byly před Covidem a krizí. V sezóně roku 2022 a 2023 byly ceny ubytování vyšší než v předchozích letech. Nová sezóna 2024 a 2025 je opět dražší. Zdražuje se vše, tedy i dovolená! Maledivy opravdu nejsou levné, i když to tak dle prvních pár stránek na online rezervačních systémech může vypadat. V roce 2025 nás čeká další zvýšení daní.
Nejlevněji se dá ubytování pořídit v nízké sezóně, v období dešťů . Jedná se ale o 2* penziony se šváby a plísní, mnohdy na ostrovech, které jsou přeplněné jak místními, tak turisty. Takové ubytování u nás nezakoupíte!
Zpáteční letenky z Prahy na Maledivy se v ekonomické třídě, nemluvím o nízkonákladových aeroliniích, nyní pohybují od 19 000 Kč do 30 000 Kč a výše. S nízkonákladovkou zpáteční letenku pořídíte i do 15 000 Kč. Levněji, než z Prahy se nyní dají pořídit letenky z Vídně, Mnichova, Frankfurtu, Berlína, z Budapešti a občas také z různých letišť v Polsku.
Nákup letenek na ostrov Gan na Addu atolu / Seenu atolu, tedy pokud nejste vášnivý potápěč, nedoporučujeme. Tato lokalita je vhodná pouze pro potápěče, a pokud s opět otevře jeden ze zavřených resortů, tak pro golfisty. Celý Addu / Seenu atol je obrostlý mořskou trávou a většinu roku tu panuje velmi špatné počasí. Sezóna tu bývá pouze 4 měsíce v roce.
Orientační ceny ubytování na obydlených lokálních ostrovech v roce 2024 a 2025
Již zmíněným důvodem, proč jsou ceny na Maledivách i na obydlených ostrovech vyšší, než všude jinde v Asii je ten, že se na ostrovy a do země vše dováží z jiných zemí, a to znamená, že se do cen promítne poněkud drahá doprava. Veškeré zboží se doveze do přístavu v Male a odtud se zboží loděmi dále distribuuje na různé atoly. Orientační tabulka s cenami, kterou berte s rezervou. Většinou jsou ceny na Maledivách vyšší.
Maledivy jsou unikátní a mají svůj řád a pravidla. Chcete-li tu strávit dovolenou "levně", musíte se hold přizpůsobit. Ať jízdním řádům, tak životnímu stylu. "other way holiday" si tyto pravidla nevymýšlí, jsou daná Maledivskou republikou, politickou a náboženskou kulturou. Chcete pařit v baru? Tak buď musíte na resort, který tyto služby nabízí, a řádně za dovolenou zaplatit, anebo do jiné destinace, třeba právě na Srí Lanku, do Thajska nebo na Bali.
Níže uvedená čísla jsou pouze orientační, na uvědomění si toho, za kolik a co orientačně můžete mít. Nejedná se o nabídky dovolené!!!
Příklad 1: Na celý pobyt, 7 nocí / 8 dní, máte 20 000 Kč včetně letenky pro 1 os.
Bude to znít drsně, ale: "Vraťte se z toho snového obláčku zpět na zem!" Rozpočet máte tak max. na Egypt nebo Tunisko. I to Chorvatsko je dnes už o dost dražší! Anebo na nějaký super last minute charterový zájezd od německé či polské masové cestovky, což my opravdu nejsme. Za 20 000 Kč dnes stěží koupíte zpáteční letenku z Evropy na Maledivy.
Příklad 2: Na celý pobyt, 7 nocí / 8 dní, máte 10 000 Kč, rozpočet bez letenek pro 1 os.
Máte rozpočet na obyčejný 3* penzion na hustě obydlených a velmi turistických obydlených ostrovech na Kaafu atolu, např. Huraa, Himmafushi, Thulusdhoo, Dhiffushi, Gulhi, Maafushi a Guraidhoo, s polopenzí a možná vám ještě zbude na trajekt v nízké, dešťové až prostřední sezóně. Tyto zastavěné a turistické ostrovy již mnoho let nenabízíme!
Příklad 3: Na celý pobyt, 7 nocí / 8 dní, máte 15 000 Kč, rozpočet bez letenek pro 1 os.
Máte rozpočet na 3* penzion, třeba Scuba Inn na Omadhoo na Alif Dhaal atolu s polopenzí a transfery v TOP sezóně anebo na kombinaci ostrovů, doprava veřejným trajektem (nezajišťujeme), anebo 4* hotel v oblasti Kaafu atolu, Vaavu atolu (Fulidhoo, Thinadhoo, Felidhoo, Keyodhoo a dalších), na severním Ari atolu (Thoddoo, Rasdhoo, Ukulhas, Mathiveri, Bodufolhudhoo, Maalhos), na jižním Ari atolu (Hangnaameedhoo, Mahibadhoo, Dhangethi, Dhigurah, Maamigili a Fenfushi) nebo na Baa atolu (Dharavandhoo, Maalhos, Kihaadhoo, Kamadhoo a dalších ostrovech) či na Goidhoo atolu (Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo) v prostřední nebo TOP sezóně s polopenzí. Byť jsme byli první, kdo dovolenou na obydlených ostrovech na Maledivách představil v Česku a na Slovensku, dnes již nabízíme pouze pár nejkrásnějších a méně turistických obydlených ostrovů.
Příklad 4: Na celý pobyt, 7 nocí / 8 dní, máte 20 000 Kč, rozpočet bez letenek pro 1 os.
Máte rozpočet na dovolenou s polopenzí a transfery v penzionu Sabba Beach Suite (À la carte) na krásném obydleném ostrově Fodhdhoo, v penzionu Lhohi Inn na obydleném ostrově Lhohi na Noonu atolu, v hotelu Dhiguveli Breeze na nádherném obydleném ostrově Dhigurah na Alif Dhaal atolu nebo v hotelech Plumeria Maldives na obydleném ostrově Thinadhoo na Vaavu atolu, a to dokonce v té nejvyšší TOP sezóně. Nabízíme to nejlepší na těch nejkrásnějších a méně turistických obydlených ostrovech.
Příklad 5: Na celý pobyt, 7 nocí / 8 dní, máte 25 000 Kč, rozpočet bez letenek pro 1 os.
Máte rozpočet na dovolenou s plnou penzí v penzionu Blue Coral Vashafaru 3* na krásném obydleném ostrově Vashafaru na Haa Alif atolu nebo v hotelu Dhiguveli Maldives na nádherném obydleném ostrově Dhigurah na Alif Dhaal atolu, a to dokonce v té nejvyšší TOP sezóně. Nabízíme to nejlepší na těch nejkrásnějších a méně turistických obydlených ostrovech.
Příklad 6: Na celý pobyt, 7 nocí / 8 dní, máte 30 000 Kč, rozpočet bez letenek pro 1 os.
Máte rozpočet na dovolenou s plnou penzí (a la carte), transfery a exkurzemi v úžasných plážových vilkách Sabba Beach Villas & Spa na obydleném ostrově Fodhdhoo na Noonu atolu nebo v plážovém penzionu Village Hideaway and Spa 3,5* na obydleném ostrově Fulhadhoo na Goidhoo atolu v TOP sezóně. Nabízíme to nejlepší na těch nejkrásnějších a minimálně turistických obydlených ostrovech.
Orientační ceny ubytování na resortech na Maledivách v roce 2024 a 2025
Na resorty samozřejmě musíte mít rozpočet vyšší než na obydlené ostrovy, a to zhruba od 50 000 Kč výše, bráno bez letenky, v případě, že byste rádi All Inclusive na 7 nocí na resortu takovém, aby opravdu za něco stál, a byl postaven na pěkném ostrově a v pěkné lokalitě. Ano, na rezervačních systémech je možné najít i nižší ceny, ale v nízké sezóně nebo na resortech, které za to nestojí, respektive nejsou vystavěny v pěkných lokalitách a ani na pěkných ostrovech. Takové my nenabízíme.
Starší 3* resort se v sezóně pro 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji / bungalovu či vilce na pláži na 7 nocí s All Inclusive, vč. dopravy na Maledivách a zpáteční letenky z Prahy na Maledivy, cenově pohybuje od 65 000 Kč výše. Lepší 4* resort je možné zakoupit od 85 000 Kč, 4,5* resorty od 120 000 Kč do 200 000 Kč a 5* resorty od 200 000 Kč a výše. Vždy záleží na kurzu USD nebo EUR a také na aktuálních cenách a speciálních nabídkách resortů.
Vodní vily, které se nachází pouze na resortech, za 30 000 Kč na 7 nocí opravdu neseženete, a to ani vy a ani my, byť často dokážeme i nemožné. Nejlevnější vodní vila se cenově pohybuje od 10 000 Kč za jednu noc za vilu, a to znamená, že za 30 000 Kč budete mít vodní vilu na 3 noci, pomalu bez jídla a dopravy, a to ještě v dešťové sezóně. Pozor, u zmíněných cen mám na mysli TOP sezónu.
V nízké sezóně jsou ceny nižší. Záleží také na stáří resortu, letecké společnosti a odletovém letišti. Některé starší resorty anebo resorty na ne zrovna pěkných ostrovech mají v nízké sezóně stejné ceny jako některé nové hotely na obydlených ostrovech. Když oželíte alkohol, je to na pováženou. Výše zmíněné ceny se vždy vztahují ke dvoulůžkovému pokoji obsazenému 2 osobami. Singles na Maledivách zvýhodněné nejsou. Platí za dvoulůžkový pokoj mínus strava a doprava za druhou osobu.
Na resorty máme všechny cestovky stejné ceny, pokud se nejedná o exkluzivitu na určitý trh! Resorty mají velmi striktní politiku! Obydlené lokální ostrovy jsou něco jiného, a je to velký rozdíl!
Speciální zaváděcí ceny mají většinou resorty v tzv. zkušebním operačním režimu aneb Pre-opening, který bych nedoporučila ani nepříteli, natož našemu klientovi. Pozor, opět se ale nejedná o poloviční ceny.
Rodinné ubytování pro více osob? Výjimečné!
Jste-li větší rodina do 5 osob, nikde vás, kromě dražších resortů, a pár našich vybraných partnerských penzionů a hotelů, kde to umíme ukecat, pokud je pokoj dostatečně velký, neubytují v jednom pokoji s jednou ložnicí. Ve většině penzionů a hotelů i resortů musíte mít 2 pokoje nebo 2 vily či dvouložnicovou vilu za plnou cenu!!! Dvouložnicové vily jsou opravdu velice drahé. Veškeré nabídky pro rodiny s dětmi a skupiny pro více osob, se vždy připravují na míru a je nutné je s ubytovacími kapacitami prodiskutovat. Ve většině případů také požádat o výjimky z běžných ceníků. Kompletní informace o cestování s dětmi a family friendly ubytování.
Jednolůžkové pokoje a jednolůžkové vily na Maledivách neexistují!
Ve většině destinacích na světě jednolůžkové pokoje či vily neexistují. V 99 % se jedná o dvoulůžkový pokoj či vilu, u jehož či jejíž ceny je odečtena strava, doprava, daně a poplatky za druhou osobu, což zase tak velká částka nebývá. Znamená to tedy, že cena za single / jednolůžkový pokoj nebo jednolůžkovou vilu rozhodně nebudete platit poloviční cenu z ceny za dvoulůžkový pokoj nebo za dvoulůžkovou vilu! Cestovat na Maledivy či kamkoliv jinam solo / single se finančně nevyplatí!!! Z hlediska ceny je vždy lepší cestovat ve dvou.
Single cestování na Maledivy a bezpečnost? Hrozí maximálně otěhotnění s místním!
Z hlediska bezpečnosti je cestování na Maledivy pro jednotlivce bezpečné. Obávat se nemusí ani samostatně cestující dámy. I když, pozor na chlapce z vodních sportů a potápěče s dokonalými břišáky. Ne jedna Češka, Slovenka a mnoho cizinek již podlehlo dokonale vypracovaným, čokoládově hnědým tělům a sladkým řečičkám, po prvním sexu s Maledivcem otěhotněly a teď mají na krku česko-maledivské nebo slovensko-maledivské děti bez tatínka Maledivce... Ne, srandu si nedělám! Málokomu lásečka vydržela! Vše o životě na Maledivách a s Maledivcem z vlastní zkušenosti a zkušenosti mých kdysi známých.
Kategorie penzionů, hotelů a resortů – Známkování by other way holiday
Známkování ubytování není jednoduché. Oficiálně má svá pravidla. Ubytování se známkuje především dle vybavení, počtu a velikosti pokojů. Z mého pohledu je ale důležitý také další faktor, a to stáří ubytování či kvalita a krása ostrova, a to jak lokality, tak ostrova samotného, pláží, lagun či korálových útesů. Ve většině destinací na světě, a na Maledivách tomu není jinak, si ubytovací kapacity * udělují sami, což pak ale absolutně neodpovídá realitě. Penzion, hotel nebo resort může mít oficiálně 5*, mít excelentní servis a stravu, ale pokud je 20 let starý, nebude to to samé jako fungl nová 5*. Vytvořila jsem vlastní známkování, které odpovídá evropským standardům a při výběru ubytování napoví.
2,5* - Velmi dobrá, nová 2* s něčím navíc anebo starší 3*
3* - Regulérní 3*
3,5* - Velmi dobrá, nová 3* s něčím navíc anebo starší 4*
4* - Regulérní 4*
4,5* - Velmi dobrá, nová 4* s něčím navíc, 5*, které do 5* něco chybí nebo starší 5*
5* - Regulérní 5*
5* LR - Regulérní luxusní 5*; LR = Luxury Resort
5* HELR - Regulérní luxusní high-end 5*; HELR = High-End Luxury Resort
Dále máme vlastní známkování ostrovů samotných, zeleně, pláží, lagun a korálových útesů, to je ale naše know how.
Stopover na Maledivách aneb Krátká zastávka v ráji
Stopover na Maledivách na méně než 3 noci je opravdu velký nesmysl a pouze vyhozené peníze oknem! Stopover se ve většině případů týká hlavně penzionů a hotelů na obydlených lokálních ostrovech kolem hlavního města Male a letiště. Většina resortů stopovery nenabízí a vzhledem k ceně transferu, pokud se nejedná o resorty v těsné blízkosti Male, které slouží jako tranzitní resorty, se také finančně nevyplatí. Resorty většinou mají délku pobytu stanovenou na minimálně 3 noci, což je rozumné. Stopover na Maledivách na méně než 3 noci vám rovněž zkazí celkový dojem z božských Malediv, jelikož neuvidíte nic jiného než město a jeho okolí, tedy Kaafu atol aneb severní Male atol nebo jižní Male atol. Zapomeňte na stopover a naplánujte si v našem nádherném tropickém ráji alespoň 5 nocí!
Stopover na Maledivách na 1 až 2 noci → Z kapacitních důvodů již nezajišťujeme!
Zastávka na Maledivách na 1 až 2 noci je nesmysl, protože z Malediv nic neuvidíte, ale když už to musí být, doporučuji zůstat na severním nebo jižním Male atolu. V případě 1 noci na městském obydleném ostrově Hulhumale nebo v hlavním městě Male, v některém z penzionů nebo hotelů. Pokud na Maledivách máte stopover na 2 noci, doporučuji ubytování na zmíněných obydlených ostrovech či na obydleném ostrově Villingili (ViliMale), ze kterých si můžete udělat jednodenní výlety za šnorchlováním, na The Marina Crossroads či na nějaký z blízkých resortů. Nejideálnějším ostrovem pro krátký stopover je ostrov Hulhumale. V případě, že nechcete stopover trávit na obydleném ostrově, doporučuji pobyt na nějakém z blízkých resortů v lokalitě letiště, jako jsou například resorty Kurumba, Sheraton Maldives Full Moon, Kuda Bandos, Bandos, Centara Ras Fushi, Velassaru Maldives, Adaaran Prestige Vadoo, Hard Rock Hotel a Saii Lagoon u The Marina Crossroads, SO Maldives, Taj Exotica Resort & Spa a Embudu Village. Všechny penziony, hotely a resorty na Maledivách nabízí různé výlety a aktivity. Přímo na Hulhumale nebo na Villingili jsou dostupné vodní sporty a také potápění, které ale při takto krátkém pobytu není možné. Ceny za exkurze a aktivity se pohybují od 25 USD výše. Vždy je také možné prozkoumat Male a Hulhumale na vlastní pěst. Na stránce o hlavním městě Male pro vás mám pár tipů nebo je možné najmout si místního průvodce, který je ale spíš takový naháněč do suvenýr shopů. Pozor, na zmíněných městských obydlených ostrovech není bikini pláž a je tu tak zakázáno koupat se v bikinách či plavkách. V případě zájmu o vykoupání se, doporučuji půldenní nebo celodenní výlet na The Marina Crossroads do beach club. Takto krátký nucený stopover často bývá zahrnut v rámci levných letenek od nízkonákladových dopravců.
Stopover na Maledivách na 3 až 4 noci → Z kapacitních důvodů již nezajišťujeme!
Zastavit se na Maledivách na 3 až 4 noci, tak to už zní trochu lépe, ale pořád to není to pravé ořechové! Při takto krátkém stopoveru pro pobyt na obydlených ostrovech i resortech stále doporučím lokalitu severního a jižního Male atolu, a to z důvodu dopravní dostupnosti, ceny dopravy a času dopravou stráveným. Tedy pokud jste na Maledivy nepřiletěli private jetem aneb soukromým letadlem! Platí zmíněné výše plus obydlené ostrovy a resorty na celém severním a jižním Male atolu vč. prohlídky hlavního města Male. Tento krátký stopover je většinou kombinován s poznávačkou na Srí Lance.
Stopover na Maledivách na 5 až 6 nocí → Zajišťujeme s omezením!
Zastavit se na Maledivách na 5 až 6 nocí to už zní rozumněji. V nabídce pro vás máme ty nejlepší obydlené ostrovy a resorty. V případě 6 nocí je možné nakombinovat i dva různé ostrovy, a to 2 obydlené ostrovy na stejném atolu nebo obydlený ostrov a resort na stejném atolu. Rovněž tu platí možnost prohlídky hlavního města Male. Z kapacitních a časových důvodu v případě pobytu na 5 nocí zajišťujeme pouze pobyt na 1 obydleném ostrově nebo pobyt na 1 resortu. V případě 6 nocí zajišťujeme pobyt buď na 1 obydleném ostrově nebo na 1 resortu. V případě kombinace ostrovů zajišťujeme pouze pobyt na 1 obydleném ostrově na 3 noci a pobyt na 1 resortu na 3 noci. Z vlastní letité zkušenosti ale říkám, že být na jednom ostrově pouze 3 noci je velice únavné, a hlavně si pořádně nic neužijete. Lepší a cenově rozumnější je ubytovat se na jednom ostrově a vyrazit z něho na výlety. I tento krátký stopover bývá většinou kombinován s poznávačkou na Srí Lance či stopoverem v Doha v Kataru, která je na stopover jako dělaná nebo ve Spojených arabských emirátech.
Dovolená na Maledivách na 7 a více nocí → Zajišťujeme kompletní servis!
Strávit na Maledivách 7 a více nocí, tak to už je velmi rozumné! V nabídce pro vás máme ty nejlepší obydlené ostrovy a resorty a kombinace různých ostrovů. Při 7 a více nocích strávených na Maledivách máte v případě zájmu možnost kombinovat i různé ostrovy na různých atolech. I v tomto případě doporučujeme a zajišťujeme pobyty v případě kombinace ostrovů na min. 3 nocí na každém z nich. Čím více ostrovů nakombinujete, tím více se pobyt prodraží. Opět vč. možnosti prohlídky hlavního města Male. Mnoho ubytovacích kapacit preferuje pobyty na 7 nocí a výše. Při pobytu od 7 nocí výše různé ubytovací kapacity nabízí i různé benefity a lepší ceny nebo v případě vybraných resortů i dopravu zdarma.
Pozor na cestování na obydlené ostrovy v pátek!
V případě cestování na obydlené ostrovy je lepší se vyhnout příletu a odletu v pátek. V tento den na obydlené ostrovy mimo městských nejezdí trajekty a na většinu ani rychlo lodě, jelikož je na Maledivách volno. Soukromé sdílené rychlo lodě jezdí v pátek pouze na pár vybraných obydlených ostrovů, pokud například hotel nevlastní vlastní rychlo loď a dopravu si nezajišťuje sám. Možné je využít i vnitrostátní lety například na obydlené ostrovy Dhigurah na Alif Dhaal atolu, Fodhdhoo a Lhohi na Noonu atolu nebo Vashafaru a Kelaa na Haa Alif atolu či na Baa atol a další vzdálené ostrovy. VŠE O DOPRAVĚ NA MALEDIVÁCH.
© Informace a fotografie použité na stránce o ubytování a stopoverech na Maledivách
Informace použité na této stránce o ubytování na Maledivách vychází z vlastních dlouholetých zkušeností, z fakt a cenové politiky ubytovacích kapacit. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, z mého života na Maledivách a pravidelných cesto do ráje.