top of page
Ubytování na Maledivách

Maledivy: Ubytování na ostrovech aneb Ubytování v mém malém tropickém ráji 

Ubytování na Maledivách není žádnou levnou záležitostí, nikdy nebylo, není a nebude, a to ať se jedná o "levné ubytování" v obyčejných penzionech a hotelech, tak v lepších ubytovacích kapacitách na obydlených lokálních ostrovech nebo ve starších a levnějších resortech anebo v luxusních resortech. Dnes není levné nic, tak to prostě a jednoduše nemůžete požadovat, ani v jedné z nejluxusnějších destinací na světě!

Maledivy jednoduše nejsou Thajsko, Srí Lanka, Indie, Bali nebo jiné asijské destinace. Jak už bylo zmíněno, Maledivy patří k TOP 10 nejluxusnějším destinacím na světě a několik posledních let se drží na prvním, druhém nebo třetím místě. Soutěží s ostrovy jako jsou Seychely, Francouzská Polynésie, Mauricius a dalšími exotickými ostrovy, a to znamená, že ani dovolená mezi místními nebude stát stejné peníze, jako v jiných asijských zemích, ale bude o dost dražší. V listopadu 2020 Maledivy získaly 1. místo v celosvětově známé a prestižní soutěži World Travel Awards, a staly se tak nejlepší destinací na světě pro rok 2020. Své prvenství obhájily znovu v roce 2021 a 2022, kdy obhájily prvenství celkem ve 4 kategoriích. Jsme nejlepší destinací na světě, nejlepší plážová destinace na světě, nejlepší potápěčská destinace na světě a máme nejlepší turistický board na světě.

Dalším důvodem, proč Maledivy nejsou levné, je také to, že se sem veškeré zboží včetně potravin dováží z různých konců světa. A to světe div se, i mořské plody.

Ubytování na pláži, Maledivy

Moje osobní letité zkušenosti s ubytováním na Maledivách

Osobně jsem za mlada na ubytování zase tak moc náročná nebyla a ráda spala i pod stanem, ale po uplynutí mých 35. narozenin, což už je nějaký ten pátek, se ve mně něco hodně změnilo, a na ubytování jsem začala být náročnější. Po uplynutí mých 40. narozenin je to ještě horší.😅Nejraději bych spala už jenom ve 4* a 5* hotelech a resortech.🙈Vždy samozřejmě ale nejpre preferuji lokalitu, ostrov a až poté ubytování. Rozhodně ale nejsem typ člověka, který se rád vyspí všude a za každou cenu. I když na Maledivách už jsem vyzkoušela snad úplně všechno. Když jsem s cestovkou začínala, tak nebylo moc na výběr a navíc bylo, je a bude důležité mít vlastní zkušenosti. Kdysi dávno jsem 3 noci spala na neobydleném ostrově bez sladké vody a elektřiny, na obydleném ostrově v místnosti s dalšími 5ti místními na matraci na zemi pokryté starým a děravým linoleem. Místnost měla pouze plechovou střechu odkud na mě při dešti kapala voda. Pokoj byl tmavý, měl pouze jedno malé okénko kudy dovnitř lezli brouci a komáři. Nebyla tu ani klimatizace a ani teplá voda. Spala jsem v obyčejných starých domech, ve 2* a 3* ubytování, ve 4* penzionech, hotelech či resortech, ale také