top of page
Golf na Maledivách, golfová dovolená Maledivy

Maledivy: Golf a golfová dovolená v tropickém ráji

Milujete golf a rádi byste si jej zahráli na Maledivách? Golfových hřišť je tu ale pouze pár. Největší a v minulosti nejlepší se nachází na resortu Shangri-La's Villingili na Seenu atolu (Addu), který je ale bohužel dočasně uzavřen. Perfektní golfové hřiště najdeme na českém luxusním resortu Velaa Private Resort na Noonu atolu, který patří Jiřímu Šmejcovi a Danielu Křetínskému. V roce 2023 otevřel své brány resort Jawakara Islands na Lhaviyani atolu na Maledivách, který v lednu 2024 do provozu uvedl větší golfové hřiště.

Menší golfové hřiště je možné najít na resortu Kuredu, Meeru a Hideaway Beach. Mini Golf na Villa Park (Sun Island). 

V budoucnu bude na Maledivách možné najít také plovoucí golfové hřiště s podmořským tunelem, které je součástí projetku The 5 Lagoons!

Pokud jste opravdový golfový nadšenec, máte dostatek času a skvěle nabité bankovní konto, golf si můžete zahrát třeba ve třech destinacích během jedné dovolené, a to třeba nejdříve na Srí Lance, poté na Maledivách a nakonec v Doze v Kataru nebo ve Spojených arabských emirátech.

Na Srí Lance najdeme 7 golfových hřišť, ale pouze 4 z toho jsou perfektní, golfová hřiště na Maledivách jsou zmíněná výše, v Doze v Kataru je možné najít také poměrně velké množství golfových hřišť a ve Spojených arabských emirátech je  něco kolem 20 golfových klubů a hřišť. Například nejenom golfové resorty Shangri-La nabízí parádní golfová hřiště ve všech zmíněných destinacích. 

O nabídku na perfektní golfovou dovolenou nás neváhejte kontaktovat. 

Golfový resort Shangri-La's Villingili Maldives na Addu / Seenu atolu na Maledivách

Resort Shangri-La's Villingili Maldives s největším golfovým hřištěm na Maledivách je aktuálně uzavřen na dobu neurčitou. Resort se potýkal s malou obsazeností již před Coviďákem. Addu / Seenu atol je velmi specifický. Jedná se o poslední atol Malediv, který je blízko u rovníku a je tu větší horko. Na své si tu přijdou potápěči, jelikož tu najdeme jedny z nejvyhlášenějších potápěčských spotů. Na Maledivách se šušká, že maledivská vláda plánuje tento atol trošku oživit a přivézt sem koně. Osobně bych tento atol opravdu doporučila pouze potápěčům a v případě znovu otevření Shangri-La's Villingili také golfistům.

© Informace a fotografie použité na této stránce o golfu na Maledivách

Informace o golfu na Maledivách použité na této stránce pochází od personálu resortů a mých inspekcí na resortech, kde je možné najít golfová hřiště. Úvodní fotografie v koláži použité na této stránce jsou oficiální fotografie z resortu Shangri-La's Villingili. Ostatní fotografie jsou mé vlastní, a to ze života a pobytů na Maledivách.

Zahrajte si golf na Maledivách

bottom of page