Poptávka dovolené nejenom na Maledivách dle vašich přání a finančních možností

Jak zadat poptávku, jak to u nás chodí anebo jak rovnou objednat? Jednoduše, žádná velká věda!

Poptávky na vysněné dovolené přijímáme pouze e-mailem! Poptávky formou zpráv na sociálních sítích typu Facebook a dalších, SMSkou, přes Viber, WhatsApp atd. neakceptujeme. Nejenže se nabídky kvůli jejich obsahu přes chat posílat nedají, ale především tato forma nepůsobí seriózně. Sociální sítě slouží pouze k marketingu a komunikační aplikace pouze k rychlé a stručné komunikaci při pobytu klienta v destinaci. 

Coviďák aneb Covid-19: Maledivy své brány znovu otevřely 15. července 2020. Osobně doporučuji plánovat dovolenou na Maledivy od října 2020, a to z důvodů obnovení leteckých spojů a otevření všech ubytovacích kapacit. Zatím je možné cestovat pouze na resorty. Datum otevření obydlených ostrovů (penziony a hotely) je stanoveno na 15. října 2020. DETAILNÍ INFO O COVID-19 A PODMÍNKÁCH CESTOVÁNÍ NA MALEDIVY.

POZOR! Vzhledem ke Coviďáckým omezením aktuálně nabízíme pouze naše domovské Maledivy, o kterých víme naprosto vše a dokonce i více než české úřady. Prodej kombinací destinací Maledivy, Srí Lanka (snad říjen 2020) a Spojené arabské emiráty (otevřeny) nebo stopovers jsou dočasně pozastaveny. Aktuálně by se dost prodražily vzhledem k cenám letenek a PCR testů. 

NOVINKA! Věrnostní program MALDIVES BORDER MILES LOYALTY PROGRAM.

Nejlepší období pro zadaní poptávky a rezervace dovolené za výhodné ceny

Pro letní dovolenou, měsíce květen až srpen a pro podzimní dovolenou, měsíce září až listopad, je nejlépe zadat poptávku a zarezervovat pobyt cca 3 až 4 měsíce před plánovaným termínem.

 

Pro zimní a jarní dovolenou - na top sezónu - prosinec až duben, je nejlépe zadat poptávky a zarezervovat dovolenou v letních měsících, a to červen až srpen, kdy je v nabídce spoustu speciálních nabídek a slev za včasné rezervace, tzv. FIRST MINUTE nebo Early Birds. V případě rezervací v pozdějších měsících, od září dál, mohou být některé hotelové kapacity již plně obsazeny, speciálně levnější bungalovy a vilky. Ceny letenek také budou vysoké, speciálně během svátků, prázdnin a o víkendech. 

 

V případě rezervací na posledních chvíli - LAST MINUTE mohou v pár případech ubytovací kapacity nabízet speciální ceny, ale letenky budou dražší anebo mohou být vyprodané. Maledivy nejsou Last Minute destinací!

 

Ceníky od hotelových kapacit jsou platné vždy na rok. Končí vždy v dubnu. Nové ceníky na zimní sezónu listopad až duben většinou dostáváme v období březen až květen. Podobně je na tom i Srí Lanka. V Emirátech se ceny mění každý týden.

Zadání poptávky vysněné dovolené nejenom na Maledivách

Krok č. 1

Napište nám e-mail - poptávku a co nejlépe se snažte vystihnout vaše reálné požadavky. Na e-maily typu: "Chci na Maledivy. Karel.", neodpovídáme. 

Do e-mailu přidejte Vaše telefonní číslo, den a čas, kdy Vám můžeme zavolat, abych si ujasnili případné detaily, které jsou nutné pro přípravu nabídky. Léta praxe nám dalo pár zkušeností, a to, že ti, kteří telefonní číslo v e-mailu neuvádí, nikdy cestování s námi nemyslí vážně a jsou to tzv. notoričtí poptávači, kteří zkoumají, jestli náhodou dané ubytování nebo daný zájezd nemáme o 100 Kč levnější, než rezervační systém nebo konkurenční cestovka anebo se z nás jen snaží vytáhnout, co nejvíce informací a poté cestovat na vlastní pěst. Pokud jste seriózní zájemce, o cestování na Maledivy s námi, rádi Vaše telefonní číslo k poptávce přidáte. Telefonní číslo je důležité i pro případ upozornění formou SMS, že jsme Vám zaslali nabídku. Speciálně pro uživatelé Gmail, kterým vše a pořád padá do složek unwanted, spam a junk. V případě volání s klienty mimo Českou Republiku a Slovensko využíváme volání přes Viber nebo WhatsApp, popř. Skype. 

Pro nabídku je do emailu potřeba uvést:

1) Do předmětu emailu uveďte: Destinaci, Vaše příjmení a termín. (Vzor: Maledivy (Srí Lanka), Mohelníková, listopad 2018). Pokud víte přesné datum, tak i přesné datum. Když nám přijde "100" emailů od "100" různých potenciálních klientů a všechny mají v předmětu "Maledivy" nebo "poptávka" anebo nic, tak se snadno může stát, že nějaký e-mail přehlédneme.

2) Počet dospělých osob, dětí a hlavně věk dětí v době pobytu. Nejlépe datum narození. O CESTOVÁNÍ NA MALEDIVY S DĚTMI NEBO V TĚHOTENSTVÍ. Pokud jste větší skupina, uveďte do poptávky požadovanou skladbu pokojů (dvoulůžkový, s přistýlkou apod.).

3) Termín pobytu, na který chcete nabídku připravit. Máte-li už zakoupené nebo vybrané letenky, uveďte prosím datum a čas příletu a odletu na / z Malediv. Pokud nevíte, kde údaje hledat, zašlete nám celou letenku.

4) O jaké aktivity máte zájem a co byste chtěli vidět nebo zažít. Relax na pláži, potápění, šnorchlování, šnorchlování s mantami nebo žralokem obrovským, výlety, masáže, svatbu na pláži, romantickou večeři na pláži, kombinaci více ostrovů nebo památky na Srí lance... Pozor, nejedete do ZOO, zvířátka na vás nikde nebudou čekat v přesný čas a hodinu, pokud se nebude jedna o akvárium. Často nečekají ani někteří Maledivci a ani jiné národnosti, natož zvířata. 

5) Rozpočet. Jakou máte představu o nákladech za celý pobyt, pokud možno buď bez ceny letenek, a buď za osobu nebo za dvě nebo za celou rodinu. V případě rozpočtu včetně letenek nám nezapomeňte napsat, že je rozpočet včetně letenek. Prosíme o zadávání reálných rozpočtů. Maledivy Vám za 15 000 Kč nebo 20 000 Kč pro jednu osobu na 7 nocí i s letenkami nenabídneme. Do této destinaci stojí zmíněné peníze pouhá letenka. O UBYTOVÁNÍ NA MALEDIVÁCH.

6) Kde jste se o nás dozvěděli. Např. na doporučení, Google, Seznam, Facebook..., v televizi, blog nebo v tisku...

Z těchto 5 bodů jsme schopni sestavit dovolenou snů, opakuji v rámci vašich finančních možností. 

E-mail odešlete na rezervace@owh.cz nebo na reservation@otherwayholiday.com.

Důležité! Pozorně čtěte!

Pokud vám na email neodpovíme do 2 pracovních dnů, ověřte si, buď telefonicky, SMS, chat, jakkoliv jinak, že nám byl email doručen. Emaily se v dnešním virtuálním světě opravdu ztrácí anebo padají do spamu anebo naopak chodí takové, které jsou adresovány někomu jinému. Máme s tím opravdu bohaté zkušenosti. Pokud od nás očekáváte email s nabídkou, kontrolujte také složku SPAM, UNWANTED a JUNK E-Mails. Speciálně uživatelé Gmail. Pozor, v některých mobilních aplikacích nejsou vidět všechny zmíněné složky. Spamový filtr může a často to dělá, emaily s doménou otherwayholiday.com nebo owh.cz s odkazem na web v těle e-mailu a s přílohou ve formátu PDF, ve kterých jsou zasílány nabídky, vyhodnotit jako nevyžádanou poštu. 

Nelze přesně říct, jak dlouho nám bude trvat vypracování nabídky. Někdy jsme schopni na poptávku odpovědět okamžitě nebo během pár hodin a nabídku zpracovat během 24 až 48 hodin a někdy může vypracování nabídky trvat i několik dní nebo týden a více, speciálně pokud poptáváte dovolenou na rok až dva dopředu. Věřte, že děláme, co můžeme.

 

Každá poptávka je individuální a příprava nabídky dle složitosti může zabrat i celý den. Nemluvě o zpracovávání smluv, voucherů, itinerářů a dalších a některých velice zbytečných administrativních úkonů, které jsou vyžadovány zákonem. Jak už jsem několikrát na webu zmínila, nejsme klasická cestovka, která seká charterové zájezdy v předem připravených termínech jako Baťa cvičky, vše děláme na míru dle přání klienta.

 

Poptávek nám chodí čím dál víc, a jak už jsem zmínila, ne všichni mají zájem s námi opravdu cestovat a využívají nás jako srovnávač cen anebo pro informace zdarma. Na všechny poptávky, ať jsou jakékoliv, musíme odpovědět. Všem, kteří opravdu mají zájem s námi cestovat, se omlouváme za čekání a zároveň děkujeme za pochopení.

Specialista, odborník a kvalita anebo neznalec a kvantita? Co preferujete Vy?

Dovolím si zopakovat ještě jednou, že opravdu nejsme srovnávač cen! Jsme specialisté na Maledivy! Do nabídek vkládáme osobní zkušenosti a péči. Při výběru dražší dovolené za deseti tisíce nebo sta tisíce, dle mého názoru vždy záleží na tom, kdo je opravdový specialista na Maledivy nebo jakoukoliv danou destinaci a dokáže vám o ní a o prodávaném produktu (ostrově, hotelu, resortu atd.) něco říct. Osobně, kdybych si měla vybírat dovolenou v jakékoliv destinaci, vždy bych si vybírala u takové cestovky, která destinaci rozumí a zná ji anebo v ní působí. Není všechno zlato, co se třpytí a ne každý je takový, jak se tváří.

Komu dáte šanci? Těm, co mají strohé informace, vymýšlí si, aby prodali a třeba i podseknou cenu a prodají pod cenou (což je cesta do pekel a vede ke krachu společnosti), protože se snaží amatérsky prodat za každou cenu anebo těm, co destinaci a produkty znají perfektně, hrají fér a vždy jednají na rovinu?! Podpoříte raději miliardovou, často zahraniční společnost, která prodává celý svět a jejíž referenti o destinaci vědí kulové, protože v destinaci nikdy nebyli anebo podpoříte nás, malou českou rodinnou firmičku se zázemím na Maledivách a specialistku, která zná destinaci perfektně, dře od rána do večera v nemoci i ve zdraví, nezná víkendy, svátky a ani dovolenou a snaží se pro vás zajistit to nejlepší? Dokážete ještě v dnešní době ocenit tvrdou práci a služby odborníků na daný produkt nebo raději nakoupíte u neodborníků, hlavně ať ušetříte 100 Kč za každou cenu? Jak vybrat ten správný zájezd na Maledivy a na co si dát pozor?!   ​

Co se děje po zadání poptávky, případném podepsání smlouvy a cestováním s námi?

​Krok č. 2

Po zadání vaší poptávky nebo po telefonickém rozhovoru, výměně emailů a ujasnění si vašich reálných představ, vám pošleme nabídku pečlivě vybraných ostrovů, penzionů, hotelů, resortů, lodí, prostě toho, o co budete mít zájem a my víme, že je perfektní pro Vaši dovču. 

Krok č. 3

Vy si vše v klidu nastudujete a poté nám odepíšete nebo zavoláte a budeme plánovat dál. V tomto kroku vám také zašleme návrh vaší cesty včetně kalkulace, který budeme společně upravovat až k vaší úplné spokojenosti. Prostudování kalkulace musíte věnovat dostatek času. My v other way holiday nešidíme klienty tím, že jim do nabídky uvádíme počet dnů, aby pobyt vypadal delší a levnější. Do nabídky uvádíme čistý počet nocí, za které opravdu zaplatíte. Další dny na cestu je potřeba započítat. Po odsouhlasení finální podoby tripu & kalkulace se dostáváme k dalšímu kroku.

Krok č. 4

Jakmile budeme mít na obou stranách jasno a vy vyjádříte úmysl si pobyt závazně objednat, požádáme vás prostřednictvím online formuláře o osobní údaje a další informace potřebné k vypracování závazného návrhu smlouvy. Po obdržení těchto údajů vám zašleme předsmluvní informace a ověříme dostupnost vybraných ubytovacích kapacit. V případě dostupnosti přejdeme k dalšímu kroku. Pokud některá z ubytovacích kapacit dostupná není, kontaktujeme vás s alternativní nabídkou.

Krok č. 5

Jakmile budeme mít potvrzeny veškeré ubytovací kapacity, což u lokálních ostrovů bývá zpravidla do pár hodin, někdy i minut, u resortů pak 2 až 48 hodin a v případě svátků někdy i déle. Ubytovací kapacity jsou v tento okamžik zarezervovány na vaše jména. Následně připravíme a pošleme vám smlouvu, resp. ji umístíme na váš klientský účet, který k tomuto účelu zřídíme. Na vašem klientském účtu budou po celou dobu k dispozici všechny důležité dokumenty, jako je vlastní smlouva, všeobecné obchodní podmínky, voucher, a další.

Krok č. 6

Vy do tří pracovních dnů odsouhlasíte smlouvu, popř. zašlete vaše připomínky a provedete platbu (uhradíte zálohu) dle podmínek smlouvy. Jakmile obdržíme váš souhlas se smlouvou a platbu, vystavíme buď voucher, pokud je platba doplatku až na místě, tedy na Maledivách nebo potvrzení o úhradě zálohy, pokud je platba formou zálohy a doplatku převodem na účet. V takovém případě vystavíme voucher až po obdržení doplatku. Platební podmínky jsou vždy uvedeny ve smlouvě. Zároveň vám zašleme důležité a praktické informace potřebné pro váš pobyt na Maledivách.

Krok č. 7

Vy si vše prostudujete, sepíšete si dotazy k informacím, které jste obdrželi a až budete mít všechny dotazy pohromadě, pošlete nám je emailem. Pokud to nebude slohová práce na 10 x A4, odpovíme vám emailem. Pokud ano, telefonicky to bude rychlejší. Informace, které nenajdete v těchto informacích, jako kdy, kde, jak, proč, nač, zač, na koho, pro koho, co jíst, nejíst, kam zajít, kam nechodit, na koho se obrátit budete mít napsané ve velmi podrobném itineráři, který od nás obdržíte nejpozději 3 dny před příletem do vaší vysněné destinace. Itinerář posíláme, co nejblíže k datu odletu z důvodů aktuálnosti informací a časů přesunů, které jsou na Maledivách proměnlivé. Je možné, že se čas dopravy změní i během vašeho letu do ráje. 

Krok č. 8

Začínáte se těšit. Hlavně se nestresovat, páč je to naprosto zbytečný. Počasí se na Maledivách mění stejně tak, jako na horách.

Krok č. 9 

Cca 3 dny před vaším odletem na Maledivy vám zasíláme itinerář kvůli jeho aktuálnosti. Pročítáte itinerář, který je tak detailní, že už snad ani další dotazy mít nemůžete, začínáte se balit a začíná vám cestovní horečka. 

Krok č. 10

Odlétáte a řídíte se itinerářem, který máte od nás. Přilétáte na letiště v Male a buď vás vyzvedá delegát nebo si jdete po svých dle itineráře. Dojíždíte na cílový ostrov, kde si vás vyzvedá personál a dovádí na penzion či hotel. Vy se ubytujete, dáte si sprchu, odpočinete či vyspíte do dalšího dne. Cestovní horečka vás opustí a vy se necháte opájet až neskutečně azurovou barvou Indického oceánu a oblohy bez mráčku...

Krok č. 11

Užíváte si pobyt v ráji a v případě nouze voláte na kontakty na Maledivách nebo nám. Případné nedostatky řešte ihned na místě s personálem ubytovacích kapacit. Maledivci mají velkou snahu vyhovět přáním hosta. Pokud nejste spokojení s nápravou, neprodleně kontaktujte nás.

Krok č. 12

Přijíždíte zpět do reality, kam jsou návraty vážně kruté. To zná každý, kdo někdy cestoval..

Krok č. 13

My se vás ptáme, jaká byla vaše dovolená a váš pobyt. 

Krok č. 14, volitelný

Vy můžete, ale nemusíte odpovědět. Záleží jen na vás. Pokud odpovíte a přihodíte i recenzi a pár fotek z pobytu, budeme radostí skákat do stropu. Pokud ne, tak chápeme, že váš čas je drahocenný. Hlavně, že jste byli spokojení. Samozřejmě jsou pro nás důležité i vaše kritické postřehy, i když tady jsme radši, když se nedostatky vyřeší hned na místě v průběhu pobytu (viz Krok č. 11).

Krok č. 15, volitelný

Pokud jste byli spokojeni, předáváte kontakt na nás vašim známým a kamarádům či příbuzným nebo kolegům. Jedno z největších ocenění, které můžeme dostat, je být doporučeni dál. No, a pokud jste byli mega spokojení, tak je pro nás úplně tím největším oceněním, že s námi na Maledivy budete cestovat znovu, jako naši věrní a stálí klienti, kterých si moc vážíme a máme pro ně nachystané i maličké věrnostní slevičky. Z některých našich klientů se stali i přátelé.

  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP