top of page
Poptávka dovolené na Maledivách

Poptávka dovolené nejenom na Maledivách dle vašich přání a finančních možností

Poptávky na vaše vysněné dovolené na Maledivách přijímáme e-mailem, což je nejlepší a nejserióznější cesta! Před zadáním poptávky je možná také telefonická konzultace na čísle +420 603 495 565, a poté zaslání e-mailu. Poptávky formou SMS zpráv a chatů na sociálních sítích, které jsou neseriózní, neakceptujeme. Nabídky se kvůli jejich obsahu přes SMS a ani chat posílat prostě a jednoduše nedají!

Aktuálně je na Maledivy a zpět možné cestovat bez podmínek. Stačí mít pouze platný cestovní pas, zpáteční letenku, voucher na ubytování, cestovní pojištění a vyplnit příjezdový a odjezdový formulář pro maledivskou stranu

Od 1. 1. 2023 se na Maledivách zvýšily daně. Cestovního ruchu se zvýšení dotklo o 4%, která se promítla do cen všeho. 

Zadání poptávky a zarezervování dovolené na Maledivách za výhodné ceny

Máte-li zájem o dovolenou na resortech, pro zimní a jarní dovolenou, tedy v top sezóně, která je v prosinci až dubnu, je nejlépe zadat poptávky a zarezervovat dovolenou v letních měsících, a to v měsících červen, červenec, srpen až září, kdy z resortů většinou chodí spousta speciálních nabídek za včasné rezervace, tzv. FIRST MINUTE aneb Early Birds. Speciální nabídky se v 99 % netýkají období Vánoc, Silvestra, Velikonoc a dalších svátků. Jarní prázdniny, které jsou většinou v únoru, je nutné zarezervovat do října! Později už budou hodně omezená nabídka letenek a resorty i ubytování na pěkných obydlených ostrovech budou vyprodané!!! V případě rezervací v pozdějších měsících od října dál čas od času také přijde nějaká speciální nabídka, ale většina cenově dostupných hotelových kapacit bývá již plně obsazena, speciálně cenově nižší bungalovy a vilky na resortech anebo rodinné vily či vily s vícero ložnicemi na luxusních resortech. Ceny letenek jsou na top sezónu vždy vyšší, speciálně během svátků, prázdnin a o víkendech. Aktuálně jsou již vypsané poznávačky Malediv s Lucií na 2024 a kombinace Malediv a Srí Lanky s Lucií na 2024.

Pro letní dovolenou, měsíce květen až srpen, stačí pobyt zarezervovat cca 4 měsíce před plánovaným termínem. Pro podzimní dovolenou, měsíce září až listopad, je nejlépe zadat poptávku a zarezervovat pobyt na jaře, např. v  květnu až červnu. Později bývají měsíce říjen a listopad již plně obsazené. 

Ubytování na obydlených ostrovech, penziony a hotely je nutné zarezerovovat, co nejdříve, speciálně krásné obydlené ostrovy s minimem turistů a kvalitním ubytováním. Na obydlené ostrovy speciální nabídky víceméně neexistují, jelikož jsou tu ceny nízké a stabilní. Ubytování na obydlených ostrovech nabízíme pouze polopenzí  nebo plnou penzí!!! 

V případě kombinací ostrovů je nutné dovolenou poptávat včas, a to minimálně 3 měsíce dopředu, čím dříve, tím lépe a to kvůli dostupnosti ubytovacích kapacit na ostrovech, které spolu jdou jednoduše kombinovat.

Plavby na lodích a kvalitní lodě je nutné rezervovat alespoň jeden rok dopředu. Čím dříve pobyt zarezervujete, tím máte větší šance, že bude dobrá a kvalitní loď dostupná. 

V případě rezervací na posledních chvíli, na tzv. LAST MINUTE, čas od času může pár ubytovacích kapacit nabízet speciální ceny, ale letenky budou dražší anebo mohou být vyprodané. Maledivy nikdy nebyly, nejsou a nikdy nebudou Last Minute destinací!!!

Ceníky od resortů jsou platné vždy rok. Většinou začínají v květnu a končí v dubnu. Minimum resortů má ceníky platné až do např. října. Nové ceníky na zimní sezónu listopad až duben většinou dostáváme na jaře. Pozor! Maledivy nikdy nebyly levné, nejsou levné a nikdy nebudou levné!!!

Dovolená na Maledivách

Zadání poptávky vysněné dovolené nejenom na Maledivách

Krok č. 1

Napište nám e-mail s poptávkou, kde se co nejlépe snažte vystihnout vaše reálné požadavkyDo e-mailové poptávky je pro přípravu nabídky na míru potřeba uvést:

1) Do předmětu emailu uveďte: Destinaci (Maledivy) / Vaše příjmení (Mohelníková) / termín (1. 3. 2023). Pokud víte přesné datum, tak i přesné datum, např. jarní prázdniny. Předmět emailu slouží k jednodušší orientaci jak pro vás, tak pro nás. Když nám přijde 100 emailů od 100 různých potenciálních klientů a všechny mají v předmětu jenom "Maledivy" nebo "Poptávka" anebo nic, tak se snadno může stát, že nějaký e-mail přehlédneme. 

2) Počet dospělých osob, dětí, a hlavně věk dětí v době pobytu. Může být i datum narození. O CESTOVÁNÍ NA MALEDIVY S DĚTMI, O UBYTOVÁNÍ S DĚTMI A O CESTOVÁNÍ V TĚHOTENSTVÍ. Pokud jste větší skupina, uveďte do poptávky požadovanou skladbu pokojů / vil (dvoulůžkový, s přistýlkou, dvouložnicová či víceložnicová vila (pouze na dražších resortech) apod.).

3) Termín pobytu, na který chcete nabídku připravit. V případě, že již máte zakoupené nebo vybrané letenky, uveďte prosím datum a čas příletu a odletu na / z Malediv. O LETENKÁCH NA MALEDIVY.

4) O jaké aktivity máte zájem, a co byste chtěli vidět nebo zažít. Relax na pláži, potápění, šnorchlování, šnorchlování s mantami nebo žralokem obrovským, výlety, masáže, rybolov, svatbu na pláži, romantickou večeři na pláži, kombinaci více ostrovů a podobně. Pozor, nejedete do ZOO, zvířátka na vás nikde nebudou čekat v přesný čas a hodinu, pokud se nebude jednat o akvárium v Dubaji. Často nečekají ani někteří Maledivci a ani jiné národnosti, natož zvířata.

5) Rozpočet. Jakou máte představu o nákladech za celý pobyt, pokud možno buď bez ceny letenek, a buď za osobu nebo za dvě nebo za celou rodinu. V případě rozpočtu včetně letenek nám nezapomeňte napsat, že je rozpočet včetně letenek. Prosíme o zadávání reálných rozpočtů. Maledivy Vám za 16 000 Kč nebo 20 000 Kč pro jednu osobu na 7 nocí i s letenkami nenabídneme. Nejenom do této destinaci stojí zmíněné a větší peníze pouhá letenka. Jak je zmíněné již výše, Maledivy nebyly, nejsou a nikdy nebudou levnou destinací! Jedná se o jednu z TOP 10 nejluxusnějších destinací na světě! O ORIENTAČNÍCH CENÁCH UBYTOVÁNÍ NA MALEDIVÁCH

6) Vaše telefonní číslo, den a čas, kdy můžeme volat. Telefonní číslo je pro nás důležité nejenom kvůli doplnění informací, ale také pro urychlení celé komunikace a akce "Dovolená snů na Maledivách". Pokud jste seriózní zájemce o cestování na Maledivy s námi, rádi Vaše telefonní číslo k poptávce přidáte. Telefonní číslo je důležité i pro případ upozornění formou SMS, že jsme Vám zaslali nabídku. Speciálně pro uživatelé Gmail, kterým vše a pořád padá do složek unwanted, spam a junk. V případě volání s klienty mimo Českou republiku a Slovensko využíváme volání přes Viber nebo WhatsApp. Léta praxe nám dalo pár zkušeností, a to, že ti, kteří telefonní číslo v e-mailu neuvádí, nikdy cestování s námi nemyslí vážně, a jsou to tzv. notoričtí poptávači, kteří zkoumají, jestli náhodou dané ubytování nebo daný zájezd nemáme o stovku nebo tisícovku levnější, než rezervační systém nebo "konkurenční" cestovka, anebo se z nás jen snaží vytáhnout, co nejvíce informací, a poté cestovat na vlastní pěst. Pokud jste to právě Vy, nabízím Vám PLACENÉ KONZULTACE s cennými radami a tipy.

 

7) Pokud jste již na Maledivách byli, prosím do e-mailu připište kde, abychom náhodou nenabízeli stejné ostrovy a resorty, tedy pokud si náhodou nepřejete cestovat na ten samý. 

8) Kde jste se o nás dozvěděli. Např. na doporučení, Google, Seznam, Facebook, v médiích...

Z bodů zmíněných výše jsme schopni sestavit dovolenou snů, opakuji v rámci vašich finančních možností. Za 20 000 Kč ty domečky na moři na 7 nocí s All Inclusive opravdu mít nebudete! 

Email odešlete na rezervace@owh.cz (Zájezd vč. letenek a dalších služeb, jako je např. potápěčský, rybářský nebo svatební balíček, dovolená na lodi.) nebo na reservation@otherwayholiday.com (Jakékoli ubytování vč. dopravy a stravy, která je součástí ubytka.). Ať píšete na jakýkoli ze zmíněných e-mailů, čteme je všichni, a vždy se domluvíte česky.

Další důležité informace a kroky naleznete níže. Těšíme se na vaše reálné poptávky 

Lucie & tým "other way holiday"

Okružní plavba - Maledivy s Lucií na lod

Jak dlouho trvá vypracování nabídky na vysněnou dovolenou na Maledivách?

Nelze přesně říct, jak dlouho nám bude trvat vypracování nabídky. Někdy jsme schopni nabídku zpracovat během pár hodin nebo max. 2 dnů, a někdy může vypracování nabídky trvat i několik dní nebo týden a více, speciálně pokud probíhá hlavní sezóna, která trvá od prosince do dubna. Každá poptávka je individuální a příprava nabídky dle složitosti může zabrat i celý den. Nemluvě o zpracovávání smluv, cestovních dokumentů a další administrativy. Nejsme klasická cestovka, která seká charterové zájezdy v předem připravených termínech jako dřevorubec třísky! Vše děláme na míru dle přání klienta s láskou a péčí. Nabízíme to dobré a nejlepší! Ne to průměrné a nejhorší! Poptávek nám chodí čím dál víc, a jak už jsem zmínila, ne všichni mají zájem s námi opravdu cestovat a využívají nás jako srovnávač cen anebo pro informace zdarma. Na všechny poptávky, ať jsou jakékoliv, musíme odpovědět. Všem, kteří opravdu mají zájem s námi cestovat, se omlouváme za čekání a zároveň děkujeme za pochopení.

Důležité upozornění! Nejenom pro uživatele Gmail!

Pokud vám na email neodpovíme do 2 pracovních dnů, ověřte si buď telefonicky, formou SMS, přes WhatsApp nebo Viber, že nám byl email doručen. Emaily se v dnešním virtuálním světě bohužel ztrácí nebo padají do spamu či jsou doručovaný jiným adresátům. Máme s tím opravdu bohaté zkušenosti. Pokud od nás očekáváte email s nabídkou, kontrolujte také složku SPAM, UNWANTED a JUNK Emails. Speciálně uživatelé Gmail. Pozor, v některých mobilních aplikacích nejsou vidět všechny zmíněné složky. Spamový filtr může a často to dělá, emaily s doménou otherwayholiday.com nebo owh.cz s odkazem na web v těle e-mailu a s přílohou ve formátu PDF, ve kterých jsou zasílány nabídky, vyhodnotit jako nevyžádanou poštu. 

Specialista, expert a kvalita anebo neznalec a kvantita?! 

Dovolím si zopakovat ještě jednou, že opravdu nejsme srovnávač cen! Jsme specialisté a experti na Maledivy, kteří svými znalostmi této destinace na českém a ani slovenském trhu nemají konkurenci! Nikdo nezná Maledivy, tak jako my! Do nabídek vkládáme osobní zkušenosti a péči. Při výběru dražší dovolené za deseti tisíce nebo sta tisíce, dle mého názoru vždy záleží na tom, kdo je opravdový specialista či expert na Maledivy nebo jakoukoliv danou destinaci, a dokáže vám o ní a o prodávaném produktu (ostrově, hotelu, resortu atd.) něco říct. Neprodáváme to, kde máme největší provizi, ale to, co je opravdu dobré a nejlepší, i za cenu toho, že provizi budeme mít nižší! Naše kolekce owh collection a recenze jsou toho důkazem.

Komu dáte šanci? Těm, co mají strohé informace o destinaci, na svých webech lžou, aby dostali klienta za každou cenu, vymýšlí si, aby prodali a třeba i podseknou cenu, a prodají pod cenou, což je cesta do pekel a vede ke krachu společnosti, protože se snaží prodat za každou cenu anebo těm, co destinaci a produkty znají perfektně, hrají fér a vždy jednají na rovinu?! Podpoříte raději miliardovou, ve většině případů zahraniční společnost, která prodává celý svět, a jejíž referenti často o destinaci vědí kulové, protože v destinaci nikdy nebyli anebo podpoříte nás, malou českou rodinnou firmičku se zázemím na Maledivách, specialistku a expertku, která destinaci zná perfektně, dře od rána do večera v nemoci i ve zdraví, nezná víkendy, svátky a ani dovolenou, a snaží se pro vás zajistit to nejlepší? Dokážete ještě v dnešní době ocenit tvrdou práci a služby odborníků na daný produkt nebo raději nakoupíte u kohokoliv, hlavně ať ušetříte "100 Kč" za každou cenu? Jak vybrat ten správný zájezd na Maledivy a na co si dát pozor?!   ​

Exkurze_a_aktivity_na_Maledivách_(1)_edi

Co se děje po zadání poptávky, podepsání smlouvy a cestováním s námi?

​Krok č. 2

Po zadání vaší poptávky nebo po telefonickém rozhovoru, výměně emailů a ujasnění si vašich reálných představ, vám pošleme nabídku pečlivě vybraných ostrovů, penzionů, hotelů, resortů, lodí, prostě toho, o co budete mít zájem a my víme, že je perfektní pro vaši dovču. 

Krok č. 3

Vy si vše v klidu nastudujete a poté nám odepíšete nebo zavoláte a budeme plánovat dál. V tomto kroku vám také zašleme návrh vaší cesty včetně kalkulace, který budeme společně upravovat až k vaší úplné spokojenosti. Prostudování kalkulace musíte věnovat dostatek času. My v other way holiday nešidíme klienty tím, že jim do nabídky uvádíme počet dnů, aby pobyt vypadal delší a levnější. Do nabídky uvádíme čistý počet nocí, za které opravdu zaplatíte. Další dny na cestu je potřeba započítat. Po odsouhlasení finální podoby tripu & kalkulace se dostáváme k dalšímu kroku.

Krok č. 4

Jakmile budeme mít na obou stranách jasno a vy vyjádříte úmysl si pobyt závazně objednat, požádáme vás prostřednictvím online formuláře o osobní údaje a další informace potřebné k vypracování závazného návrhu smlouvy. Po obdržení těchto údajů vám zašleme předsmluvní informace a ověříme dostupnost vybraných ubytovacích kapacit. V případě dostupnosti přejdeme k dalšímu kroku. Pokud některá z ubytovacích kapacit dostupná není, kontaktujeme vás s alternativní nabídkou.

Krok č. 5

Jakmile budeme mít potvrzeny veškeré ubytovací kapacity, což u lokálních ostrovů bývá zpravidla do pár hodin, někdy i minut, u resortů pak 2 až 48 hodin a v případě svátků někdy i déle. Ubytovací kapacity jsou v tento okamžik zarezervovány na vaše jména. Následně připravíme a pošleme vám smlouvu, resp. ji umístíme na váš klientský účet, který k tomuto účelu zřídíme. Na vašem klientském účtu budou po celou dobu k dispozici všechny důležité dokumenty, jako je vlastní smlouva, všeobecné obchodní podmínky, voucher, a další.

Krok č. 6

Vy do tří pracovních dnů odsouhlasíte smlouvu, popř. zašlete vaše připomínky a provedete platbu (uhradíte zálohu) dle podmínek smlouvy. Jakmile obdržíme váš souhlas se smlouvou a platbu, vystavíme buď voucher, pokud je platba doplatku až na místě, tedy na Maledivách nebo potvrzení o úhradě zálohy, pokud je platba formou zálohy a doplatku převodem na účet. V takovém případě vystavíme voucher až po obdržení doplatku. Platební podmínky jsou vždy uvedeny ve smlouvě. Zároveň vám zašleme důležité a praktické informace potřebné pro váš pobyt na Maledivách.

Krok č. 7

Vy si vše prostudujete, sepíšete si dotazy k informacím, které jste obdrželi a až budete mít všechny dotazy pohromadě, pošlete nám je emailem. Pokud to nebude slohová práce na 10 x A4, odpovíme vám emailem. Pokud ano, telefonicky to bude rychlejší. Informace, které nenajdete v těchto informacích, jako kdy, kde, jak, proč, nač, zač, na koho, pro koho, co jíst, nejíst, kam zajít, kam nechodit, na koho se obrátit budete mít napsané ve velmi podrobném itineráři, který od nás obdržíte nejpozději 3 dny před příletem do vaší vysněné destinace. Itinerář posíláme, co nejblíže k datu odletu z důvodů aktuálnosti informací a časů přesunů, které jsou na Maledivách proměnlivé. Je možné, že se čas dopravy změní i během vašeho letu do ráje. 

Krok č. 8

Začínáte se těšit. Hlavně se nestresovat, páč je to naprosto zbytečný. Počasí se na Maledivách mění stejně tak, jako na horách.

Krok č. 9 

Cca 3 až 7 dnů před vaším odletem na Maledivy vám v případě cestování na obydlené ostrovy nebo kombinace obydlených ostrovů a resortů zasíláme itinerář. V případě pobytu na resortu poslední informační e-mail. Pročítáte itinerář, který je tak detailní, že už snad ani další dotazy mít nemůžete, začínáte se balit a začíná vám cestovní horečka. 

Krok č. 10

Odlétáte a řídíte se itinerářem nebo instrukcemi, který máte od nás. Přilétáte na letiště v Male a buď vás vyzvedá delegát nebo si jdete po svých dle itineráře či instrukcí. Dojíždíte na cílový ostrov, kde si vás vyzvedá personál a dovádí na penzion či hotel. Vy se ubytujete, dáte si sprchu, odpočinete či vyspíte do dalšího dne. Cestovní horečka vás opustí a vy se necháte opájet až neskutečně azurovou barvou Indického oceánu a oblohy bez mráčku...

Krok č. 11

Užíváte si pobyt v ráji a v případě nouze voláte na kontakty na Maledivách nebo nám. Případné nedostatky řešte ihned na místě s personálem ubytovacích kapacit. Maledivci mají velkou snahu vyhovět přáním hosta. Pokud nejste spokojení s nápravou, neprodleně kontaktujte nás.

Krok č. 12

Přijíždíte zpět do reality, kam jsou návraty vážně kruté. To zná každý, kdo někdy cestoval.

Krok č. 13

My se vás ptáme, jaká byla vaše dovolená a váš pobyt. 

Krok č. 14, volitelný

Vy můžete, ale nemusíte odpovědět. Záleží jen na vás. Pokud odpovíte a přihodíte i recenzi a pár fotek z pobytu, budeme radostí skákat do stropu. Pokud ne, tak chápeme, že váš čas je drahocenný. Hlavně, že jste byli spokojení. Samozřejmě jsou pro nás důležité i vaše kritické postřehy, i když tady jsme radši, když se nedostatky vyřeší hned na místě v průběhu pobytu (viz Krok č. 11).

Krok č. 15, volitelný

Pokud jste byli spokojeni, předáváte kontakt na nás vašim známým a kamarádům či příbuzným nebo kolegům. Jedno z největších ocenění, které můžeme dostat, je být doporučeni dál. No, a pokud jste byli mega spokojení, tak je pro nás úplně tím největším oceněním, že s námi na Maledivy budete cestovat znovu, jako naši věrní a stálí klienti, kterých si moc vážíme a máme pro ně nachystané i maličké věrnostní slevičky.