top of page
Vodní vily a vodní bungalovy, Maledivy

Snem většiny cestovatelů, kteří na Maledivy míří za odpočinkem nebo na líbánky, je strávit dovolenou ve vodních vilách nebo vodních bungalovech aneb domečcích na moři aneb domečcích na kůlech. Jak to s vodními vilami a bungalovy aneb domečky na moři aneb na kůlech vlastně je, se dozvíte právě u nás. 

První vodní vily byly na Maledivách postaveny v roce 1986 na resortu Adaaran Prestige Vadoo na jižním Male atolu, tehdy nazývaném Vadoo Diving Paradise. O dva roky později své první vodní vily otevřel resortu Kuramathi na Alif Alif atolu, a v roce 1992 jej následoval luxusní boutique resort Baros na severním Male atolu. Maledivy byly třetí destinace na světě, kde vznikly vodní vily. Držíme prvenství v největší vodní vile na světě, jedná se o vodní residenci The Private Reserve, jež je součástí luxusního eco resortu Gili Lankanfushi na severním Male atolu, kterou jsme osobně prozkoumali. A dále držíme prvenství v největším počtu vodních vil na světě. Vodní vily je možné najít na skoro každém resortu na Maledivách. Existuje jen málo menších resortů, které vodními vilami nedisponují.

Pro zajímavost, první vodní vily na světě vznikly v roce 1960 na ostrově Moorea ve Francouzské Polynésii. V roce 1980 se trend vodních vil rozšířil po celé Francouzské Polynésii, do Pacifiku, na Maledivy, do Karibiku a později do dalších destinací. Dnes vodní vily najdete i v arabských zemích, a to například v Kataru.

Maledivy: Vodní vily a vodní bungalovy aneb domečky na moři

Vodní vila, Gran Park Kodhipparu, Maledivy

Kategorie vodních vil aneb Water Villa, Water Bungalow, Water Suite a další

Vodním vilám a bungalovům se anglicky říká Water Villa nebo Water Bungalow. Dalšími kategoriemi a názvy je Water Suite, Overwater Villa, Ocean Suite, Ocean Pavillion, Ocean House atd.

 

Vodní vily a bungalovy mají několik různých kategorií, např. bez bazénu nebo s bazénem nebo s vířivkou / whirlpool / jacuzzi nebo bez. Některé vodní vilky jsou vystavěny dále od sebe, některé jsou dvojdomky, některé dvoupatrové a některé stojí v lagunách sólo. Každý resort nabízí jiné kategorie s jiným příslušenstvím.

 

Menší vodní vilky a bungalovy mají hlavní ložnici, koupelnu a terasu. Ty větší vodní vilky a bungalovy mají mimo ložnice a koupelny ještě obývací pokoj, šatnu, terasu, venkovní sprchu, vířivku atd. Rodinné vodní vily a bungalovy mají několik ložnic a koupelen, šatny, společenské místnosti, kuchyňky, bazén, skluzavky a v případě největší vodní vily na světě, o které se zmíním níže, ještě také kino, knihovnu, pracovnu, pokoj pro butlera (osobního sluhu) a další příslušenství.

Semi Water Villas, Dhigufaru, Baa atol,

Semi Water Villas aneb vilky částečně na souši a částečně na moři

Na některých resortech, jako například na Dhigufaru Maldives 4* nebo Le Méridien Maldives Resort & Spa 5* je možné najít Semi Water Villas, což znamená, že jsou vilky částečně na souši a částečně na moři. Jedná se o zajímavou zkušenost, kdy terasu máte nad mořem, jak je tomu u vodních vil, ložnici částečně nad mořem a částečně na pláži a otevřenou koupelnu v zeleni ostrova. I tento typ vily jsem na resortu Dhigufaru Maldives 4* na 2 noci osobně vyzkoušela.

V budoucnu by na Maledivách měli vzniknout také floating resorty, což znamená, že se bude jednat o plovoucí resorty, tedy kompletně na moři. První resort by měl být otevřen v roce 2023.

Okno v podlaze,vodní vila, Maledivy

Vodní vily a vodní bungalovy s oknem v podlaze

Rádi byste vilku s oknem aneb dírou v podlaze, abyste viděli na moře s rybičkami? Okna v podlaze nejsou standardem každé vodní vily nebo bungalovu. Okna v podlaze mají jenom vily na vybraných resortech. Ptáte se na kterých? To vám nepovíme, jedná se o naše know how. Poptávka dovolené.

Vodní vily, Vilu Reef, Maledivy

Kde na Maledivách najdeme vodní vily a vodní bungalovy

Vodní vily a bungalovy nenajdeme na žádném obydleném lokálním ostrově. Díkybohu. Vodní vily najdeme pouze na resortech. Vodní vily a bungalovy ale nejsou samozřejmostí každého resortu. Na Maledivách je mnoho resortů, které vodní vilky a bungalovy nemají jako například resorty Biyadhoo 2,5*, Smart Line Eriyadu 3,5*, Holiday Island 3,5*, Fun Island 2,5* a pár dalších anebo opravdu jen pár jako na Fushifaru Maldives 4,5*, který jich má jenom 5. Jiné resorty zase mají pouze vodní vilky a bungalovy a nemají zahradní a plážové vilky a bungalovy vůbec nebo jenom pár, jako například Grand park Kodhipparu 4,5*.

 

Většina vodních vil a bungalovů je na Maledivách propojena molem. Jedny z nejluxusnějších resortů mají také vodní vily, které jsou v lagunách vystaveny samostatně. Přístup k těmto vilám je možný pouze z moře, a to malou loďkou. Tyto vodní vily má například můj oblíbený resort Gili Lankanfushi 5*, na kterém se nachází největší vodní vila na světě, která má kompletní příslušenství včetně vlastního kina, a ve které jsem pobyla pár hodin, dále Jumeirah Vittaveli 5*, Raffles Maldives at Meradhoo 5* a pár jich najdeme také na poměrně cenově dostupném resortu Meeru 4*.

Vodní vila, Meeru, Maledivy

Orientační ceny vodních vil a vodních bungalovů na Maledivách

Výše zmíněné nám napovídá, že vodní vily a bungalovy jsou nejdražším typem ubytování na Maledivách. Až na pár výjimek. Pár vybraných resortů má vodní vily levnější než jsou vily plážové nebo jsou stejně drahé. Jedná se např. o resorty Kudafushi 4*, Heritance Aarah 4,5* nebo Mövenpick Kuredhivaru 5*.

Jedny z nejlevnějších vodních vil a bungalovů je možné najít například na resortech Sun Island Resort & Spa 3,5* a Fihalholi 3*, Adaaran Club Rannalhi 3,5* a Adaaran Club Meedhupparu 3,5* či Kudafushi 4*. Cena nejlevnějšího vodního bungalovu na 3,5* resortu Sun Island stojí od 10 000 do 15 000 Kč na noc dle sezóny. Cena zahrnuje ubytování pro 2 osoby a stravování formou All Inclusive, které na cenově dostupných resortech doporučujeme. Další možností stravovacího plánu je plná penze nebo polopenze, čímž se cena za vilku sníží. Ubytování jenom se snídaní na cenově dostupných resortech nedoporučujeme. Při dokupování stravy a nápojů na místě se celková částka prodraží.

 

Na luxusních a těch nejluxusnějších resortech se ceny vodních vil za jednu noc pro dvě osoby pohybují od 15 000 Kč až do 100 000 Kč za jednu noc. Průměrně kolem 25 000 Kč dle kategorie resortu a vily, sezóny a zvolené stravy.

 

Vodní vilky a bungalovy jsou vhodné především pro páry, například na líbánky.

The Private Reserve, Gili Lankanfushi, Maledivy

Ubytování dětí ve vodních vilách a bungalovech

Většina resortů ve vodních vilách a bungalovech zakazuje pobyt dětí do 12 let. V případě, že o pobyt dětí mladších 12 let požadujete, musíte podepsat dokument, kterým přebíráte zodpovědnost za aktivity a chování dětí. V případě utonutí nebo jakéhokoliv jiného neštěstí, nesete plnou odpovědnost za toto neštěstí vy sami.

The Private Reserve, Gili Lankanfushi, Maledivy

Rodinné vodní vily a rodinné vodní bungalovy

Některé cenově dostupné a luxusní resorty nabízí větší vodní vily a bungalovy anebo rodinné vodní vily a bungalovy. Ceny těchto vil jsou opravdu vysoké. Běžný Čech nebo Slovák si je opravdu nemůže dovolit.

Vodní vily, Gili Lankanfushi, Maledivy

Dovolená ve vodních vilkách a vodních bungalovech

V případě, že nemáte dostatek financí na celý týden ve vodní vile nebo prostě jenom chcete vyzkoušet více možností, pobyt ve vodních vilách a vodních bungalovech je možné nakombinovat s pobytem v zahradních anebo plážových bungalovech anebo vilách nebo s pobytem na obydlených lokálních ostrovech. Tyto kombinace jsou jedním z našich originálních produktů. Převážně je sestavujeme na míru.

Vodní vily, Anantara Dhigu, Maledivy

Co by vám mohlo vadit ve vodní vilce a vodním bungalovu?

Někteří lidé jsou citlivější na hluk v noci, a to znamená, že by jim mohlo vadit šplouchání vln na kůly, na kterých stojí vodní vily a bungalovy. Moře na Maledivách někdy bývá dost divoké. Většina vilek má dobré těsnění. Dále by někomu mohl vadit vítr, který fouká převážně v dešťové sezóně, méně stínu, rozpálené molo, projíždějící buggy po mole, vzdálenost do restaurací a barů a absence pláže. Všechny tyto možné "vady na kráse" ale někdo rád přehlédne a vymění za větší soukromí, které vodní vily nabízí, rychlý přístup na korálový útes nebo do laguny či méně komárů v dešťové sezóně.

Lucie Mohelníková, vodní vily, Maledivy

O vodních vilách a vodních bungalovech na Maledivách toho víme hodně, že?

Ano, víme a výše zmíněné není vše, co víme. Něco musí zůstat utajené, jelikož je to naše know how. A jak je možné, že toho víme tolik? Odpověď je jednoduchá, nejenže vodní vily a bungalovy našim klientům prodáváme již mnoho let, ale hlavně jsme v nich strávili nejednu tropickou noc.

© Informace a fotografie použité na této stránce o vodních vilách na Maledivách

​Informace použité na této stránce o vodních vilách a vodních bungalovech na Maledivách vychází z mých vlastních zkušeností, z fakt a politiky resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, z mých pobytů na resortech a ve vodních vilách. 

Vše, co potřebujete vědět o vilách a bungalovech na Maledivách

Pokud jste se dostali až sem a chcete dovolenou strávit na Maledivách ve vodní vile, tak nám neváhejte zadat poptávku. Rádi vám připravíme nabídku, a to jak na celý pobyt ve vodní vile anebo na kombinaci různých vil anebo ostrovů.

bottom of page