Maledivy: Vodní vily a vodní bungalovy aneb domečky na moři

Snem většiny cestovatelů, kteří na Maledivy míří za odpočinkem nebo na líbánky, je strávit dovolenou ve vodních vilách nebo vodních bungalovech anebo domečcích na moři nebo domečcích na kůlech. Jak to s vodními vilami a bungalovy aneb domečky na moři nebo na kůlech vlastně je, s dozvíte právě u nás.

Kategorie vodních vil aneb Water Villa, Water Bungalow, Water Suite a další

Vodním vilám a bungalovům se anglicky říká Water Villa nebo Water Bungalow. Dalšími kategoriemi a názvy je Water Suite, Overwater Villa, Ocean Suite, Ocean Pavillion, Ocean House atd.

 

Vodní vily a bungalovy mají několik různých kategorií, např. bez bazénu nebo s bazénem nebo s vířivkou / whirlpool / jacuzzi nebo bez. Některé vodní vilky jsou vystavěny dále od sebe, některé jsou dvojdomky, některé dvoupatrové a některé stojí v lagunách sólo. Každý resort nabízí jiné kategorie s jiným příslušenstvím.

 

Menší vodní vilky a bungalovy mají hlavní ložnici, koupelnu a terasu. Ty větší vodní vilky a bungalovy mají mimo ložnice a koupelny ještě obývací pokoj, šatnu, terasu, venkovní sprchu, vířivku atd. Rodinné vodní vily a bungalovy mají několik ložnic a koupelen, šatny, společenské místnosti, kuchyňky, bazén, skluzavky a v případě největší vodní vily na světě, o které se zmíním níže, ještě také kino, knihovnu, pracovnu, pokoj pro butlera (osobního sluhu) a další příslušenství.

Semi Water Villas aneb vilky částečně na souši a částečně na moři

Na některých resortech, jako například na Dhigufaru Maldives 4* je možné najít Semi Water Villas, což znamená, že jsou vilky částečně na souši a částečně na moři.

 

V budoucnu by na Maledivách měli vzniknout také floating resorty, což znamená, že se bude jednat o plovoucí resorty, tedy kompletně na moři. První resort by měl být otevřen v roce 2023.

Vodní vily a vodní bungalovy s oknem v podlaze

Rádi byste vilku s oknem aneb dírou v podlaze, abyste viděli na moře s rybičkami? Okna v podlaze nejsou standardem každé vodní vily nebo bungalovu. Okna v podlaze mají jenom vily na vybraných resortech. Ptáte se na kterých? To vám nepovíme, jedná se o naše know how. Poptávka dovolené.

Kde na Maledivách najdeme vodní vily a vodní bungalovy

Vodní vily a bungalovy nenajdeme na žádném obydleném lokálním ostrově. Díkybohu. Vodní vily najdeme pouze na resortech. Vodní vily a bungalovy ale nejsou samozřejmostí každého resortu. Na Maledivách je mnoho resortů, které vodní vilky a bungalovy nemají jako například resorty Biyadhoo 2,5*, Smart Line Eriyadu 3,5*, Holiday Island 3,5*, Fun Island 2,5* a pár dalších anebo opravdu jen pár jako na Fushifaru Maldives 4,5*, který jich má jenom 5. Jiné resorty zase mají pouze vodní vilky a bungalovy a nemají zahradní a plážové vilky a bungalovy vůbec nebo jenom pár, jako například Grand park Kodhipparu 4,5*.

 

Většina vodních vil a bungalovů je na Maledivách propojena molem. Jedny z nejluxusnějších resortů mají také vodní vily, které jsou v lagunách vystaveny samostatně. Přístup k těmto vilám je možný pouze z moře, a to malou loďkou. Tyto vodní vily má například můj oblíbený resort Gili Lankanfushi 5*, na kterém se nachází největší vodní vila na světě, která má kompletní příslušenství včetně vlastního kina, a ve které jsem pobyla pár hodin, dále Jumeirah Vittaveli 5*, Raffles Maldives at Meradhoo 5* a pár jich najdeme také na poměrně cenově dostupném resortu Meeru 4*.

Orientační ceny vodních vil a vodních bungalovů na Maledivách

Výše zmíněné nám napovídá, že vodní vily a bungalovy jsou nejdražším typem ubytování na Maledivách. 

 

Jedny z nejlevnějších vodních vil a bungalovů je možné najít například na resortech Sun Island Resort & Spa 3,5* a Fihalholi 3*, Adaaran Club Rannalhi 3,5* a Adaaran Club Meedhupparu 3,5*. Cena nejlevnějšího vodního bungalovu na 3,5* resortu Sun Island stojí od 10 000 do 15 000 Kč na noc dle sezóny. Cena zahrnuje ubytování pro 2 osoby a stravování formou All Inclusive, které na cenově dostupných resortech doporučujeme. Další možností stravovacího plánu je plná penze nebo polopenze, čímž se cena za vilku sníží. Ubytování jenom se snídaní na cenově dostupných resortech nedoporučujeme. Při dokupování stravy a nápojů na místě se celková částka prodraží.

 

Na luxusních a těch nejluxusnějších resortech se ceny vodních vil za jednu noc pro dvě osoby pohybují od 15 000 Kč až do 100 000 Kč za jednu noc. Průměrně kolem 25 000 Kč dle kategorie resortu a vily, sezóny a zvolené stravy.

 

Vodní vilky a bungalovy jsou vhodné především pro páry, například na líbánky.

Ubytování dětí ve vodních vilách a bungalovech

Většina resortů ve vodních vilách a bungalovech zakazuje pobyt dětí do 12 let. V případě, že o pobyt dětí mladších 12 let požadujete, musíte podepsat dokument, kterým přebíráte zodpovědnost za aktivity a chování dětí. V případě utonutí nebo jakéhokoliv jiného neštěstí, nesete plnou odpovědnost za toto neštěstí vy sami.

Rodinné vodní vily a rodinné vodní bungalovy

Některé cenově dostupné a luxusní resorty nabízí větší vodní vily a bungalovy anebo rodinné vodní vily a bungalovy. Ceny těchto vil jsou opravdu vysoké. Běžný Čech nebo Slovák si je opravdu nemůže dovolit.

Dovolená ve vodních vilkách a vodních bungalovech

V případě, že nemáte dostatek financí na celý týden ve vodní vile nebo prostě jenom chcete vyzkoušet více možností, pobyt ve vodních vilách a vodních bungalovech je možné nakombinovat s pobytem v zahradních anebo plážových bungalovech anebo vilách nebo s pobytem na obydlených lokálních ostrovech. Tyto kombinace jsou jedním z našich originálních produktů. Převážně je sestavujeme na míru.

Co by vám mohlo vadit ve vodní vilce a vodním bungalovu 

Někteří lidí jsou citlivější na hluk v noci, a to znamená, že by jim mohlo vadit šplouchání vln na kůly, na kterých stojí vodní vily a bungalovy. Moře na Maledivách někdy bývá dost divoké. Většina vilek má dobré těsnění.

O vodních vilách a vodních bungalovech na Maledivách toho víme hodně, že?

Ano, víme a výše zmíněné není vše, co víme. Něco musí zůstat utajené, jelikož je to naše know how. A jak je možné, že toho víme tolik? Odpověď je jednoduchá, nejenže vodní vily a bungalovy prodáváme již mnoho let, ale hlavně jsme v nich strávili nejednu noc.

 

© Informace a fotografie použité na této stránce 

Informace použité na této stránce vychází z vlastních zkušeností, z fakt a politiky resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní. Jedná se o mé vlastní zážitky.

Vše, co potřebujete vědět o vilách a bungalovech na Maledivách

Pokud jste se dostali až sem a chcete dovolenou strávit na Maledivách ve vodní vile, tak nám neváhejte zadat poptávku. Rádi vám připravíme nabídku, a to jak na celý pobyt ve vodní vile anebo na kombinaci různých vil anebo ostrovů.

Vodní vily a bungalovy
Vodní vily a bungalovy na Maledivách.
Soukromé ostrovy a residence
Soukromé ostrovy a residence na Maledivách.
Plážové vily a bungalovy
Plážové vily a bungalovy na Maledivách.
Zahradní vily a bungalovy
Zahradní vily a zahradní bungalovy na Maledivách.
Vše o resortech
Kompletní informace o resortech na Maledivách.
Luxusní resorty
Luxusní resorty na Maledivách.
Cenově dostupné resorty
Cenově dostupné resorty na Maledivách.
Levnější resorty
Levné a nejlevnější resorty na Maledivách.
Obydlený ostrov vs. Resort
Rozdíl mezi obydleným ostrovem a resortem.
Aktuální nabídky 2020 / 2021
Aktuální nabídka dovolené na Maledivách v roce 2020 a 2021.
Speciální nabídky
Speciální nabídky dovolené na Maledivách.
Poptávka dovolené na resortu
Poptávka dovolené na levném, cenově dostupném nebo luxusním resortu na Maledivách.
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP