top of page
Fehendhoo, Baa atol, Maledivy
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (2)
Fehendhoo, Baa atol, Maledivy
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (5)
Fehendhoo, Baa atol, Maledivy
Fehendhoo, Maledivy
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (11)
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (3)
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (10)
Lucie Mohelnikova, Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (1)
Fehendhoo, Baa atol, Maledivy
Hedhikaa, Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (2)
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (4)
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives (6)
Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives
Chilli, Atholhu Residence, Fehendhoo, Baa Atoll, Maldives
Tropical Village, Fehendhoo
Topical Village na Fehendhoo
Atholhu Residence, Fehendho, Baa atol, Maledivy
Kiteboarding nebo Kitesurfing
Fehendhoo, Baa atol, Maledivy
Fehendhoo, Baa atol, Maledivy
Západ slunce, Fehendhoo, Maledivy
Fehendhoo, Baa atol, Maledivy

Fehendhoo na Goidhoo atolu / Baa atolu, Maledivy

Obydlený ostrov Fehendhoo je doslova ztraceným rájem. Ostrov obklopuje ohromná laguna a také mnoho sand banků aneb písečných mělčin. V těsné blízkosti ostrova je několik míst, kde je celoročně možné spatřit manty a šnorchlovat s nimi. Často k nám přímo před ostrov zabloudí i žraloci obrovští aneb whale sharks. I delfínů a želv v naší laguně potkáte opravdu mnoho. Na ostrově Fehendhoo jsou pouze 4 malé penziony, žije tu pouze něco přes 70 obyvatel a vy si tu tak můžete vychutnat dokonalý klid.

Malý mínusem pro někoho může být mořská tráva, která obklopuje obydlenou část ostrova, ale díky tomuto zelenému koberci, který okysličuje moře, tu máme mnoho živých korálů, želv a útesových žraloků. Druhá část ostrova Fehendhoo je bez mořské trávy a má nádhernou pláž a mnoho sand banků.

Fehendhoo, Goidhoo atol, Maledivy.jpg

Všeobecné informace o ostrově Fehendhoo

Atol: Obydlený lokální ostrov Fehendhoo se nachází na Goidhoo atolu, který administrativně spadá do Baa atolu, který je jednou z nejvyhledávanějších potápěčských a rybářských lokalit na Maledivách, speciálně pro bariérový útes a laguna Hanifaru Bay, který je domovem stovkám mant a žraloku obrovskému a je zapsán v památkách UNESCO.

​Oficiální název ostrova: Fehendhoo (Dhivehi: ފެހެންދޫ)

Vzdálenost od hlavního města Male' / letiště Hulhule' (MLE): 96,88 km (60,20 mi)

Délka ostrova: 2,16 km (1,342 mi) a Šířka ostrova: 0,22 km (0,137 mi)

Počet obyvatel (Census 2015): 107 (formálně). Na ostrově žije něco kolem 70 místních pohodových místních.

Občanská vybavenost: Molo, jedna malá kavárnička, jedna restaurace (otevření listopad 2019), 2 smíšené obchody, pláž (koupání v bikinách je povoleno), volejbalové hřiště, dvě fotbalová hřiště, dětské hřiště, mobilní operátor, kabelová TV, mešita, první pomoc a lékař, centrum vodních sportů a aktivit, potápěčské centrum. Další důležitosti jako je policie, nemocnice, úřady, více obchodů atd. jsou na vedlejším ostrově Goidhoo, který je vzdálen pouze 5 minut rychlo lodí.

Banka / Bankomat: Na ostrově není banka ani bankomat, ale je tu v místním obchodně možnost vybrat rufie pomocí platebního terminálu. Službu poskytuje státní banka Bank of Maldives. Při cestě na Fehendhoo je dobré mít s sebou mít dostatečnou hotovost. Bankomat nebo směnárnu najdete také na letišti. Na penzionech a hotelech je možné platit debetními nebo kreditními kartami. Více o měně a platbách na Maledivách.

Bikini Beach: Ano. Na Fehendhoo je koupání v bikinách nebo dvoudílných plavkách povoleno. Na ostrově se nachází hned několik soukromých bikini pláží opravdu daleko od civilizace, kde si užijete naprosté soukromí.

Alkohol: Zakázán. Dovoz i konzumace.