Maledivy: Plážové vily a plážové bungalovy aneb domečky na pláži

Už jste někdy snily o tom se ráno probudit, vyjít z ložnice a pouhými pár kroky být v moři? Já myslím, že o tom sní většina cestovatelů, kteří míří na Maledivy za perfektní, nejenom odpočinkovou dovolenou. Tento sen se vám může splnit v případě, že strávíte dovolenou v plážových vilách anebo plážových bungalovech na resortech.

Kategorie plážových vil aneb Beach Villa, Beach Bungalow, Beach Suite a další

Plážových vilám a plážovým bungalovům se anglicky říká Beach Villa nebo Beach Bungalow. Dalšími kategoriemi a názvy je například Beach Suite, Beach House, Studio a další.

 

Plážové vily a bungalovy mají několik různých kategorií. Některé mají bazén a některé vířivku / whirlpool / jacuzzi anebo obojí. Některé plážové vilky a bungalovy jsou vystavěny dále od sebe, a to znamená, že tu budete mít dostatek soukromí. Jiné jsou dvojdomky anebo patrové, které jsou vhodné především pro rodiny anebo party přátel. Každý resort na Maledivách nabízí různé kategorie plážových vilek s různým příslušenstvím. Čím více příslušenství vilka bude mít, tím vyšší bude její cena.

Základní plážové vilky a bungalovy mají ložnici, koupelnu a terasu. Větší plážové vily a plážové bungalovy mají kromě ložnice a koupelny také obývací pokoj, šatnu, terasu, venkovní sprch a další příslušenství. Rodinné plážové vily a bungalovy mají několik ložnic a koupelen, šatny, společenské místnosti, kuchyňky, bazén, knihovnu, pracovnu, pokoj pro butlera (osobního sluhu), vlastní buggy a další příslušenství.

Kde se na Maledivách dají najít plážové vily a plážové bungalovy

Plážové vily a bungalovy najdeme na resortech. Nenajdeme je na žádném obydleném lokálním ostrově. Je pravdou, že některé penziony a hotýlky jsou postaveny kousek od pláže, ale nejsou to typické plážové vilky a bungalovy. Většinou jsou vystavěny v řadě a vypadají jako řadovky, například Plumeria Villas anebo se jedná o několika patrové hotely jako Plumeria Boutique nebo Plumeria Palm Tree & Island View.

 

Plážové vily a bungalovy jsou standardem každého resortu. Je pravdou, že některé resorty jich ale mají jenom pár a preferují spíše vodní vily.

Jednou z největších plážových vil / rezidencí na Maledivách, která byla představena v květnu 2019 je Kihaa Signature Residence, která má 10 ložnic, kolem které jsem párkrát procházela před jejím otevřením. Tato vila je součástí resortu Kihaa Maldives.

 

Další obří plážovou vilou je Private Reserve, která má 9 ložnic. Tato vila / residence je součástí mého oblíbeného resortu Soneva Fushi, který se nachází na Baa atolu, stejně tak, jako zmíněna Kihaa.

Orientační ceny plážových vil a plážových bungalovů 

Plážové vily a plážové bungalovy, pokud se jedná o základní vybavení s jednou ložnicí, jsou po zahradních vilkách druhé nejlevnější vily na Maledivách.

Nejlevnějších plážové vilky a bungalovy je možné najít například na resortech Biyadhoo 2,5*, Sun Island Resort & Spa 3*, Holiday Island Resort & Spa 3*, Fihalholi 3*, Malahini Kuda Bandos 3*, Adaaran Club Rannalhi 3,5* a Adaaran Club Meedhupparu 3,5*.

 

Ceny nejlevnější plážové vilky nebo plážového bungalovu, za jednu noc na 3,5* resortu Sun Island, začínají na 8 000 Kč v dešťové sezóně a na 11 000 Kč v top sezóně, mimo vánočních a silvestrovských pobytů. Cena se může měnit dle počtu rezervovaných nocí. Cena zahrnuje ubytování pro 2 osoby a stravování formou All Inclusive, které na cenově dostupných resortech doporučujeme.

 

Další možností je samozřejmě také plná penze, polopenze nebo snídaně, přičemž se cena sníží, ale o hladu a žízni celou dovolenou asi nebudete. V případě dokupování stravy a nápojů na místě se pobyt prodraží. Lepší variantou je zakoupit stravovací plán v rámci balíčku při rezervaci.

Na luxusních a těch nejluxusnějších resortech se ceny plážových vil za jednu noc pro dvě osoby pohybují od 20 000 Kč do 100 000 Kč. Průměrně kolem 25 000 Kč na 4*. Konečná cena závisí na kategorii resortu a vily, sezóny a zvolené stravy. Ceny rezidencí se pohybují v částkách do 500 000 Kč za jednu noc. Mohou se ale vyšplhat i výše.

 

Plážové vilky a plážové bungalovy jsou vhodné pro páry, party přátel i rodiny s dětmi.

Děti a jejich ubytování v plážových vilách a plážových bungalovech

Ve standardních plážových vilkách a bungalovech je možné ubytovat 2 dospělé osoby a 1 dítě do 12 let nebo 3 dospělé osoby. Výjimečně je možné v takové vile ubytovat 2 dospělé osoby a 2 děti do 12 let nebo přesahující 12 let. V případě, že máte 2 děti například do 12 let, resort občas udělá výjimku a do jedné vilky vás ubytuje všechny. Jak jsem zmínila, jedná se pouze o výjimečné případy, které je vždy nutné zkonzultovat s resortem.

Rodinné plážové vily a rodinné plážové bungalovy na Maledivách

V případě, že jste větší rodina, na cenově dostupných resortech budete pravděpodobně muset mít 2 plážové vilky nebo plážové bungalovy. Na některých resortech jsou dvojdomky, které jsou propojené dveřmi. Luxusní resorty nabízí rodinné plážové vily a rodinné plážové bungalovy. Ceny těchto vil bývají dost vysoké, jelikož se jedná o vily se dvěma nebo více ložnicemi, obývacím pokojem, barem, kuchyňkou a dalším příslušenstvím.

Pohodová dovolená v plážových vilách a v plážových bungalovech

Pobyt v plážových vilkách a plážových bungalovech je většinou standardním pobytem na Maledivách. Plážové vilky a bungalovy je možné kombinovat také s vodními vilkami a bungalovy anebo s pobytem na obydlených lokálních ostrovech. Kombinace obydlených ostrovů a resortů sestavujeme na míru a jedná se o jeden z našich originálních produktů.

Znalost Malediv, ostrovů a produktů je naše know how

O plážových vilkách toho víme mnohem víc, ale ne vše chceme publikovat. Rádoby konkurence se nežinýruje a informace z našeho webu krade, jako kdyby se nechumelilo. Resorty a nejenom plážové vily a plážové bungalovy prodáváme již mnoho let a také jsme v nich strávili nejednu noc.

© Informace a fotografie použité na této stránce 

Informace použité na této stránce vychází z vlastních zkušeností a politiky resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní. Jedná se o mé vlastní zážitky z pobytů na resortech a z jejich inspekcí.

Informace o ubytování ve vilách a bungalovech na Maledivách

V případě zájmu o dovolenou strávenou v plážových vilách nebo plážových bungalovech nám neváhejte zadat poptávku. Rádi vám připravíme nabídku na dovolenou jak pouze v plážových vilách, tak v případě zájmu, také kombinace s vodními vilami nebo zahradními vilami nebo obydlenými ostrovy.

Plážové vily a bungalovy
Plážové vily a bungalovy na Maledivách.
Vodní vily a bungalovy
Vodní vily a bungalovy na Maledivách.
Soukromé ostrovy a residence
Soukromé ostrovy a residence na Maledivách.
Zahradní vily a bungalovy
Zahradní vily a zahradní bungalovy na Maledivách.
Vše o resortech
Kompletní informace o resortech na Maledivách.
Luxusní resorty
Luxusní resorty na Maledivách.
Cenově dostupné resorty
Cenově dostupné resorty na Maledivách.
Levnější resorty
Levné a nejlevnější resorty na Maledivách.
Obydlený ostrov vs. Resort
Rozdíl mezi obydleným ostrovem a resortem.
Aktuální nabídky 2020 / 2021
Aktuální nabídka dovolené na Maledivách v roce 2020 a 2021.
Speciální nabídky
Speciální nabídky dovolené na Maledivách.
Poptávka dovolené na resortu
Poptávka dovolené na levném, cenově dostupném nebo luxusním resortu na Maledivách.
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP