top of page
Plážové vily a plážové bungalovy na Maledivách.

Maledivy: Plážové vily a plážové bungalovy aneb domečky na pláži

Už jste někdy snily o tom se ráno probudit, vyjít z ložnice a pouhými pár kroky být v moři? Já myslím, že o tom sní většina cestovatelů, kteří míří na Maledivy za perfektní, nejenom odpočinkovou dovolenou. Tento sen se vám může splnit v případě, že strávíte dovolenou v plážových vilách anebo plážových bungalovech na resortech.

Huvafen Fushi, Beach Bungalow with Pool.

Kategorie plážových vil aneb Beach Villa, Beach Bungalow, Beach Suite a další

Plážových vilám a plážovým bungalovům se anglicky říká Beach Villa nebo Beach Bungalow. Dalšími kategoriemi a názvy je například Beach Suite, Beach House, Studio a další.

 

Plážové vily a bungalovy mají několik různých kategorií. Některé mají bazén a některé vířivku / whirlpool / jacuzzi anebo obojí. Některé plážové vilky a bungalovy jsou vystavěny dále od sebe, a to znamená, že tu budete mít dostatek soukromí. Jiné jsou dvojdomky anebo patrové, které jsou vhodné především pro rodiny anebo party přátel. Každý resort na Maledivách nabízí různé kategorie plážových vilek s různým příslušenstvím. Čím více příslušenství vilka bude mít, tím vyšší bude její cena.

Fushifaru, Pool Beach Villa Sunset, Male

Základní plážové vilky a bungalovy mají ložnici, koupelnu a terasu. Větší plážové vily a plážové bungalovy mají kromě ložnice a koupelny také obývací pokoj, šatnu, terasu, venkovní sprch a další příslušenství. Rodinné plážové vily a bungalovy mají několik ložnic a koupelen, šatny, společenské místnosti, kuchyňky, bazén, knihovnu, pracovnu, pokoj pro butlera (osobního sluhu), vlastní buggy a další příslušenství.

Kandima, Sky & Beach Studios, Maledivy.j

Kde se na Maledivách dají najít plážové vily a plážové bungalovy

Plážové vily a bungalovy najdeme, až na pár menších výjimek, jenom na resortech. Zatím jediné plážové vilky na obydlených lokálních ostrovech, Sabba Beach Villas & Spa, najdeme na nádherném ostrově Fodhdhoo na Noonu atolu, který je naším oblíbeným. Nedaleko od pláže jsou vystavěné také řadové domky Plumeria Villas.

Plážové vily a bungalovy jsou standardem každého resortu. Je pravdou, že některé resorty jich ale mají jenom pár a preferují spíše vodní vily.

Kihaa Maldives, Reserve Beach Villa, Mal

Jednou z největších plážových vil / rezidencí na Maledivách, která byla představena v květnu 2019 je Kihaa Signature Residence, která má 10 ložnic, kolem které jsem párkrát procházela před jejím otevřením. Tato vila je součástí resortu Kihaa Maldives.

 

Další obří plážovou vilou je Private Reserve, která má 9 ložnic. Tato vila / residence je součástí mého oblíbeného resortu Soneva Fushi, který se nachází na Baa atolu, stejně tak, jako zmíněna Kihaa.

Sun Island, Superior Beach Bungalow, Mal

Orientační ceny plážových vil a plážových bungalovů 

Plážové vily a plážové bungalovy, pokud se jedná o základní vybavení s jednou ložnicí, jsou po zahradních vilkách druhé nejlevnější vily na Maledivách.

Holiday Island, Superior Beach Bungalow,

Nejlevnějších plážové vilky a bungalovy je možné najít například na resortech Biyadhoo 2,5*, Sun Island Resort & Spa 3*, Holiday Island Resort & Spa 3*, Fihalholi 3*, Malahini Kuda Bandos 3*, Adaaran Club Rannalhi 3,5* a Adaaran Club Meedhupparu 3,5*.

 

Ceny nejlevnější plážové vilky nebo plážového bungalovu, za jednu noc na 3,5* resortu Villa Park (Sun Island), začínají na 8 000 Kč v dešťové sezóně a na 11 000 Kč v top sezóně, mimo vánočních a silvestrovských pobytů. Cena se může měnit dle počtu rezervovaných nocí. Cena zahrnuje ubytování pro 2 osoby a stravování formou All Inclusive, které na cenově dostupných resortech doporučujeme.

 

Další možností je samozřejmě také plná penze, polopenze nebo snídaně, přičemž se cena sníží, ale o hladu a žízni celou dovolenou asi nebudete. V případě dokupování stravy a nápojů na místě se pobyt prodraží. Lepší variantou je zakoupit stravovací plán v rámci balíčku při rezervaci.

Beach Villa, Boaku, Veli, Dhigufaru, Mal

Na luxusních a těch nejluxusnějších resortech se ceny plážových vil za jednu noc pro dvě osoby pohybují od 20 000 Kč do 100 000 Kč. Průměrně kolem 25 000 Kč na 4*. Konečná cena závisí na kategorii resortu a vily, sezóny a zvolené stravy. Ceny rezidencí se pohybují v částkách do 500 000 Kč za jednu noc. Mohou se ale vyšplhat i výše.

 

Plážové vilky a plážové bungalovy jsou vhodné pro páry, party přátel i rodiny s dětmi.

Sun Siyam Iru Fushi, Deluxe Beach Villa

Děti a jejich ubytování v plážových vilách a plážových bungalovech

Ve standardních plážových vilkách a bungalovech je možné ubytovat 2 dospělé osoby a 1 dítě do 12 let nebo 3 dospělé osoby. Výjimečně je možné v takové vile ubytovat 2 dospělé osoby a 2 děti do 12 let nebo přesahující 12 let. V případě, že máte 2 děti například do 12 let, resort občas udělá výjimku a do jedné vilky vás ubytuje všechny. Jak jsem zmínila, jedná se pouze o výjimečné případy, které je vždy nutné zkonzultovat s resortem.

Soneva Fushi, Family Villa with Pool, Ma

Rodinné plážové vily a rodinné plážové bungalovy na Maledivách

V případě, že jste větší rodina, na cenově dostupných resortech budete pravděpodobně muset mít 2 plážové vilky nebo plážové bungalovy. Na některých resortech jsou dvojdomky, které jsou propojené dveřmi. Luxusní resorty nabízí rodinné plážové vily a rodinné plážové bungalovy. Ceny těchto vil bývají dost vysoké, jelikož se jedná o vily se dvěma nebo více ložnicemi, obývacím pokojem, barem, kuchyňkou a dalším příslušenstvím.

St. Regis Vommuli, 2 Bedroom Beach Suite

Pohodová dovolená v plážových vilách a v plážových bungalovech

Pobyt v plážových vilkách a plážových bungalovech je většinou standardním pobytem na Maledivách. Plážové vilky a bungalovy je možné kombinovat také s vodními vilkami a bungalovy anebo s pobytem na obydlených lokálních ostrovech. Kombinace obydlených ostrovů a resortů sestavujeme na míru a jedná se o jeden z našich originálních produktů.

Jumeirah Vittaveli, Beach Villa with Poo

Znalost Malediv, ostrovů a produktů je naše know how

O plážových vilkách toho víme mnohem víc, ale ne vše chceme publikovat. Rádoby konkurence se nežinýruje a informace z našeho webu krade, jako kdyby se nechumelilo. Resorty a nejenom plážové vily a plážové bungalovy prodáváme již mnoho let a také jsme v nich strávili nejednu noc.

Lucie Mohelníková, plážové vily, Malediv

© Informace a fotografie použité na této stránce o plážových vilách na Maledivách

Informace použité na této stránce o plážových vilách vychází z vlastních zkušeností a politiky resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní. Jedná se o mé vlastní zážitky z pobytů na resortech a z jejich inspekcí.

Informace o ubytování ve vilách a bungalovech na Maledivách

V případě zájmu o dovolenou strávenou v plážových vilách nebo plážových bungalovech nám neváhejte zadat poptávku. Rádi vám připravíme nabídku na dovolenou jak pouze v plážových vilách, tak v případě zájmu, také kombinace s vodními vilami nebo zahradními vilami nebo obydlenými ostrovy.

bottom of page