top of page
Rodinná dovolená na Maledivách, resorty pro děti, Kids Friendly Resorts, Family Friendly resorty Maledivy, Maledivy s dětmi, cestování na Maledivy s dětmi
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Plánujete-li rodinnou dovolenou na Maledivách, počítejte s tím, že se "trošku" prodraží. Dříve totiž dovolená s dětmi v této destinaci nebývala zvykem. Maledivy byly vždy vyhlášené jako líbánková destinace, což se ale před pár lety změnilo. Byť nyní do našeho ostrovního ráje cestuje stále více a více rodin s dětmi, ne všude jsou ubytovací kapacity pro pobyty s dětmi přizpůsobené. Několik resortů je pouze pro dospělé nebo děti věkově omezují. Ty nejlepší rodinné resorty, obydlené ostrovy vhodné pro malé děti a informace o cestování na Maledivy s dětmi nebo v těhotenství najdete právě na této stránce.

Maledivy: Rodinná dovolená aneb Family Friendly resorty a ostrovy v ráji

Rodinné vily a residence na Maledivách a rodinné bungalovy, pokoje či apartmány

Jednoložnicové vilky, bungalovy a pokoje jsou na Maledivách standardní záležitostí. Rodinné vily a residence s více ložnicemi nabízí ve většině případech pouze pár vybraných 4* a 4,5* resortů a dále pak všechny 5* resorty, 5* luxusní resorty a 5* nejluxusnější resorty.  Dvou a víceložnicové vily jsou opravdu drahé. Výjimečně se u dvouložnicových vil najdou ceny pod 200 000 Kč na 7 nocí bez letenek na Maledivy. Většinou se ceny pohybují od 200 000 Kč do 1 000 000 Kč.

 

Na vybraných nízkonákladových či levnějších resortech nebo cenově dostupných resortech se dají zajistit dva bungalovy nebo vilky propojené dveřmi. Pozor ale, většinou za plnou cenu.

 

V penzionech a hotelech na obydlených lokálních ostrovech se čas od času nějaký ten rodinný pokoj najde. V 99 % případů je ale nutné mít pokoje dva a ve většině případech za plnou cenu.

Povolená obsazenost vil, bungalovů a pokojů na Maledivách v případě rodinné dovolené

Většina resortů povoluje ubytovat v jedné jednoložnicové vilce max. 2 dospělé a 2 děti do 12 let. Máte-li 1 z dětí starší 12 let, ve většině případech budete muset mít 2 vilky za plnou cenu nebo drahou dvouložnicovou vilu. Ubytovat 2 dospělé se 2 dětmi nebo 2 dospělé se 3 dětmi do jedné vily povoluje jen hrstka resortů. Ve většině případů je to nemožné! Každopádně většinou dostanete pouze jednu přistýlku a budete se muset srovnat na velké posteli či na gauči. Do vilek se více přistýlek nevejde.

Pouze výjimečně povolí některý z dražších resortů, pokud disponují většími jednoložnicovými vilami nebo vilami s obývákem, ubytovat až 5 osob, což jsou 2 dospělí a 3 děti, do jedné vily. Pozor, děti nesmí být starší 12 až 16 let. Každý resort má politiku obsazenosti jinou.

Děti mladší 2 let jsou v 99,99 % ubytovány „zdarma“ na posteli sdílené s rodiči. Některé resorty, hotely i penziony nabízí zdarma i dětskou postýlkou. Pár ubytovacích kapacit nabízí „zdarma“ i děti do 4 nebo 6 let, ale je to zhruba 1 % a jedná se pouze o resorty. Platí se pouze tzv. Green Tax.

 

Děti ve věku od 2 do 12 let jsou v ubytovacích kapacitách počítány jako dětská přistýlka. Děti nad 12 let jsou počítány jako dospělí. Výjimku v ubytování dětí ve věku od 12 do 16 let za dětskou cenu nebo „zdarma“ má opravdu malá hrstka dražších resortů, které jsou zmíněné níže.

 

Na obydlených ostrovech se větší pokoje, kam se vejde až 5 osob nebo rodinné pokoje, najdou pouze výjimečně. Tři krásné obydlené ostrovy s takovým ubytováním pár kroků od pláže máme v nabídce.

 

Pouze hrstka ubytovacích kapacit má rodinné pokoje, bungalovy nebo vily propojené dveřmi a podobně. Apartmány na Maledivách neexistují!

Kids Clubs aneb Dětské kluby a dětské koutky na Maledivách

Dětské koutky je možné najít na většině resortů. Některé mají větší Kids Clubs a některé menší. Kids Cluby na resortech ve většině případů zdarma přijímají pouze děti starší 4 let. K menším dětem od 2 do 4 let je nutné si připlatit za chůvu. Děti ve věku do 2 let není možné hlídat. Hlídačky neboli babysitting jsou většinou cizinci z různých zemí. Některé resorty jsou pro děti přizpůsobeny lépe a některé hůře. Pouze hrstka levnějších resortů Kids Clubs nemá. Pár resortů pobyty s dětmi zakazují nebo věkově limitují, což je poté skvělá a ničím nerušená dovolená ve stylu Adults Only. I rodiče si někdy potřebují oddechnout.

 

Na obydlených ostrovech nejsou dětské koutky jako na resortech! Na obydlených ostrovech se dají najít buď soukromá venkovní dětská hřiště nebo veřejná venkovní dětská hřiště. Pokud se vy a vaše děti budete chovat slušně, místní nebudou mít problém s tím, když se jejich děti k místním dětem připojí.

Dovolená na Maledivách s dětmi a v těhotenství, Maledivy s dětmi, rodinná dovolená na Maledivách

Cestování na Maledivy s dětmi ve věku od 2 do 12 let a vše, co potřebujete vědět

Je jenom a jenom na vás, jakým stylem si chcete dovolenou užít a kolik jste ochotni za děti zaplatit! Vše, co pro své děti potřebujete, si vezměte s sebou. Na mnoha resortech jsou dostupné maličké dětské bufety nebo dětská menu. Na většině resortech, nemluvím o těch luxusních a nejluxusnějších, je jídlo pro děti hodně omezené. V podstatě se malé bufety skládají z cereálií, něco sladkého, hranolek, kuřecích nuget nebo rybích prstů, pizzy či těstovin. Jak, již bylo zmíněno výše, na resortech jsou dětské kluby a dětské koutky skoro všude. Na obydlených lokálních ostrovech nebo lodích dětské koutky neexistují. Alergickou reakci či rozbité koleno vám na ostrovech v pohodě vyřeší a ošetří, horší zranění pouze ale v nemocnicích v Male' nebo na Hulhumale'.

Cestování na Maledivy s dětmi ve věku do 2 let a vše, co potřebujete mít s sebou

V dnešní době již není nic neobvyklého cestovat s novorozenci po celém světě. Trávíte-li dovolenou na resortu, vše potřebné si vezměte s sebou. Na resortu se z 99,9 % nedají koupit potřeby pro děti. Na resortech jsou pouze obchody se suvenýry, oblečením a šperky. Do Male' se můžete dostat pouze jednou za týden, a to v rámci exkurze nebo si můžete pronajmout velice drahý soukromý transfer. Dětské výživy či příkrmy k dispozici nabízí pouze vybrané luxusní a nejluxusnější resorty. Kojenecká voda není ve většině případů dostupná. Službu poskytnutí dětských příkrmů či kojenecké vody je vždy nutné ověřit přímo s resortem.

 

Trávíte-li dovolenou na lokálních ostrovech, plenky a další potřeby pro děti, se na některých obydlených ostrovech dají koupit, ale zrovna v dobu vašeho pobytu mohou být vyprodané. Doporučuji vzít vše potřebné s sebou vč. příkrmů.

 

Trávíte-li dovolenou na lodi, vše musíte mít s sebou. Žádné potřeby pro děti se tu zakoupit nedají.

Cestování na Maledivy v těhotenství

Cestování na Maledivy nebo do jiných exotických zemí v průběhu těhotenství záleží jen a jen na vašem lékaři, vašem zdravotním stavu a vaší odvaze. Státní zdravotnictví je na Maledivách v porovnání s tím, na co jsme zvyklí my, tak trochu hororové. Privátní, tedy soukromé nemocnice, které mají již poměrně dobrou úroveň, jsou opravdu hodně drahé. Několik klientek, včetně mé kamarádky, v prvním, druhém i třetím trimestru s námi na Maledivy již cestovalo a všechny se nám vrátily v pořádku. Některým našim klientkám, které dlouho nemohly otěhotnět, se to podařilo právě na Maledivách. Naštěstí s vlastním partnerem. Dovolená na Maledivách je to nejlepší na zapomenutí každodenního stresu.

 

Moje bývalá slovenská známá, která má dítě s Maledivcem, v tomto tropickém ráji dokonce i rodila. Vše proběhlo v pořádku za asistence evropského lékaře na online video hovoru. Jakmile na Maledivách porodíte, za pár hodin jdete domů. Žádné 3 dny v nemocnici, jak je tomu u nás. Většina Maledivek rodí v hlavním městě Male' nebo na Hulhumale. Ty bohatší na Srí Lance, v Indii nebo jiných zemích. Je to jen a jen na vás, zda to risknete nebo ne.

 

Ať trávíte dovolenou na resortu nebo lokálním obydleném ostrově, vždy je pro ruce lékař, ale... Z resortu do nemocnice daleko. Na některých obydlených lokálních ostrovech jsou sice nemocnice, ale... Vše nejenom o zdravotní péči na Maledivách.

5* a 5* luxusní resorty vhodné pro rodiny s dětmi a skvělou rodinnou dovolenou

Níže zmíněné luxusní resorty mají pěkné Kids Clubs aneb dětské kluby či koutky nebo zajímavý program pro děti i dorost. Vybrané resorty mají buď pěkné laguny pro menší děti nebo korálové útesy, které jsou vhodné pro větší děti. Resorty na tuto stránku přidávám postupně. Resorty vhodné pro rodiny s dětmi obdržíte v nabídce po zadání poptávky.

Cenově dostupné resorty vhodné pro rodiny s dětmi a skvělou rodinnou dovolenou

Níže zmíněné cenově dostupné resorty mají pěkné Kids Clubs aneb dětské kluby či koutky nebo zajímavý program pro děti i dorost. Vybrané resorty mají buď pěkné laguny pro menší děti nebo korálové útesy, které jsou vhodné pro větší děti. Resorty na tuto stránku přidávám postupně. Resorty vhodné pro rodiny s dětmi obdržíte v nabídce po zadání poptávky.

Rodinné resorty na Maledivách, které nabízí dětmi „zdarma“

Cenově přátelských Family Friendly aneb Kids Friendly resortů je pouze hrstka cenově dostupných a dražších resortů, které mají děti "zdarma" až do 16 let. Za děti ale stejně zaplatíte. Jedná se o marketingový trik. Resorty na tuto stránku přidávám postupně. Resorty vhodné pro rodiny s dětmi obdržíte v nabídce po zadání poptávky.

Nejlevnější resorty vhodné pro rodiny s dětmi a skvělou rodinnou dovolenou

Níže zmíněné nízkonákladové resorty či nejlevnější resorty jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Mají lagunu a pozvolný vstup do moře, což je vhodné pro menší děti. Korálové útesy jsou vhodně pro větší děti. Většina z resortů má také Kids Club aneb dětský koutek. Resorty na tuto stránku přidávám postupně. Resorty vhodné pro rodiny s dětmi obdržíte v nabídce po zadání  poptávky.

Obydlené ostrovy vhodné pro rodiny s dětmi a skvělou rodinnou dovolenou

Níže zmíněné obydlené ostrovy jsou vhodné pro děti do 6 let. Na obydlených ostrovech nejsou dětské koutky jako na resortech, ale mohu jmenovat pár obydlených ostrovů, které mají lagunu, nejsou tu u břehu silné proudy a v suché sezóně mají pozvolný vstup do moře. Na většině obydlených ostrovů je dnes možné najít veřejné moderní dětské hřiště. Místní většinou nemají problém s tím, že jej využívají i turisté, když se chovají slušně. Další obydlené ostrovy nejenom s korálovými útesy, které jsou vhodné pro větší děti a dorost najdete na stránce Vše o obydlených lokálních ostrovech.

Rodinná dovolená na Maledivách s dětmi aneb Maledivy s dětmi

Cestování na Maledivy s dětmi je jenom a jenom na vás a na vašich dětech. Záleží na tom, jak moc jste s nimi zvyklí cestovat, a hlavně na tom, kolik jste ochotni za ně zaplatit, jelikož to v případě Malediv, není žádná levná záležitost. Dle osobních zkušeností, které od roku 2011 denně čerpáme při přípravě dovolené s dětmi, bych s sebou své ratolesti na Maledivy vzala pouze tehdy, kdybych neřešila rozpočet. V případě, že bych měla omezený rozpočet, buď bych je vzala na pěkný obydlený ostrov, což pro ně může být i výchovné, něčemu se přiučí a uvidí, že to, co máme my tady, je skvělé, že může být i mnohem a mnohem hůř, anebo bych letěla bez nich, a dříve či později bych je vzala do cenově dostupnějších destinací. Resorty se s dětmi, pokud řešíte rozpočet, opravdu prodraží.

Naše zkušenosti s těhotnými klientkami či malými dětmi

Na Maledivy s námi cestovalo již spoustu rodin, mamina se 14denním miminkem, i několik těhotných klientek, a jak jsem již zmínila, zatím vždy vše proběhlo v pořádku. Nikdy nezapomeňte na dobré cestovní pojištění. Zodpovědnost za sebe i děti nesete vy sami.

Tip na exotickou destinaci, kde najdete vyžití pro děti všech věkových kategorií

Zajímavou dovolenou pro rodiny s dětmi jsou Spojené arabské emiráty, kde najdete vyžití pro děti všech věkových kategorií.

© Informace a fotografie použité na této stránce o rodinné dovolené aneb Family Friendly

Informace použité v tomto textu jsou oficiální informace od resortů a personálu resortů, které jsou doplněné mými vlastními zkušenostmi z resortů, s resorty nebo s obydlenými ostrovy. Fotografie použité výše jsou mé vlastní fotografie z pobytů na resortech a obydlených ostrovech.

Cenová nabídka rodinné dovolené na Maledivách aneb Dovolené na Maledivách s dětmi

Cenovou nabídku rodinného pobytu na resortech nebo obydlených ostrovech, včetně aktuálních slevových nabídek, ubytování, strava a doprava z letiště na resort a zpět nebo cenovou nabídku kompletního zájezdu, ubytování, strava, doprava z letiště na resort a zpět na letiště, letenky na Maledivy nebo dalších doplňkových služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění nebo pojištění storna zájezdu pro vás připravíme na míru. Stačí zadat poptávku.

bottom of page