top of page
Resorty, Maledivy, resorty na Maledivách
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Výběru resortu na Maledivách, ale hlavně ostrova, je potřeba věnovat opravdu velká péče. Ne všechny ostrovy jsou perfektní právě pro vaši perfektní dovolenou! Jednoduše řečeno, na Maledivách pro vás umíme zajistit dovolenou na míru na všech resortech, ale ne všechny můžeme osobně doporučit. 

 

Pozor je nutné dávat si především na uměle vytvořené ostrovy prvních pár let po výstavbě a masovou výstavbu těchto ostrovů na celém Kaafu atolu, a to na severním i jižním Male atolu. Celý Kaafu atol je touto výstavbou dotčen. Nenechte se napálit na lákavé nabídky! Kaafu atol již je a ještě bude, nejvíce turistickou oblastí na Maledivách, a to znamená velký provoz, který je tu už teď, nejenom na moři, ale také ve vzduchu, minimální klid, a ne tak krásnou přírodu jako na vzdálenějších atolech. Korálové útesy pod tíhou výstavby umělých ostrovů umírají rychleji a trvá jim nějaký čas se vzpamatovat, a to i přesto, že se resort snaží korály pěstovat. 

 

Současný stav v roce 2023 je cca 180 resortů v provozu a mnoho dalších by mělo být otevřeno během roku 2024. Do dalších let je plánovaná nesmyslná výstavba dalších cca 130 resortů. O všem máme přehled, s námi se v ráji neztratíte. 

Maledivy: Resorty na Maledivách aneb Jak vybrat ten správný resort!

Soneva Fushi, Family Villa with Pool, Maledivy.jpg

Perfektní znalost destinace, letité zkušenosti, expertíza a kolekce "hand picked by Lucie"

Po poměrně dlouho trvající, vlastní a precizní expertíze, kdy jsem pečlivě procházela ostrov po ostrově a resort po resortu, mohu s klidným svědomím říct, že ze stávajících resortů, kterých je aktuálně kolem 180, mohu jako TOP doporučit pouze zhruba polovinu a kousek resortů. Jedná se o resorty všech kategorií.

Můj výběr TOP resortů spočíval ve zkoumání lokalit, ostrovů a resortů / hotelů na nich vystavěných. V potaz byly brány veškeré faktory, jako je ostrov, jeho původ, zda je přírodní nebo uměle vytvořený, lokalita, laguna, korálový útes, pláž, mořská fauna, zda je dostatečně zelený, tedy má dostatek flory, dle počasí v různých sezónách, kategorie, služeb a dle dalších faktorů. Informace o resortech mám doplněné personálem resortů, a také našimi maledivskými kolegy, kteří procestovali všechny resorty na Maledivách.

Mám osobní zkušenosti ze všech kategorií resortů dostupných na Maledivách. Navštívila jsem a spala jak na 2*, 3*, 4*, tak i na 5*+ resortech a v soukromých residencích. Rozdíly jsou opravdu obrovské, a to jak kvalitou, tak cenou. Nelze srovnávat starší a nové resorty, a stejně tak nelze srovnávat lokality, a přírodní nebo uměle vytvořené ostrovy!

Z této expertízy vznikla naše vlastní kolekce owh collection aneb hand picked by Lucie aneb pečlivě a s láskou vybrané ostrovy nejenom s resorty. Pokud opravdu chcete investovat vaše těžce vydřené peníze do dokonalé dovolené na Maledivách, nyní již víte, na koho se obrátit, a s kým do ráje cestovat.

Osobně také znám majitele zhruba 40 resortů. Na spoustě resortech máme známé nebo dobré přátele na postech resort manažerů, ředitelů (general manager), sales & marketing directors a podobně. Tito lidé již nejsou jenom obchodními partnery, ale stali se z nich také přátelé.

Mapa Malediv a procestovaných ostrovů

Resorty na Maledivách navštívené Lucií

Na mapě výše, která ještě není kompletní, stále na ní praucji a postupně aktualizuji, najdete označená všechna místa, která jsem na Maledivách zatím navštívila. Aktuálně se jedná o 166 ostrovů na většině atolů, z toho zatím 64 resortů (2023), vč. těch z TOP 10 nejluxusnějších. Mnoho resortů jsem navštívila a pobyla v nich opakovaně. O obydlených ostovech ani nemluvím. Na některých už jsem byla tolikrát, že to ani nespočítám. Máme také vlastní známkování resortů, a to dle skutečnosti, služeb a skutečného stavu resortů.

Anantara Dhigu, severní Male atol, Maledivy

Výstavba nových resortů, zadlužené a krachující resorty a "prodej" resortů

V budoucnu by na Maledivách mělo vyrůst kolem dalších 130 resortů. Mnoho jich je právě ve fázi výstavby. V případě, že resort neroste na krásném přírodním ostrově, ale je vybudován na umělém ostrově, první dva až tři roky nemívá bujnou vegetaci. O nových resortech na Maledivách a zkušebním provozu.

Některé z resortů jsou ve velkých dluzích, krachují nebo je jejich provoz je omezen. My víme, které to jsou a našim klientům je nenabízíme!!! Některé cestovky je ale vesele nabízí dál. Stejné je to i s prodanými resorty. Z některých resortů se doslova staly ostrovy duchů. Např. J Resort Alidhoo na Haa Alif atolu je po bankrotu maledivské společnosti, jež jej provozovala, od roku 2015 uzavřen. Kolem resortu jsem projížděla v roce 2021 a resort je přírodními živly tak zdevastován, že už ho nikdo nedá dohromady. Podobně je na tom resort Maavelavaru na Noonu atolu a několik dalších resortů.

Vybrané resorty jsou také na "prodej" respektive dlouhodobý pronájem. Á propós, pokud znáte někoho, kdo by rád investoval miliardu či více do vlastního resortu na Maledivách, neváhejte nám napsat nebo zavolat. Pár resortů a panenských ostrovů máme v nabídce. Jedná se o miliardové investice. Umíme zajistit kompletní servis, včetně další spolupráce po otevření resortu.

Limitovaný trh a prodej resortů na Maledivách

Před Coviďáckou krizí byly některé resorty limitované pouze pro určitý trh, například pro německý, rakouský nebo italský a nebylo možné je zarezervovat. Nyní je na většině resortů všechno jinak. Na pár vybraných ale limitace stále platí. 

 

Některé resorty vlastní Italové a jsou určeny pouze pro italskou klientelu. Italové byli první turisté, kteří Maledivy v roce 1972 navštívili. Italština je, mimo místního jazyka dhivehi a angličtiny, dalším častým jazykem. Mnoho místních umí plynule italsky.

Některé resorty jsou "okupovány" německými, rakouskými či polskými cestovkami, které se tváří jako české cestovky, které skoupí většinu pokojů na rok dopředu, tzv. alokace, a poté zájezdy nabízí za sníženou cenu v předem stanovených termínech dokud nevyprodají. Tyto resorty jsou většinou ty nejstarší a nejobyčejnější resorty, jako např. Fihalholi, Embudu a další nebo resorty blízko hlavního města Male s výhledem na obydlený ostrov Hulhumale nebo hlavní město Male (Kurumba, Sheraton Full Moon, Malahini Kuda Bandos, Bandos) anebo také s výhledem na skládku Thilafushi (Centara Ras Fushi, Velassaru, Adaaran Prestige Vadoo), kde je poměrně rušno - dopravní uzel a příroda není úplně hezká. My, other way holiday vás opravdu nechceme za jakoukoliv cenu poslat tam, kde bychom sami dovolenou netrávili a maximálně tam jeli na celodenní výlet nebo na pár hodin na drink. 

Některé resorty mají vlastní rezervační systémy, třeba jako síť hotelů a resortů Club Med a klient si je musí zarezervovat sám, dotazem přímo na resort. 

Vodní vila, Grand Park Kodhipparu, Maledivy

Ceny resortů a exkluzivita cen a prodeje, která již neexistuje

Co se týká cen resortů, kdysi dávno před příchodem online rezervačních systémů existovaly tzv. exkluzivní smlouvy a ceny, dnes to ale již neplatí. Žádná česká a ani slovenská CA nebo CK nemá právo kontrolovat ceny na českém nebo slovenském trhu, byť to na svém webu uvádí. Exkluzivita a monopol již v dnešní době online rezervačních systémů vážně neexistuje.

Všechny české i slovenské cestovní kanceláře a agentury mají na resorty stejné ceníky. Zmíněné znamená, že ani my na resorty nemáme jiné ceny než ostatní cestovky. Ceny jsou ve většině případů srovnatelné. Tzn. že když vám CK XYZ nabídne resort za 60 000 Kč, my vám ho nabídneme za podobnou cenu a ne ze 40 000 Kč nebo ještě lépe za 20 000 Kč. Jde ale především o to, kdo vám dovolenou prodává a kdo vám o nabízeném produktu a destinaci umí povyprávět. 

V případě dovolené na resortech, ať už levnějších 3* a 3,5*  nebo cenově dostupných či luxusnějších 4* a 4,5* nebo luxusních 5* resortech, která není zrovna úplně levná, si myslím, že není úplně na místě kupovat dovolenou od kohokoliv, byť je o 1 000 Kč levnější, ale od toho, kdo Maledivy opravdu zná a má v nich zázemí a ví, že resort, který vám nabízí cestovka XYZ jako těžkou pecku, by právě třeba naše cestovka "other way holiday" za ty prachy nenabídla a měla by pro vás mnohem lepší ostrov ​a lepší lokalitu. Nabízíme to, co je dobré a nejlepší, ne to, kde máme největší provizi! 

Nabídka dovolené, individuální, přátelský, osobní i profesionální přístup v jednom

Maledivský trh je poměrně dynamický, a proto na webu nemáme stálou nabídku. Smlouvy s resorty se sice uzavírají na rok, ale denně z resortů dostáváme akční nabídky. Early Bird Offer - First Minute, Stay 7 Pay 6 - Zaplať 6 nocí, zůstaň 7, Stay 12 Pay 10, transfer zdarma, upgrade stravování atd. 

Nabídky dovolené na resortech zpracováváme formou individuálních nabídek tzv. na míru. Stačí, když nám e-mailem zašlete poptávku s vašimi přáními a uskutečnitelnými požadavky, a my se budeme snažit najít pro vás ten nejlepší resort v rámci vašeho finančního rozpočtu. Jak vybrat zájezd na Maledivy?

© Informace a fotografie použité na stránce o resortech na Maledivách

Informace použité na této stránce vychází z vlastních dlouholetých zkušeností s destinací a prodejem resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, pořízené během inspekcí resortů.

bottom of page