top of page
Maledivy počasí, počasí na Maledivách, celoroční počasí, aktuální počasí

Maledivy: Počasí dlouhodobé i aktuální aneb Kdy vyrazit na Maledivy

Detailně o počasí na Maledivách, aktuální předpověď počasí, sezónní a dlouhodobé aneb Kdy vyrazit na maledivské ostrovy, to vše z vlastní zkušenosti, a několikrát denně také z oficiálních reportů od maledivských meteorologů. Již od roku 2012 jsem členem oficiální skupiny maledivských meteorologů a jejich šéf je dokonce můj dlouholetý známý. Dlouhodobě si vedu statistiky počasí na Maledivách. Nikdo ale dopředu nedokáže říct, jak bude. Meteorologové na celém světě dnes umí na 100 % říct, jak bylo včera... :-D 

 

Maledivy jsou tropickou destinací a tím pádem tu panuje monzunové klima. Počasí se na Maledivách dělí na dvě roční období, a to období sucha a období dešťů. V obou obdobích se teplota moře i vzduchu pohybuje od 26 ° C do 33 ° C . Čast od času bohužel stoupne i výše. 

Období sucha tzv. Iruvaa nebo také Iruvai, severovýchodní monzun, který trvá od prosince až do dubna. V tuto dobu neprší skoro vůbec, ale za to jsou na Maledivách nejvyšší ceny ubytování. Dovolenou na tyto měsíce je nutné zarezervovat, co nejdříve. Ideáně alespoň půl až tři čtvrtě roku předem. Jedná se o top měsíce na válečku na pláži a mnoho dalších aktivit. V prosinci a lednu je ideální doba na rybolov velkých ryb, pozor ale čas od času se mohou vyskytnout i bouřky. Ty úplně nejlepší a nejkrásnější měsíce na Maledivách jsou únor, březen a skoro celý duben. V únoru a březnu je v moři perfektní viditelnost na šnorchlování a potápění v podstatě kdykoliv a kdekoliv. V březnu a v některých dnech v dubnu je kolikrát možné zažít moře naprosto klidné a bez jediné vlnky. Kolikrát není poznat kde končí mořská hladina a začíná nebe. Suchá sezóna je vhodná také pro kombinace ostrovů na různzch atolech a přejezdy loděmi.

Období dešťů tzv. Hulhangu, jihozápadní monzun, trvá od května do listopadu. Deštová sezóna na Maledivách je logicky cenově levnější, a je vhodná pro surfaře, windusrfisty, kitesurfisty, milovníky mant a žraloka obrovského či velryb anebo pro milovníky resortů, wellness a rozmazlování se v lázních, kterým nevadí, že nebude perfektní počasí. Buď prší jen místy a jsou to velice prudké přeháňky, doslova provazy vody, dlouhé cca 10 až 20 minut anebo prší všude a třeba v kuse i dva až tři dny nebo týden. Poté je ale zase několik dnů hezky nebo polojasno. V dešťové sezóně převážně fouká silný nebo dost ostrý vítr, a to znamená velké vlny, proto se jedná o perfektní období na již zmíněné vodní sporty. Tornáda na Maledivách nemáme, ale tropické cyklóny se nám čas od času v dešťové sezóně nevyhýbají. Bezvětří a opravdu klidné moře bývá v dešťové sezóně pouze výjimečně. V posledních letech bylo nejhorší počasí na Maledivách v měsících květen, červen a v první polovině července. Srpen a září byly méně deštivé a bylo možné zažít i opravdu krásné klidné dny, které míváme v suché sezóně. Druhá polovina října a začátek listopadu bývá poměrně dost deštivo. Vánoce a Silvestr jsou na Maledivách z hlediska počasí taktéž jak kdy. Sever ale bývá mnohem lepší než jih. Pozor, jedná se o nejdražší sezónu v roce! Ceny nejenom na resortech jsou vysoké od cca 15. prosince do cca 15. ledna. Záleží na resortu. V případě cestování na Maledivy v dešťové sezóně nebo v přechodovém období nic nezkazíte středními nebo severními Maledivami, kdy tu v posledních letech bylo lepší počasí než na dolní polovině středních či jižních Malediv. Jedná se z pravidla o měsíce říjen, listopad a prosinec. Občas ale severní Maledivy chytají počasí jižní Indie, což v období dešťů může být dost ošklivé. Z jižních atolů bývají dobré jenom Kaafu atol, Vaavu atol a celý Ari atol, do něhož spadá severní Ari atol / Alif Alif atol a Alif Dhaal atol. Na ostatních atolech, které jsou položeny níže, často bývá dost špatné počasí, které tu většinou panuje až do poloviny ledna. Za to je tu ale hezké počasí o trošku déle, někdy dokonce až do poloviny května. Atoly položené jižněji jsou totiž na otevřeném oceánu. Atoly položené výše kryje Srí Lanka. V období dešťů se občas vyskytují i bouřky. I když v ráji prší, tak je pořád teplo. Někdy je déšť vážně příjemný.

Počasí na Maledivách v suché sezóně, od prosince do dubna.

Teplota vzduchu a moře na Maledivách

Teplota vzduchu a moře je na Maledivách po celý rok podobná. Denní teploty se pohybují běžně v rozmezí 27 ° C až 33 ° C ve dne a kolem 25 ° C a v noci. Teplota moře se pohybuje od 26 ° C do 30 ° C. V minulosti bývávalo moře i teplejší, a proto Maledivy poskytlo rozsáhlé bělení korálů. Dnes už je to ale lepší. Každopádně na roky 2023 a 2024 jsou opět vydány prognózy, že nejenom Maledivy může poskytnou další bělení koráů. V dešťově sezóně je vyšší vlhkost a rovněž také větší výskyt komárů. 

Vzhledem k tomu, že se Maledivy skládají z malých ostrovů a jsou obklopeny mořem, horké dny tu nejsou tak nesnesitelné jako na pevnině, tedy kromě hlavního města Male a přilehlých městských ostrovů, vane tu příjemný vánek. V období dešťů fouká docela dost, rozpuštěné vlasy nedoporučuji.  Severovýchodní strana ostrova je vždy klidnější.

Nejvyšší teplota vzduchu 43,6 ° C byla naměřena 28. dubna 2022 na městském ostrově Hulhumale a v hlavním městě Male. V tomto týdnu se teploty na celých Maledivách pohybovaly kolem této hranice. V tuto dobu jsem zrovna byla na Maledivách, a věřte mi, že to takové horko jsem tu opravdu ještě nezažila. I v roce 2023 se tepltoy pohybovaly kolem této hranice. Druhá nejvyšší teplota 36,8 ° C byla naměřena dne 19. května 1991, a to na meteorologické stanici v Kadhdhoo. Nejnižší teplota 17,2 ° C byla zaznamenána 11. dubna 1978, a to v Národní meteo stanici. 

Počasí na Maledivách v dešťovém období.

Proč na Maledivy cestovat v deštové sezóně? Nízší ceny ubytka na resortech a méně lidí!

"Dešťovovětrné" aneb dešťová sezóna na Maledivách nabízí nižší ceny ubytování na resortech (neplatí pro letenky na Maledivy) než suchá sezóna, dělí se na období květen až srpen, září až listopad, a jak už bylo zmíněno, je vhodná pro milovníky resortů, wellbeing, wellness a rozmazlovaní se v lázních, či pro milovníky surfování, příznivce vodních sportů jako je windsurfing a kitesurfing nebo pro pro šnorchlisty a potápěče, kteří milují manty a žraloka obrovského nebo chcete-li žraloka velrybího. Pozor! Od roku 2018 jsou výlety na manty a žraloka obrovského doslova hon na chudáky zvířátka. Jednoho žraloka obrovského nahání třeba 30 lodí a 200 turistů, kteří ani pořádně nemumí plavat. :-/ Jak vypadá šnorchlování se žralokem obrovským a jak se při něm chovat V dešťově sezóně není v moři tak dobrá viditelnost na šnorchlování a potápění jako v suché sezóně, kdy bývá vidět do hloubky až do 30 m. V dešťovce bývá dobrá viditelnost kolem 2 až 3 m. Připravte se také na štípající plankton a možnost výskytu medúzek, jejižch výskyt bývá zvýšen v říjnu. Nejednu jsem za ty roky na Maledivách potkala. Je dobré mít na šnorchlování koupací tričko s dlouhým rukávem a rolákem a dlouhé legíny. V suché sezóně zase obleček chrání proti spálení zadku. Já na šnorchl bez oblečku nejdu, a to už mnoho let. 

 

Od května do října a někdy až do konce listopadu či prosince, je jak už jsem zmínila, TOP sezóna na manty a žraloka obrovského. Ve vybraných lokalitách je možné spatřit také kosatky a velryby. V poslední době se pohybovaly na samotném jihu Malediv, Addu / Seenu atolu nebo na jižním Male atolu. Top lokalitou, kde je možné spatřit mnoho mant a žraloka obrovského v dešťové sezóně je Baa atol, který je zapsán v UNESCO a známý mantí a obržraločí spot Hanifaru Bay, kde v této sezóně narazíte od 40 do 100 mant denně a také minimálně na jednoho žraloka obrovského. Žraločák i manty v turo roční dobu plavou na hladině, krmí se planktonem, který se vyskytuje právě na hladině, a není tedy nutné se k nim potápět. Postačí vám maska, šnorchl a ploutve. Hanifaru Bay je kvůli výskytu planktonu pouze sezónní záležitostí.

 

V dešťové sezóně je na Maledivách možné večer na pláži pozorovat hvězdy nejenom na nebi, ale také na pláži. Jedná se o fosforeskující plankton. Osobně jsem tuto nádheru spatřila několikrát. Naposledy dokonce v suché sezóně, v březnu 2023, na Noonu atolu. Plankton je vždy vyplavován po setmění dle času přílivou a odlivu a dle sezóny. Místní vždy vědí, kolem kolikáté hodiny to asi bude. Někdy bývá plankton vidět již kolem 20:00 h. večerní a někdy až kolem půlnoci.

 

Další lokalitou na manty a žraloka obrovského je jižní Ari atol / Alif Dhaal atol, kde se ale manty sice vyskytují v o dost menší počtu, za to ale celoročně. Na žraloka obrovského a manty tu ale narazíte skoro vždycky.

 

V menším počtu je možné manty spatřit v dešťové sezóně kdekoliv po celých Maledivách. V suché sezóně pouze výjimečně.

Dovolenou na Maledivách v dešťové sezóně ve velkém vyhledávají učitelé, profesoři a rodiny s dětmi, a to z důvodu nejdelších prázdnin a také přijatelných cen. 

Sea of Stars, Maldives, Plankton, Maledivy

Cestování mezi ostrovy a atoly na Maledivách v dešťové sezóně

V období od května do listopadu, tedy v nízké, dešťové a větrné sezóně nedoporučuji cestování loděmi mezi atoly, tedy kombinace ostrovů na různých atolech s přejezdy lodí. Moře bývá dost divoké, lodě mívají zpoždění anebo nejezdí vůbec. Dovolenou nejlépe strávíte na jednom ostrově, a to takovém, na který se dostanete vnitrostátním letem a rychlo lodí anebo je dostupný hydroplánem. Pozor, nepleťte si vnitrostátní a mezinárodní letiště.

Pokud v dešťovce plánujete pobyt na dva týdny nebo déle a mermomocí mezi atoly cestovat chcete, doporučujeme vybrat buď oba ostrovy na různých atolech dostupné letadlem nebo hydroplánem anebo jeden ostrov, který je dostupný lodí a druhý ostrov na jiném atolu, který je dostupný vnitrostátním letem či hydroplánem. Ne jednou jsem v dešťové sezóně uvízla několik dnů na ostrově a nemohla lodí přejet na druhý!!!

Je zde i varianta taková, že vnitrostátním letem odletíte na vzdálenější atol, zde budete cestovat mezi ostrovy, a poté se do Male opět vrátíte letadlem. Cestování po ostrovech v rámci jednoho atolu bývá OK, a to proto, že se zde tak, jako mezi atoly, nepřejíždí divoké mořské kanály, kde bývají velké vlny a to, i 2 m a více. Moře je o klidnější, protože je chráněno atolem a ostrovy. Já sama měla v červnu 2017 při překonávání vln vysokých přes 2 m na maličké rychlo loďce pro 8 lidí, smrt ve "vočích", a to už jsem na Maledivách něco zažila. Znovu jsem tuto akci zažila bohužel i v sezóně, a to v únoru 2019. 

Pokud nechcete cestovat letadlem či hydroplánem, ale jenom lodí a trváte na tom vidět více ostrovů, doporučujeme atoly, které jsou blízko Male. Ty ale zase nejsou tak hezké jako vzdálenější atoly, jsou hustě obydlené, s minimální zelení. Anebo kombinovat atoly, které jsou, z pohledu na mapu východě Malediv, tedy na stejné straně Malediv.

Pokud trváte na tom, že cestování mezi atoly lodí risknete a loď bude kvůli počasí zrušena, riskujete to, že v případě přejíždění mezi atoly, budete buď muset zaplatit velkou částku za leteckou dopravu (loď na letiště + vnitrostátní let nebo hydroplán) anebo příplatek za další noc na první ostrově a 100% storno na ostrově, kam máte namířeno. Samozřejmě, že se jedná o risk 50 / 50%, ale věřte mi, že v případě, že chcete zažít pohodovou dovolenou, je lepší to neriskovat. Předem varuji, že pokud se loď kvůli počasí zruší nebo opozdí, vždy s tím jsou spojené nemalé komplikace jak pro vás, tak pro nás. Odpovědnost nenese cestovka, ale Vy a Vaše rozhodnutí. Za vyšší moc cestovka nenese odpovědnost nikdy! A právníkem se můžete ohánět jak chcete!

Počasí v dubnu na resort Gili Lankanfushi na severním Male atolu, Maledivy

Vlastní letité zkušnosti s počasím na Maledivách

Realita je taková, že se v dnešní době prostě na počasí nedá spolehnout! Nebudu vám říkat, že bude hezky a nebude lejt, když se to stát může. Sami víte, jaké je posledních pár let počasí u nás. V létě zima a v zimě teplo. Realita dnešních dnů je taková, že žádní meteorologové nedokáží říct ráno, jak bude večer, natož zítra či pozítří. Jediné, co dokáží říct je, jak bylo včera! 

Na Maledivách je to podobně. Ani sami maledivští meteorologové nedokáží předpovědět počasí na několik dní dopředu. Maximálně na den nebo dva. Když má pršet neprší a když nemá pršet, tak prší. Už ani ty monsuny nefungují, jak fungovaly a jsou o pár dní posunuty, takže je cestování do ráje v dešťové sezóně sázkou do loterie. Může být týden hezky, bez deště anebo pršet i dva nebo tři dny. Teplo a větrno ale bude zaručeně. Já osobně mám deštivé dny na Maledivách ráda. Je to něco jiného, než známe z Evropy. 

Osobně jsem na ostrovech pobývala ve všech měsících, kromě července, který je ale stejný jako červen. Od roku 2012 3x denně sleduji satelitní mapy a vývoj počasí na Maledivách, a to na všech atolech. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že počasí bylo jak kdy. Třeba v květnu, srpnu a září 2014 bylo slunečno a minimálně deště, kdežto v 2015 dost pršelo. Přerušený letecký provoz během Covidu opravdu změnil ráz počasí na Maledivách. Sezóna 2022 opět vypadá tak, jako pamatuji v letech 2009 až 2015, než začalo bělení korálů a oteplování oceánu. V květnu 2022 bylo snad nejhorší počasí, co od roku 2009 pamatuji. V červnu 2022 byly 3 týdny celkem fajn, července byl opět superošklivý. Srpen byl zatím fajn a září 2022 extrémně překvapilo. Skoro celý měsíc je azuro, což v minulých letech opravdu nebylo. 

Aktuální předpověd počasí na Maledivách

Panikaříte-li 14 dní nebo týden před dovolenou a hledáte aktuální informace o počasí na Maledivách na internetu, protože chcete, aby na vaší vysněné dovolené bylo hezky, přestaňte s tím, zbytečně se stresujete! Na každém konci Malediv bude pravděpodobně jinak. Dost běžné je i to, že na jednom ostrově, kde právě jste, svítí sluníčko a na ostrově, který je vzdálen 1 km od vás, leje 20 minut jako z konve. Typické tropické počasí. Maledivy Live Camera.

Dokonalé počasí na Maledivách.

Nakaiy Nevi (sezóny Malediv) - Tradiční maledivský kalendář s počasím

Jména monzunů mají původ v astrologii. V dávných dobách, kdy ještě nebyly kompasy, se mořeplavci a rybáři řídili hvězdami. Z vlastní zkušenosti a zajímavého zážitku vím, že na mnoha ostrovech se hvězdami rybáři řídí dodnes.

IRUVAA nebo také IRUVAI - severovýchodní monzun aneb suché období

Kalendářně nastává období sucha, avšak v posledních letech bývá dost deštivo a větrno i v prosinci a lednu a občas také v únoru. Počasí se bohuže mění na celém světě a můžeme za to my, lidé...

Počasí na Maledivách v prosinci

Monzun: Mula (první z Iruvai sezóny), 10. prosinec - 22. prosinec

Typické počasí: Silný vítr fouká ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny. Možnost spatřit světélkující plankton na pláži.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly jak kdy, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Většina, přichází klidnější období.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, viditelnost začíná být dobrá.

Potápění: Ano, viditelnost začíná být dobrá.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále dobré pro windsurfing a kitesurfing (kiteboarding). Velice vhodný je Baa atol, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo. Místní kiteboardisté byli vybráni i Red Bull teamem.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých. Návnada (Live baits) se hojně vyskytuje na severu Malediv. Top rybářskou lokalitou je Baa atol a Vaavu atol.

Počasí na Maledivách v období Vánoc a Silvestra

​23. prosinec - 5. leden, Furahalha

​Typické počasí: Silný vítr, který fouká ze severovýchodu. Moře je neklidné. Možnost spatřit světélkující plankton na pláži.

Průměrné srážky: 76,5 mm

Rychlost větru: 22,22 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 91,7 h.

Průměrná denní teplota: 27 ºC / 81 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 80%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly jak kdy, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Většina, přichází klidnější období.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Potápění: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Vodní sporty: Ano, většina. Dobíhá sezóna pro windsurfing a kitesurfing (kiteboarding). Velice vhodný je Baa atol, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Výborné období pro rybolov na severu Malediv. Baa atol.

Počasí na Maledivách v lednu

6. leden - 18. leden, Uthura-Halha

Typické počasí: Modré nebe. Silnější vítr, který vane od severovýchodu. Moře je neklidné.

Průměrné srážky: 21,6 mm

Rychlost větru: 22,22 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Potápění: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Průměrný. Rybolov kdekoliv.

 

19. leden - 31. leden, Huvan

Typické počasí: Modré nebe. Klidné moře. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 24,2 mm

Rychlost větru: 22,22 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 101,6 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, viditelnost začíná být lepší a lepší.

Potápění: Ano, viditelnost začíná být lepší a lepší.

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Výborné období pro rybolov na východu Malediv.

Počasí na Maledivách v únoru

1. únor - 13. únor, Dhinasha

Typické počasí: Modré nebe. Klidné moře. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 37,8 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 107,4 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Dobré podmínky pro rybolov žraloků směrem k indickému pobřeží Malabar. Pozor, rybolov žraloků je na Maledivách zakázán. Všeobecně je rybolov vhodný kdekoliv. Top lokacemi, ať se děje, co se děje, nezáleží na sezóně, je Baa atol a Vaavu atol.

 

14. únor - 26. únor, Hiyaavihaa

Typické počasí: Klidné moře. Dny i noci jsou horké. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 14,4 mm

Rychlost větru: 16,67 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 126,5 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Dobré období pro rybolov. Hejna ryb jsou blízko ostrovů.

Zahradničení: Osívání polí.

Počasí na Maledivách v březnu

27. únor - 11. březen, Fura-Badhurava

Typické počasí: Možnost krátkých bouřek, jinak slunečno. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 43,2 mm

Rychlost větru: 12.96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 120 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Velmi dobré období pro rybolov po celých Maledivách.

12. březen - 25. březen, Fas-Badhuruva

Typické počasí: Modré nebe. Minimální srážky, ale s možností bouřek se silnými blesky. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 31,8 mm

Rychlost větru: 12,96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 131,3 h

Průměrná denní teplota: 29 ºC / 84 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 79%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Velmi dobré období pro rybolov po celých Maledivách.

Zahradničení: Říká se, že pokud jsou hromy vydatné, úroda bude skvělá.

Počasí na Maledivách na přelomu března a dubna

26. březen - 7. duben, Reyva

Typické počasí: Možnost silných bouřek se silnými blesky. Vítr vane ze severozápadu.

Průměrné srážky: 5,2 mm

Rychlost větru: 12,96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 103,4 h

Průměrná denní teplota: 29 ºC / 84 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 79%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding)

Rybolov: Dobré období pro rybolov na severu Malediv.  

Zahradničení: Kácí, suší a pálí se Mirihi (Wedelia biflora).

Šnorchlování a potápění s mantami v dešťové sezóně na Maledivách

HULHANGU - jihozápadní monzun aneb období dešťů a větrů

Kalendářně nastává dešťové období, avšak v posledních letech je v celé první polovině dubna opravdu krásné počasí a moře mnohdy bez jediné vlnky. 

Počasí na Maledivách v dubnu

8. duben - 21. duben, Assidha

Typické počasí: Přichází první jihozápadní monzun, který začíná bouřkami, po kterých následuje horko a sucho. Velice zřídka se dočkáme srážek. Ze západu vane velice slabý vánek.

Průměrné srážky: 49,6 mm

Rychlost větru: 12,96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 116,1 h

Průměrná denní teplota: 30 ºC / 86 ºF

Průměrná teplota vody: 29 ºC / 84 ºF

Vlhkost: 84%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Rybářská sezóna je slabá a často se dají chytit pouze žraloci, kteří jsou na Maledivách chráněni. Dvěma top atoly pro rybolov jsou Baa atol a Vaavu atol.

Zahradničení: Výsadba  stromů, okopávání půdy.

Počasí na Maledivách na přelomu dubna a května

22. duben - 5. květen, Burunu

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Počet hodin slunečního svitu: 7

Průměrné měsíční srážky: 232 mm

Vlhkost: 81%

Počet deštivých dnů: cca 15

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, ale viditelnost začíná být horší, ale za to přichází top sezóna na manty a žraloka obrovského.

Potápění: Ano, ale viditelnost začíná být horší, ale za to přichází top sezóna na manty a žraloka obrovského.

Vodní sporty: Ano, většina. Nastává vhodné období pro surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo. Místní kiteboardisté byli vybráni i Red Bull teamem.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v květnu

6. květen - 19. květen, Kethi

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 29 ºC / 84 ºF

Průměrná teplota vody: 29 ºC / 84 ºF

Vlhkost: 86%

Počet deštivých dnů: cca 15

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu. 

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu začíná top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu začíná top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

20. květen - 2. červen, Roanu

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo. Místní kiteboardisté byli vybráni i Red Bull teamem.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v červnu

3. červen - 16. červen, Miahelli

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Začíná surfová top sezóna na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. Červen a červenec jsou jedny z nejlepších měsíců na surfování. Konají se i různá surfařská mistrovství. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

17. červen - 30. červen, Adha

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. Windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v červenci

1. červenec - 14. červenec, Funoas

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

 

15. červenec - 28. červenec, Fus

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 85%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále panuje hlavní surf sezóna na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v srpnu

29. červenec - 10. srpen, Ahuliha

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

11. srpen - 23. srpen, Maa

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 82%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách na přelomu srpna a září

24. srpen - 6. září, Fura

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v září

7. září - 20. září, Uthura

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 27 ºC / 81 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 79%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále přetrvává období pro surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách na přelomu září a října

​21. září - 3. říjen, Atha

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je stále sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je stále sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále přetrvává období pro surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v říjnu

4. říjen - 17. říjen, Hitha

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je stále sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je stále sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále přetrvává období pro surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

18. říjen - 31. říjen, Hei

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 84%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je stále sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je stále sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále přetrvává období pro surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v listopadu

1. listopad - 13. listopad, Vihaa

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší a pomalu dobíhá sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší a pomalu dobíhá sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Končí surf sezóna, ale sezóna pro windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo, stále přetrvává.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

14. listopad - 26. listopad, Nora

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 27 ºC / 81 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 º

Vlhkost: 80%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší a končí sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší a končí sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.Vodní sporty: Ano, většina. Stále dobré pro windsurfing a kitesurfing (kiteboarding). Velice vhodný je Baa atol, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v na přelomu listopadu a prosince

27. listopad - 9. prosinec, Dhosha

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: mm

Rychlost větru: km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, končí top sezóna na manty a žraloka obrovského.

Potápění: Viditelnost je horší, končí top sezóna na manty a žraloka obrovského.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále dobré pro windsurfing a kitesurfing (kiteboarding). Velice vhodný je Baa atol, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobrý, začíná sezóna na jihu Malediv.

​Více fotografií počasí a podrobnější info o šnorchlování, potápění a mořských zvířátkách je v přípravě…

Pokud již máte jasno, kdy na Maledivy cestovat, neváhejte nám zaslat poptávku!

bottom of page