Maledivy počasí

Maledivy: Počasí dlouhodobé i aktuální

Detailně o počasí na Maledivách, aktuální předpověď počasí, sezónní a dlouhodobé aneb Kdy vyrazit na maledivské ostrovy, to vše z vlastní zkušenosti a několikrát denně také z oficiálních reportů od maledivských meteorologů.

 

Maledivy jsou tropickou destinací a tím pádem tu panuje monzunové klima. Počasí se na Maledivách dělí na dvě roční období.

Období sucha tzv. Iruvaa nebo také Iruvai, severovýchodní monzun, který trvá od prosince až do dubna. V tuto dobu neprší skoro vůbec, ale za to jsou zde nejvyšší ceny. Jsou to top měsíce na válečku na pláži, ty úplně nejlepší měsíce jsou od února, březen až po druhou polovinu dubna. V těchto měsících je perfektní viditelnost na šnorchlování a potápění v podstatě kdekoliv. V měsících březnu a v první polovině dubna je možné zažít moře naprosto klidné a bez jediné vlnky. 

Období dešťů tzv. Hulhangu, jihozápadní monzun, od května do listopadu. V období dešťů se občas vyskytují i bouřky. I když v ráji prší, tak je pořád teplo. Buď prší jen místy a jsou to velice prudké přeháňky, doslova provazy vody, dlouhé cca 10 – 20 minut a nebo prší všude a třeba v kuse i dva až tři dny. Poté je ale zase několik dnů hezky anebo polojasno. Pozor ale, fouká silný nebo dost ostrý vítr, a to znamená velké vlny. V posledních letech bývá lepší počasí v dešťové sezóně na severu Malediv. Z jižních atolů bývají dobré jenom Kaafu, Vaavu a celý Ari atol, do něhož spadá severní Ari atol a Alfi Dhaal atol. Na ostatní atolech, které jsou položeny níže, bývá opravdu velmi špatné počasí, které tu panuje až do poloviny ledna. Atoly položené jižněji jsou totiž na otevřeném oceánu. Atoly položené výše kryje Srí Lanka.

"Dešťovovětrné" období je vhodné pro surfaře, příznivce vodních sportů jako je windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) a pro šnorchlisty a potápěče – milovníky mant a žraloka obrovského. Od května do října a někdy až do konce listopadu, je totiž TOP sezóna na manty a žraloka obrovského. Ve vybraných lokalitách je možné spatřit také kosatky a velryby. 

 

Top lokalitou je Baa atol, který je zapsán v UNESCO a známý mantí a obržraločí spot Hanifaru Bay, kde v této sezóně narazíte od 40 do 100 mant denně a na minimálně jednoho žraloka obrovského. Žraločák i manty plavou na hladině, není tedy nutné se k nim potápět. Postačí vám maska, šnorchl a ploutve. Další lokalitou na žraloka obrovského a manty je také jižní Ari atol, kde se ale manty vyskytují v o dost menší počtu. Na žraloka obrovského tu ale narazíte skoro vždycky, převážně na Alif Dhaal atolu. V malém počtu je možné manty spatřit i v dalších lokalitách, a to převážně celoročně. Sezónní záležitostí je pouze Hanifaru Bay.

V období od května do listopadu, tedy v nízké, dešťové a větrné sezóně nedoporučuji cestování loděmi mezi atoly. Moře bývá dost divoké, lodě mívají zpoždění anebo nejezdí vůbec. Dovolenou nejlépe strávíte na jednom ostrově, a to takovém, který se nachází v blízkosti vnitrostátního letiště (dojezd rychlo lodí do 30 min.) anebo je dostupný hydroplánem. Pozor, nepleťte si vnitrostátní a mezinárodní letiště.

Pokud v „dešťovce“ plánujete pobyt na dva týdny nebo déle a mermomocí mezi atoly cestovat chcete, doporučujeme vybrat buď oba ostrovy (na různých atolech) dostupné letadlem nebo hydroplánem anebo jeden ostrov (jeden atol), který je dostupný lodí a druhý ostrov (jiný atol), který je dostupný vnitrostátním letem či hydroplánem. 

Je zde i varianta taková, že vnitrostátním letem odletíte na vzdálenější atol, zde budete cestovat mezi ostrovy, a poté se do Male opět vrátíte letadlem. Cestování po ostrovech v rámci jednoho atolu bývá OK, a to proto, že se zde tak, jako mezi atoly, nepřejíždí divoké mořské kanály, kde bývají velké vlny a to, i 2 m a více. Moře je o klidnější, protože je chráněno atolem a ostrovy. Já sama měla v červnu 2017, při překonávání vln vysokých přes 2 m na maličké rychlo loďce pro 8 lidí, smrt ve "vočích", a to už jsem na Maledivách něco zažila.

Pokud nechcete cestovat letadlem či hydroplánem, ale jenom lodí a trváte na tom vidět více ostrovů, doporučujeme atoly, které jsou blízko Male. Ty ale zase nejsou tak hezké jako vzdálenější atoly, jsou hustě obydlené, s minimální zelení. A nebo kombinovat atoly, které jsou, z pohledu na mapu, na pravé straně Malediv.

Pokud trváte na tom, že cestování mezi atoly lodí risknete a loď bude kvůli počasí zrušena, riskujete to, že v případě přejíždění mezi atoly, budete buď muset zaplatit velkou částku za leteckou dopravu (loď na letiště + vnitrostátní let nebo hydroplán) anebo příplatek za další noc na první ostrově a 100% storno na ostrově, kam máte namířeno. Je to 50/50%. Předem varuji, že pokud se loď kvůli počasí zruší nebo opozdí, vždy s tím jsou spojené nevelké komplikace jak pro vás, tak pro nás.

Realita je taková, že se v dnešní době prostě na počasí nedá spolehnout. Nebudu vám ale říkat, že bude hezky a nebude lejt, když se to stát může. Sami víte, jaké je posledních pár let počasí u nás. V létě zima a v zimě teplo. 

Na Maledivách je to podobně. Ani sami maledivští meteorologové nedokáží předpovědět počasí na několik dní dopředu. Maximálně na den nebo dva. Když má pršet neprší a když nemá pršet, tak prší. Už ani ty monsuny nefungují, jak fungovaly a jsou o pár dní posunuty, takže je cestování do ráje v dešťové sezóně sázkou do loterie. Může být týden hezky, bez deště anebo pršet i dva nebo tři dny. Teplo a větrno ale bude zaručeně. Já osobně mám deštivé dny na Maledivách ráda. Je to něco jiného, než známe z Evropy.

Osobně jsem na ostrovech pobývala ve všech měsících, kromě července, který je ale stejný jako červen. Posledních několik let 3x denně sleduji satelitní mapy a vývoj počasí na Maledivách, a to na všech atolech. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že počasí bylo jak kdy. Třeba v květnu, srpnu a září 2014 bylo slunečno a minimálně deště, kdežto v 2015 dost pršelo. Vánoce a Silvestr jsou na Maledivách z hlediska počasí nic moc. 

Panikaříte-li 14 dní nebo týden před dovolenou a hledáte aktuální informace o počasí na Maledivách na internetu, protože chcete, aby na vaší vysněné dovolené bylo hezky, přestaňte s tím, zbytečně se stresujete! Na každém konci Malediv bude pravděpodobně jinak. Dost běžné je i to, že na jednom ostrově, kde právě jste, svítí sluníčko a na ostrově, který je o 1 km od vás, leje 20 minut jako z konve. Typické tropické počasí. Maledivy Live Camera.

Co se týká teploty, tak ta je po celý rok podobná. Denní teploty se pohybují v rozmezí 27 – 33 stupňů Celsia ve dne a kolem 25 stupňů Celsia v noci. Vzhledem k tomu, že se Maledivy skládají z malých ostrovů a jsou obklopeny mořem, horké dny zde nejsou tak nesnesitelné jako na pevnině, vane tu příjemný vánek. V období dešťů fouká docela dost. Rozpuštěné vlasy nedoporučuji.  

Nejvyšší teplota 36,8 stupňů Celsia byla naměřena dne 19. května 1991 a to na meteorologické stanici v Kadhdhoo a minimální teplota 17,2 stupně Celsia byla zaznamenána 11. dubna 1978 a to v Národní meteo stanici.

Níže je počasí rozebráno detailně i s lokalitami, které jsou pro dané období vhodné. Přesné lokality jsou naše know how.

Thinadhoo na Vaavu atolu, Maledivy

Nakaiy Nevi (sezóny Malediv) - Tradiční maledivský kalendář s počasím

Jména monzunů mají původ v astrologii. V dávných dobách, kdy ještě nebyly kompasy, se mořeplavci a rybáři řídili hvězdami. Z vlastní zkušenosti a zajímavého zážitku vím, že na mnoha ostrovech se hvězdami rybáři řídí dodnes.

IRUVAA nebo také IRUVAI - severovýchodní monzun aneb suché období

Kalendářně nastává období sucha, avšak v posledních letech bývá dost deštivo a větrno i v prosinci a lednu a občas také v únoru. Počasí se bohuže mění na celém světě a můžeme za to my lidé...

Počasí na Maledivách v prosinci

Monzun: Mula (první z Iruvai sezóny), 10. prosinec - 22. prosinec

Typické počasí: Silný vítr fouká ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny. Možnost spatřit světélkující plankton na pláži.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly jak kdy, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Většina, přichází klidnější období.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, viditelnost začíná být dobrá.

Potápění: Ano, viditelnost začíná být dobrá.

Vodní sporty: Ano, většina. Stále dobré pro windsurfing a kitesurfing (kiteboarding). Velice vhodný je Baa atol, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo. Místní kiteboardisté byli vybráni i Red Bull teamem.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých. Návnada (Live baits) se hojně vyskytuje na severu Malediv. Top rybářskou lokalitou je Baa atol a Vaavu atol.

Počasí na Maledivách v období Vánoc a Silvestra

​23. prosinec - 5. leden, Furahalha

​Typické počasí: Silný vítr, který fouká ze severovýchodu. Moře je neklidné. Možnost spatřit světélkující plankton na pláži.

Průměrné srážky: 76,5 mm

Rychlost větru: 22,22 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 91,7 h.

Průměrná denní teplota: 27 ºC / 81 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 80%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly jak kdy, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Většina, přichází klidnější období.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Potápění: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Vodní sporty: Ano, většina. Dobíhá sezóna pro windsurfing a kitesurfing (kiteboarding). Velice vhodný je Baa atol, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Výborné období pro rybolov na severu Malediv. Baa atol.

Počasí na Maledivách v lednu

6. leden - 18. leden, Uthura-Halha

Typické počasí: Modré nebe. Silnější vítr, který vane od severovýchodu. Moře je neklidné.

Průměrné srážky: 21,6 mm

Rychlost větru: 22,22 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Potápění: Ano, ale s ne úplně skvělou viditelností.

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Průměrný. Rybolov kdekoliv.

 

19. leden - 31. leden, Huvan

Typické počasí: Modré nebe. Klidné moře. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 24,2 mm

Rychlost větru: 22,22 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 101,6 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, viditelnost začíná být lepší a lepší.

Potápění: Ano, viditelnost začíná být lepší a lepší.

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Výborné období pro rybolov na východu Malediv.

Počasí na Maledivách v únoru

1. únor - 13. únor, Dhinasha

Typické počasí: Modré nebe. Klidné moře. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 37,8 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 107,4 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Dobré podmínky pro rybolov žraloků směrem k indickému pobřeží Malabar. Pozor, rybolov žraloků je na Maledivách zakázán. Všeobecně je rybolov vhodný kdekoliv. Top lokacemi, ať se děje, co se děje, nezáleží na sezóně, je Baa atol a Vaavu atol.

 

14. únor - 26. únor, Hiyaavihaa

Typické počasí: Klidné moře. Dny i noci jsou horké. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 14,4 mm

Rychlost větru: 16,67 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 126,5 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Dobré období pro rybolov. Hejna ryb jsou blízko ostrovů.

Zahradničení: Osívání polí.

Počasí na Maledivách v březnu

27. únor - 11. březen, Fura-Badhurava

Typické počasí: Možnost krátkých bouřek, jinak slunečno. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 43,2 mm

Rychlost větru: 12.96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 120 h

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Velmi dobré období pro rybolov po celých Maledivách.

12. březen - 25. březen, Fas-Badhuruva

Typické počasí: Modré nebe. Minimální srážky, ale s možností bouřek se silnými blesky. Ze severovýchodu vane příjemný vánek.

Průměrné srážky: 31,8 mm

Rychlost větru: 12,96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 131,3 h

Průměrná denní teplota: 29 ºC / 84 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 79%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Velmi dobré období pro rybolov po celých Maledivách.

Zahradničení: Říká se, že pokud jsou hromy vydatné, úroda bude skvělá.

Počasí na Maledivách na přelomu března a dubna

26. březen - 7. duben, Reyva

Typické počasí: Možnost silných bouřek se silnými blesky. Vítr vane ze severozápadu.

Průměrné srážky: 5,2 mm

Rychlost větru: 12,96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 103,4 h

Průměrná denní teplota: 29 ºC / 84 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 79%

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding)

Rybolov: Dobré období pro rybolov na severu Malediv.  

Zahradničení: Kácí, suší a pálí se Mirihi (Wedelia biflora).

Žralok obrovský, Dhigurah, Alif Dhaal atol

HULHANGU - jihozápadní monzun aneb období dešťů a větrů

Kalendářně nastává dešťové období, avšak v posledních letech je v celé první polovině dubna opravdu krásné počasí a moře mnohdy bez jediné vlnky. 

Počasí na Maledivách v dubnu

8. duben - 21. duben, Assidha

Typické počasí: Přichází první jihozápadní monzun, který začíná bouřkami, po kterých následuje horko a sucho. Velice zřídka se dočkáme srážek. Ze západu vane velice slabý vánek.

Průměrné srážky: 49,6 mm

Rychlost větru: 12,96 km/h

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 116,1 h

Průměrná denní teplota: 30 ºC / 86 ºF

Průměrná teplota vody: 29 ºC / 84 ºF

Vlhkost: 84%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Ano, jak mezi atoly, tak ostrovy.

Atoly vhodné k cestování lodí: Všechny

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, výborné. 

Potápění: Ano, výborné. 

Vodní sporty: Ano, většina, kromě surfování, windsurfing a kitesurfing (kiteboarding).

Rybolov: Rybářská sezóna je slabá a často se dají chytit pouze žraloci, kteří jsou na Maledivách chráněni. Dvěma top atoly pro rybolov jsou Baa atol a Vaavu atol.

Zahradničení: Výsadba  stromů, okopávání půdy.

Počasí na Maledivách na přelomu dubna a května

22. duben - 5. květen, Burunu

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Počet hodin slunečního svitu: 7

Průměrné měsíční srážky: 232 mm

Vlhkost: 81%

Počet deštivých dnů: cca 15

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Ano, ale viditelnost začíná být horší, ale za to přichází top sezóna na manty a žraloka obrovského.

Potápění: Ano, ale viditelnost začíná být horší, ale za to přichází top sezóna na manty a žraloka obrovského.

Vodní sporty: Ano, většina. Nastává vhodné období pro surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo. Místní kiteboardisté byli vybráni i Red Bull teamem.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v květnu

6. květen - 19. květen, Kethi

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 29 ºC / 84 ºF

Průměrná teplota vody: 29 ºC / 84 ºF

Vlhkost: 86%

Počet deštivých dnů: cca 15

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu. 

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu začíná top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu začíná top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

20. květen - 2. červen, Roanu

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity 

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo. Místní kiteboardisté byli vybráni i Red Bull teamem.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v červnu

3. červen - 16. červen, Miahelli

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Začíná surfová top sezóna na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. Červen a červenec jsou jedny z nejlepších měsíců na surfování. Konají se i různá surfařská mistrovství. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

17. červen - 30. červen, Adha

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. Windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

Počasí na Maledivách v červenci

1. červenec - 14. červenec, Funoas

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 27 ºC / 81 ºF

Vlhkost: 81%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či hydroplánu.

Válečka na pláži: Ano

Šnorchlování: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Potápění: Viditelnost je horší, hodně planktonu, ale díky němu je top sezóna na manty a žraloka obrovského. Baa atol – Hanifaru Bay a menší spoty na atolu a Alif Dhaal.

Vodní sporty: Ano, většina. Surf na atolech severní Male atol, Kaafu a Gaafu Dhaal. A také windsurfing a kitesurfing (kiteboarding) na Baa atolu, laguna mezi ostrovy Goidhoo, Fehendhoo a Fulhadhoo.

Rybolov: Dobré období pro rybolov tuňáků na severu Malediv. Špatné období pro Bonito fish - Tuňák pruhovaný, který patří do čeledi makrelovitých.

 

 

15. červenec - 28. červenec, Fus

Typické počasí: Silný vítr, který vane ze všech možných stran, nejčastěji však ze severovýchodu. Moře je neklidné, někdy rozbouřené, větší vlny.

Průměrné srážky: 84 mm

Rychlost větru: 20,37 km/h.

Průměrný počet hodin slunečního svitu: 86,4 h.

Průměrná denní teplota: 28 ºC / 82 ºF

Průměrná teplota vody: 28 ºC / 82 ºF

Vlhkost: 85%

 

Vhodné aktivity

Cestování lodí: Mezi atoly ne, mezi ostrovy v na jednom atolu ano.

Atoly vhodné k cestování lodí: Severní atoly a centrální atoly, a to pouze ty, které jsou blízko Male nebo v dosahu vnitrostátního letiště či h