top of page

Maledivy: Zahradní vily a zahradní bungalovy aneb domky v zahradě

Zahradní vilky a bungalovy na Maledivách.

Nebývá standardem, že mají cestovatelé z Česka nebo Slovenska, kteří míří na vysněnou dovolenou na Maledivy, zájem strávit svou dovolenou v domku v zahradě a ono proč taky, když jsou pro Maledivy typické vodní nebo plážové vily. Pojďme si říct, proč vlastně resorty mají zahradní vilky a bungalovy anebo domky v zahradě anebo uvnitř ostrova a jak to s nimi je.

Kategorie zahradních vil a bungalovů aneb Garden Villas a Garden Bungalows

Zahradním vilám a bungalovům se anglicky říká Garden Villas, Garden Bungalows nebo Garden House. Zahradní vily a bungalovy většinou mají méně kategorií než plážové a vodní vily. Většinou se jedná o zahradní vilky bez bazénu nebo s bazénem. Některé zahradní vilky a bungalovy jsou vystavěny dále od sebe a některé jsou dvojdomky nebo řadovky. Každý resort nabízí jiné kategorie s jiným příslušenstvím.

 

Zahradní vilky a zahradní bungalovy mají hlavní ložnici, koupelnu a terasu. Ty větší mají mimo ložnice a koupelny ještě obývací pokoj, šatnu, terasu, venkovní sprchu, vířivku atd. Rodinné zahradní vily a bungalovy mají většinou dvě ložnice a dvě koupelny, šatny, společenskou místnost a kuchyňku a další příslušenství.

Zahradní vila s bazénem, St. Regis Vommuli, Maledivy

Na jakých ostrovech najdeme zahradní vily a zahradní bungalovy

Zahradní vily a bungalovy nenajdeme na žádném obydleném lokálním ostrově, i když bývá ubytování na obydlených ostrovech většinou situováno uvnitř ostrova, nikdy se nejedná o vilky nebo bungalovy, ale o penziony nebo hotely s několika patry, pokoji a společným zázemím.

 

Zahradní vily a bungalovy také nejsou samozřejmostí každého resortu. Na Maledivách je mnoho resortů, které zahradní vilky a bungalovy nemají, vlastně je jich většina. Zahradní vilky a bungalovy jsou většinou vystavěny pouze na velkých ostrovech, jako je například Sun Island 3,5*, Kuramathi 4* a další.

 

Většina levnějších resortů zahradní vilky a bungalovy standardně nabízí jako možnost ubytování. Luxusní resorty, které mají zahradní vily je většinou používají pro své hosty v případě dřívějšího přihlášení (check-in) nebo pozdějšího odhlášení (check-out) z resortu nebo v případě overbooking, což je plné obsazenosti resortu. Nádherné zahradní vily mají například na resortu St. Regis Vommuli 5* na Dhaalu atolu. Mě se v nich líbilo moc.

Ceny zahradních vil a zahradní bungalovů 

Výše zmíněné nám napovídá, že zahradní vily a bungalovy jsou nejlevnějším typem ubytování na resortech. Jedny z nejlevnějších zahradních bungalovů je možné najít například na resortu Villa Park 3,5* - 4* (Sun Island Resort & Spa). Ceny nejlevnějšího zahradního bungalovu za jednu noc na 3,5* resortu Sun Island začínají na 7 500 Kč v dešťové sezóně a na 10 500 Kč v top sezóně, mimo vánočních a silvestrovských pobytů. Cena zahrnuje ubytování pro 2 osoby a stravování formou All Inclusive, které na cenově dostupných resortech doporučujeme. Další možností stravovacího plánu je také plná penze nebo polopenze, čímž se cena sníží. Ubytování se snídaní na cenově dostupných resortech nedoporučujeme. Celková částka se při nákupu stravování na místě prodraží.

 

Zahradní vilky a bungalovy jsou vhodné pro kohokoliv, kdo nelpí na plážových bungalovech. Například na výše zmíněném Sun Island Resort 3,5* jsou zahradní bungalovy nové a tím pádem hezčí než plážově Superior.

Říkáte si, jak je to s pláží a lehátky na pláži, když budete ubytování ve vilce nebo v bungalovu v zahradě? Některé resorty mají pro hosty, kteří tráví svou dovolenou v zahradních vilkách a bungalovech, označená lehátka a slunečníky číslem pokoje a na některých resortech je nutné využívat lehátek například u bazénu.

Sun Villa, Sun Island Resort, Maledivy

Možnost ubytování dětí v zahradních vilách a zahradních bungalovech

Obsazenost standardních zahradních vilek a bungalovů většinou bývá 2 dospělé osoby a 1 dítě do 12 let nebo 3 dospělí. Velmi zřídka je možné v takové vile ubytovat 2 dospělé osoby a 2 děti do 12 let nebo přesahující 12 let. V případě, že máte 2 děti například do 12 let, resorty občas udělají výjimku a do jedné vilky vás ubytují všechny. Jedná se ale pouze o výjimečné případy a vše je na dotaz do resortu.

Zahradní vily a zahradní bungalovy pro rodiny s dětmi

V případě, že jste větší rodina, na cenově dostupných resortech budete pravděpodobně muset mít 2 zahradní vilky nebo bungalovy. Na některých resortech jsou dvojdomky, které jsou propojené dveřmi. Pouze pár vybraných luxusních resortů nabízí rodinné zahradní vily. Ceny těchto vil bývají dost vysoké, jelikož se jedná o vily se dvěma nebo více ložnicemi, obývacím pokojem, barem, kuchyňkou a dalším příslušenstvím.

Pobyt v zahradních vilkách a zahradních bungalovech

Jak už jsem zmínila, pobyt v zahradních vilkách a bungalovech je většinou pro Čechy a Slováky nestandardním pobytem, jelikož většina z nás by ráda strávila dovču v plážových nebo vodních vilách nebo bungalovech. Zahradní vilky a bungalovy je možné kombinovat také s plážovými vilkami a bungalovy nebo s vodními vilkami a bungalovy anebo s pobytem na obydlených lokálních ostrovech. Kombinace obydleného ostrova a resortu jsou jedním z našich originálních produktů, které sestavujeme na míru.

Zahradní_vilka_s_bazénem,_Kihaa_Maldives

Znalost nabízených produktů je u nás samozřejmostí

Resorty na Maledivách prodáváme už nějaký ten pátek a nějakou tu zahradní vilku a zahradní bungalov jsme už na párkrát navštívili a prozkoumali.

© Informace a fotografie použité na stránce o zahradních vilkách na Maledivách

Informace použité na této stránce vychází z vlastních zkušeností, z faktů a politiky resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z inspekcí na resortech.

Vše o ubytování, vilách a bungalovech na Maledivách

V případě zájmu o ubytování v zahradních vilkách a bungalovech nám neváhejte zadat poptávku. Nabídku vám rádi připravíme na míru, a to jak na celý pobyt v zahradní vilce nebo bungalovu, tak kombinace, část v plážové vile a část ve vodní vile anebo na kombinaci zahradních vilek nebo bungalovů a obydlených ostrovů.

bottom of page