top of page
Thoddoo na Alif Alif atolu, Maledivy

Thoddoo na Alif Alif atolu na Maledivách - Farmářský ostrov s velkou lagunou

Ohromný ostrov s mnoha farmami, velkou lagunou a dlouhou pláží, to je obydlený lokální ostrov Thoddoo na Alif Alif atolu na Maledivách. Thoddoo je nádherně zelený, plný palem a plantáží s denně čerstvým ovocem a zeleninou. Najdete tu také pěknou bikini pláž, která už je dnes bohužel plná turistů. Ostrov jsem poprvé navštívila v roce 2015 a dále pak ještě několikrát. Patříval do mé TOP 10. Spadl na nižší pozice, právě díky dnes již velkému množství turistů a ubytovacích kapacit. O Vánocích a na Nový rok v roce 2023 / 2024 bylo na ostrově Thoddoo přítomno 1 148 turistů převážně z Ruska, Česka a Slovenska. V roce 2022 byl ostrov modifikován, postaven tu přístav a na bikini pláž byl dosypán písek a zasázené palmy, aby to pěkně vypadalo na fotkách. Mínusem ostrova je vzdálenost bikini pláže od ubytovacích kapacit. Vesince je vzdálena cca 1 km od pláže. Pozor také na to, kdy na Thoddoo cestujete, v případě přípravy polí vás na bikini pláži bude obtěžovat smrad a kouř z pálení listí, trávy atd. V dubnu 2024 bylo oznámeno, že na ostrov bude létat také hydroplán. Ostrov se mění k nepoznání. Nově tu najdete také kulinářskou restauraci plnou fúzí Cocco Club Thoddoo, která patří Italovi Alessiu Napoli a Maledivci Ibrahimovi Ikramovi Rashadovi. Ostrov jsme mnohokrát osobně navštívili, strávili tu několik nocí a prozkoumali jej. Více informací o ostrově již brzy. Prezentace je v přípravě.

Všeobecné informace o obydleném ostrově Thoddoo

Ostrov: Thodoo

Atol: Alif Alif atol

Lokalita ostrova

Vzdálenost od letiště: 58,74 km

Doprava: rychlo lodí

Počet obyvatel: 1 532

Ubytování na obydleném ostrově Thoddoo

Ostrov Thoddoo již nenabízíme, a to z důvodu příliš rozvinutého turismu. Ale můžeme vám nabídnout jiné ostrovy s krásnými plážemi nebo šnorchlováním. V případě zájmu o cenovou nabídku na krásném obydleném ostrově na Maledivách, pobyt v penzionu nebo hotelu (ubytování, strava a doprava z letiště na ostrov a zpět) pro vás připravíme na míru. Stačí zadat poptávku dle instrukcí na stránce Poptávka.

© Informace a fotografie použité na této stránce o obydleném ostrově Thoddoo

Veškeré informace použité na této stránce pochází z mých vlastních zkušeností a pobytu na obydleném ostrově Thoddoo. Fotografie z ostrova Thoddoo použité na této stránce jsou mé vlastní fotografie pořízené během pobytu na ostrově a v jeho okolí.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na obydleném ostrově Thoddoo

bottom of page