Thinadhoo na Vaavu atolu, Maledivy

Thinadhoo, Maledivy.jpg

Thinadhoo a jeho okolí patří k mým nejoblíbenějším ostrovům nejen pro svou krásnou pláž, malý počet místních obyvatel, nádherné šnorchlování přímo z pláže, okolí, domácí korálový útes, který je plný nádherných rybiček, polohu, ale také pro ostrov samotný a hlavně také proto, že zde mám dobré kamarády, jak majitele hotelů Plumeria Maldives, tak kluky z personálu.  Ostrov Thinadhoo je jeden z mých maledivských domovů. Jak jsem už zmínila, na Maledivách mě berou jako člena rodiny, ne jako tuctovou a neznámou cestovní agenturu a kancelář.

Všeobecné informace:

Atol: Vaavu Atoll je nejen jednou z nejvyhledávanějších potápěčských lokací, ale také z nejvyhledávanějších rybářských lokací na Maledivách.

Oficiální název ostrova: Thinadhoo (Dhivehi: ތިނަދޫ)

Ostrov byl znám jako "Mas Thinadhoo" (Fish Thinadhoo) tedy jako Rybí Thinadhoo, pro svůj bohatý podmořský život. Jak je výše zmíněno, ta nej lokalitka pro potápěče a vášnivé rybáře.

Vzdálenost od hlavního města Male'/letiště Hulhule' (MLE): 77.04 km (47.87 mil)

Délka ostrova: 0,630 km (0,391 mil) a Šířka ostrova: 0,200 km (0,124 mil)

Počet obyvatel (Census 2014): 132 (formálně). Na ostrově žije něco kolem 60 místních a víceméně je to personál penzionů a hotelů.

 

Doprava: Trajekt (S jedním přestupem asi 6 hodin, neděste se, jedná se o krásnou plavbu.), rychlo loď (asi 1 h. 15 min.), hydroplán (asi 30 min.). Veřejný trajekt jezdí pouze 3x v týdnu a postupně, na pár minut staví na dalších dvou ostrovech. Odjezd z Male' v úterý, čtvrtek a neděli v 10:00 h. (Přílet do 8 h. ráno). Odjezd z Thinadhoo je v pondělí, středu a sobotu ráno. Příjezd do Male' je po 15:00 h. (Odlety po 18 h.) Cena: 1 osoba/1 cesta/53 MVR (3,5 - 4 USD)/kamkoliv. Rezervace jízdenek u naší CA. Atol je velice hezký a plavba na vzdálenější ostrovy jako je Thinadhoo je opravdu krásná. Cestou uvidíte spoustu krásných ostrůvků a luxusních resortů.

nebo 2x denně rychlo loď, a to v 10:00 a v 16:00 h. přímo z letiště.

Občanská vybavenost: Molo, přístav, dvě malá bistra, spíše kavárny, pět obchodů, z toho dva se suvenýry a tři smíšené, s potravinami a drogerií, pláž (koupání v bikinách je povoleno), volejbalové hřiště, mobilní operátor, kabelová TV, mešita, centrum vodních sportů a aktivit, potápěčské centrum. Další důležitosti jako je policie, lékař, úřady atd. jsou na vedlejším ostrově Felidhoo, který je vzdálen pouze 5 minut rychlo lodí.

 

Banka/Bankomat: Na ostrově není banka ani bankomat. Chce to mít s sebou dostatečnou hotovost. Banka je v Male' a  bankomat na letišti. Na penzionech a hotelech je možné platit debetními nebo kreditními kartami. Více o platbách na Maledivách naleznete ZDE.

 

Bikini Beach: Ano, koupání v bikinách/plavkách povoleno

Alkohol: Alkohol je na ostrově zakázán. 

Specialita: Na tomto ostrově na pláži nebo na blízkém sand bank (mělčina) či BBQ ostrově Hulhidhoo, pořádáme symbolické svatby se speciální cenou jenom u nás a to od 700 - 800 USD za celý obřad včetně květin a dalšího.

Výlety: Na ostrově najdete centrum vodních sportů, potápěčské centrum a je možnost vyrazit na různé typy výletů a exkurzí, např. šnorchlování, potápění, výlet na sand bank, na resort Alimantha, ranní a noční rybolov. Více detailních informací, tipů a kontaktů naleznete v itineráři, který obdržíte pár dnů před Vaším odletem.

 

Hlavní příjem ostrova je z cestovního ruchu. Místní mají příjem z turistů, kteří navštíví ostrov, při exkurzi z resortů a teď i z lokálního cestování.

Společnost Plumeria Hotels & Resorts je náš hlavní partner pro ČR a SK. Se společností a hotely pracuji od úplného začátku jejich otevření a společně rosteme.

 

Se spoluprací a se službami jsme opravdu spokojeni. Plumeria hotely, co se týká do kvality ubytování a služeb, jsou, troufám si říct, jedny z nejlepších, které jsem na obydlených lokálních ostrovech zažila, a to jsem toho na maledivských obydlených ostrovech zažila už hodně.

 

Právě kvůli fantastické spolupráci jsem si hotel vybrala jako generálního partnera. S Plumérií jsem se také společně účastnila veletrhů. Na Thinadhoo a v Plumerii již bylo ubytováno i několik českých a slovenských VIP a vždy se tito klienti vrátili s ohromnou spokojeností. Plumeria se snaží nabídnout dostupný luxus pro každého " Affordable Luxury" a mě nezbývá než s tím souhlasit. Plumeria má také vlastní potápěčské centrum a centrum vodních sportů. Ve spolupráci z hotelem organizujeme svatební obřady, a to kdekoliv si jen budete přát. 

Ještě než se ponoříte do čtení o hotelu Plumeria, vezměte na vědomí, že vyprávění o hotelech a jejich popis je založen čistě na mé osobní zkušenosti. Na Plumerii jsem poměrně často a již jsem zde strávila opravdu krásné chvíle. "Prodávám, tak jak jsem nakoupila..." Některé fotografie jsou mé vlastní a některé originál od hotelu. V lednu 2016 Plumeria otevřela novou plážovou budovu. Koncem roku 2016 budou k dispozici lázně - spa a také vily, situovány je pár metrů od pláže. Teď už se ale pohodlně usaďte a vychutnejte si mé fotografie a povídání k Plumerii, které postupně přidávám."

Výběr obydlených ostrovů
Mapa obydlených ostrovů a jejich výběr.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené na míru dle vašich přání a rozpočtu.
Show More
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo other way holidays v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a info@otherwayholiday.com

Kompletní kontakty a informace

Koncese

 

Pojistka a Garanční fond

Smluvní podmínky a Formuláře

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP