top of page
Flickr - Real local life
Flickr - Let's go to the Beach

Mathiveri na Alif Alif atolu, Maledivy

Mathiveri, Maledivy.jpg

Poloha: Ostrov Mathiveri, Alif Alif Atoll

Vzdálenost od letiště: 84,82 km, lodí

Obydlený lokální ostrov Mathiveri je poměrně hustě obydlen. Bikini pláž je průměrná a v moři je spousta úlomků korálů, chce to boty do vody. Nás v other way holiday ostrov nikterak neuchvátil, a to ani krásou a hlavně ani mentalitou místních obyvatel.

Už jsem procestovala více jak 50 obydlených ostrovů a právě na Mathiveri mě přišli místní nejméně přátelští. To samé mohu povědět o nedalekém ostrově Himandhoo, který kdysi obývali náboženští radikálové. Tím, že jsem procestovala tolik obydlených ostrovů mohu říct, že mentalita obyvatel každého ostrova je opravdu jiná.

Budu-li na tomto ostrově nebo v jeho okolí hledat nějaká plus, bude to blízký sand bank / neobydlený ostrov a potopený lodní vrak, jehož osud není moc šťastný. Tento lodní vrak dříve býval safari lodí - barem, která patřila k plážovému hotelu Casa Mia, se kterým jsme v minulosti spolupracovali, a který najdete u bikini pláže a který dne 10. dubna 2019 vyhořel. Tento objekt patřil jednomu poměrně známému Maledivci, které ho znám osobně, bohatému podnikateli, dnes již chudákovi, který jeho celé jmění prohrál v kasinu na Srí Lance a dalších zemích. Když už byl hodně v úzkých, tato loď, která stála pořád na jednom místě, se z ničeho nic potopila. Konec nešťastného příběhu si každý z vás domyslí.  

bottom of page