Luxusní resorty na Maledivách

Maledivy: Luxusní resorty

Výběru luxusního resortu na Maledivách a hlavně ostrova, je potřeba věnovat dostatek času a velká péče. Ne všechny ostrovy jsou luxusní pro vaši luxusní dovolenou! Pozor je nutné si dávat především na umělé ostrovy a masovou výstavbu těchto umělých krasavců v lokalitě Male atolu. Ano, i luxusní resorty jsou bohužel vystavěny na umělých ostrovech. Luxusní služby můžete mít kdekoliv na světě, ale luxusní ostrov a příroda, není samozřejmostí ani na Maledivách. Současný stav je 166 resortů (červen 2020), ale z toho je opravdu luxusních jenom pár. Za nejluxusnější resorty na Maledivách považuji například Velaa Private s českými majiteli, Cheval Blanc Randheli, St. Regis Vommuli, Anantara Kihavah Villas, The Nautilus, Joali Maldives, eco resort Kudadoo Private, Four Seasons Resort Maldives at Landaa Giraavaru, Vakkaru Maldives, One & Only Reethi Rah, Gili Lankanfushi, Soneva Jani, Fushi, Six Senses Laamu, Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi, Park Hyatt Hadahaa, Kandolhu, W Retreat, Conrad Rangali a Raffles Maldives Meradhoo Resort. Další resorty na Maledivách nezmíněné resorty v kategorii 5* patří také mezi luxusní, ale zmíněné jsou opravdu TOP!

Perfektní znalost Malediv i luxusních resortů

Zkušenosti s Maledivami mám již od roku 2009 a osobně jsem zatím navštívila 119 ostrovů na většině atolech, z toho 48 resortů a troufám se tak označit za experta na maledivské ostrovy a jejich lokality. Rok, co rok prozkoumávám nové ostrovy a resorty.

Po poměrně dlouho trvající, vlastní a precizní expertíze, kdy jsem pečlivě procházela všechny ostrovy na Maledivách, buď osobně nebo dle webových stránek a dalších oficiálních informací od partnerů, personálu resortů, pilotů hydroplánů nebo od mých maledivských kolegů, kteří navštívili všechny resorty na Maledivách, mohu s klidným svědomím doporučit jako opravdu 5* nebo 5*+ pouze pár resortů. Jak se říká: "Není všechno zlato, co se třpytí." 

 

Můj výběr TOP resortů spočíval ve zkoumání lokalit, ostrovů a resortů / hotelů na nich vystavěných. V potaz byly brány veškeré faktory, jako je ostrov, jeho původ, zda je přírodní nebo uměle vytvořený, lokalita, pláž, laguna, korálový útes, podmořský život, zda je zelený, tedy má dostatek flory nebo ne, dle počasí v různých sezónách a dle dalších faktorů. Z této expertízy vznikla naše vlastní kolekce "hand picked by Lucie" aneb pečlivě a s láskou vybrané ostrovy nejenom s resorty. 

Máme vlastní známkování resortů, a to dle skutečnosti, služeb a skutečného stavu resortů. Mnoho resortů o sobě říká, že jsou luxusní a 5*, ale dle mých osobních zkušeností mají do opravdové luxusní 5* daleko a hodnotím je spíše jako 4,5*. 

Z 5* luxusních resortů, které jsem zatím navštívila a strávila v nich několik nocí, mohu vřele doporučit St. Regis Vommuli 5*, který patří mezi TOP 10 nejluxusnějších resortů na Maledivách, dále resort Vakkaru Maldives 5*, Outrigger Konotta 5*, Soneva Fushi 5*, Gili Lankanfushi 5*, Huvafen Fushi 5*, Baros 5* nebo Dusit Thani 5*.

 

Kompletní seznam mnou zatím navštívených resortů, i těch 5*, které jsem degradovala na 4,5* je možné najít na stránce "Resorty".

Říkáte si, proč byste na luxusní resorty měli cestovat zrovna s námi, když nenabízíme jenom luxusní resorty, ale také cenově dostupnou dovolenou nebo poznání na obydlených ostrovech? Je to jednoduché. Nejenomže známe Maledivy jako nikdo jiný v Česku a na Slovensku, máme osobní, přátelský a individuální přístup, který je ale zároveň i profesionální, nelžeme a říkáme o Maledivách i to, co bychom neměli, za každou cenu nenabízíme úplně vše, ale nikdy bychom klienty neposlali tam, kde bychom sami dovolenou netrávili. Vzhledem k naším zkušenostem umíme uspokojit jakoukoli dušičku, a to i velmi náročnou! Věřte, že byť vypadám jako obyčejná holka, která se umí rychle přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám, tak se nespokojím jen tak s něčím. Pokud mi někdo řekne, že je to luxusní, tak od toho luxus očekávám a nespokojím se s jakýmkoliv průměrem, a to že mě už pár rádoby 5* resortů zklamalo řádně. Jsem narozená ve znamení Býka a o Býcích je všeobecně známo, že si zakládají na materiálních věcech, holdují luxusu a umění a mají velmi rozmlsané jazýčky.

Luxusní resorty na Maledivách

Jedná se o opravdu luxusní resorty s nejlepšími službami. Opravdové 5*, které nemají tu 5* jen tak přimalovanou, aby vypadaly luxusně.

 

Haa Alif atol

JA Manafaru 5*

 

Shaviyani atol

Fairmont Siru Fen Fushi 5*

JW Marriott 5*

 

Noonu atol

Mövenpick Resort & Spa Kuredhivaru 5*

Velaa Private Island 5*+

Cheval Blanc Randheli 5*+

Soneva Jani 5*+

 

Raa atol

Joali Maldives 5*+

InterContinental Maldives Maamunagau 5*

 

Lhaviyani atol

Kanuhura 5*

Hurawalhi 5*

Kudadoo Private 5*

 

Baa atol

Dusit Thani 5*

Amila Fushi 5*

Seaside Finolhu 5*

Vakkaru Maldives 5*

The Westin Maldives Miriandhoo 5*

Milaidhoo 5*

Soneva Fushi 5*

The Nautilus 5*

Four Seasons at Landaa Giraavaru 5*

Anantara Kihavah Villas 5*

 

Kaafu atol / Severní Male atol – Dostupnost rychlo lodí

LUX* North Male Atoll Resort & Villas 5*

Baros 5*

Huvafen Fushi 5*

One & Only Reethi Rah 5*

Gili Lankafnushi 5*

Four Seasons Resort Maldives at Kuda Huraa 5*

Nové resorty jsou právě ve výstavbě

 

Kaafu atol / Jižní Male atol – Dostupnost rychlo lodí

Velassaru Maldives 5*

OZEN Reserve Bolifushi 5*

OZEN by Atmosphere Maadhoo 5*

Taj Exotica 5*

Anantara Dhigu 5*

Anantrara Veli 5

Naladhu Private Island 5*

Waldorf Astoria Ihaafushi 5*

Como Cocoa Island 5*

Nové resorty jsou právě ve výstavbě

 

Severní Ari atol / Alif Alif atol

Constance Halaveli 5*

W Maldives 5*

Kandolhu 5*

 

Jižní Ari atol / Alif Dhaal atol

Conrad Rangali 5*

 

Dhaalu atolu

Baglioni Maldives 5* Gaafu Alifu Atoll

Niyama Private Islands 5*

The St. Regis Vommuli 5*

 

Thaa atol

COMO Maalifushi 5*

 

Laamu atol

Six Senses Laamu 5*

 

Gaafu Alif atol

The Residence Maldives & The Residence Maldives at Dhigurah 5*

Park Hyatt Hadahaa 5*

Outrigger Konotta 5*

Pullman Maamutaa 5*

 

Gaafu Dhaal atol

Raffles Meradhoo 5*

 

Addu atol

Shangri-La’s Villingili 5* (Dočasně uzavřen)

Dovolená na luxusních resortech na Maledivách

Dovolenou na luxusních resortech zpracováváme formou individuálních nabídek tzv. na míru. Stačí, když nám e-mailem zašlete poptávku s vašimi přáními a požadavky, a my se budeme snažit najít pro vás ten nejlepší resort v rámci vašeho zadání a rozpočtu. Denně z resortů dostáváme speciální nabídky.

Vše, co o resortech musíte vědět před vysněnou dovolenou