top of page
Luxusní resorty na Maledivách
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Ach, ty luxusní resorty na Maledivách! Ty nádherné luxusní plážové a vodní vily, dokonalé služby a skvělé pokrmy! Kdo by nechtěl zažít takovou dokonalou luxusní dovolenou?! Těch, co ne, je opravdu jen hrstka! Jenže, není 5* jako 5* a luxusní resort jako luxusní resort! Některé resorty jenom luxusně vypadají na fotkách a realita je pak úplně někde jinde! 5* resorty se dělí do několika kategorií. Vícehvězdičkové hotely a resorty na světě oficiálně neexistují! Výběru luxusního resortu na Maledivách a hlavně ostrova, je potřeba věnovat velká péče. Ne všechny ostrovy na Maledivách jsou luxusní pro vaši luxusní dovolenou! Cenové nabídky dovolené na níže zmíněných resortech zpracováváme pouze na míru dle přání klientů.

Maledivy: 5* resorty, 5* luxusní resorty a 5* nejluxusnější resorty

Naše vlastní známkování a kategorie 5* a luxusních resortů nejenom na Maledivách

Po poměrně dlouho trvající, vlastní a precizní expertíze, kdy jsem pečlivě procházela všechny ostrovy na Maledivách, buď jsem je navštívila osobně nebo je navštívili moji maledivští kolegové a partneři, kteří mají procestované všechny resorty, či z informací od personálu resortů nebo od pilotů hydroplánů, mezi kterými mám dost známých, a kteří na resortech tráví poměrně dost času a z průzkumu nejenom oficiálních webových stránek resortů, jsem vytvořila vlastní kategorie resortů na Maledivách. Ne všechny resorty jsou skutečně 5*. Jak se říká: "Není všechno zlato, co se třpytí." Mnoho resortů o sobě říká, že jsou 5* a luxusní, ale dle mých osobních zkušeností mají do 5* či luxusní 5* daleko. Bohužel musím říct, že mě zklamalo již mnoho resortů, které jsem navštívila osobně.

 

5* resorty je možné rozdělit do několika kategorií. My v other way holiday 5* resorty rozdělujeme do tří kategorií. 5*, což je standardní 5* ubytování, služby a pokrmy, 5* luxusní resorty a 5* nejluxusnější resorty aneb High-End Luxury Resorts. 5* je oficiálně nejvyšší možná kategorie známkování resortů a hotelů. Vícehvězdičkové hotely a resorty na světě oficiálně neexistují! Resorty, které si nezaslouží 5*, ale jsou výborné, jen jim do té 5* prostě něco chybí, hodnotím jako 4,5* a spadají u nás do kategorie Cenově dostupné resorty.

Ukazatelem pro kategorizaci resortů a hotelů nám byl standard poskytovaný v Evropě. Dále kategorizace a hodnocení resortů vychází z lokalit, ostrovů a resortů na nich vystavěných. V potaz byly brány veškeré faktory, jako je ostrov, jeho původ, zda je přírodní nebo uměle vytvořený, lokalita, pláž, laguna, korálový útes, podmořský život, zda je zelený, tedy má dostatek flory nebo ne, dle počasí v různých sezónách, dle kvality stavby a použitého stavebního materiálu, dle kvality služeb resortu, stravování a dle dalších faktorů.

Díky podrobnému zkoumání resortů nejenom na Maledivách vznikla naše vlastní kolekce "owh collection" aneb "hand picked by Lucie s dalšími podkolekcemi "Maldives Luxury Holiday", "the islands collection", "amazing luxury holiday" aneb pečlivě a s láskou vybrané nejenom ostrovy a resorty nejenom na Maledivách.

5* resorty na Maledivách

Do kategorie 5* resortů řadíme takové resorty, jejichž kvalita odpovídá standardům 5* resortů, a to kvalitou ubytování, služeb a stravováním. 5* resorty níže v nabídce resortů označujeme jako 5*.

Osobně jsem navštívila, některé opakovaně a strávila tu pár nocí, již mnoho 5* resortů na Maledivách. Například Baglioni Maldives na Dhaalu atolu, který je náš oblíbený, Baros Maldives, Dusit Thani, Emerald Maldives, Hurawalhi Maldives, Huvafen Fushi, Kuda Villingili, Mövenpick Kuredhivaru, Grand Park Kodhipparu, Jawakara Islands, Le Méridien Maldives, Hard Rock Hotel a Outrigger Konotta na Dhaalu atolu, který je právě uzavřen z důvodu rekonstrukce. V únoru 2024 navštívím Velassaru Maldives a v březnu a dubnu 2024 navštívím Hideaway Beach, JA Manafaru a znovu Baros Maldives.

5* luxusní resorty na Maledivách aneb 5* LR

Do kategorie 5* luxusních resortů řadíme resorty, jež poskytují standardní i nadstandardní služby 5* resortů, mají luxusní vily, residence a dostatek soukromí, skvělou úroveň služeb a perfektní pokrmy, vč. pre-check-in, osobních asistentů aneb Islands Host nebo Butlerů. 5* luxusní resorty níže v nabídce resortů označujeme jako 5* LR.

 

Osobně jsem navštívila, některé opakovaně a strávila tu pár nocí, již mnoho luxusních resortů na Maledivách. Například Conrad Rangali, a to opakovaně, Gili Lankanfushi, Ozen Reserve Bolifushi (Jumeirah Bolifushi), Patina Maldives, Vakkaru Maldives, a Anantara Dhigu. V únoru 2024 znovu navštívím Conrad Rangali. V březnu a dubnu 2024 navštívím Alila Kothaifaru, InterContinental Maamunagau a Milaidhoo.

5* Nejluxusnější resorty na Maledivách nebo High-End Luxury Resorts aneb 5* HELR

Do kategorie 5* nejluxusnějších resortů aneb High-End Luxury Resorts řadíme resorty, jež poskytují nadstandardní služby, nejluxusnější ubytování, dokonalou úroveň služeb a dokonalé pokrmy. Nejluxusnější resorty a hotely kladou důraz na ty nejmenší detaily a nabízí personalizované služby. 5* nejluxusnější resorty aneb High-End Luxury Resorts níže v nabídce resortů označujeme jako 5* HELR.

Po provední rezervace se před příletem na Maledivy vyplňuje formulář s vašimi požadavky a provádí se pre-checkin. Po příletu na Maledivy jsou na letišti poskytnuty VIP služby vč. možného CIP Service a Fast Track odbavení na imigračním. Dále pak následuje doprava luxusním vozem do luxusního salónku, kde se provede rychlý chcek-in a krátce se čeká buď na luxusní rychlo loď či jachtu, může být i jen pár minut nebo na běžný či speciálně upravený hydroplán s luxusními sedadly či na vnitrostání let do cílového resortu. Na resortu vás uvítají welcome drinkem a vaši osobní sluhové aneb Butleři vás dopraví rovnou do vaší vily či residence. Butlerský servis je na 5* nejluxusnějších resortech opravdu hodně personalizovaný, butleři jsou tu pro vás 24 h. denně. Chcete-li si například zahrát šachy anebo jít šnorchlovat a nemáte s kým, jsou tu pro vás. O službách pokojských ani nemluvím. Vybalí vám zavazadla, vyžehlí oblečení, vyčistí i hřeben od vlasů, prostě cokoliv si budete přát. Součástí vybraných vil a residencí jsou také plně vybavené kuchyně a vlastní šéfkuchař. Personál vám splní vše, co vám na očích uvidí. Služby jsou opravdu hihg-end.

Osobně jsem zatím navštívila resorty Soneva Fushi, St. Regis Vommuli a Kudadoo Private Island. Návštěva úžasné Anantara Kihava Villas a The Nautilus mě čeká v březnu 2024.

Soukromé ostrovy aneb 5* nejluxusnější resorty pouze pro vás

Absolutní špičkou jsou soukromé ostrovy, a to Four Seasons Maldives Private Islands at Voavah, Ithaafushi Private Islands by Waldorf Astoria a Cheval Blanc Randehili Private Island. Vše o soukromých ostrovech na Maledivách.

5* resorty, 5* luxusní resorty a 5* nejluxusnější resorty na severu Malediv

Na luxusní resorty na severních Maledivách je možné dopravit se pouze hydroplánem nebo vnitrostáním letem a poté pár minutovou plavbou rychlo lodí. Vždy záleží na tom, jak daleko je resort od hlavního města Male a mezinárodního letiště Velana. Ostrovy samotného severu Malediv jsou panenské a turisty minimálně políbené. Vše o atolech na Maledivách.

5* resorty, 5* luxusní resorty a 5* nejluxusnější resorty ve středních Maledivách

Na luxusní resorty ve středních Maledivách je možné dopravit se rychlo lodí, hydroplánem nebo vnitrostáním letem a poté pár minutovou plavbou rychlo lodí. Vždy záleží na tom, jak daleko je resort od hlavního města Male a mezinárodního letiště Velana. Rychlo lodí je možné dopravit se pouze na severní a jižní Male atol. Vše o atolech na Maledivách.

5* resorty, 5* luxusní resorty a 5* nejluxusnější resorty na jižních Maledivách

Na luxusní resorty na jižních Maledivách je možné dopravit se pouze vnitrostáním letem a poté pár minutovou plavbou rychlo lodí. Byť se vnitrostání let, a ještě rychlo loď zdá jako dlouhé cestování, věřte, že na vybrané resorty opravdu stojí za to tím vnitrostáním letem přeletět! Vše o atolech na Maledivách.

Jak vybrat ten správný luxusní resort na Maledivách právě pro vás?!

Výběru 5*, luxusních a nejluxusnějších resortů na Maledivách a hlavně ostrova, je potřeba věnovat velká péče. Ne všechny ostrovy jsou luxusní pro vaši luxusní dovolenou! Pozor je nutné si dávat především na umělé ostrovy a masovou výstavbu těchto umělých krasavců v lokalitě Kaafu atolu aneb celého severního i jižního Male atolu. Ano, i luxusní resorty jsou bohužel vystavěny na umělých ostrovech. Luxusní služby můžete mít kdekoliv na světě, ale luxusní ostrov a příroda, není samozřejmostí ani na Maledivách. Z našich zkušeností již víme, že někteří klienti si ale tak úplně nepotrpí na to, zda je ostrov umělý nebo přírodní a preferují pouze ty nejlepší služby. A proč ne. Každý jsme originál a máme rádi něco jiného. Každopádně na uměle vytvořených ostrovech nikdy nenajdete ten typický bílý a jemný písek jako mouka, jako na přírodních ostrovech.

Proč na 5*, luxusní a nejluxusnější resorty cestovat právě s námi?

Říkáte si, proč byste na luxusní resorty měli cestovat zrovna s námi, když nenabízíme jenom 5*, luxusní resorty a ty nejluxusnější resorty, ale také cenově dostupnou dovolenou nebo poznání na obydlených ostrovech? Je to jednoduché!

 

Jsme specialisté a experti na Maledivy, kteří je znají jako nikdo jiný v Česku a na Slovensku! Jsme diskrétní. Máme osobní, přátelský a individuální přístup, který je ale zároveň i profesionální. Nelžeme a říkáme o Maledivách i to, co bychom neměli. Za každou cenu nenabízíme úplně vše, čímž mám na mysli takové resorty, kde máme největší provizi, ale nejsou zase tak úplně dobré. Nikdy bychom klienty neposlali tam, kde bychom sami dovolenou netrávili. A mnohem víc.

 

Jak už je na našem webu zmíněno několikrát, zkušenosti s Maledivami mám již od roku 2009. Skoro 10 let jsem na Maledivách v průměru půl roku z roku žila. Od roku 2019 tu každoročně trávím 2 až 3 měsíce v měsících leden, únor, březen a duben, tedy v hlavní sezóně. Osobně jsem zatím navštívila 166 ostrovů na většině atolech a další mě čekají v budoucnu. Rok, co rok prozkoumávám nové ostrovy a resorty.

Vzhledem k naším zkušenostem na Maledivách již od roku 2009 umíme uspokojit jakoukoli dušičku, a to i tu nejnáročnější! 

© Informace a fotografie použité na této stránce o luxusních resortech na Maledivách

Informace použité na této stránce o 5* resortech, 5* luxusních resortech a 5* nejluxusnějších resortech aneb High-End luxusních resortech jsou oficiální informace od resortů a personálu resortů, které jsou doplněné mými vlastními zkušenostmi s resorty, které čerpám již od roku 2009. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, mimo miniatur leteckých pohledů na resorty. Jedná se o marketingové fotografie resortů.

Vše, co o resortech musíte vědět před vysněnou dovolenou

Dovolená na 5*, 5* luxusních resortech a 5* nejluxusnějších resortech na Maledivách

Dovolenou na 5* resortech, 5 luxusních resortech a 5* nejluxusnějších resortech zpracováváme formou individuálních nabídek tzv. na míru. Stačí, když nám e-mailem zašlete poptávku s vašimi přáními a požadavky nebo nám zatelefonujete na tel. +420 603 495 565, a my pro vás najdeme ten nejlepší resort v rámci vašich přání. Denně ze všech resortů dostáváme speciální nabídky.

bottom of page