top of page
Luxusní resorty na Maledivách
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Výběru luxusního resortu na Maledivách a hlavně ostrova, je potřeba věnovat dostatek času a velká péče. Ne všechny ostrovy jsou luxusní pro vaši luxusní dovolenou! Pozor je nutné si dávat především na umělé ostrovy a masovou výstavbu těchto umělých krasavců v lokalitě celého severního i jižního Male atolu. Ano, i luxusní resorty jsou bohužel vystavěny na umělých ostrovech. Luxusní služby můžete mít kdekoliv na světě, ale luxusní ostrov a příroda, není samozřejmostí ani na Maledivách. V roce 2021 máme na Maledivách přes 170 resortů, ale z toho je opravdu luxusních jenom pár. Za nejluxusnější resorty na Maledivách považuji například Velaa Private s českými majiteli Jiřím Šmejcem a Danielem Křetinským, Cheval Blanc Randheli, St. Regis Vommuli, Anantara Kihavah Villas, The Nautilus, Joali Maldives a Joali Being, eco resort Kudadoo Private, Four Seasons Resort Maldives at Landaa Giraavaru, One & Only Reethi Rah, Gili Lankanfushi, Soneva Jani, Fushi, Six Senses Laamu, Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi, Park Hyatt Hadahaa, Kandolhu, W Retreat, Conrad Rangali a Raffles Maldives Meradhoo Resort. Další resorty na Maledivách nezmíněné resorty v kategorii 5* patří také mezi luxusní, ale zmíněné jsou opravdu TOP! Některé z nich si právem zaslouží hodnocení 5*+ (5* Deluxe nebo 5* High End).

Maledivy: Luxusní resorty

Perfektní znalost Malediv i luxusních resortů

Zkušenosti s Maledivami mám již od roku 2009 a osobně jsem zatím navštívila přes 140 ostrovů na většině atolech a troufám se tak označit za experta na maledivské ostrovy a jejich lokality. Rok, co rok prozkoumávám nové ostrovy a resorty. 

 

Po poměrně dlouho trvající, vlastní a precizní expertíze, kdy jsem pečlivě procházela všechny ostrovy na Maledivách, buď  jsem je navštívila osobně nebo je navštívili moji maledivští kolegové a partneři, kteří mají procestované všechny resorty, či informací od personálu resortů nebo od pilotů hydroplánů, mezi kterými mám dost známých, a kteří na resortech tráví poměrně dost času a z průzkumu nejenom oficiálních webových stránek resortů, mohu s klidným svědomím doporučit jako opravdu 5* nebo 5*+ pouze pár resortů. Jak se říká: "Není všechno zlato, co se třpytí." 

 

Můj výběr TOP resortů spočíval ve zkoumání lokalit, ostrovů a resortů / hotelů na nich vystavěných. V potaz byly brány veškeré faktory, jako je ostrov, jeho původ, zda je přírodní nebo uměle vytvořený, lokalita, pláž, laguna, korálový útes, podmořský život, zda je zelený, tedy má dostatek flory nebo ne, dle počasí v různých sezónách, dle kvality stavby a stavebního materiálu a dle dalších faktorů. Z této expertízy vznikla naše vlastní kolekce "hand picked by Lucie" aneb pečlivě a s láskou vybrané ostrovy nejenom s resorty. 

Máme vlastní známkování resortů, a to dle skutečnosti, služeb a skutečného stavu resortů. Mnoho resortů o sobě říká, že jsou luxusní a 5*, ale dle mých osobních zkušeností mají do opravdové luxusní 5* daleko a hodnotím je spíše jako 4,5*. Cenově dostupné resorty.

Z 5* luxusních resortů, které jsem zatím navštívila a strávila v nich několik nocí, mohu vřele doporučit St. Regis Vommuli 5*+, který patří mezi TOP 10 nejluxusnějších resortů na Maledivách, dále resort Vakkaru Maldives 5*, Baglioni Maldives 5*Outrigger Konotta 5*, Soneva Fushi 5*, Gili Lankanfushi 5*, Huvafen Fushi 5*, Baros 5* nebo Dusit Thani 5*Kompletní seznam mnou zatím navštívených resortů, i těch 5*, které jsem degradovala na 4,5* je možné najít na stránce "Resorty".

Říkáte si, proč byste na luxusní resorty měli cestovat zrovna s námi, když nenabízíme jenom luxusní resorty, ale také cenově dostupnou dovolenou nebo poznání na obydlených ostrovech? Je to jednoduché. Nejenomže známe Maledivy jako nikdo jiný v Česku a na Slovensku, máme osobní, přátelský a individuální přístup, který je ale zároveň i profesionální, nelžeme a říkáme o Maledivách i to, co bychom neměli, za každou cenu nenabízíme úplně vše, ale nikdy bychom klienty neposlali tam, kde bychom sami dovolenou netrávili. Vzhledem k naším zkušenostem umíme uspokojit jakoukoli dušičku, a to i velmi náročnou! Věřte, že byť vypadám jako obyčejná holka, která se umí rychle přizpůsobit jakýmkoliv podmínkám, tak se nespokojím jen tak s něčím. Pokud mi někdo řekne, že je to luxusní, tak od toho luxus očekávám a nespokojím se s jakýmkoliv průměrem, a to že mě už pár rádoby 5* resortů zklamalo řádně. Jsem narozená ve znamení Býka a o Býcích je všeobecně známo, že si zakládají na materiálních věcech, holdují luxusu, mají rádi umění a mají velmi rozmlsané jazýčky.

Luxusní resorty na Maledivách

Níže zmíněné resorty jsou opravdu 5*, 5*+ nebo High End a nemají tu 5* jen tak přimalovanou, aby luxusně vypadaly.

Haa Alif atol - Panenský a turisty téměř nepolíbený

Ztracené ráje na samotném severním konci Malediv.

Shaviyani atol - Téměř neznámý a málo turistický

Nejdelší bazén na Maledivách najdete na Shaviyani atolu.

Noonu atol - Luxus, golf a nádherné šnorchlování

Raa atol - Resortní s krásným šnorchlováním 

Lhaviani atol - Mantí a potápěčský 

Jednu z pár podmořských restaurací najdete
a Lhaviyani atolu.

Baa atol - Přírodní rezervace a mantí Hanifaru Bay

Přírodní rezervace zapsaná v UNESCU a nádherné přírodní ostrovy, to je Baa atol.

Kaafu atol / Severní Male atol - Luxus dostupný rychlo lodí

Kaafu atol / Jižní Male atol - Luxus dostupný rychlo lodí

Alif Alif atol / Severní Ari atol - Perfektní pro milovníky šnorchlování a potápění

Dokonalá romantika!

Alif Dhaal atol / Jižní Ari atol - Domov žraloka obrovského a mant

První podvodní restaurace a residence na světě!

Dhaalu atol - Luxus a fantastické šnorchlování a potápění vč. živých korálů

Thaa atol - Neznámý a málo turistický

Neznámé a neobjevené!

Laamu atol - Mantí a potápěčský

Dokonalé pro milovníky dovolené ve stylu Robinsona Crusoe a milovníky Hvězdných válek

Gaafu Alif atol / Severní Huvadhu (Huvadhoo) atol - Přírodní, surfařský a potápěčský 

Potápěčský a surfařský ráj!

Gaafu Dhaal atol / Jižní Huvadhu (Huvadhoo) atol -  Přírodní, potápěčský a surfařský

Potápěčský a surfařský ráj!

Addu atol / Seenu atol - Potápěčský a golfový ráj

Resort Shangri-La's Villingili Maldives s největším golfovým hřištěm na Maledivách je aktuálně uzavřen na dobu neurčitou. Resort se potýkal s malou obsazeností již před Coviďákem. Addu / Seenu atol je velmi specifický. Jedná se o poslední atol Malediv, který je blízko u rovníku a je tu větší horko. Na své si tu přijdou potápěči, jelikož tu najdeme jedny z nejvyhlášenějších potápěčských spotů. Na Maledivách se šušká, že maledivská vláda plánuje tento atol trošku oživit a přivézt sem koně. Osobně bych tento atol opravdu doporučila pouze potápěčům a v případě znovu otevření Shangri-La's Villingili také golfistům.

Dovolená na luxusních resortech na Maledivách

Dovolenou na luxusních resortech zpracováváme formou individuálních nabídek tzv. na míru. Stačí, když nám e-mailem zašlete poptávku s vašimi přáními a požadavky, a my se budeme snažit najít pro vás ten nejlepší resort v rámci vašeho zadání a rozpočtu. Denně z resortů dostáváme speciální nabídky.

Vše, co o resortech musíte vědět před vysněnou dovolenou

bottom of page