Maledivy: Resorty "levné" a starší, nové a luxusní i ty nejluxusnější

Výběru vhodného resortu na Maledivách, tedy ostrova, je potřeba věnovat velká péče. Ne všechny ostrovy jsou perfektní právě pro vaši perfektní dovolenou!

Pozor je nutné si dávat především na umělé ostrovy a neskutečně masovou výstavbu těchto ostrovů na celém Kaafu atolu, a to na severním i jižním Male atolu. Celý Kaafu atol je touto výstavbou v podstatě zničen. Nenechte se napálit na lákavé nabídky! Tento atol bude do roku 2021 nejvíce turistickou oblastí na Maledivách, a to znamená velký provoz, který je tu už teď nejenom na moři, ale také ve vzduchu, žádný klid a žádnou krásnou přírodu. Korálové útesy pod tíhou výstavby umírají rychleji a rychleji. 

Perfektní znalost destinace, individuální, přátelský, osobní i profesionální přístup v 1

Stejně tak jako obydlené ostrovy zpracováváme i resorty formou individuálních nabídek tzv. na míru. Stačí, když nám e-mailem zašlete poptávku s vašimi přáními a uskutečnitelnými požadavky a my se budeme snažit najít pro vás ten nejlepší resort v rámci vašeho finančního rozpočtu.

Maledivský trh je poměrně dynamický, a proto na webu nemáme stálou nabídku, ale pobyty připravujeme na míru. Byť se standardně kontrakty uzavírají na rok, denně z resortů dostáváme akční nabídky. Early Bird Offer - First Minute, Stay 7 Pay 6 - Zaplať 6 nocí, zůstaň 7, Stay 12 Pay 10, transfer zdarma, upgrade stravování atd.

Všechny české i slovenské cestovní kanceláře a agentury mají na resorty stejné ceníky. Žádná česká a ani slovenská CA nebo CK nemá právo kontrolovat ceny na českém nebo slovenském trhu, byť to na svém webu uvádí. Exkluzivita a monopol již v dnešní době online rezervačních systémů vážně neexistuje. Zmíněné znamená, že ani my na resorty nemáme jiné ceny než ostatní cestovky. Ceny jsou ve většině případů srovnatelné. Tzn. že když vám CK XYZ nabídne resort za 60 000 Kč, my vám ho nabídneme za podobnou cenu a ne ze 40 000 Kč nebo ještě lépe za 20 000 Kč. Jde ale především o to, kdo vám dovolenou prodává a kdo vám o nabízeném produktu a destinaci umí povyprávět.

 

V případě dovolené na resortech, ať už obyčejných 3* nebo luxusních 4* a 5*, která není zrovna úplně levná, si myslím, že není úplně na místě zakupovat dovolenou od kohokoliv, byť je o 1 000 Kč levnější, ale od toho, kdo Maledivy opravdu zná a má v nich zázemí a ví, že resort, který vám nabízí cestovka XYZ jako těžkou pecku, by právě třeba naše cestovka za ty prachy nenabídla a měla by pro vás mnohem lepší ostrov ​a lepší lokalitu. Nabízíme to, co je dobré a nejlepší, ne to, kde máme největší provizi. 

 

Některé z resortů jsou ve velkých dluzích, krachují a jejich provoz je omezen. My víme, které to jsou!

 

Vybrané resorty jsou také na prodej. Á propós, pokud znáte někoho, kdo by rád investoval pár stovek milionů nebo miliardu až dvě do vlastního resortu na Maledivách, neváhejte nám napsat nebo zavolat. Pár resortů a ostrovů máme v nabídce. Umíme zajistit kompletní servis, včetně další spolupráce po otevření resortu. 

 

Po poměrně dlouho trvající, vlastní a precizní expertíze, jelikož jsem pečlivě procházela ostrov po ostrově a resortu po resortu, mohu s klidným svědomím říct, že ze stávajících resortů, kterých je aktuálně 166, mohu jako TOP doporučit pouze 68 resortů a v druhé linií pouze 44 resortů, tedy pouze celkem 112 resortů ze 166. Jedná se o resorty všech * kategorií.

 

Můj výběr TOP resortů spočíval ve zkoumání lokalit, ostrovů a resortů / hotelů na nich vystavěných. V potaz byly brány veškeré faktory, jako je ostrov, jeho původ (zda je přírodní nebo uměle vytvořený), lokalita, laguna, korálový útes, pláž, podmořští živočichové - mořská fauna, zda je zelený, tedy má dostatek flory nebo ne, dle počasí v různých sezónách a dle dalších faktorů. 

Z této expertízy vznikla naše vlastní kolekce "hand picked by Lucie" aneb pečlivě a s láskou vybrané ostrovy nejenom s resorty. 

Pokud opravdu chcete investovat vaše těžce vydřené peníze do dokonalé dovolené na Maledivách, víte, na koho se obrátit a s kým do ráje cestovat.

I přes výše zmíněné, na Maledivách pro vás umíme zajistíme dovolenou na míru na skoro všech resortech s výhradou některých resortů, kde působí Italové, Němci a Rakušané.

Některé resorty vlastní Italové a jsou určeny pouze pro italskou klientelu. Italové byli první turisté, kteří Maledivy v roce 1972 navštívili. Italština je, mimo místního jazyka dhivehi a angličtiny, dalším častým jazykem. Mnoho místních umí plynule italsky.

Některé resorty jsou "okupovány" německými či rakouskými cestovkami, které skoupí většinu pokojů na rok dopředu, tzv. alokace a poté zájezdy nabízí za sníženou cenu v předem stanovených termínech dokud nevyprodají. Tyto resorty jsou většinou ty nejstarší a nejobyčejnější resorty, jako např. Fihalholi (dokážeme zajistit), Embudu (starší resort po rekonstrukci) a další nebo resorty blízko hlavního města Male s výhledem na obydlený ostrov Hulhumale nebo hlavní město Male (Kurumba, Sheraton Full Moon, Malahini Kuda Bandos, Bandos) anebo také s výhledem na skládku Thilafushi (Centara Ras Fushi, Velassaru, Adaaran Prestige Vadoo), kde je poměrně rušno - dopravní uzel a příroda není úplně hezká. My, other way holiday vás opravdu nechceme za jakoukoliv cenu poslat tam, kde bychom sami dovolenou netrávili a maximálně tam jeli na celodenní výlet nebo na pár hodin na drink. 

Některé resorty mají vlastní rezervační systémy, třeba jako síť hotelů a resortů Club Med a klient si je musí zarezervovat sám, dotazem přímo na resort. 

Současný stav je 166 (červen 2020) resortů v provozu a mnoho dalších by mělo být otevřeno do konce roku 2020. Do dalších let je plánovaná nesmyslná výstavba dalších cca 130 resortů. O všem máme přehled. S námi se neztratíte.

Mapa Malediv

Na mapě, kterou postupně aktualizuji, najdete označená všechna místa, která jsem na Maledivách zatím navštívila.

Resorty zmíněné níže jsem navštívila a pobyla v nich osobně. Některé dokonce i vícekrát. Rok, co rok prozkoumávám nové ostrovy. Máme také vlastní známkování resortů, a to dle skutečnosti, služeb a skutečného stavu resortů.

Adaaran Club Rannalhi 3,5*, Adaaran Select Meedhupparu 3,5*, Adaaran Prestige Vadoo 3,5*, Adaaran Prestige Water Villas 4*, Amaya Kuda Rah 4*, Anantara Dhigu 4,5*, Bandos 4*, Baros 5*, Club Faru 3* (Uzavřen a spojen s lokálním obydleným ostrovem Hulhumale), Club Med Kani 4*, Dhigufaru 4*Eriyadu Island Resort 3,5*, Fun Island 2*, Fushifaru Maldives 4,5*Gangehi 4*Gili Lankanfushi 5*Grand Park Kodhipparu 5*Holiday Island 3*Huvafen Fushi 5*Jumeirah Vittaveli 4,5*, Kandima 4*, Kuramathi 4*, Meeru Island Resort & Spa 4*, Palm Beach Resort & Spa 3,5*, Paradise Island Resort & Spa 3* & 4*, Soneva Fushi 5*St. Regis Vommuli 5* (Jeden z 10 nejluxusnějších resortů na Maledivách), Sun Island 3*, 3,5* a Veligandu 4*, Sun Siyam Iru Fushi 4,5*. Sun Siyam Iru Veli 4*, Sun Siyam Vilu Reef 4*, Royal Island 4*, Kihaa Maldives 4*, Outrigger Konotta 5* a další. 

Osobně znám majitele některých resortů, jako třeba Fushifaru, Dhigufaru, AaaVeee nebo Eriyadu a dalších. Na spoustě resortech máme známé nebo dobré přátele na postech resort manažerů, general managers, sales & marketing directors a podobně. Tito lidé již nejsou jenom obchodními partnery, ale stali se z nich také přátelé. 

Resorty Adaaran Select Meedhupparu, resort Palm Beach Resort & Spa, resort Eriyadu a Huvafen Fushi se staly našimi partnerem při natáčení dokumentu "Útěk na Maledivy".

Na mezinárodním letišti Velana a v hlavním městě Male' máme k dispozici také delegáty hovořící různými jazyky, kteří na vás po příletu budou čekat na letišti a doprovodí vás tam, kam bude potřeba a po celou dobu vaší dovolené budou také na telefonu.

© Fotografie v úvodní koláži a níže jsou mé vlastní!

Další informace o resortech na Maledivách

Cenově dostupné resorty
Dovolená na cenově dostupných resortech.
Luxusní resorty
Dovolená na luxusních resortech
Zahradní vily a bungalovy
Vše o zahradních vilách a zahradních bungalovech na Maledivách.
Plážové vily a bungalovy
Vše o plážových vilách a plážových bungalovech na Maledivách.
Vodní vily a bungalovy
Kompletní informace o vodních vilách a bungalovech.
Obydlený ostrov vs. resort
Rozdíl mezi resortem a obydleným ostrovem.
Poptávka dovolené na resortu
Poptávka dovolená a zájezdu na levnějším nebo luxusním resortu.
Show More
  • other way holiday
  • other way holidays
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holidays
  • other way holiday
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holiday
  • other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP