top of page
Vashafaru, Haa Alif atol, Maledivy

Vashafaru na Haa Alifu atolu na Maledivách - Dokonalost sama pro milovníky lagun

Vashafaru na Haa Alif atolu, na samotném severu Malediv, patří k hrstce nejkrásnějších obydlených ostrovů. Krásný a zelený, středně velký ostrov Vashafaru, je vhodný pro milovníky klidu,  dlouhých pláží a velkých lagun. 

 

Na ostrově se nachází pár menších penzionů, většinou přestavba nebo lehká rekonstrukce ze starých domů, které jsou vhodné pro opravdu nenáročné cestovatele. Jediným nově postaveným penzionem je Blue Coral Vashafaru 3*, se kterým spolupracujeme od jeho otevření. Zažijte s námi pohostinnost a domácí atmosféru našeho partnerského penzionu.  

Díky větší vzdálenosti od Male‘ není Vashafaru zase tak moc turisty navštěvovanou lokalitou. Na ostrově se nachází pár obchodů, jedna kavárna a jedno bistro. Na konci ostrova se objevuje i větší sand bank, podobný, který je i na ostrově Dhigurah. Šnorchlování na korálovém útesu je dostupné jako placený výlet. Manty se v této lokalitě vyskytují celoročně.

Pěkným výletem je také návštěva dřevěného paláce sultána Mohameda Thakurufaanu na ostrově Utheemu (asi 25 min rychlo-lodí). Vashafaru je vhodný pro celoroční dovolenou, jelikož je tu v dešťově sezóně stabilnější počasí než na jihu Malediv. Vashafaru je také perfektní do kombinace s Kelaa.

Opět jsme byli jedni z prvních, kdo ostrov Vashafaru před mnoha lety začala propagovat a nabízet. 

Vashafaru, Haa Alif atol, Maledivy

Pár fakt o obydleném ostrově Vashafaru

Název ostrova: Vashafaru (Dhivehi:ވަށަފަރު) / Lokalita ostrova Vashafaru / Jméno atolu: Haa Alif atol

Velikost ostrova Lhohi: délka ostrova je ... m a šířka ostrova je ... m 

Počet obyvatel (Census 2014): 449 registrovaných

Vzdálenost od hlavního města Male' / letiště Velana (MLE): 303,7 km 

Doprava na ostrov Lhohi: vnitrostátní let a rychlo loď

 

Klíčová slova: dlouhá pláž, velká laguna, rybolov, potápění, bikini pláž, krásná příroda, soukromí, domácí atmosféra, dobré jídlo, zásnuby, svatba na pláži, líbánky, dovolená bez dětí, dovolená s dětmi, minimum místních, minimum turistů

Blue Coral Vashafaru, Haa Alif atol, Maledivy

Penzion Blue Coral Vashafaru 3*

Blue Coral Vashafaru je nový penzion (2020) s pouhými 6 pokoji, který se nachází pár kroků od pláže. Jeho majitel a náš kamarád Azil pracuje již mnoho let na českém a jednom z nejluxusnějším resortu na Maledivách, Velaa Private, a to nám napovídá, že jsou služby penzionu budou prvotřídní. O hosty se stará úžasný Thohir z Bangladéše, který zajistí vše, co vám na očích uvidí. V dive centru se o vás postará Ammadey a Mario.

Pláž na Vashafaru, Haa Alif atol, Maledivy

Vashafaru s Lucií aneb Taková malá poznávačka

Vashafaru je také součástí mých poznávacích okruhů "Maledivy s Lucií aneb Maledivy s česky hovořící průvodkyní aneb Maledivy s česky hovořící "místní"". Vashafaru s Lucií se pojede podruhé v únoru 2024 a potřetí a naposledy v únrou 2025 jakou součást kombinované poznávačky Maledivy a Srí Lanka s Lucií, kterou právě připravuji.

© Informace a fotografie použité na této stránce o obydleném ostrově Vashafaru

Veškeré informace použité na této stránce pochází z mých vlastních zkušeností a pobytu na obydleném ostrově Vashafaru. Fotografie z ostrova Vashafaru použité na této stránce jsou mé vlastní fotografie pořízené během pobytu na ostrově a v jeho okolí.

Cenová nabídka dovolené na obydleném ostrově Vashafaru na Haa Alif atolu na Maledivách

Cenovou nabídku pobytu na obydleném ostrově Vashafaru na Haa Alif atolu na Maledivách, pobyt v penzionu (ubytování, strava a doprava z letiště na ostrov a zpět) pro vás připravíme na míru. Stačí zadat poptávku dle instrukcí na stránce Poptávka.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na obydleném ostrově Vashafaru

bottom of page