top of page
Sabba Beach Villas  & Spa, Sabba Beach Suite, Sabba Summer Suite

Sabba Beach Villas and Spa & Sabba Beach Suite & Sabba Summer Suite 

Sabba Beach Villas & Spa jsou vilky, které se nachází přímo na bikini pláži a Sabba Beach Suite jsou bungalovy, které se nachází jen pár kroků od zmíněné bikini pláže na krásném, málo obydleném a minimálně turistickém obydleném lokálním ostrově Fodhdhoo na Noonu atolu, který je pokryt bujnou vegetací a lemuje jej dokonalý korálový útes. Třetím penzionem z kolekce Sabba Hotels je Sabba Summer Suite, která se nachází uvnitř ostrova a je vhodná pro skupinky či rodiny k dlouhodobějšímu pobytu. Příslušenství penzionů Sabba Beach Villas & Spa, Sabba Beach Suite a Sabba Summer Suite je recepce, která poskytuje 24hodinovou službu, kdykoliv, cokoliv budete potřebovat, personál zajistí, včetně žehlení oděvů a praní prádla, restauraci Lobster Grill, kde si pod střechou z palmových listů i pod hvězdami můžete vychutnat nejenom maledivskou, ale i mezinárodní kuchyni podávanou buď formou À la carte nebo výběrem z bufetu, malé lázně aneb Spa a menší centrum nemotorizovaných vodních sportů, exkurzí, aktivit včetně potápění.

 

Sabba Beach Villas & Spa, Sabba Beach Suite a Sabba Summer Suite jsou 100 % vlastněny a provozovány Maledivci, 3 bratry, Abdullou (Ablo), Latheefem (Latti) a Mohamedem z rodiny Abbasů, odtud je také název Sabba, což znamená Abbas pozpátku a jejich bratrancem Hasimem Mohamedem, kterému se prostě říká Milo, a který je bývalým butlerem, nyní občas příležitostným pro VIP klienty, na těch nejluxusnějších resortech na Maledivách, a to napovídá, že zkušeností s cestovním ruchem mají dostatek a služby tu jsou na poměry obydlených strovů výborné.

 

Penziony Sabba Beach Villas & Spa a Sabba Beach Suite patří do naší kolekce „hand picked by Lucie“ v kategorii menších rodinných penzionů na obydlených ostrovech. Penziony nabízíme od otevření Sabba Beach Suites, tedy od roku 2018. Osobní zkušenosti s ubytováním máme již od února 2019. V penzionech jsem sama, ale i s našimi klienty při poznávačkách „Maledivy s Lucií“, strávila opravdu hodně času a v budoucnu ještě strávím. Milo a Abbasovic tři bratři jsou jednoduše jedna z mých maledivských rodin.

Od 1. listopadu 2022 k Sabba Hotels patří také katamarán se 4 ložnicemi, který známe již mnoho let, a na kterém bude možné buď si dát drink (alkohol), nocovat nebo plout kolem Noonu atolu. 

Sabba Beach Villas, Sabba Beach Suite, Sabba Summers Suite

Zázemí penzionů Sabba Beach Villas & Spa, Sabba Beach Suite a Sabba Summer Suite

Jak už bylo zmíněno výše, penziony Sabba mají kompletní zázemí:

- recepce

- 3 penziony s celkem 31 klimatizovanými pokoji, i když budou penziony v sezóně plné, stále vám bude připadat, že na pláži nikdo není

- jen pár kroků od pláže vzdálená restaurace Lobster Grill

- lázně / Spa jsou v procesu výstavby a budou dokončena před koncem roku 2022.

- relaxační prostor pod palmami před penziony Sabba Beach Villas & Spa, Sabba Beach Suite

- pár kroků od penzionů vzdálená bikini pláž s lehátky, která jsou zdarma

- centrum vodních sportů a aktivit (na ostrově) a potápěčské centrum (zatím externě z vedlejšího ostrova)

Fodhdhoo, Sabba Beach Villas, Noonu atol, Maledivy

Služby penzionů Sabba Beach Villas & Spa, Sabba Beach Suite a Sabba Summer Suite

- kombinovaná doprava vnitrostátním letem na ostrov Maafaru, který dle povětrnostních podmínek trvá 30 až 40 min. a poté 30 až 40 min. plavba rychlo lodí dle stavu oceánu

- přivítání na mezinárodním letišti Velana, na letišti Maafaru (Ifuru), na ostrově Fodhdhoo a v penzionech

- zdarma nápoj na uvítanou

- recepce je otevřena 24 hodin denně, resp. Milo je neustále na telefonu

- WI-FI zdarma je možné využívat v restauraci Lobster Grill. Připojení je poměrně dobré, ale signál může kolísat. Pokud opravdu potřebujete být online kvůli práci nebo jste závislák na sociálních sítích, doporučuji zakoupit sim kartu s datovým balíčkem přímo na letišti. Více info je dostupných pouze pro naše klienty v informační příručce, kterou posíláme po zakoupení pobytu u „other way holiday“.  

- prádelna a praní prádla (za poplatek)

- platby jsou možné hotově, nejlépe v USD anebo platebními kartami typu Visa, MasterCard anebo American Express.

- směnárenské služby (za poplatek)

- V penzionech Sabba se domluvíte anglicky, italsky, rusky, ukrajinsky, hindy a dhivehi. V případě potřeby českého jazyka jsme na telefonu k dispozici také my z „other way holiday“ anebo, pokud jste si objednali také naši delegáti.

- Penziony Sabba, resp. plážové vilky s výhledem na moře a na pláž jsou částečně bezbariérové. Pozor ale, co se týká bezbariérového přístupu, byla bych v tomto případě opatrná. Ne mnoho ubytovacích kapacit počítá se širšími dveřmi pro invalidní vozík anebo se speciálně vybavenými koupelnami. Vždy nutné ověřit.

- Plážová lehátka a přístřešky či slunečníky jsou k dispozici přímo na bikini pláži před vilkami. Pláž, která je přímo před vilkami je bikini pláž.

- lékař / první pomoc je dostupná na ostrově Fodhdhoo i na sousedním obydleném ostrově Velidhoo (za poplatek; doporučujeme vhodné cestovní pojištění) 

Sabba Beach Villas  & Spa, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy

Služby a vybavení všech pokojů ve vilkách, bungalovech a penzionu Sabba

​- check-in ve 14:00 hod. a check out ve 12:30 hod. nebo dle dostupnosti či odletů; pozdější check-out může být zpoplatněn

- wake up call (probuzení po telefonu)

- pokojová služba (může být dle poskytnuté služby zpoplatněna)

- káva (Nescafé) a čaj (1 USD / 1 nápoj, dostupné v restauraci Lobster Grill), espresso (3 USD - 5 USD / 1 šálek)

- 1x 1 l lahev pité vody (zdarma)

- ručníky a osušky, včetně plážových (zdarma)

- povlečení (zdarma)

- malý trezor ukrytý ve skříni (zdarma)

- fén / vysoušeč vlasů (zdarma dostupný k zapůjčení na recepci)

- všechny pokoje i koupelny jsou nekuřácké!!! Kouřit je možné pouze venku nebo na pláži.

Sabba Beach Villas, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy
Sabba Beach Villas, Beach View - Kurumas (Wahoo), Fodhdhoo, Maledivy

Sabba Beach Villas & Spa – Vilky u bikini pláže

14 plážových vilek Sabba Beach Villas & Spa bylo oficiálně otevřeno 24. prosince 2021 a ostrý provoz byl spuštěn v druhé polovině ledna 2022. Každá z vilek má rozlohu 33,82 m2 a může ubytovat až 4 osoby. 2 osoby na manželské posteli a 2 osoby na přistýlkách nebo palandě. Před každou vilkou je malé posezení s plážovým nábytkem. Vilky jsou klimatizované a jsou rozděleny do třech kategorií výhledů.

 

Beach Villa with Sea View (6 pokojů) má přímý výhledem na moře a palmy. Beach Villa with Beach View (4 pokoje) má přímý výhled na pláž, stromy a místy i na moře. Garden Villa with Garden View (4 pokoje) má přímý výhled do zahrady.

 

V každé z vilek najdete klimatizaci, stropní ventilátor, 1x manželskou postel nebo 2x jednolůžkové postele s možností spojení, noční stolky s lampičkou, šatní skříň, ve které je schován trezor, ramínka, psací stůl se židlí, stolek s TV, odkládací stolek na zavazadlo, krabici s papírovými kapesníky a odpadkový koš. Součástí koupelny je uzavřená část s toaletou, umyvadlem, sprchou a vanou s teplou a studenou vodou a v otevřené části koupelny se nachází sprcha pod širým nebem.

Sabba Beach Suite, Fodhdhoo, Noonu, Maledivy

Sabba Beach Suite – Řadové bungalovy

Bungalovy Sabba Beach Suite byly otevřeny v roce 2018. Penzion má 12 řadových bungalovů s malou předzahrádkou a recepcí. Sabba Beach Suite se nachází se pouze pár kroků (35 m) od restaurace Lobster Grill a od moře a bikini pláže cca 75 m. První dva bungalovy na pravé straně od vchodu / recepce jsou propojeny dveřmi a je možné z nich udělat bungalov rodinný. Do dalších bungalovů je možné přidat max. 1x standardní přistýlku (spíše pro dítě) nebo 1x palandu, tedy 2 postele nad sebou. 

V řadových bungalovech najdete balkónek s výhledem do zelené zahrady, klimatizaci, stropní ventilátor, 1x manželskou postel (standardní asijská velikost, spíše pro hubenější a ne moc vysoké páry), noční stolek, šatní skříň, ve které je schován trezor, ramínka, toaletní stolek se zrcadlem a židličkou, držák na zavazadla, TV, malou ledničku, vodu se skleničkami, krabici s papírovými kapesníky, odpadkový koš, a ručníky a osušky standardní i plážové. V koupelně najdete toaletu, sprchu se studenou a teplou vodou, která se ohřívá pomocí ohřívače a umyvadlo se zrcadlem.

Sabba Summer Suite, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy

Sabba Summer Suite jis dnes slouží pouze pro personál!

Sabba Summer Suite je typově dům, který byl otevřen v roce 2015 a nachází se uprostřed vesnice. Restaurace Lobster Grill a bikini pláž je od ubytování vzdálena cca 300 m přes vesnici anebo 400 m oklikou přes pláž. V zadní části zahrady domu jsou přistaveny ještě další 3 řadové bungalovy, které jsou stejné jako bungalovy Sabba Beach Suite, jenom s tím rozdílem, že mají klasickou uzavřenou koupelnu bez výhledu na oblohu.

 

Dům / penzion má 5 pokojů s výhledem do lobby, vlastní příslušenství, recepci spojenou s lobby a zahrádku. Kdysi dávno k domu patřila i restaurace naproti domu. Pokoje v domě / penzionu jsou jednoduše vybaveny a najdete tu klimatizaci, stropní ventilátor, 1x manželskou postel nebo 2x jednolůžkové postele s možností spojení, noční stolek, šatní skříň, ve které je schován trezor, ramínka, toaletní stolek se zrcadlem a židličkou, držák na zavazadla, TV, malou ledničku, vodu se skleničkami, krabici s papírovými kapesníky, odpadkový koš, a ručníky a osušky standardní i plážové. V koupelně je toaleta, sprcha se studenou a teplou vodou, který se ohřívá pomocí ohřívače a umyvadlo se zrcadlem.

 

Dům a bungalovy jsou vhodné pro rodiny s dětmi nebo skupiny.

Lobster Grill Restaurant, Sabba Hotels, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy

Restaurace Lobster Grill aneb Ochutnejte nejenom maledivskou kuchyni

Restaurace Lobster Grill byla otevřena v roce 2018 a nachází se pár kroků od bungalovů a vilek Sabba. Nový šéfkuchař, o kterého jsme se zasloužili my v "other way holiday", včetně možnosti stravování alespoň snídaně výběrem formout bufetu, umí vykouzlit jak místní, maledivskou kuchyni, tak indickou, asijskou či mezinárodní, např. "italskou" či veganskou. Nechybí tu ani čerstvá sezónní zelenina a ovoce. I ryby a vybrané mořské plody, co okolní domácí korálové útesy poskytnou, jsou samozřejmostí. Ani kuřecí řízek s bramborovou kaší tu není problém. Speciální požadavky na různé diety je vždy nutné sdělit před přípravou nabídky. Veškeré podávané pokrmy jsou halal.

 

Místní či kontinentální snídaně, oběd i večeře jsou podávané formou À la carte aneb výběrem z menu nebo formou bufetu. Vždy záleží na obsazenosti ubytování.

Pokud zatoužíte po snídani na pláži, po obědě ve stínu palem nebo romantické večeři při svíčkách, pár metrů od penzionu, bungalovů a vilek Sabba se nachází krásná bikini pláž, kde vám personál jak oběd, tak večeři rád za příplatek naservíruje.

Lobster Grill, Sabba Hotels, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy

Možnost stravování v restauraci Lobster Grill v Sabba Hotels

Sabba nabízí tyto stravovací plány:

BB: Bed and Breakfast tedy ubytování se snídaní. Nedoporučujeme a nenabízíme.

HB: Half Board tedy ubytování s polopenzí, které obsahuje snídani a večeři. Doporučujeme.

FB: Full Board tedy ubytování s plnou penzí, které obsahuje, snídani, oběd a večeři. Doporučujeme.

Za štědrovečerní a silvestrovskou slavnostní večeři jsou účtovaný extra příplatky.

Od března 2022 našim klientům nabízíme speciální stravovací plán semi polopenzi a také semi plnou penzi, což znamená, že si klient může vybrat pokrmy nejen z předem připraveného menu, ale také z menu À la carte s dražšími pokrmy. Aktuální menu.

Sabba Beach, restaurace a stravování, Maledivy
Lobster Grill, Maldivian, Night, Sabba Hotels, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy

Časy stravování v restauraci Lobster Grill v Sabba Hotels 

Časy stravování (mohou se změnit):

Snídaně: 07:30 – 09:30

Oběd: 12:30 – 14:30; v pátek: 13:30 – 15:00

Večeře: 18:30 – 21:00; v pátek: 19:30 – 21:00 (Maledivská noc – Tradiční maledivský bufet)

Doporučujeme si při snídani vybrat oběd a při obědě večeři, abyste se vyhnuli dlouhým čekacím dobám na jídlo!!! Tento systém je to jednodušší i pro personál. Např. V případě, že máte zakoupenou polopenzi, a budete na obědy chodit a vybírat si z À la carte menu, vždy si oběd vyberte hned při snídani a číšnikovi sdělte také, v kolik hodin na oběd přijdete, vyhnete se tak dlouhému čekání na váš pokrm. 

​V případě pobytu skupin může restaurace Lobster Grill mimo časy stravování posloužit také jako společenský prostor.

Yoga, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy

Sabba Spa – Otevření 16. června 2024

Lázně aneb Sabba Spa jsou ukryta v zahradě za restaurací Lobster Grill. V lázních je možné nechat se rozmazlovat od zkušených asijských masérek a terapeutek. Spa za poplatek nabízí kompletní péči o tělo i duši. různé druhy masáží celého těla, jeho částí, manikúru a pedikúru. Druhy a ceník masáží a dalších služeb.

Fishing, BBQ & BoduBeru, Sabba Hotels, Fodhdhoo, Maledivy

Aktivity, výlety, zážitky, vodní sporty a potápění se Sabba Hotels

K Sabba Beach Villas & Spa, Sabba Beach Suite a Sabba Summer Suite patří také menší koutek vodních sportů a aktivit. Potápění je aktuálně dostupné na sousedních obydlených ostrovech, kde mají kompletně vybavená potápěčská centra. Sabba potápění kompletně zajišťuje. V případě praktikování jógy je možné využít příjezdové molo a také pláž před penzionem.

 

Z výletů je fajn vyrazit na protější sandbank aneb písečnou mělčinu a šnorchlovat na jeho domácím korálovém útesu, dále se vydat na exkurzi na farmářský ostrov a zažít místní BBQ, vyrazit na šnorchlování nebo potápění na korálové útesy Viha Faru, Thanburudhoo Faru Reef a Thanburudhoo Reef, kde je možné spatřit mnoho ryb, žraloky i želvy a sezónně i manty. Občas je možné tu spatři i žraloka obrovského. Nechybí tu ani tradiční rybolov nebo Big Game Fishing. Možná je také návštěva resortu Sun Siyam Iru Fushi nebo Siyam World. Pozor ale, nyní jsou kvůli Covidu návštěvy resortů zakázané!

 

Z nemotorizovaných vodních sportů je možné využít kánoe nebo různá nafukovací zvířata. Z motorizovaných vodní sportů a aktivit jsou dostupné jet ski aneb vodní skútr a dále jízda na různých nafukovadlech, jako je banán nebo postel tažená za menší rychlo lodí a wakeboard. Paddleboard na ostrově zatím není dostupný. Pokud máte, vezměte si vlastní.

 

Zamilujete-li se do maledivského pokrmu Mashuni, které se podává k snídaní, za pár USD vás místní kuchař tuhle pochoutku naučí v tzv. Cooking Class.

 

Ceny výletů se pohybují od 15 do 450 USD za aktivitu. Vždy záleží na počtu účastníků aktivity a výletu. Ceník je na vyžádání spolu s nabídkou. Každopádně cenu jsou tu smluvní a je možné se na místě s Milem na ceně domluvit.

Sabba Catamaran, Fodhdhoo, Noonu atol, Maledivy

Sabba katamarán Leopard 38 (2015) na Fodhdhoo

Od 1. listopadu 2022 k Sabba Hotels patří také katamarán Leopard 38 (2015) se 4 ložnicemi pro 8 osob, který známe již mnoho let od jiné maledivské společnosti. Katamarán kotví u ostrova Fodhdhoo, a je možné si na něm buď vychutnat drink (alkohol), vyrazit na šnorchlovací výlet, plavbu při západu slunce, za delfíny, nocovat nebo plout kolem Noonu atolu a mnoho dalšího. Katamarán může plout max. rychlostí 8 uzlů / 14,8 km / h a obsluhuje jej 2členná posádka. V případě většího počtu osob je možné do vnitřního společného prostoru umístit max. 2 nafukovací matrace.

Připravujeme také možnost plout z letiště Maafaru na Noonu atolu nebo z mezinárodního letiště v Male na ostrov Fodhdhoo, kde je možné strávit několik nocí, a poté buď pokračovat na jiné ostrovy nebo zpět na letiště. Nabízí se mnoho možných kombinací. POZOR! Nejedná se o žádnou levnou záležitost! Tyto plavby jsou vhodné pro skupiny nikoliv pro jednotlivce. 

Maledivy s Lucií 2021, Líbánky na Maledivách

Zásnuby, svatba anebo líbánky pořádané ubytováním Sabba Hotels

Zásnuby, svatba aneb symbolický svatební obřad na pláži i líbánky Sabba nabízí a organizuje. Ceny základních balíčků, které byly sestaveny námi a doporučeny pro všechny klienty, začínají na 650 USD. Svatební balíčky vám v případě zájmu zašleme spolu s nabídkou dovolené. O svatbách na Maledivách.

Proč strávit dovolenou ve vilkách, bungalovech, v penzionu Sabba nebo na katamaránu?

Sabba mě oslovila hned při mojí první návštěvě v roce 2019 nejenom svou polohou pár kroků od pláže, ale hlavně přátelským přístupem celého Sabba týmu. Jedná se navíc o jediné ubytování na ostrově. Sabba 100 % vlastněna a provozována Maledivci, kteří jsou již dnes mou další maledivskou rodinou. Sabba je vhodná pro páry, rodiny i skupiny se zaměřením na relax, šnorchlování, freediving nebo potápění, rybolov či jógu, ale i pro decentně náročnější klientelu, která ráda kombinuje obydlené ostrovy s resorty. 

© Info a fotografie použité na této stránce o penzionu, bungalovech a vilkách Sabba

Malá část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o Sabba Beach Villas & Spa, Sabba Beach Suite a Sabba Summer Suite, které jsou z větší části doplněné mými osobními zkušenostmi z mnoha pobytů na Sabba a ostrově Fodhdhoo. Fotografie ubytování jsou částečně oficiální fotografie Sabba Hotels a částečně mé vlastní. Foto stravování, restaurace a okolí jsou mé vlastní. Pokud je uvidíte na jiných webech než já náš, byly ukradeny z mého osobního facebookového profilu.

Cenová nabídka dovolené v Sabba Hotels

Cenovou nabídku dovolené v Sabba Hotels na libovolný počet nocí, minimálně však na 3 noci, ubytování, strava a doprava z letiště na ostrov Fodhdhoo a do Sabba Hotels a zpět, letenky na Maledivy nebo další doplňkové služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění pro vás připravíme na míru. Stačí zadat poptávku. Jako jeden z hlavních partnerů Sabba Hotels nabízíme výborné ceny. Kratší pobyt než na 3 noci se nevyplatí a ani jej z hlediska našeho času nezajišťujeme!!!

Aktuální nabídka dovolené v Sabba Beach Suite a Sabba Beach Villas & Spa

Milujete-li poznávačky a cestování ve skupinách, neváhejte se mnou vyrazit na okruh „Maledivy s Lucií“ právě na ostrov Fodhdhoo.

Volitelné doplňující služby k dovolené v Sabba Hotels

Volitelnými doplňujícími službami k dovolené v Sabba Hotels jsou námi zajištěné letenky, cestovní pojištění a pojištění storna od ERV Evropské pojišťovny. V případě, že si rádi letenky a pojištění zajišťujete sami, nemáme s tím problém, naopak tento přístup v rámci ubytování na obydlených ostrovech vítáme. Maledivy aktuálně.

bottom of page