top of page
Tour de Putique, Vakkaru Maldives
  • Facebook - tour de putique
  • Instagram - tour de putique
  • LinkedIn - tour de putique

tour de putique aneb putování nejenom po restauračních zařízeních

tour de putique aneb putování nejenom po restauračních zařízeních cestou necestou, z lásky k pivu, přesněji k  Plzničce z tanku, šampaňskému, vínu, jídlu, cestování a fotografování.

 

Projektík #tourdeputique vznikl oficiálně začátkem srpna 2021, ale neoficiálně už za mého útlého mládí, jelikož jsem vyrůstala v hotelovém prostředí, kde jsem pracovala u dřezu i u plotny, tedy v kuchyni, jako pokojská, jako výčepní, barmanka i servírka. Výčep či bar tak znám jak ze strany personálu, tak ze strany hosta. Navíc jsem narozena ve znamení Býka, stejně jako moji další kolegové v naší cestovce "other way holiday", což je gurmánské a požitkářské znamení. Jinak tomu není ani u našeho kolegy a partnera Mohameda z Ride with Hamma, který je Rak.

Miluju dobré jídlo a nemusí to být zrovna 10chodové menu s vinným párováním

V životě už jsem ochutnala a zažila hodně, od street foods, přes běžné hospody a restaurace, až po návštěvy fine dinning restaurací a ochutnávek pokrmů od michelinských šéfkuchařů v nejluxusnějších resortech na Maledivách či v jiných destinacích. Mým zatím nejzajímavějším zážitkem byl koktejl v podmořské restauraci Ithaa na luxusním resortu Conrad Maldives Rangali, kde jsem byla již několikrát, Teppanyaki Shows nebo RAW Pizza na resortu Huvafen Fushi na Maledivách a mnoho dalších zajímavých mňamek. Moje nejoblíbenější kuchyně jsou středomořská, asijská a samozřejmě i česká. Dopoustit nedám na sushi či sashimi z tuňáka žlutoploutvého. A že na Maledivách máme toho nejlepšího na světě, což tvrdí i tuňákoví experti. Když pominu sushi na Maledivách v luxusních resortech, to to nejlepší sushi a sashimi v Praze dělá Pavel z Organic Sushi v Nuslích. Lepší sushi jsem ještě nikdy nejedla. Pája používá čerstvé wasabi, což ochutnáte opravdu málokde. 

Když nepracuji nebo nerelaxuji (moc často to nebývá), chodím a objevuji pro mě nová a zajímavá restaurační zařízení, hospody, restaurace, bary, penziony, hotely a resorty. V případě, že se mi podnik líbí, nabízí skvělé jídlo a služby, stává se ze mě pravidelný návštěvník aneb štamgast. V tomto případě také ráda podnik doporučím mým klientům, followers, přátelům a známým. Vybrané podniky doporučuji na mém osobním facebookovém profilu, a také na ofiko profilech tour de putique na Facebooku a Instagramu.

 

Čas od času mé oblíbené pražské podniky navštěvuji také s našimi klienty při letních toulkách Prahou. Postupně také tvořím moji travel & eat mapu.

Beer & Art Tour nebo Wine & Art Tour? Jak je libo!

V létě 2023 jsem náhodou objevila pěkně zpracovanou mapu uměleckých děl Davida Černého, jehož díla se mi moc líbí. Když spojíte mou mapu tour de putique a mapu uměleckých děl, vznikne z toho perfektní Beer & Art Tour nebo Wine & Art Tour. 

Zajímavá Art & Beer, food... Tour je také procházka po hostivařském golfovém hřišti, kde jsou na greenu nainstalována zajímavá umělecká díla. Občerstvit se můžete buď přímo na golfu anebo v Hostivařském pivovaru.

Spolupráce tour de putique s restauratéry a hoteliéry

VEjdu, MRrknu, Dám si, tak zní slogan speciální restaurace Vejmrda v Trutnově, kterou rozhodně musíte navštívit. Restaurace se nachází ve stejném objektu, jako pizerie Pizza Express Kuželna a příjemný penzion, které vlastní můj stálý klient a dnes již kamarád. Netradiční restaurace Vejmrda rozhodně stojí za návštěvu. Naše společná akce na Maledivách v březnu 2023 → Maledivy s Lucií a se šéfkuchařem Tomášem Levým.

Vejmrda, Trutnov, Tomáš Levý

"Život bez alkoholu mi nevadí, vadí mi život bez Pilsner Urquell!"

Naše motto a náš autorský slogan: "Život bez alkoholu mi nevadí, vadí mi život bez Pilsner Urquell." Věřte nebo ne, Plzeňský pivovar a ani Ambiente nás za reklamu neplatí! Prostě a jednoduše milujeme Plzničku z tanku, kterou nejlépe umí v Lokálech nebo v Kuchyni. Skvěle ošetřené pivko se pozná nejenom na chuť, ale hned na první pohled... Škoda, že Lokálů, které jsou vždy natřískané až po strop, není v Praze více. Hodily by se. A skvělých by bylo i více pekáren s chlebíkem 66, který má Eska opravdu dokonalý. Jedna pekárna by se hodila na Vinohradech... Tak na zdraví

Lucie & tým "tour de putique"

Další spolupráce v cestovním ruchu

Můj dlouholetý a dobrý kamarád Martin se věnuje komplexní správě krátkodobých pronájmů v České republice. Pokud máte chalupu, chatu, penzion, dům, apartmán nebo jinou rekreační nemovitost, navštivte web www.tvojechalupa.cz, a svou nemovitost pronajměte jednoduše a bez starostí.

bottom of page