top of page
Tour de Putique, Vakkaru Maldives

Tour De Putique aneb Putování nejenom po restauračních zařízeních

  • Facebook
  • Instagram

Tour de Putique aneb Putování nejenom po restauračních zařízeních cestou necestou, z lásky k pivu (Plzničce z tanku), šampaňskému, vínu, jídlu, cestování a fotografování.

 

Projektík #tourdeputique vznikl oficiálně začátkem srpna 2021, ale neoficiálně už za mého útlého mládí, jelikož jsem vyrůstala v hotelovém prostředí, kde jsem pracovala u dřezu i u plotny, tedy v kuchyni, jako pokojská, jako výčepní, barmanka i servírka. Výčep či bar tak znám jak ze strany personálu, tak ze strany hosta. Navíc jsem narozena ve znamení Býka, stejně jako moji další kolegové v naší cestovce "other way holiday", což je gurmánské a požitkářské znamení.

 

V životě už jsem ochutnala a zažila hodně, od street foods, přes běžné hospody a restaurace, až po návštěvy fine dinning restaurací a ochutnávek pokrmů od michelinských šéfkuchařů v nejluxusnějších resortech na Maledivách či v jiných destinacích. Mým zatím nejzajímavějším zážitkem byl koktejl v podmořské restauraci Ithaa na luxusním resortu Conrad Maldives Rangali, Teppanyaki Shows nebo RAW Pizza a mnoho dalších zajímavých mňamek. Moje nejoblíbenější kuchyně jsou středomořská a asijská. Dopoustit nedám na sushi či sashimi z tuňáka žlutoploutvého. A že na Maledivách máme toho nejlepšího na světě, což tvrdí i tuňákoví experti. 

Když nepracuji nebo nerelaxuji, chodím a objevuji pro mě nová a zajímavá restaurační zařízení, hospody, restaurace, bary, penziony, hotely a resorty. V případě, že se mi podnik líbí, nabízí skvělé jídlo a služby, stává se ze mě pravidelný návštěvník aneb štamgast. V tomto případě také ráda podnik doporučím mým klientům, followers, přátelům a známým.

 

Vybrané podniky doporučuji na mém osobním facebookovém profilu, a také na ofiko profilech Tour de Putique na Facebooku a Instagramu.

 

Čas od času mé oblíbené pražské podniky navštěvuji také s našimi klienty při letních toulkách Prahou. Postupně také tvořím moji eat & travel mapu.

Naše motto a náš autorský slogan: "Život bez alkoholu mi nevadí, vadí mi život bez Pilsner Urquell." Věřte nebo ne, plzeňský pivovar nás za reklamu neplatí, prostě a jednoduše Plzničku milujeme.

Lucie & tým "Tour de Putique"

Zajímavá místa v České republice, která stojí za návštěvu

​Potštejn, má rodná hrouda

Za návštěvu stojí má rodná hrouda, aneb krásné letovisko Potštejn, jemuž se přezdívá "Malá Praha", a to z důvodu velkého počtu chalupářů a chatařů z Prahy. Potštejn si oblíbil Karel IV., Alois Jirásek, Tomáš Garrigue Masaryk, Maria Pujmanová a mnoho dalších známých osobností. Kompletní informace naleznete na webu obecního úřadu obce Potštejn, včetně seznamu ubytování. Osobně mohu doporučit ubytování u mého příbuzenstva, a to penzion Trnka na náměstíčku a hotel Praha, kde jsem vyrostla a pracovala. Hledáte-li českou klasiku, navštivte restauraci Slávie, kde jsem nejenom brigádničila během studií ekonomky. Hledáte-li romantiku, doporučím ubytování přímo na potštejnském zámku.

Krkonoše

Rodinný penzion Chata Tereza s výbornou tradiční kuchyní a fantastickou obsluhou v Krkonoších rozhodně stojí za to navštívit. Provozuje jej má dlouholetá známá Lucka. 

VEjdu, MRrknu, Dám si, tak zní slogan fine dinning restaruace Vejmrda v Trutnově, kterou rozhodně musíte navštívit. Restaurace se nachází ve stejném objektu, jako pizerie Pizza Express Kuželna a příjemný penzion, které vlastní můj stálý klient a dnes již kamarád. Naše společná akce na Maledivách → Maledivy s Lucií a se šéfkuchařem Tomášem Levým.

Vejmrda, Trutnov, Tomáš Levý

Další spolupráce v cestovním ruchu

Můj dlouholetý a dobrý kamarád Martin se věnuje komplexní správě krátkodobých pronájmů v České republice. Pokud máte chalupu, chatu, penzion, dům, apartmán nebo jinou rekreační nemovitost, navštivte web www.tvojechalupa.cz, a svou nemovitost pronajměte jednoduše a bez starostí.