Letenky na Maledivy, letenky na Srí Lanku, letenky do Emirátů

Letenky na Maledivy včetně možností stopover v různých destinacích

Letenky na Maledivy nebo Multi Destination / Multi City letenky přes Katar, Spojené arabské emiráty, Srí Lanku nebo další státy a města, v jakékoli knihovací třídě, ať je to economy, business class nebo first class, je nutné vybírat velice pečlivě. Výběru letenek a leteckým společnostem, které na Maledivy a dalších zemí létají, jsem věnovala opravdu dlouhou dobu a musím říct, že bych jen tak s někým do ráje neletěla. Jak se v cestovním ruchu říká: "Dovolená, v mém případě služební cesta, začíná už při nástupu na palubu letadla." Doplnila bych ještě o: "... a odchodem z domu."

Částečně aktualizováno: 1. 1. 2022

Optimální délka cesty letadlem z Prahy na Maledivy 

Optimální doba cesta z Prahy na Maledivy je bez přestupů 10 až 11 hodin, s 1 přestupem od 12,5 do 16 hodin a se 2 přestupy od 15,5 do 22 hodin. Lety na Maledivy delší než 24 hodin nedoporučujeme! Pokud na delších letech na Maledivy trváte, rozhodně přemýšlejte o stopover v destinacích, kde přestupujete. 

Nejlepší letecké spoje, které létají z Prahy na Maledivy s jedním přestupem 

Přímé lety z Prahy na Maledivy neexistují a obávám se že ani nikdy existovat nebudou. Jednoduše se aerolinkám nevyplatí! Ty cestovky a aerolinky, které to zkusily, stejně brzy zjistily, že Maledivy prostě nejsou a nikdy nebudou levnou charterovou destinací. Pokud jste ale třeba vyhráli v loterii nebo jste miliardář, na Maledivy si můžete zaletět private jetem. I ten, ale někde bude doplňovat palivo. 

Z Prahy na Maledivy (Male / MLE) mimo Dobu Covidí létalo poměrně hodně leteckých společností. other way holiday  před dobou Covidí doporučovala lety s jedním přestupem s Emirates, Qatar Airways a Turkish Airlines a rozhodně je doporučuje i v Době Covidí. Troufám si říct, že je nadále budeme doporučovat jako best of the best i v budoucnu.

Z Prahy na Maledivy s Emirates
Osobně mám 10 let zkušenosti s leteckou společností Emirates. Zpáteční letenku z Prahy do Male' v ekonomické třídě (vyzkoušeno osobně), s jedním přestupem v Dubaji, mimo svátky, zakoupíte, tedy pokud se nejedná o speciální nabídku, od 18 500 Kč do 24 000 Kč i s poplatky. Ceny zpáteční letenky na Maledivy v business class (vyzkoušeno osobně) se standardně pohybují od 60 000 Kč do 160 000 Kč. First class není aktuálně dostupná. 

Z Prahy na Maledivy s Qatar Airways

Další leteckou společností, kterou mohu, zatím sice ne z vlastní zkušenosti, to se ale v únoru a březnu 2021 změní, ale z doslechu od našich spokojených klientů doporučit, jsou Qatar Airways. Ceny zpátečních letenek z Prahy na Maledivy v ekonomické třídě se pohybují od 17 000 do 19 500 Kč. Ceny zpáteční letenky na Maledivy od Qatar Airways v business class se standardně pohybují od 66 000 Kč do 180 000 Kč.

Z Prahy na Maledivy z Turkish Airlines

Třetími aerolinkami, které doporučujeme (vyzkoušeno našimi blízkými přáteli a několika partnery), jsou Turkish Airlines s cenami zpátečních letenek na Maledivy v ekonomické třídě od 16 500 do 19 500 Kč. Ceny zpáteční letenky na Maledivy od Turkish Airlines v business class se standardně pohybují od 90 000 Kč do 140 000 Kč. Mezinárodní letiště Istambul je od jara 2019 fungl nové, moderní a nabízí neskutečný výběr možností. Turci rozhodně překvapili!

Pozor nejkratší lety, které jsou logicky nejdražší, bývají velmi rychle a často i půl roku dopředu vyprodány. S nákupem letenek se vyplatí neotálet. Vždy si rozmyslete, zda preferujete rychlost, za kterou se platí anebo trávení času na letišti a podobně. V případě delších přestupů doporučuji využít letištní salónky nebo letištní hotely.

Praha, let z Prahy na Maledivy

Další letecké spoje, které létají z Prahy na Maledivy s jedním přestupem

Dalšími leteckými společnostmi, se kterými je možné na Maledivy letět, jsou Air France, Lufthansa, Alitalia, Aeroflot, Austrian (pouze sezónně), Swiss / Edelweiss (pouze sezónně; ekonomická třída osobně vyzkoušena) a další. 

Další letecké spoje, které létají z Prahy na Maledivy se dvěma přestupy

Se dvěma přestupy je možné se na Maledivy dopravit také s Qatar Airways v kombinaci se SríLankan Airlines (ekonomická třída osobně vyzkoušena) za průměrné ceny kolem 15 000 Kč. U letů se více přestupy se nabízí varianta se stopoverem nebo rovnou kombinace dvou až třech různých destinacích, o nichž je zmínka níže.

V případě, že milujete dva přestupy a nevadí vám pobyty na letištích nebo stopy v evropských městech, jako zajímavý se nabízí také let na Maledivy s Etihad Airways, které mají naprosto dokonalý servis. Etihad Airways bohužel z Prahy nelétají a lety z Prahy jsou do různých evropských měst kombinované buď s ČSA nebo Lufthansou. Z evropských letišť už pak do Abu Dhabi a na Maledivy letíte s Etihad Airways. Tyto lety se dají pořídit od 15 500 Kč do 26 000 Kč dle délky přestupů a sezóny. 

Dubaj, let z Malediv do Prahy

Letecké spoje na Maledivy, létající od našich sousedů

Češi nebo Slováci žijící v pohraničí s Německem nebo v Německu létají na Maledivy z různých německých letišť a Češi nebo Slováci žijící v pohraničí s Rakouskem nebo v Rakousku, létají na Maledivy z Vídně. ​Naši slovenští klienti létají převážně z Vídně nebo z Prahy a občas z Bratislavy, Košic a z Budapešti v Maďarsku. 

Z Vídně na Maledivy existují přímé lety, a to s Austrian Airlines. Pozor, tyto lety jsou ale pouze sezónní, termíny bývají od soboty do soboty nebo v další vybrané dny a bývají také poměrně drahé. S jedním přestupem z Vídně na Maledivy létají Emirates, Qatar Airways, sezónně Eithad Airways, SriLankan Airlines, Turkish Airlines a Aeroflot. Z Vídně bývají letenky o kapku dražší než z Prahy. POZOR! Aktuálně je dostupná jedna velice zajímavá nabídka od Etihad Airways. Etihad Airways aktuálně nabízí zpáteční letenky z Vídně na Maledivy s jedním přestupem na období listopad 2021 až únor 2022 za neuvěřitelné ceny, které začínají na 13 800 Kč. Lety kolem Vánoce a Silvestra se dají pořídit kolem 14 000 Kč. To tu vážně ještě nebylo! Já nebýt líná cestovat z Prahy do Vídně, už mám letenku koupenou. Letenky jsem hledala na Student Agency, ale klidně vyzkoušejte také Letušku, Zaleť si nebo přímo aerolinky. Poptávky dovolené na sezónu listopad až únor je nejlépe začít zadávat od konce května, kdy začnou chodit speciální nabídky za včasné rezervace a bude stále dobrá dostupnost ubytování. Stále se neplatí žádné zálohy a vše je flexibilní. Je fajn, se mít na co těšit na příští zimu. ;-) 

Z Berlína na Maledivy neexistují přímé lety. S jedním přestupem z Berlína na Maledivy létají Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines, Alitalia, Aeroflot a další.

Z Frankfurtu na Maledivy neexistují přímé lety. S jedním přestupem z Frankfurtu na Maledivy létají Etihad Airways, Emirates, Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines, Aeroflot a Alitalia.

Z Mnichova na Maledivy neexistují přímé lety. S jedním přestupem z Mnichova na Maledivy létají Etihad Airways, Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Condor, British Airways, Turkish Airlines, Aeroflot a Alitalia.

Z Bratislavy na Maledivy přímé lety neexistují. S jedním přestupem z Bratislavy na Maledivy v minulosti létaly Fly Dubai.  

Z Košic na Maledivy přímé lety neexistují. S jedním přestupem z Košic na Maledivy létají Turkish Airlines. 

Z Budapešti na Maledivy přímé lety neexistují. S jedním přestupem z Budapešti na Maledivy létají Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines a Aeroflot.

Tento odstavec platil v Době NeCovidí a ze zmíněných měst stále ještě nelétají všechny aerolinky. Postupně se ale budou vracet zpět.

Güvendik, let z Malediv do Prahy přes Dubaj

Cena zpátečních letenek na Maledivy se mění dle prodeje tarifů

Letenky je nutné sledovat! 

Mimo Dobu Covidí platilo, že letenky byly nejlevnější v týdnu a dražší o víkendu. Aktuálně toto pravidlo neplatí a ceny letenek jsou podobné. 

Čas od času aerolinky nabízí různé akční letenky, ale doby (2014 - 2016), kdy v Rusku panovala krize a letenky od Aeroflot v ekonomické třídě daly koupit už od 10 000 Kč, jsou dávno pryč. Ani v Době Covidí cena letenek na Maledivy nespadla pod 15 000 Kč.

 

Nyní se standardně nejnižší ceny letenek z Prahy (orientačně platí i pro odlety z jiných sousedních států) na Maledivy (MLE / Velana Airport) v ekonomické třídě pohybují od 15 500 Kč, a to většinou s nízkonákladovými aerolinkami nebo dlouhými čekacími dobami.

Průměrná cena letenky, pokud se nejedná o speciální nabídky, se v ekonomické třídě pohybuje mezi 18 500 až 19 500 Kč, business class od 65 000 do 200 000 Kč a ve first class od 120 000 Kč do 200 000 Kč nebo výše. Vždy záleží na letecké společnosti, době cesty a dostupných tarifech.

V období Vánoc a Silvestra nebo Velikonoc či jiných svátků se cena zpáteční letenky z Prahy na Maledivy v ekonomické třídě může vyšplhat na ceny od 24 000 Kč do 40 000 Kč za 1 dospělou osobu, v business class od 250 000 Kč výše.  

Pozor! Kupovat letenky na Maledivy na letiště Gan na Addu / Seenu nedoporučujeme, pokud zrovna nejste golfový fanda a nechystáte se do golfového resortu Shangri-La's Villingili (aktuálně uzavřen) anebo náhodou nejste opravdu velký fanda do potápění anebo neletíte číhat na velryby. To byste ale opravdu museli mít obrovské štěstí. Na atolu Seenu a v okolí Addu bohužel nic moc pro běžné dovolenkáře není. Ostrovy a pláže nestojí za to a za přelet vnitrostátním letem do jiné části Malediv zaplatíte od 300 USD za osobu výše, a to znamená, že vás ve finále letenky vyjde dráž než do Male. 

Skupinové letenky jsou vždy dražší než letenky individuální. Vždy je lepší nakupovat letenky individuálně, po dvou nebo maximálně pro jednu rodinu. 

Mnoho lidí si myslí, že provize z prodeje letenek mají cestovky nehorázně vysoké, ale opak je pravdou. Pokud cestovka není členem IATA (International Air Transport Association), což my nejsme a nikdy nebudeme, protože se nám za členství nechce platit nehorázné částky a na prodej letenek a jejich vystavování se specializovat nechceme, jelikož u nás existují dobří letenkáři, kteří jsou zmínění níže, na letence na Maledivy či mimo Evropu, činí naše provize od 250 Kč do maximálně 490 Kč, což je při průměrné ceně 20 000 Kč za letenku v ekonomické třídě a práci, kterou obnáší zakoupení jedné letenky a následné nehorázné částky, které musíme platit pojišťovně, opravdu nic a v našem případě se jedná o prodělek. Charterové nebo partcharterové lety, kde se dají vydělat peníze, si mohou dovolit jenom obří cestovky, a to např. do Tuniska nebo Egypta či jiných cenově dostupných destinací. Na Maledivy mají české nebo slovenské cestovky dopředu zakoupené letenky opravdu výjimečně, jelikož se jedná o drahou destinaci. 

Ceny letenek zmíněné na této stránce jsou pouze orientační a pro představu. Aktuální ceny letenek je vždy možné najít přímo u leteckých společností nebo na webech prodejců letenek.  

Turecko, let z Dubaje do Prahy, cesta z Malediv

Kdy je nevhodnější doba pro nákup letenek na Maledivy?

V případě, že zrovna není platná speciální akce, letenky na Maledivy je vhodné zakoupit 2 až 3 měsíce před plánovaným pobytem. Nákup letenek na poslední chvíli nedoporučujeme, protože jsou letenky nejdražší. Cena může vzrůst i o 10 000 Kč a více za jednu letenku v ekonomické třídě. U business class nebo first class na cenu ani nechci pomýšlet.

Multi City nebo Multi destination letenky nejenom na Maledivy se stopovery

​Přemýšlíte-li na stopoverem na Maledivách odkudkoliv, tak Maledivy jako takové na stopover na méně než 3 noci nedoporučujeme. Maledivy nejsou stopover destinací! Hlavní město Male je fajn pouze na pár hodin. Stejně tak není ani Srí Lanka vhodná jenom pro stopover. Je lepší, když tuto zemi prozkoumáte celou anebo alespoň část. Zato Doha v Kataru nebo Dubaj ve Spojených arabských emirátech jsou na stopovers jako dělané. 

Kombinace více destinací, perfektní stopover a multidestination tripy je možné naplánovat s Qatar Airways, Emirates a  Ethihad Airways, a to tak že nejprve prozkoumáte nádhernou divokou přírodu a památky na Srí Lance, poté si odpočinete na Maledivách a nakonec na sebe necháte dýchnout minulost a budoucnost v emirátech. Průměrná cena zpáteční multidestination letenky, odlet a přílet Praha, do těchto třech zmíněných destinací se průměrně pohybuje kolem 25 000 Kč. V případě multi destionation letenky se částka za letenku navyšuje.

​Perfektní pro stopy nebo poznání více destinací jsou tyto kombinace:

Maledivy & Katar / Qatar. Například 7 nocí na Maledivách a 3 noci v Doze. Doha je mnohem menší než Dubaj a 3 noci tak budou stačit. 

Maledivy & Spojené arabské emiráty. Například 7 nocí na Maledivách a 3 nebo více nocí v Dubaji ve Spojených arabských emirátech nebo v jiném emirátu SAE. Z osobních zkušeností mi 3 noci v Dubaji přijdou málo a nechala bych Dubaj a SAE na extra poznávací dovolenou.

Maledivy & Abu Dhabi. Například 7 nocí na Maledivách a 3 noci v Abu Dhabi. Možnost stopover při cestování s Etihad Airways.

Srí Lanka, Maledivy & emiráty. Například 7 nocí na Srí Lance, 3 a více nocí na Maledivách a 3 noci v Doze v Kataru nebo v Dubaji ve Spojených arabských emirátech.

Srí Lanka & emiráty. Například 7 nebo více nocí na Srí Lance a 3 noci v emirátech, buď v Doze v Kataru nebo Dubaji v SAE.

Z osobní zkušenosti a hlediska návaznosti spojů je nejlepší emiráty, ať už Katar nebo Spojené arabské, prozkoumat na konci dovolené, před návratem domů.

Možností se nabízí spousta. Několikahodinový nebo několikadenní stopover si v podstatně můžete udělat v jakékoliv zemi / městě, přes které na Maledivy anebo Srí Lanku letíte. Kromě Dubaje, Abu Dhabi nebo Doha, třeba také v Istambulu, Moskvě nebo v jakémkoliv evropském městě. 

Stopovers aktuálně nedoporučujeme, jelikož se dost prodraží vzhledem k méně spojům, PCR testům nebo různým opatřením. 

Srí Lanka, Cejlon

Letenky z Prahy na do Kolomba na Srí Lance 

Z Prahy na Srí Lanku přímé lety neexistují. S jedním nebo dvěma přestupy do Cejlonu létají Emirates, Qatar Airways, SriLankan Airlines, Turkish Airlines, Austrian a Fly Dubai. Srí Lanka je pro turisty zatím uzavřená a její otevření je stále ve hvězdách.

Letenky z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech

Z Prahy do Spojených arabských emirátů, resp. do Dubaje přímo, létají Emirates a Fly Dubai. Spojené arabské emiráty jsou pro turisty otevřené. 

Letenky z Prahy do Doha v Kataru

Z Prahy do Kataru přímo létají Qatar Airways. S jedním přestupem se do Doha dostanete také British Airways nebo Turkish Airlines. Katar je pro turisty zatím uzavřen, ale přestupy a lety přes Doha fungují normálně. Doha je naprosto dokonalá na stopover po cestě z Malediv nebo Srí Lanky. Variantu Maledivy + KatarSrí Lanka + Maledivy a Katar nebo Srí Lanka a Katar, máme v naší nabídce také!

Covid-19 Travel Kit, Qatar Airways, economy

Bezpečnost letecké dopravy v Době Covidí aneb v koronakrizi 

Mezinárodní organizace letecké dopravy IATA (The International Air Transport Association) 8. října 2020 publikovala článek a data o riziku nákazy a přenosu Coviďáka při cestování letadlem. Procentuálně je riziko prý stejné jako zasažení bleskem. Od začátku roku 2020 do září 2020 přepravily letecké společnosti po celém světě 1,2 miliardy pasažérů, přičemž došlo k přenosu nákazy pouze u 44 cestujících a stalo se tak před zavedením roušek během letů!!! Tento fakt vychází ze studie, kterou si nechalo udělat několik výrobců letadel a organizace mezinárodní letecké dopravy IATA. Tak tomu říkám "pořádná pandemie"!!! Celý článek a data.

Male, Maledivy, let z Prahy na Maledivy

Jak nejlépe zakoupit letenky nejenom na Maledivy a další služby

Letenky nejenom na Maledivy vždy doporučujeme zakoupit buď přímo u letecké společnosti nebo přes výše zmíněné české partnery. Nedoporučujeme kupovat letenky přes zahraniční weby, kde je občas možné najít letenky o pár stovek levnější, a to z důvodu častého prodeje neexistujících letů nebo jejich rušení. V případě reklamace, potíží nebo případné refundace / vrácení peněz vás čekají nemalé potíže. 

Letenky nejenom na Maledivy můžete zakoupit čtyřmi způsoby, a to:

1) Individuálně přímo u letecké společnosti, z čehož čerpáte spoustu benefitů. Např. Sbírání mílí a následné bonusy, možnost rezervování salónků a letištních hotelů za zvýhodněné ceny, vlastní správa rezervace, výběr místa v letadle, výběr stravy a další benefity. DOPORUČUJEME!

2) Individuálně u našich partnerů přímo nebo přes naše affiliate programy na Letuška, Student Agency a Pelikán. 

3) Prostřednictvím našeho partnera a letenkových specialistů Zaleť si. Kluci jsou šikovní a umí také další služby týkající se letenek, cestovního pojištění nebo pojištění storna.

4) Asistovaným nákupem, což znamená, že my Vaším jménem letenky u společností Letuška, Student Agency nebo Pelikán zajistíme a Vy letenky zaplatíte přímo těmto prodejcům, kdy Vám hned po zaplacení a zpracování platby, přijdou v elektronické podobě. 

5) V rámci balíčků, a to zájezdu organizovaným naší cestovní kanceláří other way holiday. Tato varianta se kapičku prodraží. 

V případě zakoupení letenky od letecké společnosti Emirates v rámci zájezdu pořádaného námi, umíme zajistit také krátký stopover v letištním hotelu Dubai Interntional Hotel, který se nachází přímo na mezinárodním letišti v Dubaji. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o letenkách nejenom na Maledivy

Informace použité na této stránce vychází z každodenních zkušeností, které čerpáme již od prosince 2009 a z oficiálních stránek leteckých společností. Fotografie použité na této stránce jsou naše vlastní z letů na Maledivy, Srí Lanku a do Emirátů.

Info o leteckých společnostech, letištích a doplňkových službách

Aktuální a speciální nabídky a dovolená na Maledivách na míru