top of page
Poznávací zájezdy Srí Lanka, Maledivy a Spojené arabské emiráty.jpg

Letenky na Maledivy nebo Multi Destination / Multi City letenky přes Katar, Spojené arabské emiráty, Dubaj nebo Abu Dhabi, Srí Lanku nebo další státy a města, v jakékoli knihovací třídě, ať je to economy, business class nebo first class, je nutné vybírat velice pečlivě. Výběru letenek a leteckým společnostem, které na Maledivy a do dalších zemí létají, jsem věnovala opravdu dlouhou dobu a musím říct, že bych jen tak s někým do ráje neletěla. Jak se v cestovním ruchu říká: "Dovolená, v mém případě služební cesta, začíná už při nástupu na palubu letadla." Doplnila bych ještě o: "... a odchodem z domu."

Coviďák a Putin nám s letovými řády a cenami letenek na sezónu 2023 a 2024 poměrně dost zamíchaly, a tak se stalo, že jsou letenky na Maledivy o kapku dražší než v minulosti. Tedy v případě, že se budeme bavit o odletech z Prahy např. s leteckými společnostimi Qatar Airways, Emirates, Fly Dubai nebo Turkish Airlines.

I nadále doporučejeme jako nejlepší letecké spoje na Maledivy s odlety z Prahy a jedním přestupem Qatar Airways, Emirates, Turkish Airlines nebo Austrian a z Vídně pak přímý let s Austrian, s jedním přestupem Qatar Airways, Emirates, Etihad Airways, Turkish Airlines nebo Saudia. Na letoštní sezónu se nám otevřela další možnost, a to lety z Mnichova s Etihad Airways, které jsou na dnešní dobu opravdu "levné".

 

Od listopadu 2023 z Mnichova na Maledivy léta nová maledivská luxusní aerolinka s Business Class Only, a to Fly Beond. Ceny zpátečních letenek v Business Class, které je možné zarezervovat prostřednictvím naší cestovky, se kromě vánočních svátků bohybují od 65 000 Kč do 85 000 Kč, což je na Business Class opravdu málo.

Cena letenek z Prahy na Maledivy v Economy Class se aktuálně pohybuje ve všední dny v průměru kolem 22 000 Kč (17 600 Kč až 43 000 Kč) a o víkendech a svátcích 28 000 Kč (24 000 Kč až 50 000 Kč). Z Vídně jsou ceny podobné, ale nově přidané arabské aerolinie nabízejí ceny od 18 000 Kč do 26 000 Kč.

Cena letenek je v sezóně 2023/2024 z Mnichova na Maledivy mnohem příznivější než cena letenek z Prahy. Skvělé arabské aerolinie Etihad z Abu Dhabi aktuálkně nabízí ceny zpátečních letenek od 15 500 do 20 000 Kč. S nákupem bych rozhodně neváhala. Do Mnichova se dá do 1 000 Kč za zpáteční jízdenku dojet autobusem až na letiště. Cesta trvá cca 4,5 h.

Opět platí stejné pravidlo jako před Coviďákem, a to, že čím dříve letenky zakoupíte, tím pro vás lépe. Tak šťastný lov!

Letenky na Maledivy včetně možností stopover v různých destinacích

Optimální délka cesty letadlem z Prahy na Maledivy 

Optimální doba cesta z Prahy na Maledivy je bez přestupů 10 až 11 hodin, s 1 přestupem od 12,5 do 16 hodin a se 2 přestupy od 15,5 do 22 hodin. Lety na Maledivy delší než 24 hodin nedoporučujeme! Pokud na delších letech na Maledivy trváte, přemýšlejte o stopover v destinacích, kde přestupujete. 

Nejlepší letecké spoje, které létají z Prahy na Maledivy s jedním přestupem 

Přímé lety z Prahy na Maledivy neexistují a obávám se že ani nikdy existovat nebudou. Jednoduše se aerolinkám nevyplatí! Ty cestovky a aerolinky, které to zkusily, stejně brzy zjistily, že Maledivy prostě nejsou a nikdy nebudou levnou charterovou destinací. Pokud jste ale třeba vyhráli v loterii nebo jste miliardář, na Maledivy si můžete zaletět private jetem. I ten, ale někde bude doplňovat palivo. 

Z Prahy na Maledivy (Male / MLE) s jedním či dvěma přestupy létá poměrně hodně leteckých společností. Níže naleznete námi doporučované.

Z Prahy na Maledivy s Emirates - Pravidelně létáme v Economy Class i v Business Class
Osobně mám 10 let zkušenosti s leteckou společností Emirates. Zpáteční letenku z Prahy do Male' v ekonomické třídě (vyzkoušeno osobně), s jedním přestupem v Dubaji, mimo svátky, zakoupíte, tedy pokud se nejedná o speciální nabídku, od 18 500 Kč do 30 000 Kč i s poplatky. Ceny zpáteční letenky na Maledivy v business class (vyzkoušeno osobně) se standardně pohybují od 60 000 Kč do 160 000 Kč. First class není aktuálně dostupná. 

Z Prahy na Maledivy s Qatar Airways - Pravidelně létáme v Economy Class i v Business Class

Qatar Airways na Maledivy létám od února 2021 a mohu je opravdu vřele doporučit. Vlastně od té doby, co jsem je zkusila, mimo jedné výjimky, kdy jsem letěla s Emirates, už létám jenom s nimi. Měla jsem možnost vyzkoušet jak economy třídu, tak business class v Boeing 787 Dreamliner. Věřte mi, že to byl neskutečný zážitek. Ceny zpátečních letenek z Prahy na Maledivy v ekonomické třídě se pohybují od 18 000 do 30 000 Kč. Ceny zpáteční letenky na Maledivy od Qatar Airways v business class se standardně pohybují od 70 000 Kč do 180 000 Kč.

Z Prahy na Maledivy z Turkish Airlines - V únoru 2024 bude zkoušet kolega Hamma

Třetími aerolinkami, které doporučujeme (vyzkoušeno našimi blízkými přáteli a několika partnery), jsou Turkish Airlines s cenami zpátečních letenek na Maledivy v ekonomické třídě od 16 500 do 19 500 Kč. Ceny zpáteční letenky na Maledivy od Turkish Airlines v business class se standardně pohybují od 90 000 Kč do 140 000 Kč. Mezinárodní letiště Istambul je od jara 2019 fungl nové, moderní a nabízí neskutečný výběr možností. Turci rozhodně překvapili!

Pozor! Nejkratší lety, které jsou logicky nejdražší, bývají velmi rychle a často i půl roku dopředu vyprodány. S nákupem letenek se vyplatí neotálet. Vždy si rozmyslete, zda preferujete rychlost, za kterou se platí anebo trávení času na letišti a podobně. V případě delších přestupů doporučuji využít letištní salónky nebo letištní hotely.

Praha, let z Prahy na Maledivy

Další letecké spoje, které létají z Prahy na Maledivy s jedním přestupem

Dalšími leteckými společnostmi, se kterými je možné na Maledivy letět, jsou Air France, Lufthansa, Austrian (pouze určité dny v týdnu), Swiss / Edelweiss (sezónně; ekonomická třída osobně vyzkoušena) a další. 

Další letecké spoje, které létají z Prahy na Maledivy se dvěma přestupy

Se dvěma přestupy je možné se na Maledivy dopravit také s Qatar Airways v kombinaci se SríLankan Airlines (ekonomická třída osobně vyzkoušena) za průměrné ceny od 16 000 Kč a výše. U letů se více přestupy se nabízí varianta se stopoverem nebo rovnou kombinace dvou až třech různých destinacích, o nichž je zmínka níže.

V případě, že milujete dva přestupy a nevadí vám pobyty na letištích nebo stopy v evropských městech, jako zajímavý se nabízí také let na Maledivy s Etihad Airways, které mají naprosto dokonalý servis, jež v Economy Class vyzkoušel náš kolega Hamma z Ride with Hamma. Etihad Airways bohužel z Prahy nelétají a lety z Prahy jsou do různých evropských měst kombinované buď s ČSA nebo Lufthansou. Z evropských letišť, např. z Vídně nebo z Mnichova už pak do Abu Dhabi a na Maledivy letíte s Etihad Airways. Tyto lety se dají pořídit od 15 500 Kč do 26 000 Kč dle délky přestupů a sezóny. 

Další možností je letět běžnými aeroliniemi z Prahy do Mnichova za pár korun a z Mnichova na Maledivy pak prémiovými business aeroliniemi Fly Beond. Ceny Business Class jsou fantastické, a to již od 65 000 Kč za zpáteční letenku. Letenky prémiové aerolinky pro naše klienty zajišťujeme.

Dubaj, let z Malediv do Prahy

Letecké spoje na Maledivy, létající od našich sousedů

Češi nebo Slováci žijící v pohraničí s Německem nebo v Německu létají na Maledivy z různých německých letišť a Češi nebo Slováci žijící v pohraničí s Rakouskem nebo v Rakousku, létají na Maledivy z Vídně. ​Naši slovenští klienti létají převážně z Vídně nebo z Prahy a občas z Bratislavy, Košic a z Budapešti v Maďarsku. 

Z Vídně na Maledivy existují přímé lety, a to s Austrian Airlines. Pozor, tyto lety jsou ale pouze sezónní, termíny bývají od soboty do soboty nebo v další vybrané dny a bývají také poměrně drahé. S jedním přestupem z Vídně na Maledivy létají Emirates, Qatar Airways, sezónně Eithad Airways, SriLankan Airlines a Turkish Airlines.

Z Berlína na Maledivy neexistují přímé lety. S jedním přestupem z Berlína na Maledivy létají Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines  a další.

Z Frankfurtu na Maledivy neexistují přímé lety. S jedním přestupem z Frankfurtu na Maledivy létají Etihad Airways, Emirates, Qatar Airways, British Airways a Turkish Airlines.

Z Mnichova na Maledivy neexistují přímé lety. S jedním přestupem z Mnichova na Maledivy létají Etihad Airways, Emirates, Qatar Airways, Lufthansa, Condor, British Airways a Turkish Airlines. Od 15. listopadu 2023 z Mnichova na Maledivy s krátkým stopem v Dubaji na dotankování paliva létají také první soukromé butique aerolinie na světě s pouze premium sedadly a servisem, a to aerolinie Fly Beond. V porovnání s business třídou u jiných aerolinií jsou ceny jsou velice příznivé. Tyto aerolinky létají také z Curychu ve Švýcarsku a do budoucna je v plánu také Vídeň v Rakousku, což potěší naše moravské a slovenské klienty. Letenky je možné zarezervovat prostřednictvím naší cestovky.

Z Bratislavy na Maledivy přímé lety neexistují. S jedním přestupem z Bratislavy na Maledivy v minulosti létaly Fly Dubai. Může se stát, že na vánoční sezónu mohou mít některé slovenské cestovky vypsaný přímý let. V tomto případě se jedná o charterový let a jednorázovou akci. 

Z Košic na Maledivy přímé lety neexistují. S jedním přestupem z Košic na Maledivy létají Turkish Airlines. 

Z Budapešti na Maledivy přímé lety neexistují. S jedním přestupem z Budapešti na Maledivy létají Emirates, Qatar Airways a Turkish Airlines.

Güvendik, let z Malediv do Prahy přes Dubaj

Cena zpátečních letenek na Maledivy se mění dle prodeje tarifů

Letenky je nutné sledovat! 

 

Čím dříve letenku zakoupíte, tím bude výhodnější cena a možnost volby dobrého sedadla. V týdnu jsou letenky levnější než o víkendu a ve svátcích. 

Čas od času aerolinky nabízí různé akční letenky, ale doby (2014 - 2016), kdy v Rusku panovala krize a letenky od Aeroflot v ekonomické třídě daly koupit už od 10 000 Kč, jsou dávno pryč. Ani v Době Covidí cena letenek na Maledivy nespadla pod 15 000 Kč. 

 

Nyní se standardně nejnižší ceny letenek z Prahy (orientačně platí i pro odlety z jiných sousedních států) na Maledivy (MLE / Velana Airport) v ekonomické třídě pohybují od 18 000 Kč, a to většinou s nízkonákladovými aerolinkami nebo dlouhými čekacími dobami.

Průměrná cena letenky, pokud se nejedná o speciální nabídky, se v ekonomické třídě aktuálně pohybuje mezi 19 500 až 34 500 Kč, business class od 95 000 do 200 000 Kč a ve first class od 140 000 Kč do 250 000 Kč nebo výše. Vždy záleží na letecké společnosti, době cesty a dostupných tarifech. V posledních letech se first class již moc nenabízí.

V období Vánoc a Silvestra nebo Velikonoc či jiných svátků se cena zpáteční letenky z Prahy na Maledivy v ekonomické třídě může vyšplhat na ceny od 24 000 Kč do 40 000 Kč za 1 dospělou osobu, v business class od 250 000 Kč výše.  

Pozor! Kupovat letenky na Maledivy na letiště Gan na Addu / Seenu nedoporučujeme, pokud zrovna nejste golfový fanda a nechystáte se do golfového resortu Shangri-La's Villingili (aktuálně uzavřen) anebo náhodou nejste opravdu velký fanda do potápění anebo neletíte číhat na velryby. To byste ale opravdu museli mít obrovské štěstí. Na atolu Seenu a v okolí Addu bohužel nic moc pro běžné dovolenkáře není. Ostrovy a pláže nestojí za to a za přelet vnitrostátním letem do jiné části Malediv zaplatíte od 300 USD za osobu výše, a to znamená, že vás ve finále letenky vyjde dráž než do Male. 

Skupinové letenky jsou vždy dražší než letenky individuální. Vždy je lepší nakupovat letenky individuálně, po dvou nebo maximálně pro jednu rodinu. 

Mnoho lidí si myslí, že provize z prodeje letenek mají cestovky nehorázně vysoké, ale opak je pravdou. Pokud cestovka není členem IATA (International Air Transport Association), což my nejsme a nikdy nebudeme, protože se nám za členství nechce platit nehorázné částky a na prodej letenek a jejich vystavování se specializovat nechceme, jelikož u nás existují dobří letenkáři, kteří jsou zmínění níže, na letence na Maledivy či mimo Evropu, činí naše provize od 250 Kč do maximálně 490 Kč, což je při průměrné ceně 20 000 Kč za letenku v ekonomické třídě a práci, kterou obnáší zakoupení jedné letenky a následné nehorázné částky, které musíme platit pojišťovně, opravdu nic a v našem případě se jedná o prodělek. Charterové nebo partcharterové lety, kde se dají vydělat peníze, si mohou dovolit jenom obří cestovky, a to např. do Tuniska nebo Egypta či jiných cenově dostupných destinací. Na Maledivy mají české nebo slovenské cestovky dopředu zakoupené letenky opravdu výjimečně, jelikož se jedná o drahou destinaci. 

Ceny letenek zmíněné na této stránce jsou pouze orientační a pro představu. Aktuální ceny letenek je vždy možné najít přímo u leteckých společností nebo na webech prodejců letenek.  

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak se vaří jídla do letadel? Skvěle zpracované video na toto téma má Fly Rosťa.

Qatar Airways, let z Prahy na Maledivy

Kdy je nevhodnější doba pro nákup letenek na Maledivy?

V případě, že zrovna není platná speciální akce, letenky na Maledivy je vhodné zakoupit 2 až 3 měsíce před plánovaným pobytem nebo dříve. Nákup letenek na poslední chvíli nedoporučujeme, protože letenky bývají nejdražší. Cena může vzrůst i o 10 000 Kč a více za jednu letenku v ekonomické třídě. U Business Class nebo First Class na cenu ani nechci pomýšlet.

Multi City nebo Multi destination letenky nejenom na Maledivy se stopovery

​Přemýšlíte-li nad stopoverem na Maledivách, tak Maledivy na stopover či na méně než 3 noci nedoporučujeme. Maledivy nejsou vhodnou stopover destinací! Hlavní město Male je fajn pouze na pár hodin. Stejně tak není ani Srí Lanka nebo Dubaj vhodná jenom pro stopover. Je lepší, když tyto destinace prozkoumáte celé anebo alespoň část. Zato Doha v Kataru je na stopovers na 3 noci jako dělaná. 

Kombinace více destinací, perfektní stopover a multidestination tripy je možné naplánovat s Qatar Airways, Emirates a Ethihad Airways, a to tak že nejprve prozkoumáte nádhernou divokou přírodu a památky na Srí Lance, poté si odpočinete na Maledivách a nakonec na sebe necháte dýchnout minulost a budoucnost v emirátech. Průměrná cena zpáteční multidestination letenky, odlet a přílet Praha, do těchto třech zmíněných destinací se průměrně pohybuje kolem 25 000 Kč až 30 000 Kč. V případě multi destionation letenky se částka za letenku většinou navyšuje.

V případě cestování na Maledivy se jako perfektní stopover destinace nabízí Katar, Dubai nebo Abu Dhabi. Dokonalá je například Doha a kombinace Maledivy & Katar / Qatar. 7 nocí na Maledivách a 3 noci v Doha. Doha je mnohem menší než Dubaj a 3 noci tak budou stačit. Dále se nabízí kombinace Maledivy & Spojené arabské emiráty. 7 nocí na Maledivách a 3 nebo více nocí v Dubaji ve Spojených arabských emirátech nebo v jiném emirátu SAE. Z osobních zkušeností mi 3 noci v Dubaji přijdou málo a nechala bych Dubaj a SAE na extra poznávací dovolenou. V případě cestování s Etihad Airways se nabízí kombinace Maledivy & Abu Dhabi. Například 7 nocí na Maledivách a 3 noci v Abu Dhabi. 


Další možností je taktéž kombinace Srí Lanky a vybraných emirátů nebo Srí Lanky, Malediv a vybraných emirátůMožností se nabízí spousta. Několikahodinový nebo několikadenní stopover si v podstatně můžete udělat v jakékoliv zemi / městě, přes které na Maledivy anebo Srí Lanku letíte. Kromě Dubaje, Abu Dhabi nebo Doha, třeba také v Istambulu či v jakémkoliv evropském městě. 

Z osobní zkušenosti a hlediska návaznosti spojů je nejlepší emiráty, ať už Katar nebo Spojené arabské, prozkoumat na konci dovolené, před návratem domů.

Srí Lanka, Cejlon

Letenky z Prahy do Kolomba na Srí Lance 

Z Prahy na Srí Lanku přímé lety pravidelnými linkami neexistují. S jedním nebo dvěma přestupy do Cejlonu létají Emirates, Qatar Airways, SriLankan Airlines, Turkish Airlines, Austrian a Fly Dubai. 

Letenky z Prahy do Doha v Kataru

Z Prahy do Kataru přímo létají Qatar Airways. S jedním přestupem se do Doha dostanete také British Airways nebo Turkish Airlines. Doha je naprosto dokonalá na stopover po cestě z Malediv nebo Srí Lanky. Více o možnosti kombinace destinací.

Letenky z Prahy do Dubaje ve Spojených arabských emirátech

Z Prahy do Spojených arabských emirátů, resp. do Dubaje přímo, létají Emirates a Fly Dubai. S přestupem v Doha je do Dubaje možné letět také s Qatar Airways. 

Letenky z Prahy do Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech

Z Prahy do Abu Dhabi se dá letět s Emirates nebo Fly Dubai, a to tak, že poletíte do Dubaje a z Dubaje se do Abu Dhabi dostatnete autobusem. Letecká společnost Emirates má autobus dokonce zdarma. Z Prahy do Abu Dhabi se dá letět s jedním přestupem na jednom z evropských letišt. Přímé lety do Abu Dhabi s Etihad Airways existují např. z Vídně a Mnichova. 

Male, Maledivy, let z Prahy na Maledivy

Jak nejlépe zakoupit letenky nejenom na Maledivy a další služby

Letenky nejenom na Maledivy vždy doporučujeme zakoupit buď přímo u letecké společnosti nebo přes níže zmíněné české partnery.

 

Nedoporučujeme kupovat letenky přes zahraniční vyhledávače, kde je občas možné najít letenky o pár stovek levnější, a to z důvodu častého prodeje neexistujících letů nebo jejich rušení. V případě reklamace, potíží nebo případné refundace / vrácení peněz vás čekají nemalé potíže. 

Letenky nejenom na Maledivy můžete zakoupit čtyřmi způsoby, a to:

1) Individuálně přímo u letecké společnosti, z čehož čerpáte spoustu benefitů. Např. Sbírání mílí a následné bonusy, možnost rezervování salónků a letištních hotelů za zvýhodněné ceny, vlastní správa rezervace, výběr místa v letadle, výběr stravy a další benefity. DOPORUČUJEME!

3) Prostřednictvím našeho partnera a letenkových specialistů a expertů na letenky Zaleť si. Kluci jsou šikovní a umí také další služby týkající se letenek, cestovního pojištění nebo pojištění storna. DOPORUČUJEME!

2) Individuálně u našich partnerů přímo, například u Letuška. DOPORUČUJEME!

4) Asistovaným nákupem, což znamená, že my Vaším jménem letenky u společností Letuška, Student Agency nebo Pelikán zajistíme a Vy letenky zaplatíte přímo těmto prodejcům, kdy Vám hned po zaplacení a zpracování platby, přijdou v elektronické podobě. 

5) V rámci balíčků, a to zájezdu organizovaným naší cestovní kanceláří other way holiday. Tato varianta se ale kapičku prodraží o cenu pojistky proti úpadků a dalším nákladům. 

V případě zakoupení letenky od letecké společnosti Emirates v rámci zájezdu pořádaného námi, umíme zajistit také krátký stopover v letištním hotelu Dubai Interntional Hotel, který se nachází přímo na mezinárodním letišti v Dubaji. Hotel je za příplatek.

© Informace a fotografie použité na této stránce o letenkách nejenom na Maledivy

Informace použité na této stránce vychází z každodenních zkušeností, které čerpáme již od prosince 2009 a z oficiálních stránek leteckých společností. Fotografie použité na této stránce jsou naše vlastní z letů na Maledivy, Srí Lanku a do Emirátů.

bottom of page