Letenky na Maledivy, na Srí Lanku a do Emirátů

Výběru letenek a leteckým společnostem, které na Maledivy létají, jsem věnovala opravdu dlouhou dobu a musím říct, že bych jen tak s někým do ráje neletěla. Jak se v cestovním ruchu říká: "Dovolená, v mém případě služební cesta, začíná už při nástupu na palubu letadla." Osobně bych to ještě doplnila "...odchodem z domu."

Nejlepší letecké spoje z Prahy na Maledivy

Optimální doba cesta z Prahy na Maledivy je bez přestupů 10 až 11 hodin, s 1 přestupem od 12 hodin a 35 minut do 16 hodin a se 2 přestupy od 15 hodin 35 minut do 22 hodin. Cesty delší než 24 hodin z vlastní zkušenosti nedoporučujeme a pokud, tak rozhodně se stopoverem a nocí v destinaci, nikoliv na lavicích v letištní hale.

Z Prahy do Male létá poměrně hodně leteckých společností. CK a CA other way holiday doporučuje lety s 1 přestupem s Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines anebo se 2 přestupy s Qatar Airways v kobminaci se Srí Lankan Airlines. Přímý let z Vídně s Austrian Airlines bývá poměrně drahý, lety jsou pouze jsou pouze sezónní a jenom ve vybrané dny.

Češi žijící v pohraničí s Německem nebo v Německu létají z různých německých letišť a Češi nebo Slováci žijící v pohraničí s Rakouskem nebo v Rakousku létají z Vídně. ​Naši slovenští klienti létají převážně z Vídně nebo z Prahy a občas z Bratislavy, Košic a z Budapešti v Maďarsku. 

Osobně mám výborné zkušenosti s leteckou společností Emirates. Zpáteční letenku Praha - Male', ekonomickou třídu, s jedním přestupem v Dubaji, mimo svátky, koupíte od 19 000 Kč do 24 000 Kč i s poplatky. Pozor nejkratší let, který je logicky nejdražší, bývá velmi rychle a často i půl roku dopředu vyprodán. S nákupem se vyplatí neotálet. Vždy si rozmyslete, zda preferujete rychlost, za kterou se platí anebo trávení času na letišti a podobně.  

Další leteckou společností, kterou mohu, sice ne z vlastní zkušenosti, ale z doslechu od našich spokojených klientů doporučit, jsou Qatar Airways. Ceny zpátečních letenek z Prahy na Maledivy se pohybují od 17 000 do 19 500 Kč.

Třetími aerolinkami, které doporučujeme jsou Turkish Airlines s cenami od 16 500 do 19 500 Kč. 

 

Se dvěma přestupy je možné se na Maledivy dopravit také s Qatar Airways v kombinaci se SríLankan Airlines za průměrné ceny kolem 15 000 Kč. Zde se nabízí možnost pobytu ve dvou nebo rovnou ve třech destinacích, a to stopover v Kataru, poznávací okruh na Srí Lance a relax na Maledivách. Se dvěma přestupy je možné cestovat také se skvělými Etihad Airways.

Když už jsme u těch stopoverů a kombinace více destinací, perfektní stopover a multidestination tripy je možné naplánovat s mými oblíbenými Emirates, a to tak že nejprve prozkoumáte nádhernou divokou přírodu a památky na Srí Lance, poté si odpočinete na Maledivách a nakonec na sebe necháte dýchnout minulost a budoucnost ve Spojených arabských Emirátech, a to v Dubaji nebo Abu Dhabi. Průměrná cena zpáteční multidestination letenky, odlet a přílet Praha, do těchto třech zmíněných destinací se průměrně pohybuje kolem 25 000 Kč. 

Dalšími leteckými společnostmi, se kterými je možné na Maledivy letět jsou Air France, Alitalia, Lufthansa, Aeroflot, Austrian (pouze sezónně), Swiss/Edelweiss (pouze sezónně) a další. 

Letenky je nutné sledovat. Čas od času vyskočí akční letenky od různých leteckých společností, ale doby, kdy ve světě panovala krize a daly se koupit už od 10 000 Kč, jsou dávno pryč. Nyní se standardně nejnižší ceny letenek z Prahy na Maledivy (MLE - Velana Airport) pohybují od 15 000 Kč, a to většinou s nízkonákladovými aerolinkami nebo dlouhými čekacími dobami.

Kupovat letenky na letiště Gan na Addu / Seenu nedoporučujeme, pokud zrovna nejste golfový fanda a nechystáte se do golfového resortu Shangri-La's Villingili anebo náhodou nejste opravdu velký fanda do potápění anebo neletíte číhat na velryby. To byste ale opravdu museli mít obrovské štěstí. Na atolu Seenu a v okolí Addu bohužel nic moc není. Tedy ano, jsou tam další ubytovací kapacity, ale ostrovy a pláže nestojí za to a za přelet vnitrostátním letem do jiné části Malediv zaplatíte od 300 USD za osobu výše, a to znamená, že vás ve finále letenky vyjde dráž než do Male. 

Pozor! Skupinové letenky jsou vždy dražší než letenky individuální.

Kompletní informace o letenkách a všech leteckých společnostech, které létají na Maledivy, Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů a do Kataru naleznete na našem webu www.letenkynamaledivy.cz, kde si letenky také sami můžete zakoupit. V případě, že si s tím nevíte rady a potřebujete pomoc, neváhejte nám napsat na rezervace@owh.cz. Zajistíme letenky jak pro jednotlivce, tak skupiny do tříd economy, business a první třídy, včetně skupinový a multicity/ multidestinations. 

Další možností je zakoupení letenky v rámci balíčku, a to zájezdu organizovaným naší cestovní kanceláří other way holiday. 

V případě zakoupení letenky od letecké společnosti Emirates umíme zajistit také krátký stopover v letištním hotelu Dubai Interntional Hotel, který se nachází přímo na mezinárodním letišti v Dubaji. Ve Spojených arabských emirátech rovněž zajistíme ubytování, exkurze, aktivity a vstupenky na Burj Khalifa, do zábavních parků atd. 

© Úvodní foto letadla Emirates je má vlastní. Povedlo se mě ji vyfotografovat v prosinci 2009 kousek od maledivského letiště při západu slunce.

Info o leteckých společnostech, letištích a doplňkových službách

Dubai International Hotel
Letištní hotel Dubai International Hotel
Letenky od Emirates
Informace o letenkách od letecké společnosti Emirates.
Letenky od Qatar Airways
Informace o letenkách od společnosti Qatar Airways.
Show More
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a info@otherwayholiday.com

Kompletní kontakty a informace

Koncese

 

Pojistka a Garanční fond

Smluvní podmínky a Formuláře

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP