Letenky na Maledivy, na Srí Lanku, do Emirátů a Kataru

Letenky na Maledivy, na Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů, do Kataru nebo Multi Destination letenku přes Emiráty, Katar a Srí Lanku nebo další státy, do jakékoliv třídy, economy, business i first class, zajistíme jak pro jednotlivce, tak skupiny.

 

Výběru letenek a leteckým společnostem, které na Maledivy létají, jsem věnovala opravdu dlouhou dobu a musím říct, že bych jen tak s někým do ráje neletěla. Jak se v cestovním ruchu říká: "Dovolená, v mém případě služební cesta, začíná už při nástupu na palubu letadla." Osobně bych to ještě doplnila "...odchodem z domu."

Nejlepší letecké spoje z Prahy na Maledivy

Optimální doba cesta z Prahy na Maledivy je bez přestupů 10 až 11 hodin, s 1 přestupem od 12 hodin a 35 minut do 16 hodin a se 2 přestupy od 15 hodin 35 minut do 22 hodin. Cesty delší než 24 hodin z vlastní zkušenosti nedoporučujeme a pokud, tak rozhodně se stopoverem a nocí v destinaci, nikoliv na lavicích v letištní hale.

Z Prahy do Male létá poměrně hodně leteckých společností. CK a CA other way holiday doporučuje lety s 1 přestupem s Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines anebo se 2 přestupy s Qatar Airways v kobminaci se Srí Lankan Airlines. Přímý let z Vídně s Austrian Airlines bývá poměrně drahý, lety jsou pouze jsou pouze sezónní a jenom ve vybrané dny.

Češi žijící v pohraničí s Německem nebo v Německu létají z různých německých letišť a Češi nebo Slováci žijící v pohraničí s Rakouskem nebo v Rakousku létají z Vídně. ​Naši slovenští klienti létají převážně z Vídně nebo z Prahy a občas z Bratislavy, Košic a z Budapešti v Maďarsku. 

Osobně mám výborné zkušenosti s leteckou společností Emirates. Zpáteční letenku Praha - Male', ekonomickou třídu, s jedním přestupem v Dubaji, mimo svátky, koupíte od 19 000 Kč do 24 000 Kč i s poplatky. Pozor nejkratší let, který je logicky nejdražší, bývá velmi rychle a často i půl roku dopředu vyprodán. S nákupem se vyplatí neotálet. Vždy si rozmyslete, zda preferujete rychlost, za kterou se platí anebo trávení času na letišti a podobně.  

Další leteckou společností, kterou mohu, sice ne z vlastní zkušenosti, ale z doslechu od našich spokojených klientů doporučit, jsou Qatar Airways. Ceny zpátečních letenek z Prahy na Maledivy se pohybují od 17 000 do 19 500 Kč.

Třetími aerolinkami, které doporučujeme jsou Turkish Airlines s cenami od 16 500 do 19 500 Kč. 

 

Se dvěma přestupy je možné se na Maledivy dopravit také s Qatar Airways v kombinaci se SríLankan Airlines za průměrné ceny kolem 15 000 Kč. Zde se nabízí možnost pobytu ve dvou nebo rovnou ve třech destinacích, a to stopover v Kataru, poznávací okruh na Srí Lance a relax na Maledivách. Se dvěma přestupy je možné cestovat také se skvělými Etihad Airways.

Když už jsme u těch stopoverů a kombinace více destinací, perfektní stopover a multidestination tripy je možné naplánovat s mými oblíbenými Emirates, a to tak že nejprve prozkoumáte nádhernou divokou přírodu a památky na Srí Lance, poté si odpočinete na Maledivách a nakonec na sebe necháte dýchnout minulost a budoucnost ve Spojených arabských Emirátech, a to v Dubaji nebo Abu Dhabi. Průměrná cena zpáteční multidestination letenky, odlet a přílet Praha, do těchto třech zmíněných destinací se průměrně pohybuje kolem 25 000 Kč. 

Dalšími leteckými společnostmi, se kterými je možné na Maledivy letět jsou Air France, Alitalia, Lufthansa, Aeroflot, Austrian (pouze sezónně), Swiss/Edelweiss (pouze sezónně) a další. 

Letecké spoje na Maledivy, létající od našich sousedů

Z Vídně na Maledivy existují přímé lety, a to s Austrian. Jsou však dostupné převážně v zimním období, kdy je na Maledivách léto a jsou poměrně drahé. S 1 přestupem do ráje létají tyto vybrané letecké společnosti: Emirates, Qatar Airways, SriLankan Airlines, Turkish Airlines a Aeroflot.

Z Berlína na Maledivy neexistují přímé lety. S 1 přestupem do ráje létají tyto vybrané letecké společnosti: Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines, Alitalia, Aeroflot a další.

Z Frankfurtu na Maledivy neexistují přímé lety. S 1 přestupem do ráje létají tyto vybrané letecké společnosti: Etihad Airways, Emirates, Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines, Aeroflot a Alitalia.

Z Mnichova na Maledivy neexistují přímé lety. S 1 přestupem do ráje létají tyto vybrané letecké společnosti: Etihad Airways, Emirates, Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines, Aeroflot a Alitalia.

Z Bratislavy na Maledivy přímé lety neexistují. S 1 přestupem do ráje létají tyto vybrané letecké společnosti: Fly Dubai. 

Z Košic na Maledivy přímé lety neexistují. S 1 přestupem do ráje létají tyto vybrané letecké společnosti: Turkish Airlines. 

Z Budapešti na Maledivy přímé lety neexistují. S 1 přestupem do ráje létají tyto vybrané letecké společnosti: Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines a Aeroflot.

Cena letenek na Maledivy se často mění

Letenky je nutné sledovat. Čas od času vyskočí akční letenky od různých leteckých společností, ale doby, kdy ve světě panovala krize a daly se koupit už od 10 000 Kč, jsou dávno pryč. Nyní se standardně nejnižší ceny letenek z Prahy na Maledivy (MLE - Velana Airport) pohybují od 15 000 Kč, a to většinou s nízkonákladovými aerolinkami nebo dlouhými čekacími dobami.

Kupovat letenky na letiště Gan na Addu / Seenu nedoporučujeme, pokud zrovna nejste golfový fanda a nechystáte se do golfového resortu Shangri-La's Villingili (aktuálně uzavřen) anebo náhodou nejste opravdu velký fanda do potápění anebo neletíte číhat na velryby. To byste ale opravdu museli mít obrovské štěstí. Na atolu Seenu a v okolí Addu bohužel nic moc není. Tedy ano, jsou tam další ubytovací kapacity, ale ostrovy a pláže nestojí za to a za přelet vnitrostátním letem do jiné části Malediv zaplatíte od 300 USD za osobu výše, a to znamená, že vás ve finále letenky vyjde dráž než do Male. 

Pozor! Skupinové letenky jsou vždy dražší než letenky individuální.

Multi City nebo Multi destination letenky se stopovery

Výbornou volbou jsou multi destionation nebo multi city letenky se stopy ve vámi vybranými státy nebo městy.

​Přemýšlíte-li na stopem na Maledivách odkudkoliv, tak Maledivy jako takové na stop na méně než 3 noci nedoporučujeme. Maledivy nejsou stopover destinací. Hlavní město Male je fajn pouze na pár hodin. Stejně tak není ani Srí Lanka vhodná jenom pro stopover. Je lepší, když tuto zemi prozkoumáte celou anebo alespoň část. Za to Spojené arabské emiráty, konkrétně Dubaj, je na stopovers jako dělaná. 

​Perfektní pro stopy nebo poznání více destinací jsou tyto kombinace:

Maledivy & Emiráty. Například 7 nocí na Maledivách a 2 až 3 noci v Emirátech. Od 1. 7. 2018 z Prahy létá další letadlo letecké společnosti Emirates a tak se nám zde nabízí šance půldenního stopover v Dubaji při zpáteční cestě z Malediv v rámci klasické letenky. Je to ale takový štěk. Lepší je se v Dubaji nebo Emirátech zastavit alespoň na 2 až 3 noci. V případě multi destionation letenky se částka za letenku navyšuje.

Srí Lanka & Emiráty. Například 7 nebo více nocí na Srí Lance a 2 až 3 noci v Emirátech.

Srí Lanka, Maledivy & Emiráty. Například 7 nocí na Srí Lance, 3 a více nocí na Maledivách a 2 až 3 noci v Emirátech.

Z osobní zkušenosti a hlediska návaznosti spojů je nejlepší Emiráty prozkoumat na konci dovolené, před návratem domů.

Stejně tak se Maledivy a Srí Lanka (Emirates, Fly Dubai, Srí Lankan Airlines) dají krásně zkombinovat i se stopem v Kataru (Qatar Airlines). Přesně tak, jako v Emirátech, jenom s tou změnou, že se místo v Dubaji nebo Abu Dhabi zastavíte v Kataru.

Možností se nabízí spousta. Několika hodinový nebo denní stop si v podstatně můžete udělat v jakékoliv zemi/městě, přes které na Maledivy anebo Srí Lanku. Kromě Dubaje, Abu Dhabi, Dohy, třeba v Istambulu, Moskvě nebo v jakémkoliv evropském městě, přes které letíte. Vaší fantazii se meze nekladou.

Letenky z Prahy na Srí Lanku

Z Prahy na Srí Lanku přímé lety neexistují. S 1 nebo 2 přestupy do Cejlonu létají tyto vybrané letecké společnosti: Emirates, Qatar Airways, SriLankan Airlines, Turkish Airlines, Austrian, Fly Dubai a Ukraine International Airlines. 

Letenky z Prahy do Spojených arabských emirátů

Z Prahy do Emirátů, resp. do Dubaje přímo, bez přestupů, létají tyto vybrané letecké společnosti: Emirates a Fly Dubai. Od prosince 2019 bude z Prahy do Emirátů Sharjah, který sousedí s Dubají, létat také místní nízkonákladová aerolinka Air Arabia.

Letenky z Prahy do Kataru

Z Prahy do Kataru, přímo a nebo s 1 přestupem, létají tyto vybrané letecké společnosti: Qatar Airways, British Airways, Turkish Airlines a další. 

Jak zakoupit letenky a další servis

Letenky můžete zakoupit třemi způsoby, a to:

1) Individuálně u našich partnerů přes naše affiliate programy na Letuška, Student Agency a Pelikán.

2) Asistovaným nákupem, což znamená, že my Vaším jménem letenky u našich výše zmíněných partnerů zajistíme.

 

3) V rámci balíčků, a to zájezdu organizovaným naší cestovní kanceláří other way holiday. 

V případě, že si s tím nevíte rady a potřebujete pomoc, neváhejte nám napsat na rezervace@owh.cz. Zajistíme letenky jak pro jednotlivce, tak skupiny do tříd economy, business a první třídy, včetně skupinový a multicity/ multidestinations. 

 

V případě zakoupení letenky od letecké společnosti Emirates v rámci zájezdu umíme zajistit také krátký stopover v letištním hotelu Dubai Interntional Hotel, který se nachází přímo na mezinárodním letišti v Dubaji. 

© Úvodní foto koláž je má vlastní, z mnou pořízených fotografií na Maledivách, Srí Lance a ve Spojených arabských emirátech.

Info o leteckých společnostech, letištích a doplňkových službách

Dubai International Hotel
Letištní hotel Dubai International Hotel
Letenky od Emirates
Informace o letenkách od letecké společnosti Emirates.
Letenky od Qatar Airways
Informace o letenkách od společnosti Qatar Airways.
Show More
  • other way holiday
  • other way holidays
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holidays
  • other way holiday
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holiday
  • other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP