Letenky na Maledivy, na Srí Lanku a do Emirátů

Výběru letenek a leteckým společnostem, které na Maledivy létají, jsem věnovala opravdu dlouhou dobu a musím říct, že bych jen tak s někým do ráje neletěla. Jak se v cestovním ruchu říká: "Dovolená, v mém případě služební cesta, začíná už při nástupu na palubu letadla." Osobně bych to ještě doplnila "...odchodem z domu."

Nejlepší letecké spoje z Prahy na Maledivy

Optimální doba cesta z Prahy na Maledivy je bez přestupů 10 až 11 hodin, s 1 přestupem od 12 hodin a 35 minut do 16 hodin a se 2 přestupy od 15 hodin 35 minut do 22 hodin. Cesty delší než 24 hodin z vlastní zkušenosti nedoporučujeme a pokud, tak rozhodně se stopoverem a nocí v destinaci, nikoliv na lavicích v letištní hale.

Z Prahy do Male létá poměrně hodně leteckých společností. CK a CA other way holiday doporučuje lety s 1 přestupem s Emirates, Qatar Airways, Turkish Airlines anebo se 2 přestupy s Qatar Airways v kobminaci se Srí Lankan Airlines. Přímý let z Vídně s Austrian Airlines bývá poměrně drahý, lety jsou pouze jsou pouze sezónní a jenom ve vybrané dny.

Češi žijící v pohraničí s Německem nebo v Německu létají z různých německých letišť a Češi nebo Slováci žijící v pohraničí s Rakouskem nebo v Rakousku létají z Vídně. ​Naši slovenští klienti létají převážně z Vídně nebo z Prahy a občas z Bratislavy, Košic a z Budapešti v Maďarsku. 

Osobně mám nejlepší zkušenosti s leteckou společností Emirates. Zpáteční letenku Praha - Male', ekonomickou třídu, s jedním přestupem v Dubaji, mimo svátky, koupíte od 19 000 Kč do 24 000 Kč i s poplatky. Pozor nejkratší let, který je logicky nejdražší, bývá velmi rychle a často i půl roku dopředu vyprodán. S nákupem se vyplatí neotálet. Vždy si rozmyslete, zda preferujete rychlost, za kterou se platí anebo trávení času na letišti a podobně.  

Další leteckou společností, kterou mohu, sice ne z vlastní zkušenosti, ale z doslechu od našich spokojených klientů doporučit, jsou Qatar Airways. Ceny zpátečních letenek z Prahy na Maledivy se pohybují od 17 000 do 19 500 Kč.

Třetími aerolinkami, které doporučujeme jsou Turkish Airlines s cenami od 16 500 do 19 500 Kč. 

 

Se dvěma přestupy je možné se na Maledivy dopravit také s Qatar Airways v kombinaci se SríLankan Airlines za průměrné ceny kolem 15 000 Kč. Zde se nabízí možnost pobytu ve dvou nebo rovnou ve třech destinacích, a to stopover v Kataru, poznávací okruh na Srí Lance a relax na Maledivách. Se dvěma přestupy je možné cestovat také se skvělými Etihad Airways.

Když už jsme u těch stopoverů a kombinace více destinací, perfektní stopover a multidestination tripy je možné naplánovat s mými oblíbenými Emirates, a to tak že nejprve prozkoumáte nádhernou divokou přírodu a památky na Srí Lance, poté si odpočinete na Maledivách a nakonec na sebe necháte dýchnout minulost a budoucnost ve Spojených arabských Emirátech, a to v Dubaji nebo Abu Dhabi. Průměrná cena zpáteční multidestination letenky, odlet a přílet Praha, do těchto třech zmíněných destinací se průměrně pohybuje kolem 25 000 Kč. V případě zájmu o tuto letenku a kombinaci nás neváhejte kontaktovat.

Dalšími leteckými společnostmi, se kterými je možné na Maledivy letět jsou Air France, Alitalia, Aeroflot, Austrian (pouze sezónně), Swiss/Edelweiss (pouze sezónně) a další. 

Letenky je nutné sledovat. Čas od času vyskočí akční letenky od různých leteckých společností, ale doby, kdy ve světě panovala krize a daly se koupit už od 10 000 Kč, jsou dávno pryč. Nyní se standardně nejnižší ceny letenek z Prahy na Maledivy (MLE - Velana Airport) pohybují od 15 000 Kč, a to většinou s nízkonákladovými aerolinkami nebo dlouhými čekacími dobami.

Kupovat letenky na letiště Gan na Addu / Seenu nedoporučujeme, pokud zrovna nejste golfový fanda a nechystáte se do golfového resortu Shangri-La's Villingili anebo náhodou nejste opravdu velký fanda do potápění anebo neletíte číhat na velryby. To byste ale opravdu museli mít obrovské štěstí. Na atolu Seenu a v okolí Addu bohužel nic moc není. Tedy ano, jsou tam další ubytovací kapacity, ale ostrovy a pláže nestojí za to a za přelet vnitrostátním letem do jiné části Malediv zaplatíte od 300 USD za osobu výše, a to znamená, že vás ve finále letenky vyjde dráž než do Male. 

Pozor! Skupinové letenky jsou vždy dražší než letenky individuální.

Kompletní informace o letenkách a všech leteckých společnostech, které létají na Maledivy, Srí Lanku, do Spojených arabských emirátů a do Kataru naleznete na našem webu www.letenkynamaledivy.cz, kde si letenky také sami můžete zakoupit. V případě, že si s tím nevíte rady a potřebujete pomoc, neváhejte nám napsat na rezervace@owh.cz. Zajistíme letenky jak pro jednotlivce, tak skupiny do tříd economy, business a první třídy, včetně skupinový a multicity/ multidestinations. 

Další možností je zakoupení letenky v rámci balíčku, a to zájezdu organizovaným naší cestovní kanceláří other way holiday. 

V případě zakoupení letenky od letecké společnosti Emirates umíme zajistit také krátký stopover v letištním hotelu Dubai Interntional Hotel, který se nachází přímo na mezinárodním letišti v Dubaji. Ve Spojených arabských emirátech rovněž zajistíme ubytování, exkurze, aktivity a vstupenky na Burj Khalifa, do zábavních parků atd. 

© Úvodní foto letadla Emirates je má vlastní. Povedlo se mě ji vyfotografovat v prosinci 2009 kousek od maledivského letiště při západu slunce.

Info o leteckých společnostech, letištích a doplňkových službách

Dubai International Hotel
Letištní hotel Dubai International Hotel
Letenky od Emirates
Informace o letenkách od letecké společnosti Emirates.
Letenky od Qatar Airways
Informace o letenkách od společnosti Qatar Airways.
Show More
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Spojenými arabskými emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy, Srí Lanka a Emiráty by OWH

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday (OWH) 

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565, Skype: otherwayholiday 

E-mail: rezervace@owh.czinfo@otherwayholiday.com, Web: www.otherwayholiday.com

Otevírací doba: Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. českého času, Neděle: Pouze pro VIP

Kompletní kontakty, koncese, pojistka, smluvní podmínky atd.

​​

 

Maledivy / Pouze v případě mé přítomnosti v ráji

Lucie / Tel: +960 997 64 81, Siraaj / Tel.: +960 742 24 22 (OWH Collection Pvt. Ltd., Maledivy)

© ​Design webu, text a fotografie, to vše dělané s láskou k práci a hlavně k Maledivám by Lucie Mohelníková (2009 - 2019​). 

Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí!