top of page
Lucie Mohelníková, other way holiday, dovolená na Maledivách

Kdo je other way holiday? Přece vaše dokonalá dovolená na Maledivách! 

other way holiday je malá rodinná česká společnost se zázemím na Maledivách, kde působíme již od roku 2009 v různých maledivských společnostech v oblasti cestovního ruchu a obchodu. V České republice působíme od května 2012 jako cestovní agentura "other way holiday", od října 2017 jako cestovní agentura owh s.r.o. a od 3. října 2018 pod stejnou společností také jako česká cestovní kancelář. Jsme průkopníci cestování na obydlené ostrovy a nejenom na český a slovenský trh jsme uvedli hned 4 originální produkty, a to již zmíněné cestování na obydlené ostrovy, kombinace obydlených ostrovů, kombinace obydlených ostrovů a resortů a poznávací zájezdy s průvodcem po Maledivách. V České republice i na Slovensku jsme jediní, kteří mají o Maledivách tak široké povědomí. Osobně máme zatím procestováno 166 ostrovů na většině maledivských atolů. S první propagací Malediv, díky níž jsem vytvořila vlastní marketingovou značku Dotek Malediv aneb Touch of Maldives, jsme začali již v roce 2009. Jednalo se o dovolenou na cenově dostupných a luxusních resortech. Nevychloubáme se, my Maledivy opravdu známe, zažili jsme tu mnoho, což se můžete dozvědět při pozorném čtení nejenom této stránky, ale i celého webu other way holiday. 

other way holiday je malá rodinná firmička s osobním přístupem a opravdoví experti

Tým "other way holiday" tvořím já, Lucie Mohelníková, která rovněž tvořím a píši tento web. Ano, ano, na počátku jsem v tom byla úplně sama. V květnu 2019 se do našeho českého administrativního týmu přidala Michaela se synem Viliamem, kteří jsou mou českou rodinou již od roku 2005. V Česku jsme celkem tři. Dále náš tým tvoří několik dalších nejenom českých a maledivských kolegů, kteří pracují v naší maledivské partnerské cestovní kanceláři na městeském obydleném ostrově Hulhumale a na vlastním stánku na Mezinárodním letišti Velana v Male, se kterou jsme jedna rodina již od roku 2010. Díky mému cestování nejenom na Maledivy, ale i do různých zemí a na různé mezinárodní veletrhy cestovního ruchu, mám mnoho skvělých místních kontaktů po celém světě. 

Aktuálně mám osobně procestováno 166 ostrovů na většině atolů

Zatím jsem na Maledivách procestovala 166 ostrovů na většině atolů. Další nové ostrovy mě čekají koncem roku 2023 a v roce 2024. Na některých ostrovech už jsem byla tolikrát, že to ani nedokážu spočítat. Některé jsou mým druhým domovem. Ostrovy znám, vím jak vypadají, vím, co je kde zajímavého, vím jací jsou místní atd. Vím, že se pobyt jak na lokálních ostrovech, tak na resortech, se nedá vybírat dle ceny ubytování, ale dle toho jak ostrov vypadá, dle toho, co je nebo není na něm zajímavého, kde je situován atd. Resort, penzion i hotel může být překrásný, ale pokud je vybudován na špatném ostrově, kde nic neuvidíte nebo je kolem něho jenom mořská tráva bez čisté pláže, máte po dovolené. A aby se vám tohle nestalo, tak právě od toho jsme tady my! V květnu 2018 jsem začala pracovat na mapě mnou navštívených a procestovaných lokalit, obydlených ostrovů, resortů, neobydlených ostrovů, písečných mělčích a korálových útesů. O těchto místech vám mohu při