top of page
Lucie Mohelníková, other way holiday, dovolená na Maledivách

Kdo je other way holiday? Přece vaše dokonalá na Maledivách! 

other way holiday je malá rodinná česká společnost se zázemím na Maledivách, kde působíme již od roku 2009 v různých maledivských společnostech v oblasti cestovního ruchu a obchodu. V České republice působíme od května 2012 jako cestovní agentura "other way holiday", od října 2017 jako cestovní agentura owh s.r.o. a od 3. října 2018 pod stejnou společností také jako česká cestovní kancelář. Jsme průkopníci cestování na obydlené ostrovy a nejenom na český a slovenský trh jsme uvedli hned 4 originální produkty, a to již zmíněné cestování na obydlené ostrovy, kombinace obydlených ostrovů, kombinace obydlených ostrovů a resortů a poznávací zájezdy s průvodcem po Maledivách. V České republice i na Slovensku jsme jediní, kteří mají o Maledivách tak široké povědomí. Osobně máme zatím procestováno 155 ostrovů na většině atolů. S první propagací Malediv na sociálních sítích jsme začali již v roce 2009, díky níž jsem vytvořila vlastní marketingovou značku Dotek Malediv aneb Touch of Maldives. Nevychloubáme se, my Maledivy opravdu známe, zažili jsme tu mnoho, což se můžete dozvědět při pozorném čtení nejenom této stránky, ale i celého webu other way holiday. 

other way holiday je malá rodinná firmička s osobním přístupem a opravdoví experti

Tým "other way holiday" tvořím já, Lucie Mohelníková, která tvoří a píše tento web a v květnu 2019 se do našeho týmu přidala Michaela, která je mou rodinnou příslušnicí a dále několik dalších nejenom českých a maledivských kolegů, kteří pracují v naší maledivské partnerské cestovní kanceláři, se kterou jsme jedna rodina již od roku 2010, která má sídlo na ostrově Hulhumale (dříve v Male), a stánek na Mezinárodním letišti Velana v Male. Dalšími našimi partnery v různých destinacích jsou SríLančané, Češi, Slováci, Ukrajinci, Bělorusové, Rusové, Indové, Katarci, Emiráťané, Polynésané, Seychelané, Mauricijané, Filipínci, Thajci, Balijci, Indonésané, různí Evropané a další cizinci, které jsem díky dlouhodobému pobytu na Maledivách nebo na mezinárodních veletrzích cestovního ruchu mohla poznat a s nimiž jsem v kontaktu. 

První webovka other way holiday, Maledivy (2).jpg

Historie, přítomnost a budoucnost webu other way holiday 

Když jsem v roce 2012 začala z prázdné bílé stránky tvořit web (výše naše úplně první stránka), dlouho jsem o tom, jak by měl web cestovky vypadat, jak by se na něj mělo psát, jakou doménu zvolit atd., přemýšlela a četla různé články. Naší první registrovanou doménou byla v květnu 2012 www.otherwayholiday.com a chvíli po té, v říjnu 2013, jako první, www.maledivylevne.cz, která měla sloužit k propagaci penzionů a hotelů na obydlených ostrovech, a kterou jsem ale po čase přestala používat. Maledivy nebyly, nejsou a nebudou levné, a to ani v penzionech na obydlených ostrovech. Navíc slovo "levné" je k zamyšlení, jelikož vše levné vždy neznamená úplně dobré, že? A jak jsem již zmínila na úvodní straně "Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci." Navíc se slovo "levné" k Maldivám opravdu nehodí! Jako každá společnost, i my se vyvíjíme. Dnes naše prodeje z 90% tvoří resorty. Coviďák nám kupodivu pomohl, a od roku 2020 jsou našimi klienty i milovníci toho největšího luxusu a high end resortů. 

Polemizovala jsem sama se sebou i o tom, zda chci vytvořit povědomí o "other way holiday" jako o firmě anebo jestli zvolím doménu s názvem země v doméně jenom kvůli marketingu, SEO, tedy jako dobrou potravu pro vyhledávače. Jelikož nejsme žádní amatéři, povědomí o vytvoření kvalitní značky a firmy vyhrálo. Kdo chce kvalitní produkt a nechce naletět hned na první stránky vyhledávačů, které jsou většinou placené, ano, ano, ano, i my občas internetovou reklamu platíme, tak si nás na internetu vždycky rád najde. Nejednou jsem dostala nabídky od různých profesionálů, kteří se tvorbou webů, SEO a marketingem živí, ale odmítla jsem. Prostě NE, NE a NE! Léta jsem všem a skoro na všechno říkala ANO, protože jsem neuměla a bála se říct NE, ale naštěstí jsem se bát přestala! To NE, ze mě udělalo to, kým jsem se stala, a hlavně kam jsem se dostala!

Nejenže nerada dělám věci tak, jak je dělají všichni ostatní, proto "other way holiday", název vznikl na Maledivách, v pokoji dnes už neexistujícího penzionu na obydleném ostrově Rasdhoo pouhou náhodou hraním si se slovy, ve volném překladu "jiná dovolená" ale hlavně proto, že nejsem tak úplně "konzerva", tedy konzervativní typ. Mám svůj osobitý styl, díky kterému jsem se právě do tohoto tropického ráje dostala, tak si přeci nebudou hrát na to, co nebo kdo, nejsem. Chci mít web autentický, a to jaksi, pokud ho dám někomu ke správě, nebude. "other way holiday" jsem já, Lucie Mohelníková a ne webmaster, který web tvoří tak, aby se vám to jenom líbilo. To já nedělám.

Na webu o Maledivách píšu i to, co se vám vůbec líbit nemusí, ale podstata věci je ta, že píšu pravdivě a nesnažím se vás nalákat na pozlátko, ale ukázat vám tu bohužel tvrdou realitu. Nemám prostě důvod vám nic skrývat. Jak se říká: "Lež má krátké nohy a daleko s ní nedojdete." 
 

Pravidel a předpisů máme v životě dost a čím dál víc, takže proč nebýt alespoň trochu odlišný ve svém vlastním podnikání. V dnešní době se prezentacím produktů a v reklamě vážně meze nekladou, čím originálnější a odlišnější, tím lepší a já vlastně dělám reklamu sama na sebe, na to, aby jste se mnou, s mou cestovkou, na Maledivy cestovali.

Na stránky jsem zvolila modrou, červenou, bílou a azurovou barvu. Proč? Protože modrá, červená a bílá jsou barvy české a vlastně i slovenské státní vlajky a já jsem Češka (1/4 geneticky Slovenka) v cizině. A co ta azurová? Barva maledivských lagun a odkazů, které vás zavedou, tam kam je třeba. Nelekejte se tučného, červeného nebo podtrženého textu, důležité věci jsou zvýrazněny. Je všeobecně známo, že spousta lidí neudrží pozornost a nedokáže číst hodně textu, ale bohužel bez něj to jaksi nejde. Snažím se text rozrážet fotkami, ale stejně... Červená prostě a jednoduše upozorní na to, co je důležité a je nutné vzít na vědomí. Vzpomeňte si na školní léta, když jste si zvýrazňovači "malovali" ve skriptech či sešitech...

Je mi jasné, že někoho můj web pobaví, někoho nadchne, někdo si zaťuká na čelo, někoho vyděsí a někdo se třeba dokonce i naštve, ale a právě o tom to je. Díkybohu, že nejsme všichni stejní. Těší mě ale, že jsou reakce na můj web velice pozitivní. Nejeden klient, (toto berte s rezervou) ať "kravaťák", "inža" nebo "ninja", "dělňas" či "študent", který s námi cestoval, a to už s námi cestovali pořádné kapacity, ať z oboru cestovního ruchu, PR a marketingu, vědy, lékaři, boháči, VIP, sportovci, celebrity či zedníci, švadleny, prodavačky a další, prostě normální smrtelníci, mně řekli: "Líbí se mi, jak to máte udělané a napsané, lidově řečeno: "Nemažete med kolem huby.", jak to některé cestovky běžně dělají. Dokonce se při čtení Vašeho webu i pobavím, a to je fajn, po těžkým dni v práci..." Velkou pochvalu jsem dostala také od Romana Masaříka, bývalého zástupce velvyslance české ambasády v Novém Dillí v Indii, pod kterou Maledivy spadají. 

Web mám sice napsaný podle sebe, ale ke své práci přistupuji zodpovědně a má řád a pravidla. Lehce se to dozvíte například v recenzích.

Autentičnost textů, informací a fotografií, žádné kradené texty, informace a fotografie!

Všechny fotografie, které jsou na mém webu použity, mimo prezentací některých hotelů a resortů, jsou mé vlastní, z mého cestování po Maledivách a inspekčních cest. Na webu nesdílíme a nepoužíváme cizí fotografie stažené z internetu nebo nakupené z fotobank. V případě cizích fotografií, se vždy jedná o oficiální fotografie ubytovacích kapacit nebo center potápění a vodních sportů, které jsou určené k jejich propagaci. U těchto prezentací je autor fotografií vždy zmíněn.

Na internetu se bohužel vyrojily různé "kopírky", a to jak v ČR, tak v SK, které můj web, nápady, práci, informace a také mé prověřené kontakty kradou. To je ale bohužel úděl podnikání a toho, když je někdo dobrý a má dobré produkty. Originál je ale vždycky jenom jeden. Ať si kdo chce, co chce říká, ale to, že já jsem byla ta první, která hned 4 originální produkty uvedla na český, slovenský, ale také zahraniční trh, mě nikdo nikdy nevezme. 

V dnešní době je strašně moc moderní psát blog a mít instagramový účet a sdílet vše a pořád. Při čtení blogů s informacemi o Maledivách nebo blogů o cestování, nevěřte všemu. Spousta lidí se chce rychle stát slavnými anebo se marketingem a psaním článků živí, ale destinace neznají. Informace berou, spíše kradou (pokud neuvádí zdroj), z internetu a právě na internetu jsou mnohdy informace okopírované, zastaralé, špatné anebo nepravdivé, což bývá klamavá reklama. Kvalitních blogerů, kteří jsou opravdu dobří a kvalitních webů o cestování je jenom hrstka. Spousta amatérských blogerů, kteří o Maledivách píší, je navštívili jenom jednou na pár dní a jenom ta místa, kde ubytování dostali zdarma anebo se slevou za to, že napíší článek o daném penzionu či ostrovu. Zdaleka se nemusí jednat o perfektní místa, ba naopak. Osobně mám s blogery zkušenosti a nejenom s českými nebo slovenskými, ale i se zahraničními, a to jak dobré, tak i špatné. Tak, jak si profesionální blogeři pečlivě vybírají značku, kterou budou propagovat, tak já si ke spolupráci pečlivě vybírám je. 

Nevěřte zkrátka všemu, co na internetu vidíte, pokud to nemáte ověřené třeba doporučením nebo recenzemi. I když i recenze jsou dost často zavádějící a začínají být také placené. Je fakt, že nemusíte věřit ani mě tedy nám, ale říkám si, komu byste potom tedy chtěli věřit, když ne mě, tedy nám? Těm, kteří Maledivy opravdu znají. Osobně miluji pěkné ubytování, kvalitní služby a hlavně výborné jídlo. Když se toto vše dá pořídit za rozumné peníze, je to lepší než orgasmus. :-D Jsem narozena ve znamení býka a býci jsou požitkáři, to mluví za vše. 

My v "other way holiday" našim klientům nabízíme to nejlepší a dobré,
nikoli to nejhorší, horší a nejlevnější!

Lucie Mohelníková, Gili Lankanfushi, Maledivy

Aktuálně osobně procestováno 155 ostrovů na většině atolů

Zatím jsem procestovala 155 ostrovů na většině atolů. Další nové ostrovy mě čekají v únoru a březnu 2023 a v budoucnu. Na některých jsem byla tolikrát, že to ani nedokážu spočítat. Některé jsou mým druhým domovem. Ostrovy znám, vím jak vypadají, vím, co je kde zajímavého, vím jací jsou místní atd. Vím, že se pobyt jak na lokálních ostrovech, tak na resortech, se nedá vybírat dle ceny ubytování, ale dle toho jak ostrov vypadá, dle toho, co je nebo není na něm zajímavého, kde je situován atd. Pokud je i sebehezčí a sebelevnější hotel (a že už jsem spala v pěkné řádce obyčejných i velmi luxusních hotelů) na ostrově, kde nic neuvidíte nebo je kolem něho jenom mořská tráva bez čisté pláže, máte po dovolené. A aby se vám tohle nestalo, tak právě od toho jsme tady my! V květnu 2018 jsem začala pracovat na mapě mnou navštívených a procestovaných lokalit, obydlených ostrovů, resortů, neobydlených ostrovů, písečných mělčích a korálových útesů. O těchto místech vám mohu při placených konzultacích povyprávět. Na mapu, na které pracuji každou volnou chvilku, stačí kliknout.

Mapa Malediv

Jak to začalo aneb První osudová návštěva Malediv

Moje první a osudová návštěva Malediv byla v prosinci 2009, kdy jsem na resortu Paradise Island Resort & Spa strávila naprosto fantastický týden, při němž jsem se dostala na výlet na obydlený lokální ostrov Himmafushi a do hlavního města Male. Při pobytu na resortu Paradise Island jsem se seznámila s několika místními, mezi nimiž byl i číšník Ahmed, se kterým jsem zůstala v kontaktu i po dovolené, a který byl ten, co mě se životem na Maledivách pomalu seznamoval. Příběh Ahmeda je poněkud smutný, nechci zabíhat do detailů, ale díky jeho smrti v březnu 2015, která mě opravdu hodně zasáhla, jsem se ve stejné době seznámila s mým ex a bývalým obchodním partnerem Mohamedem Siraajem, o kterém je zmínka níže. Prosinec 2009 ale nebyl velkou životní změnou jenom pro mě, ale pro celé Maledivy. Vládou totiž bylo oficiálně povolené lokální cestování. V lednu 2010 byl na ostrově Maafushi otevřen první, oficiálně registrovaný guesthouse (penzion), místo kterého tu dnes stojí více jak 10 patrový hotel. Od mé první návštěvy Malediv se v ráji opravdu hodně změnilo, včetně několika prezidentů a vlád a nadále se mění, a to velice rychle. Nikdo z místních nepředpokládal, co všechno se povolením lokální cestování vlastně může stát! A není to jenom o obydlených ostrovech, ohromný turistický boom zažívá od roku 2015 celý severní a jižní Male atol, kde se staví ohromné množství umělých ostrovů, na nichž vyrůstají luxusní resorty. Jenom při pomyšlení na výstavby umělých ostrovů na Maledivách, kde máme 1 200 přírodních ostrovů, se mi derou slzy do očí a píchá mě u srdce...

Naše historie, naše společnosti na Maledivách a provoz penzionů

Jak už bylo zmíněno, osobně jsem byla u zrodu cestování na maledivské obydlené lokální ostrovy, jsem jeho průkopnicí a byla jsem také první cestovní agenturou specializovanou na tento druh cestování jak v Čechách, tak na Slovensku. Od roku 2012 do roku 2019 jsem také stála u zrodu několika penzionů a hotelů na různých obydlených ostrovech (Hulhumale, Maafushi, Gulhi, Guraidhoo, Huraa, Dhiffushi, Rasdhoo, Thoddoo, Ukulhas, Feridhoo, Dhangethi, Omadhoo, Dhigurah, Fehendhoo, Thinadhoo a Vashafaru) a pomáhala místním s jejich uvedením na trh. Mezi většími hotely byl hotel Plumeria Maldives na obydleném ostrově Thinadhoo na Vaavu atolu, který již ale bohužel od roku 2019 není to, co býval. Hold prostě není dobré, když se majitel, který nerozumí cestovnímu ruchu začne cpát do provozu hotelu nebo restaurace. Aktuálně je spolupráce velice obtížná a navíc je již nyní ostrov příliš turistický. I nadále pomáhám místním s uvedením jejich penzionů na různé trhy. Posledním byl na jaře 2022 penzion Lhohi Inn na obydleném ostrově Lhohi na Noonu atolu a dále menší nový penzion na ostrově Kihaadhoo. Konzultace a pomoc místním s uvedením novýchpenzionů na trh je moje hobby a dělám to zdarma. 

Dlouho jsem přemýšlela, zda vůbec mám své zkušenosti s podnikáním na Maledivách a mé dva příběhy na web napsat, ale upřímně, nemám se za co stydět, takže jsem se koncem července 2021 rozhodla oba příběhy zveřejnit. Neberte to jako naříkání či stěžování si na ex, tedy bývalé přítele, tak to rozhodně není myšleno, ale berte to jako varování, co vás v případě vztahu či podnikání s místními může potkat. Osobně jsem dopadla naprosto skvěle. Znám mnoho lidí různých národností, kteří se vztahy a podnikáním na Maledivách tak skvěle jako já nedopadli. Vydírání, podvody... Soudy se táhnout léta. 

S Faarishem jsem se seznámila na resortu Club Faru (dnešní Hulhumale II), kde byl zaměstnanec na recepci. V době našeho seznámení mu pár týdnů před tím zemřela maledivská snoubenka. Vypadal smutně a bylo mi ho líto, a tak to všechno začalo... Jako jedni z prvních jsme s mým bývalým maledivským "manželem" Faarishem Mohamedem a bývalým obchodním partnerem, od 1. října 2013 do 30. září 2014, provozovali penzion Holiday House Dhangethi na obydleném ostrově Dhangethi, kde žije otec s rodinou mého ex. Majitel, od kterého jsme měli dům v pronájmu, se po roce úspěšného provozování penzionu rozhodl dům prodat. Nový majitel dům přestavěl a dnes tu stojí velký penzion. Následně přišel Faarish s nápadem postavit náš první vlastní penzion se 3 pokoji na obydleném ostrově Velidhoo, kdy se nápad naštěstí dotáhl jenom do výkresu. Když jsem ostrov navštívila, usoudila jsem ale, že ostrov není pro stavbu penzionu úplně tak vhodný. Další pozemek připadal v úvahu na ostrově Rasdhoo, kde žije matka a rodina mého ex, tady jsme se pokusili postavit druhý vlastní penzion Villa Inn Rasdhoo s 8 pokoji. Penzion byl rovněž navržen námi, tedy českou stranou a investice rovněž pocházela od nás. Villa Inn Rasdhoo se nikdy nepostavila, projekt se dotáhl pouze k vyčistění pozemku, jelikož můj milý ex peníze zpronevěřil. Spolu s jeho bratrem si udělali pěknou dovolenou v Thajsku. Oba projekty byly registrovány pod naší první maledivskou společností "other way Pvt. Ltd.", která vznikla 20. května 2013 a zanikla v roce 2015. Peníze jsem naštěstí díky mým maledivským kontaktům v různých kruzích po čase dostala zpět. Ne každému se to ale povede. Při definitivním rozchodu a ukončení všech vazeb s Faarishem to nebylo snadné a věřte mi, že to byste zažít nechtěli. Ukončení vztahu se neobešlo bez vydírání a pokusů o sebevraždu ze strany Faarishe. 

Druhým pokusem, bylo založení druhé maledivské společnosti, dnes již s bývalým přítelem (Od jara 2016 jsem se pokoušela o rozchod, ale povedlo se mi to až v roce 2018.) a bývalým obchodním partnerem (Ukončení spolupráce v červenci 2021.) Siraajem Mohamedem. Nové maledivské firmě, která byla založena v roce 2015, jsem propůjčila název owh collection, kdy maledivské úřady rozhodli, že není možné název registrovat bez teček. Tenkrát jsem byla naštvaná, ale dnes si říkám, že díkybohu, že se tak stalo, protože to nevypadá, že by můj drahý ex po našem rozchodu firmu přejmenoval. 14. prosince 2015 tak vznikla maledivská firma "O.W.H Collection Pvt. Ltd.", pod jejíž hlavičkou začal v září 2015 vznikat penzion / vila Atholhu Residence na obydleném ostrově Fehendhoo. Penzion se 6 pokoji, restaurací a malými lázněmi se začal stavět v září 2015 a v srpnu 2021, ještě stále nebyl hotov. Atholhu Residence byl jako moje dítě. Připravila jsme kompletně projekt, návrhy, design interiéru i exteriéru, v Dubaji jsem osobně vybírala obklady, dlažbu, vodovodní baterie, sanitu, doplňky, kuchyňské vybavení a na Srí Lance látky a další doplňky, připravila jsem kompletní konceptu provozu, např. systém, zajímavé výlety a exkurze, kompletně sestavené menu a mnoho dalšího. Na tomto projektu jsem strávila opravdu mnoho času, stálo to hodně energie, peněz i sil a také nervů. Opuštění projektu nelituji, naopak se mi ulevilo. Za poslední tři roky se projekt několikrát změnil a můj koncept již nebyl takový, jaký měl být. Siraaj mi za skoro 7 let vztahu, a to jak osobního, tak pracovního, dluží opravdu hodně a teď nemám na mysli finance. V podstatě se díky mně dostal tam, kde je dnes, což je poměrně úspěšný maledivský podnikatel. Těch hádek a rozdílných názorů už ale bylo příliš. Všeho jsem se dobrovolně vzdala, protože to za ty nervy opravdu nestojí. Siraaj Mohamed je bývalý fotograf vlivného maledivského politika a dolarového milionáře, který vlastní několik resortů, se kterými spolupracujeme (Ne díky Siraajovi.). Díky tomuto politikovi Siraa procestoval všech 200 obydlených ostrovů a několik resortů při politických kampaních. Se Sirou jsme se znali dle vidění od roku 2014 a moc jsme se nemuseli, dohromady nás na jaře 2015 dala smrt výše zmíněného Ahmeda, kterého jsme oba znali. Siraaj v době, kdy jsme se poznali provozoval penzion Travel Lodge na ostrově Hulhumale, s jehož provozem jsem mu pomáhala a kde se také zrodil nápad založit společně firmu a postavit penzion Atholhu Residence. Ani tento rozchod se neobešel bez dramat v podobě 2 pokusů o sebevraždu ze Sirovi strany.

Věřte mi, že rozchod s většinou Maledivců, ať už se jedná o vztah nebo partnerství, je vždy ohromné drama. Jak Faarish, tak Siraaj mi vyhrožovali, že mě zničí, zajistí, abych na Maledivy dostala stopku, vydírali mě a oba se pokusili o sebevraždu. Když mi o rozchodech a rozvodech s Maledivci vyprávěli jiné Evropanky, než se to přihodilo mně osobně, nevěřila jsem tomu. S mou cestovkou "other way holiday" a s mými kontakty na Maledivách, neměl ani jeden ze zmíněných Maledivců nic společného, tedy kromě toho, že jsou na fotkách na mém webu a toho, že jsou to moji ex. Cestovku od jejího počátku buduji sama. Naopak se mě oba dva ze žárlivosti na jiné Maledivce, obchodní partnery, snažili házet klacky pod nohy, jak jen to bylo možné. Moji dobří maledivští obchodní partneři a přátelé, kteří mě znají od roku 2010, a se kterými od toho roku denně pracuji, mi říkají, že mám neskutečnou trpělivost, že snesu hodně, a že mě obdivují za to, že jsem i po mých zkušenostech s Maledivci na Maledivy nezanevřela. Těm, co by rádi pracovali, randili nebo žili na Maledivách, doporučuji přečíst si stránku Práce a život na Maledivách. I já měla na začátku růžové brýle. Dnes už tomu díkybohu tak není.

Zkušeností s partnerstvím s Maledivci mám tolik, že by vydaly na knihu. Vím, že je neprofesionální míchat osobní vztah a business, ale já se jen snažila ze sraček pomoc dvou místním, což pro mě ve finále byla naprosto úžasná životní zkušenost. Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. Vzhledem k tomu, že jsem v roce 2018 opustila myšlenku vztahu s jakýmkoli dalším Maledivcem a trvalého žití na Maledivách, jelikož se to prostě nedá, se do další vlastní stavby či partnerství ohledně provozu penzionu či hotelu na Maledivách již nikdy pouštět nehodlám. Navíc to ani nebyl můj sen mít na Maledivách vlastní penzion. Když už, tak resort za pár miliard. JJ, není nad skromnost. :-D  

V roce 2021 se mi podařilo domluvit "menší" obchod, a to spojit maledivské rybáře s českou společností zabývající se dovozem čertvých ryb, speciálně tuňáka žlutoploutvého z Malediv. Výsledek je takový, že česká společnost investovala do maledivské společnosti nemalé peníze, a na Maledivách zakoupila továrnu na zpracování ryb. Jo, spojovat lidi, to by mi šlo... 

Po mém přezimování na Maledivách v zimě 2022 jsem se po 10 letech rozhodla změnit naše dva první slogany "Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí!" a "Maledivy levně i luxusně, s other way holiday můžete obojí" na "Maledivy luxusně a za rozumné peníze, s námi můžete obojí!" a na "Maledivy luxusně a za rozumné peníze, s other way holiday můžete obojí!". Říkáte si, co mě k tomu vedlo? No je to jednoduché, Maledivy prostě nikdy nebyly, nejsou a nebudou levnou destinací! Navíc slovo "levné" se k této naprosto luxusní destinaci prostě nehodí, a to ani k obydleným ostrovům!  Od roku 2018 naše prodeje z 90% tvoří resorty, nikoli obydlené ostrovy, nebo kombinace obydlených ostrovů a resortů, a k resortům a ani ke kombinacím, se slovní spojení "Maledivy levně" nehodí už vůbec, a to ani k těm nejstarším a nejlevnějším. 

Lucie Mohelníková, Fehendhoo, Maledivy

Kdo není other way holiday?

Nejsme lháři, charita, free info koutek a ani poradna pro baťůžkáře a nezávislé cestovatele. Kdybychom byli lháři, nepsaly by o nás časopisy a nespolupracovala by s námi další media

Specialista a Expert na Maledivy vs. tuctová cestovka vs. online rezervační systém

Pečlivě vybírejte, u koho si dovolenou na obydlených lokálních ostrovech, ale vlastně i na resortech, kupujete! Většina CK a CA, které nabízí lokální cestování tzn. pobyt na obydlených lokálních ostrovech nemá o tom, co prodávají ani páru anebo nabízí to ne úplně dobré! Nedávno jsem náhodou narazila na jednou velkou českou CK, která nabízí hotel na ne úplně pěkném lokálním ostrově, kde přímo před hotelovou pláží vedou trubky s odpadem z toalety a další CK, která nabízí kombinace dvou obydlených ostrovů, které my bychom nabídli tak maximálně z nouze do kombinace s jinými ostrovy. 

Pokud už máte ubytování zabookované a koupené přes rezervační systémy nebo na přímo a chcete po nás jen informace, které na internetu nenajdete, bohužel máte smůlu. O informace si budete muset napsat tomu, u koho jste si ubytování nebo pobyt zakoupili anebo mně za konzultaci řádně zaplatit. Informace samostatně, bez zakoupení ubytování nebo pobytu prostřednictvím naší cestovky, neposkytujeme. Nemáme k tomu důvod. Ještě jednou, nejsme free info koutek. Sice máme sympatie ministerstva cestovního ruchu a oficiálního marketingového boardu na Maledivách, ale za poskytování informací nás neplatí. Na našem webu, pokud si ho pečlivě přečtete, najdete informací zdarma, které vám jinde neřeknou, až až. 

 

Rozdávat rady na cestu zdarma není naší povinností, cestovku neděláme jenom jako koníčka, ale především jako business, jako ostatně každý. Ten, kdo má peníze na dovolenou na Maledivách se také nějak živí, a to znamená, že mu za jeho práci někdo platí, tak proč zrovna my, bychom měli rozdávat rady na cestu zdarma! Nám zadarmo také nikdo nic nedal a vše, co o Maledivách víme, jaké partnery máme atd. jsme museli poctivě nadřít, investovat do toho peníze a čas a lokálními trajekty procestovat. V době, kdy bylo povoleno lokální cestování žádné rychlo lodě nebyly. 

Ten, kdo na webu bude tvrdit, že svůj web s informacemi provozuje bez nároku na zisk ve většině případů lže. Weby jsou plné reklam, oken s možností rezervování ubytování, letenek atd. Jakmile přes ně rezervujete, provozovateli webu bude vyplacena provize. Je to příjem, kterého si normální smrtelník nevšimne. Pokud má web bez reklam, čistě a jednoduše podniká načerno.

Nebudu kruťas, přeci jenom vám jednu radu zdarma dám: "Buďte na pozoru!". Rezervační systémy nikdy nemohou poskytnou stejný servis jako my. Popisy ubytování na rezervačních systémech jsou velice strohé a často s nesprávnými informacemi nebo falešnými fotografiemi atd. Navíc systémy na webu uvádí ceny bez daní, daně jsou tam napsány jako doplněk a tak malými písmeny, že si jich ani nevšimnete, když rezervujete. Jejich slogany hlásí "Už žádné další poplatky..." a podobně, ale je to jen klamavá reklama. Vám se může zdát, že prodávají za nízké ceny, ale opak je pravdou. Nesmíte také zapomínat na dopravu a další náklady spojené s pobytem. Coviďák také ukázal, kdo je v případě potíží ihned nápomocen a kdo ne. Online rezervační systémy to rozhodně nebyly!!! Na rozdíl od online rezervačních systémů, my jsme byli v pohotovosti nonstop. Maledivy bez cestovky

Shrnuto a podtrženo

Nejsem jen náhodná cestovatelka, bloggerka či turistka, která navštívila dovolenkový ráj jen jednou nebo vůbec. Nekradu informace z jiných stránek a nevydávám je za své. Nedělám ze sebe na internetu důležitou a nepíšu o sobě, že o Maledivách vím víc, než sami místní a přitom nevím. Nezkouším ukrást know how a obchodní kontakty a nikoho nekopíruji. Já tvořím. Nedělám to, co ostatní. Já Maledivy pravdu znám. Mám procestováno více ostrovů než 80% místních. Mnoho místních se na mě v minulosti obracelo s prosbou, abych jim řekla, jak jezdí lodě z ostrovů, na které oni sami běžně nejezdí anebo abych jim zajistila dovolenou v jejich vlastní zemi. other way holiday není, co se týká prezentace webu a ani přístupu ke klientovi, klasická cestovní kancelář a cestovní agentura a ani jimi být nechce a nebude. Co se ale týká pravidel a smluv, jednáme tak, jak se má, a to dle zákona!