top of page
other way holiday, dovolená na Maledivách

Kdo je other way holiday? Přece vaše dokonalá dovolená na Maledivách! 

other way holiday je malá rodinná česká společnost se zázemím na Maledivách, kde působíme již od roku 2009 v různých maledivských společnostech v oblasti cestovního ruchu a obchodu. V České republice působíme od května 2012 jako cestovní agentura "other way holiday", od října 2017 jako cestovní agentura owh s.r.o. a od 3. října 2018 pod stejnou společností také jako česká cestovní kancelář. Jsme průkopníci cestování na obydlené ostrovy a nejenom na český a slovenský trh jsme uvedli hned 4 originální produkty, a to již zmíněné cestování na obydlené ostrovy, kombinace obydlených ostrovů, kombinace obydlených ostrovů a resortů a poznávací zájezdy s průvodcem po MalediváchV České republice i na Slovensku jsme jediní, kteří mají o Maledivách tak široké povědomí. Osobně mám zatím procestováno 179 ostrovů na většině maledivských atolů. S první propagací Malediv, díky níž jsem vytvořila vlastní marketingovou značku Dotek Malediv aneb Touch of Maldives, jsme začali již v roce 2009. Jednalo se o dovolenou na cenově dostupných a luxusních resortech. Nevychloubáme se, my Maledivy opravdu známe a zažili jsme tu mnoho, což se můžete dozvědět při pozorném čtení nejenom této stránky, ale i celého webu other way holiday. 

other way holiday je malá rodinná firmička s osobním přístupem a opravdoví experti

Tým "other way holiday" tvořím já, Lucie Mohelníková, která rovněž tvořím a píši tento web. Ano, ano, na počátku jsem v tom byla úplně sama. V květnu 2019 se do našeho českého administrativního týmu přidala Michaela se synem Viliamem, kteří jsou mou českou rodinou již od roku 2005. V březnu 2023 se k nám do týmu přidal ještě můj parťák Hamma, z Ride with Hamma, který zajišťuje přepravu osob a testuje pro nás různé aerolinine. V Česku jsme v other way holiday celkem tři a s Hammou čtyři. Dále náš tým tvoří několik dalších nejenom českých a maledivských kolegů, kteří pracují v naší maledivské partnerské cestovní kanceláři na městeském obydleném ostrově Hulhumale a na vlastním stánku na Mezinárodním letišti Velana v Male, se kterou jsme jedna rodina již od roku 2010. Díky mému cestování nejenom na Maledivy, ale i do různých zemí a na různé mezinárodní veletrhy cestovního ruchu, mám mnoho skvělých místních kontaktů po celém světě. 

Aktuálně mám osobně procestováno 179 ostrovů na většině atolů

Zatím jsem na Maledivách procestovala 179 ostrovů na většině atolů a další nové ostrovy mě čekají v roce 2024. Na některých ostrovech už jsem byla tolikrát, že to ani nedokážu spočítat. Některé jsou mým druhým domovem. Ostrovy znám, vím jak vypadají, vím, co je kde zajímavého, vím jací jsou místní atd. Vím, že se pobyt jak na lokálních ostrovech, tak na resortech, se nedá vybírat dle ceny ubytování, ale dle toho jak ostrov vypadá, dle toho, co je nebo není na něm zajímavého, kde je situován atd. Resort, penzion i hotel může být překrásný, ale pokud je vybudován na špatném ostrově, kde nic neuvidíte nebo je kolem něho jenom mořská tráva bez čisté pláže, máte po dovolené. A aby se vám tohle nestalo, tak právě od toho jsme tady my! V květnu 2018 jsem začala pracovat na mapě mnou navštívených a procestovaných lokalit, obydlených ostrovů, resortů, neobydlených ostrovů, písečných mělčích a korálových útesů. O těchto místech vám mohu při placených konzultacích povyprávět. Na mapu, na které pracuji každou volnou chvilku, bohužel jich moc není, stačí kliknout.

Mapa Malediv

Kdo není other way holiday a kdo nejsem já?

Nejsme lháři, charita, free info koutek a ani poradna pro baťůžkáře a nezávislé cestovatele!!! Kdybychom byli lháři, nepsaly by o nás časopisy, nespolupracovala by s námi media a neměli bychom ani takové krásné recenze, jaké máme. other way holiday není, co se týká prezentace webu a ani přístupu ke klientovi, klasická klikací cestovní kancelář a cestovní agentura a ani jimi být nechce a nebude. Nádherné zážitky a skvělé dovolené na Maledivách tvoříme na míru. Co se ale týká pravidel a smluv, jednáme tak, jak se má, a to dle zákona! 

 

Nejsem jen náhodná cestovatelka, influencerka, bloggerka či turistka, která navštívila dovolenkový ráj jen jednou nebo vůbec. Nekradu informace z jiných stránek a nevydávám je za své. Nedělám ze sebe na internetu důležitou a nepíšu o sobě, že o Maledivách vím víc, než sami místní a přitom nevím. Nezkouším ukrást know how a obchodní kontakty a nikoho nekopíruji. Já tvořím. Nedělám to, co ostatní. Já Maledivy opravdu znám. Mám procestováno více ostrovů než 80% místních. Mnoho místních se na mě dokonce v minulosti obracelo s prosbou, abych jim řekla, jak jezdí lodě z ostrovů, na které oni sami běžně nejezdí anebo abych jim zajistila dovolenou v jejich vlastní zemi. 

Maledivy v roce 2009

Jak to všechno začalo aneb První osudová návštěva Malediv

Moje první a osudová návštěva Malediv byla v prosinci 2009, kdy jsem na resortu Paradise Island Resort & Spa (Villa Nautica) 4* strávila naprosto fantastický týden, při kterém jsem se dostala na výlet na resort Bandos 4*, obydlený lokální ostrov Himmafushi a do hlavního města Male. Při pobytu na resortu Paradise Island jsem se seznámila s několika místními, mezi nimiž byl i číšník Ahmed, se kterým jsem zůstala v kontaktu i po dovolené, a který byl ten, co mě se životem na Maledivách pomalu seznamoval a přemlouval mě, abych si otevřela cestovku. Příběh Ahmeda je poněkud smutný, nechci zabíhat do detailů, ale díky jeho smrti v březnu 2015, která mě opravdu hodně zasáhla, jsem se ve stejné době seznámila s mým ex a bývalým obchodním partnerem Siraajem, o kterém je zmínka níže. 

 

Prosinec 2009 ale nebyl velkou životní změnou jenom pro mě, ale pro celé Maledivy. Vládou totiž bylo oficiálně povolené lokální cestování. V lednu 2010 byl na ostrově Maafushi otevřen první, oficiálně registrovaný guesthouse (penzion), místo kterého tu dnes stojí více jak 10 patrový hotel. Od mé první návštěvy Malediv se v ráji opravdu hodně změnilo, včetně několika prezidentů a vlád a nadále se mění, a to velice rychle. Nikdo z místních nepředpokládal, co všechno se povolením lokální cestování vlastně může stát! A není to jenom o obydlených ostrovech, ohromný turistický boom zažívá od roku 2015 celý severní a jižní Male atol, kde se staví ohromné množství umělých ostrovů, na nichž vyrůstají luxusní resorty. Jenom při pomyšlení na výstavby umělých ostrovů na Maledivách, kde máme 1 200 přírodních ostrovů, se mi derou slzy do očí a píchá mě u srdce...

Další cesty na Maledivy a propagace destinace na sociálních sítích  

Po mojí první návštěvě Malediv v prosince 2009 jsem na Facebooku začala sdílet fotky z Malediv. Moji přátelé i nepřátele byli ohromeni. Díky sdílení fotek se na mě začali nabalovat Maledivci z různých profesí. Vybraným místním cestovkám, které mě přemlouvali, ať si otevřu cestovku, jsem v té době zdarma pomáhala s propagací. V roce 2011 jsem se na Maledivy dostala znovu. Jak jsem se na Maledivy dostala znovu, mám krásně popsané na stránce o mně. Nebylo to vůbec jednoduché. V roce 2012 jsem podlehla tlaku z Malediv a založila si vlastní cestovní agenturu other way holiday. Následně na to vznikla marketingová značka sloužící k propagaci Malediv Touch of Maldives aneb Dotek Malediv.

Jak už bylo zmíněno, osobně jsem byla u zrodu cestování na maledivské obydlené lokální ostrovy, jsem jeho průkopnicí a byla jsem také první cestovní agenturou specializovanou na tento druh cestování jak v Čechách, tak na Slovensku. Od roku 2012 do roku 2019 jsem také stála u zrodu několika penzionů a hotelů na různých obydlených ostrovech (Hulhumale, Maafushi, Gulhi, Guraidhoo, Huraa, Dhiffushi, Rasdhoo, Thoddoo, Ukulhas, Feridhoo, Dhangethi, Omadhoo, Dhigurah, Fehendhoo, Thinadhoo a Vashafaru) a pomáhala místním s jejich uvedením na trh. Mezi většími hotely byl hotel Plumeria Maldives na obydleném ostrově Thinadhoo na Vaavu atolu, který již ale bohužel od roku 2019 není to, co býval. Hold prostě není dobré, když se majitel, který nerozumí cestovnímu ruchu začne cpát do provozu hotelu nebo restaurace. Aktuálně je spolupráce velice obtížná a navíc je již nyní ostrov příliš turistický. I nadále pomáhám místním s uvedením jejich penzionů na různé trhy. Posledním byl na jaře 2022 penzion Lhohi Inn na obydleném ostrově Lhohi na Noonu atolu a dále menší nový penzion na ostrově Kihaadhoo a Kendhoo. Konzultace a pomoc místním s uvedením nových penzionů na trh je moje hobby a dělám to zdarma. 

První webovka other way holiday, Maledivy (2).jpg

Historie, přítomnost a budoucnost other way holiday a našeho webu 

Název naší malé rodinné cestovečky other way holiday vznikl na Maledivách v roce 2012 pouhou náhodou a hraním si se slovy, v pokoji dnes již neexistujícího penzionu na obydleném ostrově Rasdhoo, který byl jedním z našich prvních penzionů v nabídce, kam jsme o skoro 8 měsíců později, poslali našeho prvního klienta, kterého si budu pamatovat až do konce mého života. Dodnes jsme v kontaktu.

Při vzniku společnosti jsem polemizovala sama se sebou o celkovém konceptu cestovky i o tom, zda chci vytvořit povědomí o "other way holiday" jako o společnosti nebo jestli zvolím název společnosti, ve kterém bude jméno země kvůli marketingu a SEO, tedy jako dobrou potravu pro vyhledávače. Jelikož nejsme žádní amatéři, povědomí o vytvoření kvalitní značky a společnosti vyhrálo. Kdo chce kvalitní produkt a nechce naletět hned na první stránky vyhledávačů, které jsou většinou placené, ano, ano, ano, i my občas internetovou reklamu platíme, tak si nás na internetu vždycky rád najde.

 

Nejednou jsem dostala nabídky od různých profesionálů, kteří se tvorbou webů, SEO a marketingem živí, ale odmítla jsem. Prostě NE, NE a NE! Léta jsem všem a skoro na všechno říkala ANO, protože jsem neuměla a bála se říct NE, ale naštěstí jsem se bát přestala! To NE, ze mě udělalo to, kým jsem se stala, a hlavně kam jsem se dostala! Opravdu nerada dělám věci tak, jak je dělají všichni ostatní, proto "other way holiday", což ve volném překladu znamená "jiná dovolená"Mám svůj osobitý styl, díky kterému jsem se právě do tohoto tropického ráje dostala, tak si přeci nebudou hrát na to, co nebo kdo, nejsem. Chci mít web autentický, a to jaksi, pokud ho dám někomu ke správě, nebude. "other way holiday" jsem já, Lucie Mohelníková a ne webmaster, který web tvoří tak, aby se vám to jenom líbilo. To já nedělám. Na webu o Maledivách píšu i to, co se vám vůbec líbit nemusí, ale podstata věci je ta, že píšu pravdivě a nesnažím se vás nalákat na pozlátko, ale ukázat vám tu bohužel tvrdou realitu. Nemám prostě důvod vám nic skrývat. Jak se říká: "Lež má krátké nohy a daleko s ní nedojdete." 

 

Pravidel a předpisů máme v životě dost a čím dál víc, takže proč nebýt alespoň trochu odlišný ve svém vlastním podnikání. V dnešní době se prezentacím produktů a v reklamě vážně meze nekladou. Čím originálnější, švihlejší a odlišnější, tím lepší. Někdy si u prezentací různých produktů a služeb říkám, co to ti kreativci a markeťáci berou za drogy! 

Když jsem v květnu 2012 začala z prázdné bílé stránky tvořit web (výše naše úplně první stránka), dlouho jsem o tom, jak by měl web cestovky vypadat, jak by se na něj mělo psát, jakou doménu zvolit atd., přemýšlela a četla různé články... Chvilku jsem také bojovala se SEO, ale jak je vidět ve vyhledávačích, docela jsem s tím poprala.

Mou první registrovanou doménou byla v květnu 2012 www.otherwayholiday.com. V září 2012 jsem zaregistrovala další doménu, a to  www.maldivesluxuryholiday.com, kdy jsem na sociálních sítích začala propagovat luxusní resorty na Maledivách. Český a slovenský trh byl v té době nejenom na Maledivy, ale hlavně na luxusní resorty malý, a tak jsem více začala propagovat obydlené ostrovy, které byly a jsou cenově dostupnější, a které v té době nikdo neznal. V červnu 2013 jsem pro tento účel zaregistrovala doménu www.maledivylevne.cz, která měla sloužit k propagaci penzionů a hotelů na obydlených ostrovech, a kterou jsem ale po čase přestala používat. Maledivy nebyly, nejsou a nebudou levné, a to ani v penzionech na obydlených ostrovech. Navíc slovo "levné" je k zamyšlení, jelikož vše levné vždy neznamená úplně dobré, že? A jak jsem již zmínila na úvodní straně: "Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci." Navíc se slovo "levné" k Maldivám opravdu nehodí! Jako každá společnost, i my se vyvíjíme. Dnes naše prodeje z 90% tvoří resorty. Coviďák nám pomohl, a od roku 2020 jsou našimi klienty i milovníci toho největšího luxusu a high-end resortů a hotelů, což znamená, že čas naší nepoužívané luxusní domény konečně nastal. 

Barvy našeho webu other way holiday 

Na webové stránky other way holiday jsem zvolila modrou, červenou, bílou a azurovou barvu. Modrá, červená a bílá jsou barvy české a vlastně i slovenské státní vlajky a já jsem Češka, tedy 1/4 geneticky i Slovenka. A azurová je barva maledivských lagun a u nás na webu odkazů, které vás zavedou tam, kam je třeba. Nelekejte se tučného, červeného nebo podtrženého textu, důležité věci jsou zvýrazněny. Je všeobecně známo, že spousta lidí neudrží pozornost a nedokáže číst hodně textu, ale bohužel bez něj to jaksi nejde. Snažím se text rozrážet fotkami, ale stejně... Červená prostě a jednoduše upozorní na to, co je důležité a je nutné vzít na vědomí. Vzpomeňte si na školní léta, když jste si zvýrazňovači "malovali" ve skriptech či sešitech...

Vím, že někoho můj web pobaví, někoho nadchne, někdo si zaťuká na čelo, někoho vyděsí, a někdo se třeba dokonce i naštve, ale a právě o tom to je. Díkybohu, že nejsme všichni stejní. Těší mě ale, že jsou reakce na můj web velice pozitivní. Nejeden klient, (toto berte s rezervou) ať "kravaťák", "inža" nebo "ninja", "dělňas" či "študent", který s námi cestoval, a to už s námi cestovali pořádné kapacity, ať z oboru cestovního ruchu, PR a marketingu, vědy, lékaři, boháči, VIP, sportovci, celebrity či zedníci, švadleny, prodavačky a další, prostě normální smrtelníci, mně řekli: "Líbí se mi, jak to máte udělané a napsané, lidově řečeno: "Nemažete med kolem huby.", jak to některé cestovky běžně dělají. Dokonce se při čtení Vašeho webu i pobavím, a to je fajn, po těžkým dni v práci..." Velkou pochvalu za můj web jsem dostala také od bývalého zástupce velvyslance české ambasády v Novém Dillí v Indii, pod kterou Maledivy spadají. 

Web mám sice napsaný podle sebe, ale ke své práci přistupuji zodpovědně a má řád a pravidla. Lehce se to dozvíte například v recenzích.

Lucie Mohelníková, Maledivy

Autentičnost textů, informací a fotografií, žádné kradené texty, informace a fotografie!

Všechny fotografie, které jsou na mém webu použity, mimo prezentací některých hotelů a resortů, jsou mé vlastní, z mého cestování po Maledivách a inspekčních cest. Na webu nesdílíme a nepoužíváme cizí fotografie stažené z internetu nebo nakupené z fotobank či vytvořené umělou inteligencí. V případě cizích fotografií, se vždy jedná o oficiální fotografie ubytovacích kapacit nebo center potápění a vodních sportů, které jsou určené k jejich propagaci. U těchto prezentací je autor fotografií vždy zmíněn.

Na internetu se bohužel vyrojily různé "kopírky", a to jak v ČR, tak v SK, které můj web, nápady, práci, informace a také mé prověřené kontakty kradou. To je ale bohužel úděl podnikání a toho, když je někdo dobrý a má dobré produkty. Originál je ale vždycky jenom jeden. Ať si kdo chce, co chce říká, ale to, že já jsem byla ta první, která hned 4 originální produkty uvedla na český, slovenský, ale také zahraniční trh, mně nikdo nikdy nevezme. 

V dnešní době je strašně moc moderní psát blog a mít instagramový účet a sdílet vše a pořád. Při čtení blogů s informacemi o Maledivách nebo blogů o cestování, nevěřte všemu. Spousta lidí se chce rychle stát slavnými, dostat něco zadarmo, jenže zadarmo ani kuře nehrabe, anebo se marketingem a psaním článků živí, ale destinace neznají. Informace berou, spíše kradou (pokud neuvádí zdroj), z internetu a právě na internetu jsou mnohdy informace okopírované, zastaralé, špatné anebo nepravdivé, což bývá klamavá reklama. Pozor také na texty tvořené umělou inteligencí! Kvalitních blogerů, kteří jsou opravdu dobří a kvalitních webů o cestování je jenom hrstka. Spousta rádoby influencerů a amatérských blogerů, kteří o Maledivách píší, je navštívili jenom jednou na pár dní a jenom ta místa, kde ubytování dostali zdarma anebo se slevou za to, že napíší článek o daném penzionu či ostrovu. Zdaleka se nemusí jednat o perfektní místa, ba naopak. Osobně mám s blogery zkušenosti a nejenom s českými nebo slovenskými, ale i se zahraničními, a to jak dobré, tak i špatné. Tak, jak si profesionální blogeři pečlivě vybírají značku, kterou budou propagovat, tak já si ke spolupráci pečlivě vybírám je. 

Nevěřte zkrátka všemu, co na internetu vidíte, pokud to nemáte ověřené třeba doporučením nebo recenzemi. I když i recenze jsou dost často zavádějící a začínají být také placené. Je fakt, že nemusíte věřit ani mě tedy nám, ale říkám si, komu byste potom tedy chtěli věřit, když ne mě, tedy nám? Těm, kteří Maledivy opravdu znají. 

 

Osobně miluji pěkné ubytování, kvalitní služby a hlavně výborné jídlo. Když se toto vše dá pořídit za rozumné peníze, je to lepší než orgasmus. :-D Jsem narozena ve znamení býka a býci jsou požitkáři, to mluví za vše. 

My v "other way holiday" našim klientům nabízíme to nejlepší a dobré,
nikoli to nejhorší, horší a nejlevnější!

Lucie Mohelníková, Fehendhoo, Goidhoo atol, Maledivy.jpg

Moje první a poslední pokusy o výstavbu penzionu na Maledivách a podníkání s místními

Dlouho jsem přemýšlela, zda vůbec mám své zkušenosti s podnikáním na Maledivách a mé již tři příběhy na web napsat, ale upřímně, nemám se za co stydět, takže jsem se koncem července 2021 rozhodla je zveřejnit. Neberte to jako naříkání či stěžování si na mé maledivské ex, tedy bývalé přítele či obchodní partnery, tak to rozhodně není myšleno, ale berte to jako varování, co vás v případě vztahu či podnikání s místními může potkat. Osobně jsem dopadla naprosto skvěle. Znám mnoho lidí různých národností, kteří se vztahy a podnikáním na Maledivách tak skvěle jako já nedopadli. Vydírání, podvody... Soudy se táhnout léta.

Dnes již neexistující společnost other way Pvt. Ltd.

S Faarishem jsem se seznámila na resortu Club Faru (dnešní Hulhumale II), kde byl zaměstnanec na recepci. V době našeho seznámení mu pár týdnů před tím zemřela maledivská snoubenka. Vypadal smutně a bylo mi ho líto, a tak to všechno začalo... Jako jedni z prvních jsme s mým bývalým maledivským "manželem" Faarishem a bývalým obchodním partnerem, od 1. října 2013 do 30. září 2014, provozovali penzion Holiday House Dhangethi na obydleném ostrově Dhangethi na Alif Dhaal atolu, kde žije otec s rodinou mého ex. Majitel, od kterého jsme měli dům v pronájmu, se po roce úspěšného provozování penzionu rozhodl dům prodat. Nový majitel dům přestavěl a dnes tu stojí velký penzion.

 

Následně přišel Faarish s nápadem postavit náš první vlastní penzion se 3 pokoji na obydleném ostrově Velidhoo na Noonu atolu, kdy se nápad naštěstí dotáhl jenom do výkresu. Když jsem ostrov navštívila, usoudila jsem ale, že ostrov není pro stavbu penzionu úplně tak vhodný.

 

Další pozemek připadal v úvahu na ostrově Rasdhoo, kde žije matka a rodina mého ex, tady jsme se pokusili postavit druhý vlastní penzion Villa Inn Rasdhoo s 8 pokoji. Penzion byl rovněž navržen námi, tedy českou stranou a investice rovněž pocházela od nás. Villa Inn Rasdhoo se nikdy nepostavila, projekt se dotáhl pouze k vyčistění pozemku, jelikož můj milý ex peníze zpronevěřil. Spolu s jeho bratrem si udělali pěknou dovolenou v Thajsku.

 

Oba projekty byly registrovány pod naší první maledivskou společností "other way Pvt. Ltd.", která vznikla 20. května 2013 a zanikla v roce 2015. Peníze jsem naštěstí díky mým maledivským kontaktům v různých kruzích po čase dostala zpět. Ne každému se to ale povede.

 

Při definitivním rozchodu a ukončení všech vazeb s Faarishem to nebylo snadné a věřte mi, že to byste zažít nechtěli. Ukončení vztahu z mé strany se neobešlo bez Faarishových pokusů o vydírání, stalkingu a demonstrativních pokusů o sebevraždu. I jeho vlastní rodina, se kterou jsem čas od času v kontaktu, si klepala na čelo. Faarishe čas od času potkám na letišti. Vždycky dělá, že mě nezná nebo nevidí, čemuž já se jenom usměju a jdu dál...

Zkušeností s partnerstvím s Maledivci mám tolik, že by vydaly na knihu. Vím, že je neprofesionální míchat osobní vztah a business, ale já se jen snažila ze sraček pomoc dvou místním, což pro mě ve finále byla naprosto úžasná životní zkušenost, které ani trochu nelituji. Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. Vzhledem k tomu, že jsem v roce 2018 opustila myšlenku vztahu s jakýmkoli dalším Maledivcem a trvalého žití na Maledivách, jelikož se to prostě nedá, se do další vlastní stavby či partnerství ohledně provozu penzionu či hotelu na Maledivách již nikdy pouštět nehodlám. Nejenže se jedná o zbytečnou investici, protože penziony a hotely na obydlených ostrovech rostou jako houby po dešti, ale navíc to ani nebyl můj sen, mít na Maledivách vlastní penzion. Když už bych na Maledivách chtěla něco vlastnit či do něčeho mohla mluvit, tak by to byl minimálně menší 4* boutique resort za dvě miliardy korun nebo luxusní 5* resort za alespoň tři miliardy korun. JJ, není nad skromnost. :-D 

Lucie Mohelníková, other way holiday, podmořslí restaurace Ithaa na Conrad Rangali Maldives.

Budoucnost other way holiday a jejich produktů

Po mém přezimování na Maledivách v roce 2022 jsem se po 10 letech skvělého fungování other way holiday rozhodla změnit naše dva první slogany "Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí!" a "Maledivy levně i luxusně, s other way holiday můžete obojí" na "Maledivy luxusně a za rozumné peníze, s námi můžete obojí!" a na "Maledivy luxusně a za rozumné peníze, s other way holiday můžete obojí!". Říkáte si, co mě k tomu vedlo? No je to jednoduché, Maledivy prostě nikdy nebyly, nejsou a nebudou levnou destinací! Navíc slovo "levné" se k této naprosto luxusní destinaci prostě nehodí, a to ani k obydleným ostrovům! V roce 2018 se naše klientela začala měnit, a od roku 2020 naše prodeje z 90% tvoří resorty, nikoliv obydlené ostrovy jako na začátku, nebo kombinace obydlených ostrovů a resortů, a k resortům a ani ke kombinacím, se slovní spojení "Maledivy levně" nehodí už vůbec, a to ani k těm nejstarším a nejlevnějším. Web budu i nadále postupně aktualizovat, rozvíjet a měnit. 

V roce 2023 jsem na trh uvedli kolekci vybraných ostrovů nejenom na Maledivách s názvem "the islands collection", kterou dopovází marketingová kolekce "the islands stories" a kolekci vybraných luxusních hotelů a resortů nejenom na Maledivách s názvem luxusní "amazing luxury holiday" a "amazing luxury holidays". Kolekce postupně tvoříme a plánujeme je rozvíjet. Více na owh collection.

bottom of page