top of page
Villingili, severní Male atol, Maledivy

Villingili anebo ViliMale' na severním Male atolu na Maledivách - Fajn na výlet

Městský obydlený ostrov Villingili, kterému se díky své poloze přezdívá také VilliMale', se nachází na severním Male atolu nebo také Kaafu atolu, a jedná se buď o tranzitní ostrov nebo o ostrov, který je vhodný maximálně na víkendové zabití nudy pro místní a cizince, kteří na maledivských ostrovech pracují. Ostrov Villingili jsem poprvé navštívila v srpnu 2014, v pořadí jako můj 33. navštívený ostrov. V dobách, kdy jsem na Maledivách žila stabilně, jsme sem pravidelně jezdívali navštěvovat známé a na večeře.

Villingili, severní Male atol, Maledivy, Bangladéšan na lodi

Pár fakt o obydleném ostrově Villingili nebo také ViliMale'

Název ostrova: Villingili / Lokalita ostrova Villingili / Jméno atolu: Severní Male atol / Kaafu atol

Velikost ostrova Villingili: délka ostrova je 800 m a šířka ostrova je 590 m 

Počet obyvatel (Census 2014): 7 790 registrovaných; ve skutečnosti tu žije obyvatel mnohem více

Vzdálenost od hlavního města Male' / letiště Velana (MLE): 1,6 km / 4,5 km

Doprava na ostrov Villingili: veřejný trajekt nebo rychlo loď; aktuálně se staví most, který bude brzy propojovat městský ostrov Villingili a hlavní město Male'

 

Klíčová slova: tranzitní ostrov, město, výlet

Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno
Villingili, severní Male atol, Maledivy, Lucie Mohelníková

Doprava na městský obydlený ostrov Villingili

Cesta z „Velana International Airport / MLE“ na ostrov Villingili je zatím možná dvěma způsoby, a to veřejným trajektem nebo rychlo lodí přes hlavní město Male. Veřejné trajekty jezdí z "Villingili Ferry Terminal" v Male' sem a tam od rána do večera, a to každých pár minut. Jednosměrnou jízdenku je možné pořídit za cca 3,5 MVR (asi 6 Kč / do 0,5 USD) za jednu osobu za jednu cestu. Aktuálně se mezi ostrovem Villingili a ostrovem Male' staví most, který tak propojí letiště s Male' a Male' s Villingili. Více o dopravě na Maledivách.

Villingili, severní Male atol, Maledivy, ulice

O obydleném ostrově Villingili a jeho zázemí

Městskému ostrovu Villingili se přezdívá také VilliMale, a to z toho důvodu, že se nachází v těsném sousedství hlavního města Male', a také proto, že ostrovů s názvem Villingili je na Maledivách více. 

Na ostrově Villingili je registrováno necelých 8 000 obyvatel, ale trvale tu žije místních mnohem více. Místní dojíždí za prací do hlavního města Male, na letiště, na sousední skládku a industriální ostrovy Thilafushi, na městský ostrov Hulhumale, na resorty v lokalitě hlavního města Male nebo se živí rybolovem. 

Na Villingili najdete ostrovního úřad se starosty, lékaře, policii, hasiče, obchody, restaurace, školu, bankomat, mobilní operátory, vodní sporty, fotbalové hřiště, volejbalová hřiště, veřejnou pláž, mešitu a mnoho dalšího. Po městě se dobře pohybuje pěšky, na kole, skútru nebo v malých buggy, která slouží jako taxi, jelikož jsou tu klasické taxíky zakázané. Jedna jízda buggy stojí cca 10 MVR (cca 0,5 USD).

 

Ostrov Villingili je vhodný pouze na výlet nebo půldenní návštěvu nikoliv pro pobyt.

 

V případě cestování na obydlené ostrovy veřejným trajektem z Male' je možné ostrov Villingili využít také jako tranzitní ostrov na 1 noc. Veřejné trajekty, které jezdí z Male na Villingili a opačně, jezdí se stejného terminálu "Villingili Ferry Terminal", jako odjíždí trajekty na vzdálenější obydlené ostrovy. 

Villingili, severní Male atol, Maledivy, veřejná pláž

Bikini Beach aneb Bikini pláž na městském obydleném ostrově Villingili

Na Villingili není Bikini Beach aneb bikini pláž. Koupání v plavkách je tu zakázané! Pláž tu není pěkná a víceméně ji využívají jenom místní nebo expati - cizinci, kteří na Maledivách pracují.

Alkohol na obydleném ostrově Villingili

Alkohol jen na obydleném městském ostrově Villingili zakázán stejně tak, jako na všech obydlených ostrovech! A to jak jeho dovoz, tak konzumace. Více o alkoholu, zákazech a zákonech Malediv. 

Villingili, severní Male atol, Maledivy

Aktivity na městském obydleném ostrově Villingili aneb VilliMale'

Aktivit na městském obydleném ostrově Villingili mnoho nenajdete. Jak už bylo zmíněno, jedná se o město. U veřejné pláže se nachází menší vodní sporty, které využívají místní nebo expati, kdy mají volné dny. 

Svatba na pláži na městském obydleném ostrově Villingili aneb VilliMale'

Symbolické svatby na pláži se tu pro turisty nepořádají. Kdo by také z turistů chtěl mít svatbu na Villingili. Legální svatby pro místní se tu čas od času pořádají.  O symbolických svatbách na Maledivách.

Villingili, severní Male atol, Maledivy

Používání dronu na městském obydleném ostrově Villingili aneb VilliMale'

Používání dronů je na městském obydleném ostrově Villingili aneb VilliMale' zakázáno, a to z důvodu blízkosti hlavního města Male' a mezinárodního letiště Velana. Pravidla používání dronů na Maledivách.​ 

Villingili, severní Male atol, Maledivy

Ubytování na městském obydleném ostrově Villingili aneb VilliMale'

Městský obydlený ostrov již dlouho nenabízíme. Jako tranzitní ostrov využíváme lépe dostupný městský obydlený ostrov Hulhumale nebo v případě, žádá-li klient luxusní hotel, dva hotely v hlavním městě Male'. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o městském ostrově Villingili

Veškeré informace použité na této stránce pochází z mé vlastní zkušenosti, které na Maledivách čerpám od roku 2009, a z několika návštěv ostrova Villingili. Fotografie z obydleného ostrova Villingili jsou mé vlastní, pořízené během mých návštěv ostrova.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na obydleném ostrově Himmafushi

bottom of page