Doprava na Maledivách

Maledivy: Doprava a cestování v tropickém ráji

Na Maledivách je možné cestovat celkem třemi různými způsoby, a to po vodě, vzduchem nebo po silnici.

Mezi obydlenými lokálními ostrovy se dá cestovat levným veřejným trajektem (kvůli Covid aktuálně zakázané), rychlo lodí, hydroplánem nebo vnitrostátním letem. Doprava na resorty je vždy organizována buď rychlo lodí, hydroplánem, kombinací hydroplán a rychlo lodi, vnitrostátním letem nebo kombinací vnitrostátního letu a rychlo lodě.

V hlavním městě Male' se dá cestovat autem (taxi) nebo autobusem. Stejně tak jako na ostrově Hulhumale', který je propojen s ostrovem Hulhule' - mezinárodním letištěm Velana.

 

V roce 2018 byl mezi ostrovy Male, Hulhumale a Hulhule (mezinárodním letištěm Velana) otevřen most Cinamale / Sinamale, a to znamená, že se mezi těmito ostrovy už nemusí cestovat jenom po moři, veřejnými trajekty, ale je mezi ostrovy možné cestovat také po silnici, motorovými vozidly. Místní se přepravují na skútrech a kolech nebo auty či autobusy.

Dopravu mezi maledivskými ostrovy samostatně bez zakoupení ubytování a dalších služeb od naší cestovky nezajišťujeme. Doprava je vždy součástí ubytování. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o dopravě na Maledivách

Většina informací použitých na této stránce pochází z vlastních zkušeností, které na Maledivách sbírám již od roku 2009. Mé informace jsou doplněné oficiálními informacemi od dopravců na Maledivách. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mých pobytů a života na Maledivách.

Způsoby dopravy na Maledivách

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách