top of page
Doprava na Maledivách

Na Maledivách je možné cestovat celkem třemi různými způsoby, a to po vodě, vzduchem nebo po silnici.

Mezi obydlenými lokálními ostrovy se dá cestovat levným veřejným trajektem, rychlo lodí vnitrostátním letem, kombinací vnitrostátního letu a auta nebo rychlo lodi. Ve velmi výjímečných případech lze na obydlené lokální ostrovy využít také hydroplán. Dopravu na obydlené ostovy mimo veřejného trajektu vždy zajišťuje ubytovací kapacita a je tak součástí ubytování.

Doprava na resorty je vždy organizována přímo resorty, a je možné se na ně dopravit buď rychlo lodí, hydroplánem, kombinací hydroplánu a rychlo lodi, vnitrostátním letem nebo kombinací vnitrostátního letu a rychlo lodě či osobního auta.

V hlavním městě Male' se dá cestovat autem (taxi) nebo autobusem. Stejně tak jako na ostrově Hulhumale', který je propojen s ostrovem Hulhule' - mezinárodním letištěm Velana.

 

V roce 2018 byl mezi ostrovy Male, Hulhumale a Hulhule (mezinárodním letištěm Velana) otevřen most Cinamale / Sinamale, a to znamená, že se mezi těmito ostrovy už nemusí cestovat jenom po moři, veřejnými trajekty, ale je mezi ostrovy možné cestovat také po silnici, motorovými vozidly. Místní se přepravují na skútrech a kolech nebo auty či autobusy.

Dopravu mezi maledivskými ostrovy samostatně bez zakoupení ubytování a dalších služeb od naší cestovky nezajišťujeme. Doprava je vždy součástí ubytování.

Maledivy: Doprava a cestování v tropickém ráji

© Informace a fotografie použité na této stránce o dopravě na Maledivách

Většina informací použitých na této stránce pochází z vlastních zkušeností, které na Maledivách sbírám již od roku 2009. Mé informace jsou doplněné oficiálními informacemi od dopravců na Maledivách. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mých pobytů a života na Maledivách.

Způsoby dopravy na Maledivách

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách

bottom of page