Hlavní město Male, Maledivy

Hlavní město Male', severní Male atol, Maledivy  

Male, Maledivy.jpg

Hlavní město Male'

 

Vzdálenost od letiště: 4 km, lodí anebo autem. Cena dopravy od 0,5 USD do 15 USD. Více informací o dopravě sdělujeme pouze našim klientům.

V Male' najdete opravdu vše, ostrovního úřad, prezidentský úřad, ministerstva a veškeré další úřady. Lékaře, nemocnice, policii, vězení, hasiče, obchody se vším možným, restaurace, školy, banky, bankomaty, mobilní operátory, kulturní centrum, muzeum, fotbalová hřiště, volejbalová hřiště, zimní park se sněhem a kluzištěm, dvě městské pláže, které jsou umělé a nic moc. V Male' je přísný zákaz koupání v bikinách a plavkách, hrozí za to vězení. Totéž platí pro konzumaci alkoholu, který tu ani nekoupíte.

Male je vhodné pouze na půldenní výlet, nikoliv pro pobyt nebo přespání. Tranzitním ostrovem je sousední ostrov Hulhumale, který je mnohem klidnější a má i menší bikini pláž, u níž se právě buduje velký zábavní vodní park. 

V případě, že byste chtěli nocovat v Male, což opravdu nedoporučujeme, můžeme vám nabídnout hetely Beehive Hotels 3,5*, Somerset / Laze 3,5*, Surf View Raalhugandu 3* anebo luxusní Jen Hotel 5*. 

Více informací o Male' pouze pro naše klienty.

Zajímavost

Dne 30. srpna 2018 byl mezi letištěm Hulhule, Hulhumale a Male otevřen most SinaMale (CinaMale). Dvouproudový most, který je dlouhý 1,39 km a široký 20 m., byl postaven a z velké části investován Číňany za pouhé a necelé 3 roky. Kompletní stavba stála 150 mil. USD. Most, respektive nejdelší ohňostroj na světě, který stál něco kolem 80 000 000 Kč, byl zapsán do Guinnessovi knihy rekordů. Je fajn, že spousta obyvatel Malediv nemá, co jíst a kde se učit, hlavně, že viděli parádní ohňostroj!