Maledivy: Veřejný trajekt / Public Ferry  

Veřejný trajekt (public ferry) je nejlevnější a nejpomalejší.

 

Ať jedete kamkoliv, vždy jedete z Male'. Pokud kombinujete více ostrovů na jednom atolu, dá se přejet z jedno ostrova na druhý. Pokud cestujete mezi atoly, vždy se musíte vrátit z ostrovů zpět do Male', počkat na další trajekt a vyrazit na další atol. Doprava trajektem se pohybuje od 0,5 USD do 20 USD. Záleží na vzdálenosti ostrovů. Většinou je to však od 0,5 USD - 10 USD.

 

Trajekty mají své jízdní řády, kterým se musíte přizpůsobit. Mezi mezinárodním letištěm Velana (ostrvem Hulhule'), Hulhumale', Villingili a hlavním městem Male' jezdí trajekty denně, zhruba v 10 minutových intervalech. Záleží na čase a dni. Dnes se mezi těmito ostrovy můžete přepravit tak taxíkem.

 

Na některé ostrovy jezdí ráno, na některé odpoledne a na pár vybraných i v noci. Noční trajekty jsou nebezpečné, velice často mají nehody a potápí se. Ani safari lodě se v noci nepřesouvají. Na některé ostrovy jezdí trajekty denně mimo pátku, na některé jen 3x v týdnu. Záleží na cílové destinaci.

Trajekty, které jezdí na vzdálenější ostrovy mají malou toaletu. Nečekejte žádný luxus. Na jízdní řády uvedené na internetu se nedá spoléhat. Trajekty mohou být v případě špatného počasí, zejména v letě, kdy je období bouřek a dešťů, zrušeny a v tomto případě musíte počkat na další nebo zaplatit dražší soukromý transfer.

Jakmile si cestování veřejným trajektem vyberete, naše CA / CK nenese zodpovědnost za žádné změny v jízdním řádu nebo za zrušení trajektu. Trajekt je veřejný a státní. Pokud bude trajekt plný a nevezme vás, my za to opět neneseme žádnou zodpovědnost. Toto se může stát v Top sezóně. Co ale můžeme, za poplatek vám jízdenky zarezervovat a nebo musíte přijít na terminál alespoň hodinu před odjezdem trajektu nebo ještě dříve a jízdenky si koupit dopředu. Možnost placeného doprovodu na terminály nebo na vlastní pěst dle našich velmi podrobných a jasných instrukcí.

 

Některé penziony a hotely si pro své hosty na letiště chodí zdarma a některé za poplatek. Turisté mohou být rádi, že byl tento způsob dopravy vůbec povolen. Hovořilo se také o tom, že budou trajekty sloužit jenom místním. Tedy buď se podřídíte nebo cestujte soukromým transferem.

 

Celý tým "other way holiday" na úplném začátku, kdy bylo v prosinci 2009 povolené cestování po obydlených ostrovech, cestoval výhradně trajekty, jelikož v té době neexistovaly rychlo lodě. Nyní už cestujeme výhradně rychlo loděmi a trajekty používáme pouze ve výjimečných případech. Šetříme tím čas, kterého nemáme nazbyt.

 

Nákladní cargo lodě slouží pouze k přepravě zboží a potravin, nikoliv baťůžkářů!!! 

  • other way holiday
  • other way holidays
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holidays
  • other way holiday
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holiday
  • other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP