Maledivy: Veřejný trajekt / Public Ferry  

Veřejný trajekt (public ferry) je nejlevnější a nejpomalejší.

 

Ať jedete kamkoliv, vždy jedete z Male'. Pokud kombinujete více ostrovů na jednom atolu, dá se přejet z jedno ostrova na druhý. Pokud cestujete mezi atoly, vždy se musíte vrátit z ostrovů zpět do Male', počkat na další trajekt a vyrazit na další atol. Doprava trajektem se pohybuje od 0,5 USD do 20 USD. Záleží na vzdálenosti ostrovů. Většinou je to však od 0,5 USD - 10 USD.

 

Trajekty mají své jízdní řády, kterým se musíte přizpůsobit. Mezi mezinárodním letištěm Velana (ostrvem Hulhule'), Hulhumale', Villingili a hlavním městem Male' jezdí trajekty denně, zhruba v 10 minutových intervalech. Záleží na čase a dni. Dnes se mezi těmito ostrovy můžete přepravit také taxíkem.

 

Na některé ostrovy jezdí trajekty ráno, na některé odpoledne a na pár vybraných i v noci. Noční trajekty jsou nebezpečné, velice často mají nehody a potápí se. Ani safari lodě se v noci nepřesouvají. Na některé ostrovy jezdí trajekty denně mimo pátku, na některé jen 3x v týdnu. Záleží na cílové destinaci.

Trajekty, které jezdí na vzdálenější ostrovy mají malou toaletu. Nečekejte žádný luxus. Na jízdní řády uvedené na internetu se nedá spoléhat. Trajekty mohou být v případě špatného počasí, zejména v letě, kdy je období bouřek a dešťů, zrušeny a v tomto případě musíte počkat na další nebo zaplatit dražší soukromý transfer.

Jakmile si cestování veřejným trajektem vyberete, naše CA / CK nenese zodpovědnost za žádné změny v jízdním řádu nebo za zrušení trajektu. Trajekt je veřejný a státní. Pokud bude trajekt plný a nevezme vás, my za to opět neneseme žádnou zodpovědnost. Toto se může stát v Top sezóně.

 

Veřejný trajekt aneb public ferry již není prostřednictvím "other way holiday" možné dopředu zarezervovat. Nejenže si to nepřejí maledivské úřady, ale batůžkáři za tuto nestandardní služby nechtějí platit. Nedokáží pochopit, že neexistuje rezervační systém trajektů, které slouží především pro místní obyvatele a nikoliv pro turisty, ale hlavně to, že na terminál v Male musí někdo dojít a jízdenky zakoupit. Na terminál musíte prostě přijít včas. Přesuny se na Maledivách nedají plánovat "na krev"! 

Některé penziony a hotely si pro své hosty na letiště chodí zdarma a některé za poplatek. Turisté mohou být rádi, že byl tento způsob dopravy vůbec povolen. Hovořilo se také o tom, že budou trajekty sloužit jenom místním. Tedy buď se podřídíte nebo cestujte soukromým transferem.

 

V nabídce máme stále možnost placeného doprovodu na terminály. V případě, že doprovod nepotřebujete a cestujete s námi, dostanete od nás velmi podrobné a jasných instrukce, jak se na terminál dopravit.

Celý tým "other way holiday" na úplném začátku, kdy bylo v prosinci 2009 povolené cestování po obydlených ostrovech, cestoval výhradně trajekty, jelikož v té době doprava na obydlené ostrovy rychlo loděmi neexistovala. Nyní cestujeme výhradně rychlo loděmi a trajekty používáme pouze ve výjimečných případech. Šetříme tím čas, kterého nemáme nazbyt.

 

Nákladní cargo lodě slouží pouze k přepravě zboží a potravin, nikoliv baťůžkářů!!! 

Způsoby dopravy na Maledivách

Pronájem dopravních prostředků
Půjčovna a pronájem dopravních prostředků na Maledivách.
Auto & Moto & Bus
Pozemní doprava na Maledivách.
Veřejný trajekt / Ferry
Veřejné trajekty aneb Ferry na Maledivách.
Rychlo lodě
Rychlo lodě na Maledivách.
Vnitrostátní let
Vnitrostátní let na Maledivách.
Hydroplán
Hydroplány na Maledivách
Show More

Vše o mezinárodních a vnitrostátních letištích na Maledivách

Mezinárodní letiště (MLE)
Mezinárodní letiště Velana International Airport (MLE) na ostrově Hulhule u Male.
Vnitrostátní letiště
Vnitrostátní a mezinárodní letiště na Maledivách
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP