top of page
Flickr - Dhiffushi
Dhiffushi, Maledivy
Flickr - Meeru Resort
Flickr - Typical Maldivian Breakfast
Flickr - Breakfast on the Beach
Flickr - Breakfast
Flickr - Sunset
Flickr - Bride & Groom
Flickr - Sunset
Flickr - Let's go for night fishing.jpg.jpg.jpg

Dhiffushi na severním Male atolu, Maledivy

Dhiffushi, Maledivy.jpg

Ostrov Dhiffushi je velmi hustě zalidněn a jeho obyvatelé jsou poměrně silně věřící. Přesto se ale sžili s turisty. Ostrov nemá moc zeleně a je obrostlý mořskou trávou. Jediné pěkné místo a část pěkné pláže se nachází naproti resortu Meeru, nedaleko od přístavu. Jelikož se v dnešní době na ostrově nachází 11 hotelů, pláž je poměrně hodně přeplněná turisty. Taková menší Makarská Riviéra. Ostrov je nyní hojně navštěvován převážně baťůžkáři.

Všeobecné informace:

Atol: Kaafu atol nebo také Male atol nebo také North Male Atoll (severní Male atol). Severní Male atol je v tzv. dešťové/nízké sezóně, nejvyhledávanější surfařskou lokalitou na Maledivách.

Oficiální název ostrova: Dhiffushi (Dhivehi: ދިއްފުށި)

Vzdálenost od hlavního města Male'/letiště Hulhule' (MLE): 36.64 km (22.77 mil)

Délka ostrova: 0,950 km (0,590 mil) a Šířka ostrova: 0,200 km (0,124 mil)

Počet obyvatel (2015): 1 024

 

Doprava: Trajekt (od 2 - 3 h. 15 min.), rychlo loď (asi 1 h. 15 min.), hydroplán (asi 30 min.). Veřejný trajekt jezdí jednou denně mimo pátku a postupně, na pár minut staví na dalších třech ostrovech. Odjezd z Male' ve 14:30 h. Odjezdy z ostrovů brzy ráno. Příjezd do Male' je kolem 09:40 h. Cena: 1 osoba/1 cesta/22 MVR (1,5 USD)/kamkoliv. Na Dhiffushi je také možné se dopravit soukromým, rychlejším trajektem, který z Male' jezdí 3x v týdnu v pozdějších odpoledních hodinách, z Dhiffushi ráno a stojí 10 USD/1 osoba/1 cesta. Rezervace jízdenek u naší CA. Atol je velice hezký a plavba na vzdálenější ostrovy jako je Dhiffushi je opravdu krásná. Cestou uvidíte spoustu krásných ostrůvků a luxusních resortů, např. resort Gili Lankafushi, kde se ceny šplhají až na 100 000 Kč za jednu noc.

 

Občanská vybavenost: Molo, přístav, ostrovní úřad, policie, lékař, škola, dvě bistra a restaurace, několik obchodů s potravinami, drogerií, suvenýry a oblečením, pláž (koupání v bikinách je povoleno), fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, mobilní operátor, kabelová TV, mešita a vlastní fotbalový klub, centrum vodních sportů a aktivit.

 

Banka/Bankomat: Na ostrově není banka ani bankomat. Chce to mít s sebou dostatečnou hotovost. Banka je v Male a  bankomat na letišti. Na penzionech a hotelech je možné platit debetními nebo kreditními kartami. 

 

Bikini Beach: Ano, koupání v bikinách/plavkách povoleno. Ať Vás ani nenapadne plavat na protější resort Meeru. Nejenže tam jsou silné proudy, ale jsou za to také vysoké pokuty.

Výlety: Ostrov se nachází na konci linky trajektů, tudíž je možné se z ostrova vydat každý den ráno, denně kromě pátku, na výlet (1,5 USD/1 osoba/1 cesta) na jeden z ostrovů a to na Thulusdhoo, Huraa nebo Hinmafushi, prozkoumat ostrov, zaplavat si, zašnorchlovat, zasurfovat a odpoledne se opět trajektem vrátit zpátky. Na ostrově je centrum vodních sportů a je možnost vyrazit na různé typy výletů a exkurzí, např. šnorchlování, potápění, výlet na sand bank, na resort Paradise Island Resort & Spa a Club Med Kani, ranní a noční rybolov. Více detailních informací, tipů a kontaktů naleznete v itineráři, který obdržíte pár dnů před Vaším odletem.

 

Hlavní příjem ostrova je z rybaření, cestovního ruchu, stavebnictví, tesařství a ruční stavby lodí. Místní mají příjem z turistů, kteří navštíví ostrov, při exkurzi z resortů a teď i z lokálního cestování.

V případě zájmu o dovolenou na tomto ostrově vám nabídneme plážový penzion Bibee 3*, Ameera 3*, White Sand Beach 3,5* a vilu Veli Vilaa 4*, která je však vhodná spíše pro skupiny. S hotelem Rashu Hiyaa 4* jsme po změně provozovatele ukončili spolupráci pro jeho nespolehlivost.