Flickr - Dhiffushi
Dhiffushi, Maledivy
Flickr - Meeru Resort
Flickr - Typical Maldivian Breakfast
Flickr - Breakfast on the Beach
Flickr - Breakfast
Flickr - Sunset
Flickr - Bride & Groom
Flickr - Sunset
Flickr - Let's go for night fishing.jpg.jpg.jpg

Dhiffushi na severním Male atolu, Maledivy

Dhiffushi, Maledivy.jpg

Ostrov Dhiffushi je velmi hustě zalidněn a jeho obyvatelé jsou poměrně silně věřící. Přesto se ale sžili s turisty. Ostrov nemá moc zeleně a je obrostlý mořskou trávou. Jediné pěkné místo a část pěkné pláže se nachází naproti resortu Meeru, nedaleko od přístavu. Jelikož se v dnešní době na ostrově nachází 11 hotelů, pláž je poměrně hodně přeplněná turisty. Taková menší Makarská Riviéra. Ostrov je nyní hojně navštěvován převážně baťůžkáři.

Všeobecné informace:

Atol: Kaafu atol nebo také Male atol nebo také North Male Atoll (severní Male atol). Severní Male atol je v tzv. dešťové/nízké sezóně, nejvyhledávanější surfařskou lokalitou na Maledivách.

Oficiální název ostrova: Dhiffushi (Dhivehi: ދިއްފުށި)

Vzdálenost od hlavního města Male'/letiště Hulhule' (MLE): 36.64 km (22.77 mil)

Délka ostrova: 0,950 km (0,590 mil) a Šířka ostrova: 0,200 km (0,124 mil)

Počet obyvatel (2015): 1 024

 

Doprava: Trajekt (od 2 - 3 h. 15 min.), rychlo loď (asi 1 h. 15 min.), hydroplán (asi 30 min.). Veřejný trajekt jezdí jednou denně mimo pátku a postupně, na pár minut staví na dalších třech ostrovech. Odjezd z Male' ve 14:30 h. Odjezdy z ostrovů brzy ráno. Příjezd do Male' je kolem 09:40 h. Cena: 1 osoba/1 cesta/22 MVR (1,5 USD)/kamkoliv. Na Dhiffushi je také možné se dopravit soukromým, rychlejším trajektem, který z Male' jezdí 3x v týdnu v pozdějších odpoledních hodinách, z Dhiffushi ráno a stojí 10 USD/1 osoba/1 cesta. Rezervace jízdenek u naší CA. Atol je velice hezký a plavba na vzdálenější ostrovy jako je Dhiffushi je opravdu krásná. Cestou uvidíte spoustu krásných ostrůvků a luxusních resortů, např. resort Gili Lankafushi, kde se ceny šplhají až na 100 000 Kč za jednu noc.

 

Občanská vybavenost: Molo, přístav, ostrovní úřad, policie, lékař, škola, dvě bistra a restaurace, několik obchodů s potravinami, drogerií, suvenýry a oblečením, pláž (koupání v bikinách je povoleno), fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, mobilní operátor, kabelová TV, mešita a vlastní fotbalový klub, centrum vodních sportů a aktivit.

 

Banka/Bankomat: Na ostrově není banka ani bankomat. Chce to mít s sebou dostatečnou hotovost. Banka je v Male a  bankomat na letišti. Na penzionech a hotelech je možné platit debetními nebo kreditními kartami. 

 

Bikini Beach: Ano, koupání v bikinách/plavkách povoleno. Ať Vás ani nenapadne plavat na protější resort Meeru. Nejenže tam jsou silné proudy, ale jsou za to také vysoké pokuty.

Výlety: Ostrov se nachází na konci linky trajektů, tudíž je možné se z ostrova vydat každý den ráno, denně kromě pátku, na výlet (1,5 USD/1 osoba/1 cesta) na jeden z ostrovů a to na Thulusdhoo, Huraa nebo Hinmafushi, prozkoumat ostrov, zaplavat si, zašnorchlovat, zasurfovat a odpoledne se opět trajektem vrátit zpátky. Na ostrově je centrum vodních sportů a je možnost vyrazit na různé typy výletů a exkurzí, např. šnorchlování, potápění, výlet na sand bank, na resort Paradise Island Resort & Spa a Club Med Kani, ranní a noční rybolov. Více detailních informací, tipů a kontaktů naleznete v itineráři, který obdržíte pár dnů před Vaším odletem.

 

Hlavní příjem ostrova je z rybaření, cestovního ruchu, stavebnictví, tesařství a ruční stavby lodí. Místní mají příjem z turistů, kteří navštíví ostrov, při exkurzi z resortů a teď i z lokálního cestování.

V případě zájmu o dovolenou na tomto ostrově vám nabídneme plážový penzion Bibee 3*, Ameera 3*, White Sand Beach 3,5* a vilu Veli Vilaa 4*, která je však vhodná spíše pro skupiny. S hotelem Rashu Hiyaa 4* jsme po změně provozovatele ukončili spolupráci pro jeho nespolehlivost.

Výběr obydlených ostrovů
Mapa obydlených ostrovů a jejich výběr.
Poptávka dovolené
Poptávka dovolené na míru dle vašich přání a rozpočtu.
Show More
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP