top of page
Dhiffushi na severním Male atolu na Maledivách

Ostrov Dhiffushi na severním Male atolu na Maledivách je velmi hustě zalidněn a jeho obyvatelé jsou poměrně silně věřící. V posledních letech tu často vznikají konflikty mezi místními a turisty. Ostrov nemá moc zeleně a je obrostlý mořskou trávou. Jediné pěkné místo a část pěkné pláže se nachází naproti resortu Meeru, nedaleko od přístavu. Jelikož se v dnešní době na ostrově nachází opravdu mnoho penzionů a hotelů, pláž už je poměrně hodně přeplněná turisty. Taková menší Makarská Riviéra. Ostrov je nyní hojně navštěvován převážně baťůžkáři. Ostrov jsme mnohokrát osobně navštívili, strávili tu několik nocí a prozkoumali jej. Více informací o ostrově již brzy. Prezentaci právě připravuji.

Dhiffushi na severním Male atolu na Maledivách - Fajn stopover nebo do kombinace

Všeobecné informace o obydleném ostrově Dhiffushi

Atol: Kaafu atol nebo také Male atol nebo také North Male Atoll (severní Male atol). Severní Male atol je v tzv. dešťové/nízké sezóně, nejvyhledávanější surfařskou lokalitou na Maledivách.

Oficiální název ostrova: Dhiffushi (Dhivehi: ދިއްފުށި)

Lokalita ostrova

Vzdálenost od hlavního města Male'/letiště Hulhule' (MLE): 36.64 km (22.77 mil)

Délka ostrova: 0,950 km (0,590 mil) a Šířka ostrova: 0,200 km (0,124 mil)

Počet obyvatel (2015): 1 024

 

Doprava: Veřejný trajket nebo sdílená soukromá rychlo loď.

 

Občanská vybavenost: Molo, přístav, ostrovní úřad, policie, lékař, škola, dvě bistra a restaurace, několik obchodů s potravinami, drogerií, suvenýry a oblečením, pláž (koupání v bikinách je povoleno), fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, mobilní operátor, kabelová TV, mešita a vlastní fotbalový klub, centrum vodních sportů a aktivit.

 

Banka/Bankomat: Na ostrově není banka ani bankomat. Chce to mít s sebou dostatečnou hotovost. Banka je v Male a  bankomat na letišti. Na penzionech a hotelech je možné platit debetními nebo kreditními kartami. 

 

Bikini Beach: Ano, koupání v bikinách/plavkách povoleno. Ať Vás ani nenapadne plavat na protější resort Meeru. Nejenže tam jsou silné proudy, ale jsou za to také vysoké pokuty.

Výlety: Ostrov se nachází na konci linky trajektů, tudíž je možné se z ostrova vydat každý den ráno, denně kromě pátku, na výlet (1,5 USD/1 osoba/1 cesta) na jeden z ostrovů a to na Thulusdhoo, Huraa nebo Hinmafushi, prozkoumat ostrov, zaplavat si, zašnorchlovat, zasurfovat a odpoledne se opět trajektem vrátit zpátky. Na ostrově je centrum vodních sportů a je možnost vyrazit na různé typy výletů a exkurzí, např. šnorchlování, potápění, výlet na sand bank, na resort Paradise Island Resort & Spa a Club Med Kani, ranní a noční rybolov. Více detailních informací, tipů a kontaktů naleznete v itineráři, který obdržíte pár dnů před Vaším odletem.


Hlavní příjem ostrova je z rybaření, cestovního ruchu, stavebnictví, tesařství a ruční stavby lodí. Místní mají příjem z turistů, kteří navštíví ostrov, při exkurzi z resortů a teď i z lokálního cestování.

Ubytování na obydleném ostrově Dhiffushi

Ostrov Dhiffushi již nenabízíme, a to z důvodu hustého obydlení a zastavění ostrova, velkého počtu ubytovacích kapacit, mnoha turistů, čím dál častějším konfliktům mezi místními a turisty, nepořádku a mořské trávy. Ale můžeme vám nabídnout jiné ostrovy s krásnými plážemi nebo šnorchlováním. V případě zájmu o cenovou nabídku na krásném obydleném ostrově na Maledivách, pobyt v penzionu nebo hotelu (ubytování, strava a doprava z letiště na ostrov a zpět) pro vás připravíme na míru. Stačí zadat poptávku dle instrukcí na stránce Poptávka.

© Informace a fotografie použité na této stránce o obydleném ostrově Dhiffushi

Veškeré informace použité na této stránce pochází z mých vlastních zkušeností a pobytu na obydleném ostrově Dhiffushi. Fotografie z ostrova Dhiffushi použité na této stránce jsou mé vlastní fotografie pořízené během pobytu na ostrově a v jeho okolí.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na obydleném ostrově Dhiffushi

bottom of page