top of page
Dhiguveli Maldives, Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Dhiguveli Maldives 4* a Dhiguveli Breeze 3,5*, skvělé hotely pár kroků od pláže

Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze jsou moderní hotely vystavěné jen pár kroků od jedné z nejhezčích maledivských plážích na obydlených ostrovech. Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze se nachází na nádherném zeleném ostrově Dhigurah, na Alif Dhaal atolu, kde je celoročně možné spatřit žraloka obrovského (whale shark) a po většině roku také manty. V okolí jednoho z našich nejoblíbenějších ostrovů Dhigurah se nachází 21 světově známých potápěčských spotů. 

Dhiguveli Maldives byl otevřen 20. května 2018. Hotel má kompletní zázemí. V přízemí hotelu se nachází recepce, která poskytuje 24hodinovou službu, kdykoliv, cokoliv budete potřebovat, personál zajistí, včetně žehlení oděvů a praní prádla. K zázemí dále patří výtah, který vás vyveze do třech různých kategorií pokojů s balkóny anebo do restaurace Malaveli s terasou, kde si nejenom pod hvězdami můžete vychutnat místní i mezinárodní kuchyni podávanou buď formou bufetu nebo výběrem z menu.

 

Dhiguveli Breeze byl dokončen v listopadu 2020, kdy byl pod jiným názvem provozován majiteli, jež se v říjnu 2022 rozhodli hotel prodat právě naší partnerské společnosti Dhiguveli, která patří k nejlepší na ostrově Dhigurah, z čehož 1. listopadu 2022 vznikl hotel Dhiguveli Breeze. Hotel Dhiguveli Breeze se nachází v zelené části ostrova, jen pár metrů od hotelu Dhiguveli Maldives. Hotel má kompletní zázemí, recepci, restauraci v přízemí, klimatizované pokoje a střešní terasu s bazénem, kde je možné vychutnat si i plovoucí snídani. Stravování a služby hotelu Dhiguveli Breeze jsou identické se stravováním a službami v hotelu Dhiguveli Maldives. 

 

K hotelům Dhiguveli patří taktéž centrum nemotorizovaných vodních sportů, exkurzí, aktivit a potápěčské centrum Go Divers (PADI a DAN), které nabízí širokou škálu aktivit a zážitků.

Společnost Dhiguveli Maldives je 100 % vlastněna a provozována Maledivci, rodinou mého dobrého přítele, kteří mají velmi bohaté zkušenosti ze 4 a 5* maledivských resortů, a to v rámci obydlených ostrovů znamená prvotřídní služby.

Dhiguveli Maldives patří do naší kolekce „hand picked by Lucie“ v kategorii 4* hotelů a Dhiguveli Breeze v kategorii 3,5* hotelů na obydlených ostrovech. Hodnocení hotelů vychází z osobních zkušeností s ubytováním na obydlených ostrovech, které čerpáme již od roku 2010. V hotelu Dhiguveli Maldives každoročně trávíme více jak jeden týden. Dhiguveli Breeze jsme navštívili ještě v době, kdy patřil jinému majiteli. Další návštěva nás čeká v únoru 2023.

Dhiguveli Breeze, Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Zázemí hotelu Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze

Jak už bylo zmíněno výše, hotel Dhiguveli Maldives i Dhiguveli Breeze mají kompletní zázemí. Pokud zatoužíte po snídani na pláži nebo plovoucí snídani (floating breakfast), po obědě ve stínu palem nebo romantické večeři při svíčkách, pár kroků od hotelů se nachází pláž, kde vám personál jak oběd, tak večeři rád naservíruje. Nachází se tu také vodní sporty, které k Dhiguveli Maldives a k Dhiguveli Breeze patří.

- recepce (oba hotely)

- 19 klimatizovaných pokojů (Dhiguveli Maldives)

- 18 klimatizovaných pokojů (Dhiguveli Breeze)

- střešní restaurace s terasou Malaveli (Dhiguveli Maldives)

- střešní restaurace s terasou a bazénem (Dhiguveli Breeze)

- lázně / spa Kan’bulo Spa - Od Covid-19 mimo provoz. Obnovení se z nerentabilních důvodů nechystá. (Dhiguveli Maldives)

- výtah (Dhiguveli Maldives)

- relaxační prostor pod palmami před hotelem (oba hotely)

- potápěčské centrum a centrum vodních sportů a aktivit Go Divers (oba hotely)

Recepce, Dhiguveli Maldives, Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Služby hotelů Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze

- přivítání na mezinárodním letišti Velana, na letišti Maamigili, na ostrově Dhigurah a v hotelu

- zdarma nápoj na uvítanou

- recepce je otevřena 24 hodin denně

- pokojová služba (může být dle poskytnuté služby zpoplatněna)

- wake up call (probuzení po telefonu)

- WI-FI zdarma v celé budově vč. pokojů. Připojení je dobré. Signál ale může kolísat. Pokud opravdu potřebujete být online kvůli práci nebo jste závislák na sociálních sítích, doporučuji zakoupit sim kartu s datovým balíčkem přímo na letišti. Více info je dostupných pouze pro naše klienty v informační příručce, kterou posíláme po zakoupení pobytu u „other way holiday“.  

- lékař / první pomoc je na ostrově dostupná (za poplatek) 

- prádelna a praní prádla (za poplatek)

- platby jsou možné hotově, nejlépe v USD anebo platebními kartami typu Visa, MasterCard anebo American Express.

- směnárenské služby (za poplatek)

- V hotelech Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze se domluvíte anglicky. V případě potřeby jsme na telefonu k dispozici také my z „other way holiday“ anebo, pokud jste si objednali také naši delegáti.

- Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze, stejně tak, jako všechny ostatní penziony, hotely a resorty zmiňují, že jsou bezbariérové, ale co se týká bezbariérového přístupu, byla bych v tomto případě opatrná. Ne mnoho ubytovacích kapacit počítá se širšími dveřmi pro invalidní vozík anebo se speciálně vybavenými koupelnami. Vždy nutné ověřit.

- Pozor! Plážová lehátka a přístřešky nebo slunečníky na ostrově Dhigurah najdete pouze výjimečně. Důvod je prostý, Dhigurah má nádhernou 3 km dlouhou pláž, kterou navštěvují i turisté ze safari lodí nebo resortů, či jiných obydlených ostrovů. Lehátka a slunečníky se ztrácí. Pár jich je možné najít na samotném konci ostrova. Na Dhigurah je nejlepší lenošit na ručníku pod palmou. V případě velké potřeby lehátka a slunečníku je možné hotely Dhiguveli o zapůjčení požádat.

- Pláž, která je přímo před hotelem Dhiguveli Maldives není Bikini pláž. Bikini pláž se nachází přibližně 2 min. chůze od hotelu Dhiguveli Maldives (200 m) a přibližně 4 min. chůze od hotelu Dhiguveli Breeze (360 m), za loděnicí. Dále se pak bikini pláž táhne další cca 2 km. Každý tu najde své místečko, kde bude mít dostatek soukromí.

- Doprava do hotelů Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze je zajišťována hotelem a je součástí služeb hotelu. Více o dopravě na ostrov Dhigurah.

Dhiguveli Maldives, Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Ubytování v hotelech Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze

Součástí pokojů a služeb hotelů Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze je

​- check-in ve 14:00 hod. a check out ve 12:30 hod. nebo dle dostupnosti; pozdější check-out může být zpoplatněn

- pokojová služba (může být dle poskytnuté služby zpoplatněna)

- wake up call / buzení po telefonu (zdarma)

- WIFI (zdarma) 

- káva a čaj (zdarma)

- 1x 1 l lahev pité vody (zdarma)

- ručníky a osušky, včetně plážových (zdarma)

- praní a žehlení prádla (za poplatek)

- všechny pokoje i koupelny jsou nekuřácké!!! Kouřit je možné na balkonech nebo terase či venku před hotelem nebo na pláži.

V každém z odhlučněných pokojů  

Ložnice

- klimatizace

- stropní ventilátor

- 1x manželskou postel nebo 2x jednolůžkové postele s možností spojení

- povlečení

- koberec

- noční stolky s lampičkou a telefonem / IDD Calls

- šatní skříň, ve které je schován trezor, deštník a ramínka

- police, na které se nachází rychlovarná konvice, kávový / čajový set s čajem a kávou, který / která je zdarma jako pozornost hotelu a 1 l pitné vody na den (zdarma)

- v polici je schovaný minibar s nápoji, oříšky a dalšími lákadly, která jsou za poplatek

- odkládací stolek na zavazadlo

- police na níž se nachází TV s mezinárodními stanicemi

- psací stůl s deskami, papírem a tužkou, krabicí s papírovými kapesníky a židlí

- odpadkový koš

- plážové ručníky a osušky

 

Koupelna

- toaleta

- sprcha

- skříňka s umyvadlem

- fén / vysoušeč vlasů

- toaletní potřeby: toaletní papír, vlasový šampón, vlasový balzám, sprchový gel, tělové mléko a dezinfekce

- ručníky a osušky, jak klasické, tak plážové

 

Balkón nebo předzahrádka u pokojů v přízemí

- stolek a dvě křesla

- popelník

- sušák na prádlo

Dhiguveli Maldives, Alif Dhaal atol, Maledivy

Pokoje v hotelu Dhiguveli Maldives 4*

Hotel Dhiguveli Maldives disponuje 19 klimatizovanými pokoji tří různých kategorií, a to Standard, Deluxe a Family.

 

Pokoj Standard má rozlohu 25,4 m2, menší balkón s výhledem do zelené části ostrova a je možné v něm ubytovat max. 2 osoby. Přistýlka není možná. Jedná se o 3 pokoje s čísly 005, 112 a 219.

 

Pokoj Deluxe má rozlohu 26,9 m2, balkón s výhledem do zelené části ostrova a je možné v něm ubytovat max. 2 osoby. Přistýlka není možná. Jedná se o 11 pokojů.

 

Další 2 pokoje z kategorie Deluxe jsou velké 30,34 m2, mají rovněž balkón nebo předzahrádku s výhledem do zelené části ostrova, a navíc velké prosklené okno situované směrem k pláži s výhledem rovněž do zeleně. Dětská postýlka je možná. V pokoji je možné ubytovat max. 3 osoby. Jedná se o pokoje 106 a 213.

 

Pokoj Family má rozlohu 38,34 m2, jedná se o dvě místnosti oddělené prosklenými posuvnými dveřmi, v každé z místností je velká manželská postel nebo dvě oddělené, balkón nebo předzahrádku s výhledem do zelené části ostrova. V pokoji Family je možné ubytovat max. 5 osob (4 dospělí a jedno dítě nebo 2 dospělí a 3 děti). Přistýlka není možná. Jedná se o 3 pokoje s čísly 004, 111 a 218.

 

​Výběr pokojů není možné 100 % ovlivnit. Našim požadavkům ale většinou bývá vyhověno. Vše záleží na obsazenosti hotelu.

Dhiguveli Breeze, Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy
Dhiguveli Breeze, Deluxe Rooms - Double, Alif Dhaal atol, Maledivy

Pokoje v hotelu Dhiguveli Breeze 3,5*

Hotel Dhiguveli Breeze disponuje 18 klimatizovanými pokoji kategorie Deluxe.  

Pokoj Deluxe má rozlohu ...m2 a menší balkón. V jednom pokoji Deluxe je možné ubytovat vč. přistýlky max. 3 osoby. V případě 2 dospělých a dvou dětí, z nichž jedno je do 2 let, je možné přidat přistýlku pro starší a dítě do 2 let může spát na posteli s rodiči. V případě, že máte 2 a více dětí starších 2 let, je nutné zakoupit 2 pokoje za plnou cenu, které budou vedle sebe. Hotel Dhiguveli Breeze nemá propojené pokoje.

Dhiguveli Maldives, Deluxe Rooms - Triple, Alif Dhaal atol, Maledivy

Pokoje v Dhiguveli Breeze mají výhled do zelené části ostrova, do korun stromů, na fotbalové hřiště nebo částečně na západní straně na protější hotel a směrem k západní straně moře. Jeden pokoj se nachází na terase s bazénem, odkud je možné spatřit i moře. Pozor, budova je bez výtahu.

​Výběr pokojů není možné 100 % ovlivnit. Našim požadavkům ale většinou bývá vyhověno. Vše záleží na obsazenosti hotelu.

Strava, Dhiguveli Maldives, Dhiguveli Breeze, Alif Dhaal atol, Maledivy

Stravování v restauraci Malaveli v Dhiguveli Maldives a v restauraci v Dhiguveli Breeze 

V restauraci Malaveli v hotelu Dhiguveli Maldives, která pojme až 60 strávníků a v restaruaci v přízemí v hotelu Dhiguveli Breeze pro 50 strávníků, si přijdou na své jak mlsné jazýčky, tak vegetariáni nebo různí dietáři. Místní šéfkuchař umí vykouzlit mezinárodní kuchyni, například italskou, asijskou, maledivskou nebo indickou, veganskou anebo pescetariánskou. Speciální požadavky je vždy nutné sdělit před přípravou nabídky. Veškeré podávané pokrmy jsou halal. 

 

Kontinentální nebo americká snídaně, oběd i večeře jsou podávané buď formou bufetu nebo À la carte aneb výběrem z menu. Vždy záleží na obsazenosti hotelu. Večeři je možné vychutnat si také na terase pod hvězdami anebo na pláži (za poplatek).

 

Pokud se vám nebude chtít vstávat nebo si rádi vychutnáte dobré jídlo v posteli nebo na balkóně či předzahrádce, tak právě pro vás tu má Dhiguveli pokojový servis s donáškou jídla do pokoje.

Veškeré pokrmy pro oba hotely jsou připravovány stejnými kuchaři a personálem, znamená to tedy, že ať jste ubytováni tam či onam, stravování je stejné. 

 

Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze nabízí tyto stravovací plány:

BB: Bed and Breakfast tedy ubytování se snídaní. Nedoporučujeme.

HB: Half Board tedy ubytování s polopenzí, které obsahuje snídani a večeři. Doporučujeme.

FB: Full Board tedy ubytování s plnou penzí, které obsahuje, snídani, oběd a večeři. Doporučujeme.

Za štědrovečerní a silvestrovskou slavnostní večeři jsou účtovaný extra příplatky.

Časy stravování (mohou se měnit):

Snídaně: 07:30 - 10:00 hod.

Oběd: 12:30 – 14:00 hod.

Večeře: 19:30 - 21:00 hod.

 

​V případě pobytu skupin může restaurace Malaveli v Dhiguveli Maldives i restaruace v Dhiguveli Breeze mimo časy stravování posloužit také jako společenská nebo konferenční místnost.

Hosté hotelu Dhiguveli Breeze aktuálně dochází (150 m) na snídaně, obědy i večeři do restaurace Malaveli, která patří k hotelu Dhiguveli Maldives. Restaurace je dostatečně velká.

Šnorchlování s mantami a zážitky s Go Divers z Dhigurah.

Go Divers aneb nejenom potápěčské centrum

K Dhiguveli Maldives a k Dhiguveli Breeze patří také potápěčské centrum Go Divers, které zajišťuje nejenom kompletní služby potápěčského centra, ale také služby centra vodních sportů, aktivit, exkurzí a výletů. Centrum bylo oficiálně otevřeno v listopadu 2019.

 

Potápění za poplatek

- pro začátečníky, pokročilé i profíky

- certifikovaní PADI a DAN instruktoři  

- v okolí ostrova Dhigurah je 21 vyhlášených potápěčských lokalit, brázdí tu i potápěčské lodě

- domácí korálová útes / z lodi

- 21 vyhlášených potápěčských spotů – z lodi

- PADI kurzy v angličtině (BM, DSD, OWD, AOWD, RD, EFR, MSD, EAN, DDS, WDS, NDS, BS, PS, DM)

 

Šnorchlování za poplatek

Korálový útes a korálová zahrada (půl denní nebo celodenní), žralok obrovský aneb whale shark, manty, želvy, sandbank (písečná mělčina), balíček Best of Dhigurah, shark frenzy na Vaavu atolu, lekce šnorchlování a plavání.

 

Rybolov za poplatek

Klasický rybolov při západu slunce (Hand Line Fishing), Big Game Sunset Fishing a pronájem rychlo lodi.

 

Motorizované a nemotorizované vodní sporty a aktivity za poplatek

Kánoe klasické i průhledné (hotelové), jízdní kola (hotelová), windsurfing, kitesurfing, katamarán, fun tube, jízda na banánu, kneeboarding, paddleboard, parasailing, wake board, šlapadla, jet ski / vodní skútr (hotelový) a mnoho dalšího. Většina nemotorizovaných vodních sportů je zajišťována prostřednictvím sousedních resortů a ceny jsou vyšší. 

 

Exkurze a výlety (za poplatek)

Piknik na sandbank (písečná mělčina), výlety na neobydlené ostrovy, návštěva obydlených lokálních ostrovů, můžete vyrazit i sami, celodenní i půldenní výlety na resorty Amaya Kuda Rah, Sun Island nebo Holiday Island. Zajistit umíme také oběd v podvodní restauraci Ithaa na resortu Conrad Rangali Maldives. V sezóně záleží na obsazenosti resortu. 

Ceny na vyžádání společně s nabídkou dovolené v hotelu Dhiguveli Maldives!

Zásnuby, svatba anebo líbánky pořádané hotelem Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze

Zásnuby, svatba aneb symbolický svatební obřad na pláži i líbánky hotely Dhiguveli Maldives i Dhiguveli Breeze nabízí a organizují. Ve spolupráci se skupinou Dhiguveli Maldives jsme uspořádali již ne jednu svatbu. Ceny základních balíčků začínají na 700 USD. Svatební balíčky, které hotel připravuje na míru dle přání klientů, vám v případě zájmu zašleme spolu s nabídkou dovolené. Recenze ze svatby pořádané hotelem Dhiguveli Maldives. 

Dhigurah, pláž, Alif Dhaal atol, Maledivy

Proč strávit dovolenou v hotelech Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze?

Dhiguveli Maldives mě oslovil nejenom svou polohou pár kroků od veřejné pláže, ale i bikini pláže, v již neobydlené části ostrova Dhigurah, ale hlavně kvalitou, s jakou je v rámci možností na Maledivách postaven, úrovní poskytovaných služeb a podávanou stravou. Taková úroveň se na obydlených ostrovech vidí opravdu zřídka. Dhiguveli Breeze mě oslovil bazénem na střešní terase a možností nyní velice trendy plovoucí snídaně aneb floating breakfast. Dhiguveli Breeze má stejný servis a stravování jako Dhiguveli Maldives, ale díky své poloze a konstrukci je o kapku levnějšíDhiguveli Maldives i Dhiguveli Breeze jsou 100 % vlastněny a provozovány Maledivci, rodinou mého dobrého přítele, kteří mají velmi bohaté zkušenosti ze 4* a 5* maledivských resortů, vlastní cateringovou společnost a několik restaurací Lemongrass v hlavním městě v Male. Hotely Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze jsou vhodné jak pro páry se zaměřením na relax, šnorchlování nebo potápění, tak pro rodiny s dětmi, které se obejdou bez kids clubs aneb dětských koutků. Každý si tu přijde na své. Dlouhá pláž ostrova Dhigurah je perfektní pro zásnuby, svatbu i líbánky anebo jen tak pro lenošení. Dhiguveli Maldives i Dhiguveli Breeze je vhodný i pro náročnější klientelu, která ráda kombinuje obydlené ostrovy s resorty

© Informace a fotografie použité na této stránce o Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o hotelech Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze, které jsou doplněné informacemi od personálu hotelu a hlavně mými vlastními zkušenostmi. Fotografie hotelů Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze jsou z části fotografie hotelů a z části mé vlastní, a to z pobytu v hotelu Dhiguveli Maldives a na obydleném ostrově Dhigurah. Oficiální fotografie Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze je možné prohlédnout na webu hotelu.

Cenová nabídka dovolené v hotelech Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze

Cenovou nabídku pobytu v hotelu Dhiguveli Maldives či v hotelu Dhiguveli Breeze na libovolný počet nocí (min. 3 noci), včetně aktuálních slevových nabídek, ubytování, strava a doprava z letiště na ostrov Dhigurah a do hotelů Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze a zpět nebo cenovou nabídku kompletního zájezdu, ubytování, strava, doprava z letiště na ostrov Dhigurah a do hotelů Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze a zpět na letiště, letenky na Maledivy nebo dalších doplňkových služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění nebo pojištění storna zájezdu pro vás připravíme na míru. Stačí nám zaslat e-mail s poptávkou. Jako jeden z hlavních partnerů hotelů Dhiguveli Maldives a Dhiguveli Breeze nabízíme výborné ceny. Minimální délka pobytu v hotelech Dhiguveli jsou 3 noci. Kratší pobyt se nevyplatí!!! Hotel Dhiguveli Breeze je o kapku levnější než hotel Dhiguveli Maldives.

Další info a volitelné doplňující služby k dovolené na obydleném ostrově Maamigili

bottom of page