Co na Maledivách dělat a nedělat?

Co na Maledivách dělat a nedělat?

Co byste na Maledivách zaručeně měli dělat a co byste na Maledivách zaručeně dělat neměli!

Co na Maledivách dělat?!

* Mažte se opalovacími krémy s ochranným faktorem 50, a to za každého počasí. Je jedno, jestli jste světlý nebo tmavý fototyp, a že se v Evropě dobře opalujete, tady jste na rovníku. Mě osobně je jedno, jestli se spálíte nebo opálíte, já vás varovala. Horečky z přehřátí a přebrání slunce jsou poměrně častý případem. Stejně tak, pokud jste vášnivý šnorchlista. Na šnorchl se pořádně namažte krémem a vezměte si tričko, a to nejlépe ke krku a s dlouhým rukávem. Spálený záda, krk a paže nejsou příjemné. Stejně tak jsou lepší i kraťasy. Se spáleným zadkem si pořádně nesednete. Nezapomeňte na lýtka, ta se při šnorchlování připalují poměrně snadno a rychle.

* Mažte se krémy proti komárům. Na Maledivách a všude v tropech je jich spousta, ať jste na obydleném ostrově nebo luxusním resortu. Dle World Health Organisation a místních lékařů se na Maledivách virus ZIKA zatím nevyskytuje, ale jedinci s oslabenou imunitou mohou velice snadno chytit Denque horečku, která je velice nepříjemná. Vyrážka, zvracení, průjem, vyčerpanost, nutnost kapaček atd. 

 

* Pokud se vám během pobytu něco na poskytovaných službách nelíbí, okamžitě si stěžujte na recepci nebo tomu, přes koho jste na Maledivy cestovali. Po vaší dovolené s tím těžko někdo bude něco v penzionu, hotelu nebo resortu dělat. 

 

* Respektujte místní kulturu, speciálně na obydlených lokálních ostrovech

 

* Pokud jste během vašeho pobytu chytili nějakou nemoc, okamžitě běžte k lékaři. Nebude-li si lékař vědět rady, obraťte se na specialistu na cestovní a tropické nemoci. Budu také ráda, když se o tuto chorobu se mnou podělíte. Mám na mysli, e-mailem či telefonicky, ne tak, že ji na mě přenesete... NEMOCI, LÉČBA A OČKOVÁNÍ.

Co na Maledivách nedělat?!

* Nepobývejte delší dobu na přímém slunci. 

* Nemyslete si, že jste nedotknutelní. Za vaše úrazy, nemoci či ztráty nesete zodpovědnost pouze vy sami. Cestovní pojištění.

* Neberte si s sebou na pláž cennosti, jako jsou tablety, telefony a další elektronické hračky, bez kterých se dnes neobejdete. Nemusí se ani tak zdaleka líbit místním, jako jiným turistům. 

* Nesvlékejte si vršek od plavek. Na Maledivách je nudismus i opalování se nahoře bez, zakázané, a to i na resortech.

* Nedovážejte alkohol do země. Nepijte jej na obydlených lokálních ostrovech, kde je zakázaný. Hrozba pokuty a vězení.

Mini průvodce Maledivami

Jaké aktivity na Maledivách dělat?