top of page
Kiteboarding, Kitesurfing, Fehendhoo, Baa Atoll, Goidhoo, Maldives.jpg

Maledivy: Kitesurfing v tropických lagunách

Kitesurfing je na Maledivách možné provozovat pouze ve vybraných lokalitách. Jediné, co ke kitesurfingu potřebujete je vybavení, které si buď přivezete s sebou nebo si jej na vybraných místech zapůjčíte, velkou lagunu a hlavně vítr, který zde vane od května do ledna. 

V lagunách u obydlených ostrovů je možné kitesurfovat skoro všude. Mnoho kitesurfistů jezdí na Goidhoo atol, který je oblíbený také mezi místními kitesurfisty, ale také mezi Red Bull teamy.

 

V lagunách u resortů je kitesufování povolené jenom u vybraných resortů. Tento sport je možný např. v laguně u resortu Sun Siyam Olhuveli na jižním Male atolu nebo u resortu Meeru na severním Male atolu. Většina resortů kitesurfing ve svých lagunách nepovoluje, a to z důvodu bezpečnosti svých hostů.

Osobně si myslím, že jsou na světě lepší destinace na kitesurfing než jsou Maleidvy.

Každopádně, jste-li jednotlivec, parta, spolek či klub kitesurfistů, která má zájem si zakajtovat na Maledivách, neváhejte  nám zaslat zadat poptávku. Pár kitesurfingových pobytů jsme pro naše klienty již zajišťovali.

© Informace a fotografie použité na této stránce o kitesurfingu na Maledivách

Informace o kitesurfování na Maledivách použité na této stránce pochází od místních kitesurfařů, které jsou doplněné mými vlastními zkušenostmi z kitesurfových lokalit na Maledivách. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní.

bottom of page