top of page
Laamu atol aneb Hahdhunmathi Atoll

Laamu atol aneb Hahdhunmathi Atholhu na Maledivách

Laamu atol aneb Haddhunmathi Atholhu zahrnuje 72 ostrovů, z nichž je 11 obydlených a na 2 jsou resorty. Ostatní ostrovy jsou neobydlené nebo slouží jako farmářské či industriální. Správním hlavním městem je obydlený ostrov Fonadhoo.

 

Z obydlený ostrovů za návštěvu stojí 17 km dlouhé souostroví s nádhernou dlouhou pláží, které zahrnuje ostrov Gan, který má nejhezčí pláž s tyrkysově modrou lagunou a ostrovy Maandhoo, kde se nachází rybí továrna a plantáž kokosových palem z Thajska, letiště Kadhdhoo a Fonadhoo. Součástí je také malý neobydlený ostrůvek Huraa. Penzionů je tu jenom hrstka. Za zmínku stojí penzion Reveries Diving Village.

 

Laamu atol byl jedním z posledních atolů, který ve 12. století konvertoval k Islámu. Dodnes tu právě na zmíněném souostroví najdete pozůstatky budhistické stupy, která byla kdysi dávno zasypána kameny. Jedná se o nenápadný kopeček s názvem The Laamu Gan Haiytheli or Gan Havita. Nachází se tu také sladkovodní, zajímavě zbarvené jezero Paree Fengan’du obklopené mangrovníky, kterému se přezdívá brána do pekel.

 

Cestou necestou je také možné spatřit zajímavý strom, kde ve dne spí stovky kaloňů indických. V okolí se nachází také spousta potápěčských a surfařských lokalit. Často je možné tu spatřit manty a zažít nádherné potápění i šnorchlování.

 

Kdo miluje luxusní dovolenou ve stylu Robinsona Crusoe, nesmí si nechat ujít pobyt na mém oblíbeném resortu Six Senses Laamu, kde svou dovolenou trávil i astronaut Buzz Aldrin.

 

Jste-li filmoví fandové a milujete hvězdné války, Laamu atolu si rozhodně nemůžete nechat ujít, protože se tu natáčel film Rogue One: A Star Wars Story. Laamu atol nabízí opravdu mnoho neobvyklých zážitků.

Rogue One: Star Wars Story a filmování na Laamu atolu Maledivách

Všichni známe Star Wars, že?! A věděli jste, že epizoda Star Wars, Rouge One: Star Wars Story, která měla premiéru 16. prosince 2016, se natáčela na Maledivách, přesněji na atolu Laamu?

Ve Star Wars: Rogue One si tak užijete krásné scény z maledivského ráje. V podstatě jsou v této epizodě Maledivy jako ráj prezentovány. Trailer je k záběrům z Malediv trošku strohý, ale ve filmu jich uvidíte více.

Filmaři a herci byli ubytovaní na obydleném lokálním ostrově Gan, to znamená, že je lokace dostupná i pro obyčejné smrtelníky, a to v plážovém hotelu jednoho z našich hlavních partnerů Reveries Diving Village na Laamu.

Pro velké fanoušky filmu je zde možnost se podívat na místa, kde se film natáčel, v rámci exkurze. Ostrov Gan i Laamu atol mám procestovaný a v hotelu jsem několik dní nocovala. Dokonce se znám i s majitelem.

Tak co Star Wars fandové, letíte se s "other way holiday" na Laamu podívat?

Foto a video: www.starwars.com/films/rogue-one

© Informace a fotografie použité na této stránce o Laamu atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page