Maledivy aktuálně, bezpečnostní situace a další informace

Aktuální informace, bezpečnostní situace a novinky, které byste měli vědět před cestou na Maledivy, Srí Lanku anebo do Spojených arabských emirátů. Vše víme z první ruky a dříve než všichni ostatní. V každé destinaci máme místní kolegy a také se v každé zemi přátelíme s lidmi z různých nejenom státních orgánů, místními policisty a žurnalisty. 

Přítomnost Lucie na Maledivách nebo v ČR

Termíny mé (Lucie) přítomnosti v Čechách a možnosti telefonických konzultací přímo se mnou: od 23. března 2020 zatím do zimy.

Termíny mé (Lucie) přítomnosti na Maledivách, možnost komunikace pouze přes e-mail, Viber nebo WhatsApp nebo Hangout. Skype na Maledivách nefunguje dobře. Na českém telefonním čísle bude přítomen kolega. Jedná se o stejné telefonní číslo. Tedy přímá volba tel. č.: +420 603 495 565 = česky hovořící kolega v ČR, volání stejného čísla přes Viber nebo WhatsApp = Lucie na Maledivách. Doporučuji volat přímo do ČR. Vždy jsem velmi pracovně vytížená. Zatím plánované od února 2021 do první poloviny dubna 2021.

Koronavirus SARS-CoV-2 a COVID-19 na Maledivách 

Denně nebo dle změn jsme na této stránce přinášeli aktualizované informace, a to již od 30. ledna 2020. Byli jsme první, kdo o výskytu koronaviru SARS-CoV-2 a onemocnění Covid-19 na Maledivách začal informovat. Pro kompletní info jsme na našem webu dne 29. 3. 2020 vytvořili speciální stránku, kde i nadále budeme informovat o průběhu koronaviru na Maledivách a znovuotevření maledivských hranic. Informace o koronaviru SARS-CoV-2 a jím způsobeném onemocněním Covid-19, pocházejí z maledivských oficiálních vládních zdrojů a také z vlastní zkušenosti. DETAILNÍ INFORMACE O COVID-19 NA MALEDIVÁCH A ZNOVUOTEVŘENÍ MALEDIVSKÝCH HRANIC.

Nový věrnostní program MALDIVES BORDER MILES LOYALTY PROGRAM.

Virus Zika na Maledivách

Od uveřejnění zprávy o viru Zika, až do současnosti, jsou na Maledivách známy pouze 2 případy viru ZIKA, ale to tak, že v prvním případě byla ZIKA objevena u dvou Maledivců, kteří před návratem na Maledivy cestovali různě po světě, a to samé u dvou turistů, kteří před návštěvou Malediv také cestovali po dalších zemích, kde se ZIKA vyskytuje nebo vyskytovala. Virus ZIKA se na Maledivách nevyskytuje.

Maledivy a extremismus

29. října 2018 - Maledivy a extremismus podruhé!

29. 10. 2019 byl anglickými novinami The Telegraph opět publikovaný článek o Maledivách na stejné téma jako v roce 2015, a to Maledivy a extremismus. Články jsou bohužel psány na politické objednávky různých politiků poškodit cestovní ruch na Maledivách. Většina z věcí v článku napsaných se nezakládá na pravdě. Dne 4. listopadu 2018 českou verzi článku napsal a přeložil mladý žurnalista z Lidovky.cz, který u tohoto článku bez mého svolení použil mé fotografie, které jsem na vlastní žádost nechala odstranit. Pokud poletíte na Maledivy, nenechte se odradit články na toto téma, které tu byly již v minulosti. Kdyby Maledivy byly opravdu takové, tak bych tam netrávila tolik času, protože nejsem blázen. Navíc, v každé zemi s nějaký ten magor najde, i u nás v Čechách nebo na Slovensku.

21. 12. 2015 - Maledivy a extremismus poprvé

Ráda bych negovala nesmysly, které z překladů, nejenom jedné německé televize, ale i dalších evropských medií, před vánoci psali české online deníky o tom, že jsou Maledivy extrémní muslimskou zemí. Nejsou. Kdyby byly, nepodnikala bych tady a netrávila 6 měsíců v roce. Reportáž byla zaplacená a aktéři v ní podplaceni. Jednalo se o bojkot turismu, jelikož je na Maledivách bláznivá politická situace a pár hlav pomazaných, včetně EU, si myslí, že vydíráním přes media a bojkotem cestovního ruchu, který je jedním z hlavních příjmů země, politickou situaci napraví. Je to čirý nesmysl. Téma politiky a náboženství je velice citlivé, rozepsala bych se více, ale za prvé bychom tu byli několik hodin a za druhé to veřejně nemohu. Proč? To se můžete dozvědět v našem itineráři, pokud s námi budete cestovat. Jakékoliv náboženství a politika jsou dvě největší svinstva na světě a je to známe už z historie, kde právě všechny tyto problémy, které se na celém světě dějí, pramení. Jak marketingoví specialisté říkají: "I špatná reklama, je také reklama!

State of Emergency aneb Výjimečný stav na Maledivách

Aktuálně se na Maledivách nic kolem politiky, co by jste měli vědět, a co by vám mohlo znepříjemnit dovolenou, neděje.

Od 20. dubna 2019, bombového útoku na Srí Lance, je na Maledivách zvýšená bezpečnostní situace, a to na příletech a v okolí letiště, hlavního města Male a jeho okolí.

22. 3. 2018 byl, po 45 dnech trvání, ukončen State of Emergency - Výjimečný stav! 

19.2.2018 byl na neurčito prodloužen State of Emergency 

Výjimečný stav na Maledivách stále trvá (již byl podán návrh na jeho odvolání), ale jak už jsem psala mnohokrát, vše (protesty v podobě hlasité hudby a tance, občas na pepřový sprej od policistů) se odehrává pouze v hlavním městě Male, a to večer a nebo o víkendu, kdy mají místní volno. Klientů jsme měli a máme na Maledivách mnoho, i ty kteří musí přes Male na rychlo lodě a někteří z nich postřehli pouze to, že je v ulicích vidět dost policistů a armády a místy jsou plastové barikády. 

5. 2. 2018 byl vyhlášen State of Emergency neboli výjimečný stav

Dne 1. února 2018 vydal maledivský vrchní soud příkaz propustit všechny politické vězně. Prezident toto nařízení neakceptoval a dne 5. února 2018 na 15 dní vyhlásil State of Emergency - výjimečný stav. Vím, zní to strašidelně, ale věřte, že není. Stejně tak, jako před třemi lety, se opět nemohou dohodnout politici a hádají se prostřednictvím médií a sociálních sítí. V hlavním městě Male se po večerech a o víkendu sejdou místní a protestují. Protesty jsou tady národním sportem... Vždyť to znáte i z ČR. Od prosince 2017 do března 2018 jsem byla na Maledivách a opravdu se tady nic, co by narušovalo běh cestovního ruchu, nedělo. Vše fungovalo jako obvykle. V praxi to znamená pouze zvýšenou přítomnost bezpečnostních složek v hlavním městě Male'.

24. 7. 2017 se nám v ráji zase maličko začali hádat politici. Občas na sebe pošlou policii nebo armádu, v parlamentu se postříkají pepřovým sprejem nebo po sobě házejí vajíčka, novináři z toho udělají mega kauzu a tak. Nic, co by ohrožovalo cestovní ruch či bezpečnost turistů se na Maledivách neděje. Veškeré politické šarvátky se odehrávají v hlavním městě Male a většinou přímo v parlamentu či před ním. U nás jsou politici trošku víc civilizovanější, ale tak jako tak to není nic jiného, než jen hra. Není tedy důvod se znepokojovat. Většina klientů přes Male ani necestuje. Pokud by se situace nějak komplikovala či začala zasahovat do běžného cestovního ruchu, budu vás informovat. Tedy "zachovejte paniku".

Green Tax na Maledivách

Od 1. října 2016 je platná tzv. Green Tax, ekologická daň i pro penziony a hotely na obydlených ostrovech. Green Tax, v podstatě stejná daň jako u nás, my ji nazýváme "Městská daň", pro penziony a hotely se platí ve výši 3 USD za osobu za jednu noc. Za každou osobu, i za nemluvně, které je jinak zdarma. S diskuzemi na toto téma se dále nebudeme zabývat. Některé rezervační systémy tuto daň stále neuvádí, protože na ni penziony a hotely nestihly zareagovat a ceny změnit. Nebojte se nic. Stejně tu daň zaplatíte ihned, jakmile přijedete do penzionu!!! Personál si ji od Vás vyžádá. Naše CA vždy uvádí ceny konečné, včetně naší skromné provize a se všemi maledivskými daněmi a poplatky.

Pozor na staré a nepravdivé informace a články o Maledivách, které kolují internetem!!!

Srí Lanka aktuálně, bezpečnostní situace a další informace

Koronavirus / Coronavirus na Srí Lance

18. 6. 2020 - Obnovení cestovního ruchu na Srí Lance by se mělo spustit začít 1. srpna 2020.

28. 1. 2020 - Srí Lanka a výskyt Koronaviru / Coronaviru

Dle aktuálních zpráv se Coronavirus / Koronavirus na Srí Lance vyskytl v 1 jednom případě. Straší Číňanka byla okamžitě hospitalizována. Aktuální informace o KoronaViru na Srí Lance nestíháme sledovat, jelikož detailně informujeme o výskytu Covid-19 na Maledivách. Kombinaci aktuálně nedoporučujeme.

State of Emergency aneb Výjimečný stav a bombový útok na Srí Lance

6. 5. 2018 - Výjimečný stav na Srí Lance trvá. Situace se již uklidnila a život na Srí Lance se vrací do normálu. 

20. 4. 2018 - Bombový útok na Srí Lance a následné vyhlášení výjimečného stavu aneb State of Emergency

20. dubna 2018 na Srí Lance v oblasti hlavního města Male a Negombo vybuchlo 7 podomácku vyrobených bomb, které odpálili místní sebevražední atentátníci. Zavražděno bylo 253 lidí a dalších 500 bylo zraněno. Bomby byly nastraženy v křesťanských kostelech a ve třech luxusních hotelích v Colombu. Následně byl vyhlášen výjimečný stav. Více informací o útoku a jeho následném vyšetřování najdete v českých i zahraničních mediích. 

V březnu 2018 byl na 10 dní také vyhlášen výjimečný stav, a to kvůli nepokojům ve městě Kandy, kdy si buddhisté a muslimové navzájem dělali naschvály. Hořelo tu několik obchodů a domů.

Není tajemstvím, že se menší skupinky místních snaží rozpoutat další občanskou válku a destabilizovat zemi. 18. května 2019 tomu bude 10 let, co na Srí Lance skončila občanská válka, která trvala skoro 26 let.

Dubaj a Spojené arabské emiráty aktuálně, bezpečnostní situace a další informace

7. července 2020 - Dubaj se znovu otevírá turistům. Nezapomeňte si před cestou do Dubaje přečíst cestovní opatření a pokyny.

  • other way holiday
  • other way holidays
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holidays
  • other way holiday
  • Lucie Mohelníková
  • other way holiday
  • other way holiday
  • other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP