top of page
Maledivy aktuálně, aktuální informace z Malediv

Maledivy aktuálně, bezpečnostní situace a další informace

Na této stránce vždy najdete aktuální informace, bezpečnostní situaci či novinky, které byste měli vědět před cestou na Maledivy. Vše víme z první ruky a dříve než ostatní. Pokud na Maledivách zrovna nejsme osobně, naše oči a uši jsou naši místní kolegové z cestovního ruchu, kteří většinou vědí úplně vše, místní ze státních orgánů, např. úřednici, politici, policisté, grázlící či žurnalisté, ale i obyčejní občané a cizinci žijící v našem tropickém ráji. Oči a uši máme prostě všude. Naše poslední návštěva Malediv proběhla v únoru a březnu 2023. Další dvouměsíční pobyt proběhne v únoru, březnu a dubnu 2024.

Přítomnost Lucie na Maledivách nebo v ČR v 2023 a 2024.

Termíny mé přítomnosti v Čechách a možnost telefonických konzultací přímo se mnou je zatím kdykoliv mimo února až poloviny dubna 2024, kdy budu na Maledivách. V této době je možné se se mnou spojit pouze přes email, WhatsApp, Viber nebo Telegram na tel. č.: +420 603 495 565. Pokud na toto číslo budete volat nebo psát sms, odpoví vám moji čeští kolegové v České republice. Doporučuji volat přímo do ČR. Při mých pobytech na Maledivách jsem vždy velmi pracovně vytížená. 

Cestování na Maledivy 2023 a 2024 - Cestujeme bez omezení!

Cestování na Maledivy je lně bez omezení! Vše funguje stejně jako před Coviďákem. Pro vstup na Maledivy je nutné mít pouze platný cestovní pas, zpáteční letenku, voucher na ubytování, některé aerolinie vyžadují prokázat se také cestovním pojištěním a vyplnit online registrační formulář / kartu, na jejichž základě vám imigrační úřad na příletu udělí vízum na 30 dnů zdarma. Kompletní informace o očkování a výskytů běžných a tropických nemocech na Maledivách.

Zvýšení daní na Maledivách od 1. ledna 2023

16. listopadu 2022 maledivský parlament schválil zvýšení daní, které je platné od 1. ledna 2023.  

 

Green Tax – Ekologická daň: Penziony a hotely na obydlených ostrovech do 50 lůžek (25 pokojů) nyní platí 3 USD za 1 osobu za 1 noc, což zůstává. Penziony a hotely, které mají více jak 50 lůžek (25 pokojů) by v blízké budoucnosti měli začít platit 6 USD za 1 osobu za jednu noc. Resorty a safari lodě odvádí 6 USD za 1 osobu a 1 noc. 

 

GST – Goods Service Tax: 6 % →  8%

T-GST – Tourism Goods Service Tax: 12 % → 16 %

SC - Service Charge: 10%

KOMPLETNÍ INFORMACE O MALEDIVSKÝCH DANÍCH, PLATBÁCH A DÝŠKÁCH.

Pozor na staré a nepravdivé informace a články o Maledivách, které kolují internetem!!!

A velký pozor také na chytrolíny v různých facebookových skupinách či na dalších sociálních sítích! Ze zkušeností cestovatelů a dovolenkářů, kteří navštívili Maledivy jednou či dvakrát, nebo od těch, kteří na Maledivách pracují v jiném odvětví než je cestovní ruch, či jsou pracovně "uvězněni" na jednom jediném ostrově, nebo nedejbože žijí ve městě, v Male, na Hulhumale či Villingili, se opravdu nedají čerpat informace pro vaši dokonalou dovolenou...! Člověk, který tvrdí, že jsou ostrovy Maafushi, Dhiffushi, Thulusdhoo, Mathiveri, Rasdhoo, Huraa a další obydlené ostrovy nebo resorty Embudu Village, Biyadhoo a podobné resorty dovolené snů, opravdu neví, co říká! 

State of Emergency aneb Výjimečný stav na Maledivách

Aktuálně se na Maledivách neděje nic, co by jste měli vědět, a co by vám mohlo znepříjemnit dovolenou.

Maledivy a extremismus

Čas od času, speciálně pře volbami na Maledivách, v různých zahraničních, ale i domácích médiích vyleze článek o náboženském či politickém extremismu. Články jsou bohužel psány na objednávky různých politiků poškodit cestovní ruch na Maledivách. Většina z věcí v článku napsaných se nezakládá na pravdě. Např. Dne 4. listopadu 2018 jednu českou verzi článku napsal a přeložil mladý žurnalista z Lidovky.cz, který u tohoto článku bez mého svolení použil mé fotografie, které jsem na vlastní žádost nechala odstranit. Pokud poletíte na Maledivy, nenechte se odradit články na toto téma, které již byly napsány v minulosti, a jsem si jista, že i v budounu ještě budou. Kdyby Maledivy byly opravdu takové, tak bych tam netrávila tolik času, protože nejsem blázen. Navíc, v každé zemi s nějaký ten magor najde, i u nás v Čechách nebo na Slovensku. Téma politiky a náboženství je velice citlivé, rozepsala bych se více, ale za prvé bychom tu byli několik hodin, a za druhé to veřejně nemohu. Můj osobní názor je, že jakékoliv náboženství a politika jsou dvě největší svinstva na světě, a je to známe už z historie, kde právě všechny tyto problémy pramení.

© Informace a fotografie použité na této stránce Maledivy aktuálně

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi z naší vlastní zkušenosti, a také informacemi od našich maledivských kolegů pracujících nejenom v cestovním ruchu. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page