Maledivy s Lucií aneb Maledivy s česky hovořícím průvodcem "místní"

Bojíte se cestovat, protože neumíte anglicky, že se ztratíte, budete mít cestou komplikace či ze spousty jiných důvodů? Tak už se nebojte! Po Maledivách můžete cestovat se mnou a se mnou se fakt neztratíte! Navíc poznáte Maledivy ještě z trošku jiné perspektivy (ty pikantnosti), než kdyby jste cestovali sami nebo s průvodcem či průvodkyní, kteří o Maledivách nic neví, protože do ráje jezdí jenom 1krát nebo 2krát za rok a jenom na pár nocí a ještě k tomu na resorty a nemají procestováno 128 maledivských ostrovů tak, jako já.

Produkt "Maledivy s Lucií aneb Maledivy s průvodcem" vznikl pouhou náhodou začátkem roku 2014, kdy Maledivy s průvodcem žádná česká a ani slovenská cestovka nenabízela. Jak už tomu ve světě obchodu bývá, prostě klasika, co je dobré, musí se okopírovat anebo zneužít, české a slovenské cestovky začaly můj nápad kopírovat a různě měnit. Jejich reklama hlásá "Maledivy s průvodcem", ale bohužel se nejedná o Maledivy s průvodcem, ale o poznávačku Srí Lanky s průvodcem, s pouze malým odskokem na 3 až 5 dní na Maledivy. Nejedná se ale o obydlené ostrovy, nýbrž o resorty. Otázkou je, co na resortech chtějí průvodcovat a zda to pro ně není jenom parádní dovolená zdarma, kterou jim klient zaplatí. Zpět ale k našemu původnímu a pravému produktu poznání Malediv se mnou v roli česky hovořící "Maledivky".

Mé okruhy nejsou vhodné jenom pro ty, kteří neumí anglicky anebo se sami bojí cestovat tak daleko, ale i pro ty, kteří rádi cestují v partě, mají rádi neformálnost a srandu. 

Okruhy jsou středně náročné a zvládnou je jak děti, tak starší osoby. Naším nejmladším účastníkem byl 7letý skvělý kluk a nejstarší účastnicí byla fantastická 70letá dáma. Děti ale preferujeme spíše starší, cca od 10 let anebo slušně vychované nebo budou "vykázány z přepravy".  Jednoduše je necháme na neobydleném ostrově a už se pro ně nevrátíme! 

První dobrodružně-poznávačně-relaxační okruhy v historii Malediv se konaly na podzim roku 2016. Okruhy jsou dle předchozích velmi pozitivních zkušeností plánovány na 8 nocí (9 dní) anebo více. Pár vybraných je výjimečně plánováno na 7 nocí. Vždy je možné, buď před jejich začátkem nebo po jejich ukončení, pobyt na Maledivách prodloužit, a to jak na obydlených ostrovech, tak na resortech. 

Lokality a termíny jsou plánované dle maledivských sezón a počasí, výskytu živočišných druhů (žraloka obrovského a mant), cen za ubytování a dalšího. Jedním z faktorů, dle kterého jsou okruhy plánovány, je také můj čas. Okruhy plánuji vždy na 2 roky dopředu, a to tak, abych vám mohla nabídnout ty nejlepší termíny, a to je jeden z důvodů, proč jsou mé okruhy opravdu ty nejlepší. Dle okruhů pak řídím vše ostatní a celý můj program. Tak moc je pro mě dokonalost okruhů důležitá.

Do okruhů jsem pro vás vybrala ty nejlepší ostrovy, které jsou dosažitelné lodí (i letadlem) a nakombinovala jsem je tak, jak se většina z nich nakombinovat nedá anebo velice obtížně, a to proto, že jsou přesuny časově a finančně velice náročné.

Nebojte, i ten relax bude! Nejedeme se zhuntovat, ale odpočnout si, něco poznat, ochutnat a hlavně zažít.

Maximální obsazenost okruhů dle lokalit je buď 5 pokojů (10 osob + 4x možná přistýlka), 6 pokojů (12 osob + 6x možná přistýlka) anebo 8 pokojů (16 osob + 8x možná přistýlka). Jde mě hlavně o to, abyste si pobyt v úzkém kruhu "účastníků zájezdu" užili! Nejde mě o to naplnit 2 až 3 penziony, vydělat na vás balík, a poté vás nechat bezprizorně celou dobu pobytu povalovat na pláži, nesplnit, co jsem naslibovala a nestarat se o vás tak, jak je tomu běžné ve velkých skupinách. Neděste se, nebudu s vámi nonstop, samozřejmě je zde plánováno i "osobní volno", abyste si užili i to soukromí.

Okruh I, okruh II, okruh III, okruh IVokruh V aktuálně prochází rozsáhlou aktualizací. Některé okruhy je nutné změnit kvůli neovlivnitelným změnám spojené s masovou výstavbou nových penzionů a hotelů na ostrovech. Ostrovy jsou už dnes hodně turistické. Stále do okruhů vybírám místa, která jsou skoro panenská a turisticky minimálně políbená.  

Aktuální nabídka produktu Maledivy s průvodcem

Nové okruhy na únor a březen 2022 budou vypsány koncem května 2021. 

Okruh VII / Únor - Březen 2021
Maledivy s Lucií aneb s česky hovořícím průvodcem. Poznávací okruh VII - Za poznáním, dobrodružstvím a relaxem na Haa Alif atol, Haa Dhalu a severní Male atol.
Okruh VI / Únor 2021
Maledivy s Lucií aneb s česky hovořícím průvodcem. Poznávací okruh VI - Za šnorchlováním, relaxem a troškou luxusu na Noonu atol, s malou zastávkou na trzích v hlavním městě Male.
Recenze z okruhů
Recenze z poznávačně-dobrudružně-relaxačních okruhů s průvodcem.

Speciální nabídka: Jste-li skupina 12 až 16 osob a chtěli byste sestavit svůj vlastní okruh Maledivami, vybrat si svůj vlastní termín a mě jako průvodce, neváhejte se na mě obrátit. Další možností je také poznávací okruh na Srí Lance, a poté poznávačně-relaxační na Maledivách. Např. 5 a více nocí na Srí Lance (k dispozici česky/slovensky hovořící průvodci anebo já) a 5 - 7 nebo více nocí na Maledivách (k dispozici já). V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

V únoru 2019 měl svou premiéru produkt "Cestuj s Lucií", kdy jsme mimo Malediv prozkoumáli také Srí Lanku. Poznávací okruh Srí Lankou s relaxem na Maledivách, se mnou v roli netradičního průvodce tedy průvodkyně, byl okamžitě vyprodán. Uvidíme, co dalšího nám budoucnost přinese. 

 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP

© ​Design webu, text a fotografie, to vše dělané s láskou k práci a hlavně k Maledivám by Lucie Mohelníková 2009 - 2021.