top of page

Maledivy s Lucií aneb Maledivy s česky hovořícím průvodcem "místní"

Maledivy s Lucií, Maledivy s česky hovořícím průvodcem
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Bojíte se cestovat, protože neumíte anglicky, že se ztratíte, budete mít cestou komplikace či ze spousty jiných důvodů? Tak už se nebojte! Po Maledivách můžete cestovat se mnou a se mnou se fakt neztratíte! Navíc poznáte Maledivy ještě z trošku jiné perspektivy (ty pikantnosti), než kdyby jste cestovali sami nebo s průvodcem či průvodkyní, kteří o Maledivách nic neví, protože do ráje jezdí jenom 1krát nebo 2krát za rok a jenom na pár nocí, a ještě k tomu na resorty, a nemají procestováno 155 maledivských ostrovů tak, jako já.

Autentičnost a originalita produktu Maledivy s Lucií

Produkt "Maledivy s Lucií aneb Maledivy s "průvodcem"" vznikl pouhou náhodou začátkem roku 2014, kdy Maledivy s průvodcem žádná česká a ani slovenská cestovka nenabízela. Jak už tomu ve světě obchodu bývá, prostě klasika, co je dobré, musí se okopírovat anebo zneužít, české a slovenské cestovky začaly můj nápad kopírovat a různě měnit. Jejich reklama hlásá "Maledivy s průvodcem", ale bohužel se nejedná o Maledivy s průvodcem, ale o poznávačku Srí Lanky s průvodcem, s pouze malým odskokem na 3 až 5 dní na Maledivy. Nejedná se ale o obydlené ostrovy, nýbrž o resorty, kde tak úplně není, co průvodcovat. Zpět ale k našemu původnímu a pravému produktu poznání Malediv se mnou v roli česky hovořící "Maledivky". Vše o mé maličkosti. 

Speciální poznávačka s kulinářským zážitkem "Maledivy s Lucií a šéfkuchařem"

V červnu 2022 se mi v mé blonďaté hlavičce, při objevování nových hospůdek v rámci mého hobby a malého projektíku Tour de Putique, při ochutnávání dokonalých pokrmů od šéfkuchaře Tomáše Levého v trutnovské restauraci Vejmrda, která čirou náhodou patří Davčovi Sukovi, který je můj úžasný ripíťáček aneb stálý klient právě na poznávačky Malediv se mnou, zrodil nápad na speciální a netradiční poznávačku se mnou a šéfkuchařem. Hostování šéfkuchařů z celého světa na Maledivách bylo do premiéry mého dalšího úžasného nápadu vzít s sebou Toma výsadou pouze resortů, ale „other way holiday“ opět jako první mění pravidla hry, a vy tak máte jedinečnou šanci ochutnat kulinářské pokrmy i na obydleném ostrově. Cestování a láska k jídlu spojuje.

Dhigurah, Alif Dhaal Atoll, Maldives.JPG

Poznáváme ty nejkrásnější obydlené ostrovy Malediv

První dobrodružně poznávačně relaxační okruhy v historii Malediv se konaly na podzim roku 2016. Okruhy jsou dle předchozích velmi pozitivních zkušeností plánovány na 8 nocí (9 dní). Pár vybraných bylo výjimečně plánováno na 7 nocí nebo více. Vždy je možné, buď před jejich začátkem nebo po jejich ukončení, pobyt na Maledivách prodloužit, a to jak na obydlených ostrovech, tak na resortech. 

 

Lokality a termíny jsou plánované dle maledivských sezón a počasí, výskytu živočišných druhů (žraloka obrovského a mant), cen za ubytování a dalšího. Jedním z faktorů, dle kterého jsou okruhy plánovány, je také můj čas. Okruhy plánuji vždy na 2 roky dopředu, a to tak, abych vám mohla nabídnout ty nejlepší termíny, a to je jeden z důvodů, proč jsou mé okruhy opravdu ty nejlepší. Dle okruhů pak řídím vše ostatní a celý můj program. Tak moc je pro mě dokonalost okruhů důležitá.

Do okruhů jsem pro vás vybrala ty nejlepší ostrovy, které jsou dosažitelné lodí (i letadlem) a nakombinovala je tak, jak se většina z nich nakombinovat nedá anebo velice obtížně, a to proto, že jsou přesuny časově a finančně náročné. V případě cestování ve skupině tomu ale tak není. 

I přes narůstající cestovní ruch a nezastavitelnou výstavbu nových ubytovacích kapacit na obydlených ostrovech se do okruhů stále snažím vybírat ostrovy a lokality, které jsou skoro panenské a turisty minimálně políbené. A věřte, že jich je dnes již opravdu málo. Obydlené ostrovy se bohužel mění k nepoznání. Pokud to tak půjde dál, do roku 2030 již nebude, co poznávat. 

Dhigurah Tour, Alif Dhaa atol, Maledivy.jpg

Poznávací i relaxační pobyty s Lucií a jejich historie, přítomnost či budoucnost

Poznávací okruhy se mění a vyvíjí dle aktuální infrastruktury, modernizací obydlených ostrovů, rozvinustosti cestovního ruchu a také aktivit, které ostrovy a jejich okolí nabízí. Některé okruhy se zatím jezdí opakovaně, ale jejich budoucnost vidím bledě. Pokud máte zájem se mnou na některý z okruhů vyrazit, rozhodně na nic nečekejte. V blízké budoucnosti budou ostrovy přeplněné a již nebude moc, co poznávat. A já už také hlavně nejsem nejmladší. Původně jsem plánovala, že okruhy ukončím již v roce 2025, ale vzhledem k velkému zájmu o Maledivy s Lucií, pokud se ostrovy nezmění až příliš, jsem se rozhodla je organizovat a jezdit zatím do roku 2028. Absolutní ukončení  poznávacích okruhů se mnou v roli netradiční půrovodkyně plánuji nejpozději na rok 2030. 

Poznávací okruh I. / Za poznámím, šnorchlováním a relaxem na Alif Alif atol

První poznávací Okruh I. / Za poznáním, šnorchlováním a relaxem na Alif Alif atol se poprvé jel na přelomu října a listopadu a druhý na přelomu listopadu a prosince v roce 2016. Okruh I. byl zaměřen na poznání Alif Alif atolu, a to obydlených ostrovů Thoddoo, Rasdhoo a Ukulhas, se zastávkou na severním Male atolu v hlavním městě Male. Vzhledem k ohromné masové výstavbě ubytovacích kapacit a nárůstu počtu turistů se tento okruh již nejezdí. Smutné je, že s to začíná dít na většině obydlených ostrovů. Těch méně turistických a nádherných už je jenom hrstka. Okruh I. byl ukončen a již se nepojede. 

Poznávací okruh II. / Za dobrodružstím a poznáním na Alif Dhaal a Vaavu atol

Okruh II. / Za dobrodružstvím, poznáním a relaxem na Alif Dhaal a Vaavu atol se jel poprvé v listopadu a podruhé v prosinci 2016. Další okruhy se konaly v lednu a únoru 2018, v lednu a únoru 2019. V únoru 2020 se jel Okruh II. naposledy vzhledem k masové výstavbě penzionů a hotelů a nárůstu počtu turistů na obydleném ostrově Thinadhoo na Vaavu atolu. Ostrov Dhigurah na Alif Dhaal atolu už je nyní sice také trošku více turistický než tomu bylo v minulosti, ale stále to ještě není tak hrozné. Okruh II. byl zaměřen na šnorchlování na krásných korálových útesech, na potopeném vraku, šnorchlování se žraloky druhu sestřičky, žralokem obrovským a mantami. Pokud vám tento okruh přijde zajimavý, věřte, že byl. Okruh II. byl ukončen a již se nepojede. Nezoufejte, že už nic takového nezažijete, v aktuálkní nabídce máme Okruh V., který je Okruhu II. podobný, ale s tím rozdílem, že se spí na Alif Dhaal atolu, a za tím nejlepším se na Vaavu atol vyráží na celodenní výlet. 

Poznávací okruh III. / Za dobrodružstím, poznáním a chutí Malediv na Goidhoo atol

Okruh III. / Za dobrodružstvím, poznáním, chutí Malediv a relaxem na Goidhoo atol se poprvé jel v prosinci 2017, dále v lednu 2018, v lednu a únoru 2019 a v březnu 2019 naposledy. Další termíny na Okruh III. byly v plánu po dokončení dnes již našeho bývalého vlastního penzion Atholhu Residence, jehož výstavba se táhla 5 let. Na Fehendhoo jsem zažila jak pěkné, tak docela dost krušné chvíle. Ostrov Fehendhoo se ale výstavbou umělého přístavu a dalších terénních úprav ostrova změnil k nepoznání a můj nyní už bývalý maledivský přítel a parťák postupně také. Vzhledem k mnoha neovlivnitelným faktorům jsem se v červenci 2021 rozhodla z projektu odejít, abych se mohla věnovat mhohem více důležitějším věcem. Okruh III. byl ukončen a již se nepojede. 

Poznávací okruh IV. / Za šnorchlováním, dobrodružstím a relaxem na Vaavu atol

Okruh IV. / Za šnorchlováním, dobrodružstvím a relaxem na Vaavu atol se jel poprvé v prosinci 2016 a podruhé a naposledy v lednu 2017. Okruh IV. byl zaměřen na to nejlepší z Vaavu atolu. K vzhledem již zmíněné masové výstavbě penzionů a hotelů a nárůstu počtu turistů na obydleném ostrově Thinadhoo na Vaavu atolu se tento okruh již nejezdí. Okruh VI. byl ukončen a již se nepojede. Nahradil jej Okruh V., který právě to nejlepší z Vaau atolu také nabízí.

Poznávací okruh V. / Za nekonečně dlouhou pláží, mantami a velrybákem na Alif Dhaal atol

Okruh V. / Za nekonečně dlouhou pláží, mantami a žralokem velrybím na Alif Dhaal atol, s malým výletem na Vaavu atol za žraloky sestřičkami a potopeným vrakem Jakarta​, který je podobný Okruhu II., se poprvé jel na přeolomu únoru a března 2022, a to díky Coviďákovi a nemožnosti pobývat na více obydlených ostrovech během jedné dovolené, což ve finále zajistilo mnohem lepší program. Okruh VI. dokonce vychází o trošku levněji než původní Okruh II. Za mě je Okruh V. mnohem lepší než byl Okruh IV. Čeká na vás nádherná, 3 km dlouhá pláž na obydleném ostrově Dhigurah na Alif Dhaal atolu, které si užijete dosyta a mnoho úžasných mořských potvůrek nejenom na Alif Dhaal atolu, ale také na Vaavu atolu. Okruh V. je stále aktivní. Podruhé se pojede v únoru 2023 a plánován je také na únor / březen 2024 a únor /  březen 2025. Pokud se výstavba na Dhigurah neutrhne z řetězu, ráda bych okruh jela i v letech budoucích.

Poznávací okruh VI. / Za skvělým šnorchlováním, relaxem a troškou luxusu na Noonu atol

Okruh VI. / Za skvělým šnorchlováním, relaxem a troškou luxusu na Noonu atol je perfektní pro milovníky šnorchlování, stále panenské přírody, minima turistů a domácí pohody. Obydlený ostrov Fodhdhoo na Noonu atolu a jeho okolí jsou prostě božské. Okruh VI. se měl jet poprvé v březnu 2020, ale kvůli Coviďákovi a uzavření hranic na celém světě, byl přesunut na únor 2021. Podruhé se okruh konal v únoru 2022. , Okruh se jede v únoru 2023, v únoru 2024 a v únoru 2025. Zatím je okruh VI. plánovám i do budoucna.

Poznávací okruh VI. - Culinary Trp / Za skvělým šnorchlováním a chutí Malediv

Okruh VI. - Culinary Trip / Za skvělým šnorchlováním, tradičními maledivskými i kulinářskými pokrmy, relaxem a troškou luxusu na Noonu atol je perfektní pro milovníky šnorchlování, stále panenské přírody, minima turistů, domácí pohody a trošky kulinářského umění. Obydlený ostrov Fodhdhoo na Noonu atolu a jeho okolí jsou prostě božské. A jak že se zrodil nápad vzít s sebou na poznávačku jako hosta šéfkuchaře Tomáše Levého? Byla to láska na první pohled! Jééé, ne, nezamilovala jsem se do Tomáše, no hmmm, i když, kocour to je…, ale na první pohled, respektive na první ochutnání, jsem se zamilovala do Tomášových pokrmů, které pro nás připravil při Tour de Putique v červnu 2022 v trutnovské restauraci Vejmrda, která čirou náhodou patří Davčovi Sukovi, který je můj úžasný ripíťáček aneb stálý klient právě na poznávačky Malediv se mnou. Hold cestování a láska k jídlu spojuje. Hostování šéfkuchařů z celého světa na Maledivách bylo do premiéry mého dalšího úžasného nápadu vzít s sebou Toma výsadou pouze resortů, ale „other way holiday“ opět jako první mění pravidla hry, a vy tak máte jedinečnou šanci ochutnat kulinářské pokrmy i na obydleném ostrově, který je stále minimálně turistický a méně obydlený. Pro šéfkuchaře Toma se bude jednat o velkou výzvu, protože je zvyklý vařit v dokonalých a perfektně vybavených kuchyních, což kuchyně na obydlených ostrovech opravdu nejsou. Jsem také moc zvědavá, jak si poradí s obědem ve formě BBQ na neobydleném ostrově. Účastníci zájezdu „Maledivy s průvodkyní Lucií a šéfkuchařem Tomášem Levým: Poznávací okruh VI. / Noonu atol aneb To tu ještě nebylo!“ se rozhodně mají na co těšit! Okruh VI. - Culinary Trip se poprvé pojede v březnu 2023. Kulinářský okruh vyprodal opravdu rychle. Uvidíme, co nám budoucnost přinese.

Poznávací okruh VII. / Za relaxem, dlouhými plážemi a přírodou na Haa Alif atol

Okruh VII. / Za relaxem, dlouhými plážemi, přírodou a poznáním na Haa Alif, Haa Dhaalu a severní Male atol.  Okruh VII. se jel poprvé na přelomu února a března v roce 2021. Původní plán byla kombinace obydlených ostrovů Vashafaru a Kelaa, ale vzhledem ke Coviďákovi a nemožnosti pobývat na více obydlených ostrovech během jedné dovolené, byl okruh změněn na pobyt na Vashafaru s jednodenním výletem na ostrov Kelaa. Tento okruh se v budoucnu ještě pojede. Aktuálně je plánován na únor 2024 a únor 2025 v kombinaci s poznávačkou Srí Lanky v produktu Cestuj s Lucií. Tyto dva termíny budou poslední.

Cestuj s Lucií 2024 a 2025

V únoru 2019 měl svou premiéru produkt "Cestuj s Lucií", kdy jsme mimo Malediv prozkoumali také Srí Lanku. Poznávací okruh Srí Lankou s relaxem na Maledivách, se mnou byl okamžitě vyprodán. Okruh Srí Lankou se spolu s Okruhem VII. na Maledivách pojede s mými stálými klienty v únoru 2024 a v únoru 2025. Již nyní je okruh na rok 2024 z většiny vyprodán. V procesu plánování je pro naše stále klienty také okruh Seychelami, a to na rok 2026, a do budoucna možná také okruh Mauriciem a Zanzibarem. V plánu je také Francouzská Polynésie.

Účastníci zájezdu na Maldivách

Okruhy se jezdí v malých skupinkách a vždy se sejde perfektní parta!

Maximální obsazenost okruhů dle lokalit a velikostí penzionů či hotelů je buď 5 pokojů (10 osob + přistýlka), 6 pokojů (12 osob + přistýlka), 7 pokojů (14 osob + přistýlka a výjimečně 8 pokojů (16 osob + možná přistýlka). Jde mi hlavně o to, abyste si pobyt v úzkém kruhu "účastníků zájezdu" užili! Nejde mi o to naplnit 2 až 3 penziony, vydělat na vás balík, a poté vás nechat bezprizorně celou dobu pobytu povalovat na pláži, nesplnit, co jsem naslibovala a nestarat se o vás tak, jak je tomu běžné u velkých skupin. Neděste se, nebudu s vámi nonstop, samozřejmě je plánované i "osobní volno", abyste si užili i to soukromí.

Okruhy jsou vhodné pro všechny, kteří se na ně cítí!

Mé okruhy nejsou vhodné jenom pro ty, kteří neumí anglicky anebo se sami bojí cestovat tak daleko, ale i pro ty, kteří rádi cestují v partě, mají rádi neformálnost a srandu. Od roku 2016 jsem se s mnoha "Účastníky zájezdu" nejednou sešla v Praze na pivku  při Tour de Putique. Když se sejde super parta lidí, kteří si rozumí, dovča je perfektní, a u kvalitního českého pivka je pak rozhodně na co vzpomínat! A hlavně je dále pak, co společně plánovat.

Okruhy jsou středně náročné a zvládnou je jak děti, tak starší osoby. Naším nejmladším účastníkem byl 5letý skvělý kluk a nejstarší účastnicí byla fantastická 70letá dáma. Děti ale preferujeme spíše starší, cca od 10 let anebo slušně vychované nebo budou "vykázány z přepravy". Jednoduše je necháme na neobydleném ostrově a už se pro ně nevrátíme! ;-)

Speciální nabídka: Jste-li skupina 12 až 16 osob a chtěli byste sestavit svůj vlastní okruh Maledivami, vybrat si svůj vlastní termín a mě jako průvodce, neváhejte se na mě obrátit. 

Okružní plavby s Lucií aneb Maledivy s Lucií na lodi v roce 2026 

Okruhy je možné absolvovat také menších či větších lodích různých typů jako plavby. Okružní plavba na lodi se mnou jako s "průvodkyní" se poprvé jela 2x v říjnu 2014 a v dubnu 2022. Ceny plaveb jsou sice vyšší než ceny pobytů na obydlených ostrovech, ale zážitků je mnohem více. A nechybí tu ani alkohol, což na většině obydlených ostrovech ano.

Na únor nebo březen v roce 2026 opět s našimi stálými klienty plánuji "Maledivy s Lucií na lodi" na kvalitní 4* lodi (2022) s maximálním počtem 17 osob včetně mě, jako průvodce.  Dostupných je 8 dvoulůžkových kajut. Pouze jedna kajuta má možnost přistýlky. Ceny plavby se budou pohybovat v rozmezí 50 000 Kč až 55 000 Kč dle výběr kajuty za 1 osobu. Cena zahrnuje plavbu na 7 nocí, plnou penzi (snídaně, oběd, večeře), aktivity, šnorchlování potápění, všechny daně, posádku a mě, Lucii, jako "průvodkyni". Cena nezahrnuje leteky na Maledivy, které se pohybují v průměru 20 000 Kč za 1 osobu v ekonomické třídě dle zvoleného termínu, tarifů a kvality aerolinií. Již teď mám předrezervaci na 4 kajuty. Pokud máte o budoucí plavbu zájem, neváhejte nám napsat na rezervace@owh.cz a zařadíme vás na seznam. Jakmile budou známy podrobnější detaily, vše vám zašleme.

7denní plavby s plnou penzí a aktivitami, vybrané plavby jsou také s monžnosí potápění, bez zpáteční letenky na Maledivy, se pohybují od 45 000 Kč do 150 000 Kč. Vždy záleží na kvalitě lodi a vybrané kajutě. Lodě nabízíme min. 4* a max. 5*. Kapacita lodí je většinou od 8 (katamarány nebo malé motorové jachty) do 24 osob. Loď se vždy dá doplnit jinými klienty. Kvůli dostupností lodí je nutné plavbu zarezervovat alespoň 6 měsíců dopředu na mimo sezónu a na sezónu alespoň rok dopředu.

Aktuální nabídka produktu Maledivy s průvodcem aneb Maledivy s Lucií

Maledivy s Lucií jsou na rok 2023 plně obsazeny, i přes povolené kapacity. Nové termíny na leden až březen 2024 jsou již publikovány a o okruhy začíná být zájem. Pro velký zájem o 2025 budou již letos možné předrezervace. S rezervacemi rozhodně neváhejte, jelikož je opravdu velká poptávka. Místa jsou omezena! Poznávačky se mnou jsou opravdu nezapomenutelné a výjimečné, protože nejsem obyčejná průvodkyně!

 

V únoru a březnu 2024 a 2025 budeme opět poznávat krásné Fodhdhoo a jeho okolí, dokonalý Dhigurah a jeho okolí a Vaavu atol. Chybět nebude ani ztracený ráj Vashafaru na samotném severu Malediv a přírodní krásy Srí Lanky, která je již teď na rok 2024 z větší části obsazena a na rok 2025 již máme předrezervace. Fodhdhoo v únoru 2024 a Dhigurah v březnu 2025 je na žádost vzhledem k termínu konečně vhodný pro účetní a daňaře. 

V roce 2026 se bude konat okružní plavba Maledivy s Lucií. Uvidíme, za se na Maledivách pojedou i jiné poznávací okruhy. Na rok 2026 je s mými stálými klienty v plánu také 15denní poznávačka Seychel. Bude se jednat o skupinku 12 až max. 14 osob.