Lucie Mohelníková na Maledivách

Maledivy s Lucií aneb Maledivy s česky hovořícím průvodcem "místní"

Bojíte se cestovat, protože neumíte anglicky, že se ztratíte, budete mít cestou komplikace či ze spousty jiných důvodů? Tak už se nebojte! Po Maledivách můžete cestovat se mnou a se mnou se fakt neztratíte! Navíc poznáte Maledivy ještě z trošku jiné perspektivy (ty pikantnosti), než kdyby jste cestovali sami nebo s průvodcem či průvodkyní, kteří o Maledivách nic neví, protože do ráje jezdí jenom 1krát nebo 2krát za rok a jenom na pár nocí a ještě k tomu na resorty a nemají procestováno 128 maledivských ostrovů tak, jako já.

Autentičnost a originalita produktu 

Produkt "Maledivy s Lucií aneb Maledivy s průvodcem" vznikl pouhou náhodou začátkem roku 2014, kdy Maledivy s průvodcem žádná česká a ani slovenská cestovka nenabízela. Jak už tomu ve světě obchodu bývá, prostě klasika, co je dobré, musí se okopírovat anebo zneužít, české a slovenské cestovky začaly můj nápad kopírovat a různě měnit. Jejich reklama hlásá "Maledivy s průvodcem", ale bohužel se nejedná o Maledivy s průvodcem, ale o poznávačku Srí Lanky s průvodcem, s pouze malým odskokem na 3 až 5 dní na Maledivy. Nejedná se ale o obydlené ostrovy, nýbrž o resorty. Otázkou je, co na resortech chtějí průvodcovat, a zda to pro ně není jenom parádní dovolená zdarma, kterou jim klient zaplatí. Zpět ale k našemu původnímu a pravému produktu poznání Malediv se mnou v roli česky hovořící "Maledivky". Vše o mé maličkosti.

Dhigurah, Alif Dhaal Atoll, Maldives.JPG

Poznáváme ty nejkrásnější obydlené ostrovy Malediv

První dobrodružně poznávačně relaxační okruhy v historii Malediv se konaly na podzim roku 2016. Okruhy jsou dle předchozích velmi pozitivních zkušeností plánovány na 8 nocí (9 dní). Pár vybraných bylo výjimečně plánováno na 7 nocí nebo více. Vždy je možné, buď před jejich začátkem nebo po jejich ukončení, pobyt na Maledivách prodloužit, a to jak na obydlených ostrovech, tak na resortech. 

 

Lokality a termíny jsou plánované dle maledivských sezón a počasí, výskytu živočišných druhů (žraloka obrovského a mant), cen za ubytování a dalšího. Jedním z faktorů, dle kterého jsou okruhy plánovány, je také můj čas. Okruhy plánuji vždy na 2 roky dopředu, a to tak, abych vám mohla nabídnout ty nejlepší termíny, a to je jeden z důvodů, proč jsou mé okruhy opravdu ty nejlepší. Dle okruhů pak řídím vše ostatní a celý můj program. Tak moc je pro mě dokonalost okruhů důležitá.

Do okruhů jsem pro vás vybrala ty nejlepší ostrovy, které jsou dosažitelné lodí (i letadlem) a nakombinovala jsem je tak, jak se většina z nich nakombinovat nedá anebo velice obtížně, a to proto, že jsou přesuny časově a finančně velice náročné. V případě cestování ve skupině tomu ale tak není. Nebojte, i ten relax bude! Nejedeme se zhuntovat, ale odpočnout si, něco poznat, ochutnat a hlavně zažít.

Okruh I., Okruh II., a Okruh IV. se již nejezdí vzhledem k neovlivnitelným změnám spojeným s masovou výstavbou nových penzionů a hotelů na ostrovech. Ostrovy jsou dnes už hodně turistické. Stále do okruhů vybírám místa, která jsou skoro panenská a turisty minimálně políbená. Okruh III. už se také tak, jak byl znám, znovu nepojede. Roky plynou a obydlené ostrovy se bohužel mění k nepoznání.

Aktuálně je na rok 2022 vypsán Okruh V., který je dokonalý pro milovníky dlouhých pláží a žraloků a Okruh VI., který je perfektní pro milovníky šnorchlování a stále panenské přírody. V budoucnu se znovu s velkou pravděpodobností pojede také Okruh VII.. Možná je také na obzoru nový okruh VIII, který bude zahrnovat Goidhoo atol, který je znám z Okruhu III. a jeden turisty nedotčený ostrov na Baa atolu. Vše bude jasné po inspekci na jaře 2022.

Účastníci zájezdu na Maldivách

Okruhy se jezdí v malých skupinkách a vždy se sejde perfektní parta!

Maximální obsazenost okruhů dle lokalit je buď 5 pokojů (10 osob + přistýlka), 6 pokojů (12 osob + přistýlka) anebo výjimečně 8 pokojů (16 osob + možná přistýlka). Jde mi hlavně o to, abyste si pobyt v úzkém kruhu "účastníků zájezdu" užili! Nejde mi o to naplnit 2 až 3 penziony, vydělat na vás balík, a poté vás nechat bezprizorně celou dobu pobytu povalovat na pláži, nesplnit, co jsem naslibovala a nestarat se o vás tak, jak je tomu běžné u velkých skupin. Neděste se, nebudu s vámi nonstop, samozřejmě je plánované i "osobní volno", abyste si užili i to soukromí.

Okruhy jsou vhodné pro všechny, kteří se na ně cítí!

Mé okruhy nejsou vhodné jenom pro ty, kteří neumí anglicky anebo se sami bojí cestovat tak daleko, ale i pro ty, kteří rádi cestují v partě, mají rádi neformálnost a srandu. Od roku 2016 jsem se s mnoha Účastníky zájezdu nejednou sešla v Praze na pivku. Když se sejde super parta a lidé, kteří si rozumí, dovča je perfektní a rozhodně je u pivka na co vzpomínat.

Okruhy jsou středně náročné a zvládnou je jak děti, tak starší osoby. Naším nejmladším účastníkem byl 5letý skvělý kluk a nejstarší účastnicí byla fantastická 70letá dáma. Děti ale preferujeme spíše starší, cca od 10 let anebo slušně vychované nebo budou "vykázány z přepravy". Jednoduše je necháme na neobydleném ostrově a už se pro ně nevrátíme! ;-)

Speciální nabídka: Jste-li skupina 12 až 16 osob a chtěli byste sestavit svůj vlastní okruh Maledivami, vybrat si svůj vlastní termín a mě jako průvodce, neváhejte se na mě obrátit. 

V únoru 2019 měl svou premiéru produkt "Cestuj s Lucií", kdy jsme mimo Malediv prozkoumali také Srí Lanku. Poznávací okruh Srí Lankou s relaxem na Maledivách, se mnou v roli netradičního průvodce tedy průvodkyně, byl okamžitě vyprodán. Uvidíme, co dalšího nám budoucnost přinese. 

Aktuální nabídka produktu Maledivy s průvodcem