top of page
Resorty, Maledivy.jpg
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Kdo by nechtěl navštívit luxusní resort, když už na ty Maledivy letí, že?! No jo, jenže návštěvy luxusních resortů či běžných resortů hosty z obydlených ostrovů vůbec, ale vůbec nejsou standardní záležitost. Většina resortů chrání soukromí a klid hostů, kteří si u nich zaplatili pobyt, a návštěvníky z obydlených ostrovů nepřijímají. Návštěvy resortů, které se staly populárními až v roce 2013, povolují většinou jenom resorty na severním a jižním Male atolu neb nebývají tak vytížené, jako resorty na vzdálenějších atolech. Návštěvy resortů zajišťují penziony a hotely na obydlených ostrovech, a to pouze pár dnů před konáním návštěvy. Nečekejte, že se jedná o levnou záležitost. Návštěva luxusního resortu se může pěkně prodražit.

Maledivy: Návštěva luxusního resortu nebo jakéhokoliv resortu

Návštěva resortu v rámci exkurze, pokud trávíte dovolenou na obydlených ostrovech 

Návštěvy lokálních obydlených ostrovů hosty, kteří tráví dovolenou na resortu je zcela normální a standardní výlet / exkurze, ale návštěva resortů hosty, kteří tráví dovolenou na lokálních obydlených ostrovech standardní exkurzí / výletem není a nikdy nebude. 

 

Tyto půldenní nebo celodenní návštěvy začaly povolovat pouze resorty, které jsou blízko hlavního města Male, a pouze výjimečně i některé další resorty, které jsou od Male dál. Jsou to resorty převážně takové, které buď moc dobře nefungují a potřebují si zacelit rány přivýdělkem od návštěvníků anebo jsou to velké resorty a pár návštěvníků se jim tam ztratí!

Možná návštěva resortu závisí na obsazenosti resortu a také na sezónně! 

Půldenní nebo celodenní návštěva resortu se ve většině případů dá zarezervovat nejdříve 24 nebo 48 hodin před započetím samotné návštěvy resortu. Pokud resort řekne "Nelze!", tak to znamená "Nelze!".

Z Male bývají na půldenní nebo celodenní pobyt dostupné tyto resorty

Severní Male atol: Paradise Island Resort & Spa 3,5* & 4* (Os. navštíveno), Adaaran Select Hudhuran Fushi 4*, Club Med Kaani 3,5* (Os. navštíveno), Bandos Island Resort & Spa 3,5* (Os. navštíveno) a Centara Ras Fushi 5*.

Jižní Male atol aneb Kaafu atol: Adaaran Prestige Vadoo 4* (Os. navštíveno), Adaaran Club Rannalhi 3,5* (Os. navštíveno), Sun Siyam Olhuveli 4*, Rihiveli 3, Fihalholi 3* a Centara Ras Fushi 4*.

Anantara Dhigu, návštěva luxusního resortu, Maledivy

Jak zajistit půldenní nebo celodenní návštěvu levnějšího nebo luxusního resortu

Celodenní nebo půldenní návštěvu resortu je možné zajistit pouze přes penzion nebo hotel či "resort" na obydleném lokálním ostrově. Naše cestovka "other way holiday" celodenní nebo půldenní návštěvy nezajišťuje. Návštěvy resortů zajišťujeme pouze při poznávačkách Maledivy s Lucií.

Cena návštěvy levnějšího nebo luxusního resortu v rámci exkurze

Ceny půldenního nebo celodenního pobytu se pohybují od 100 USD za 1 osobu výše, až po cca 600 USD. Průměrná cena se pohybuje kolem 200 USD. Vždy záleží na počtu hvězdiček resortu, a na tom, co vše resort v balíčku nabízí. Někdy cena zahrnuje zpáteční dopravu, vstup, oběd, nápoje a ručníky a pohyb po resortu. Samozřejmě se hned nechytejte té stodolarovky, na té ceny začínají. Dále také záleží na tom, kolik lidí chce daný resort v daný den navštívit. Čím méně osob, tím zaplatíte více za dopravu. 

Celodenní nebo půldenní návštěva The Marina by Crossroads

V případě, že z obydlených ostrovů nebo z resortu do Male musíte už ráno a odlet máte až večer, je možné navštívit marinu The Marina by Crossroads s obchody, restauracemi, lázněmi a klubem Cafe del Mare, která se nachází na jižním Male atolu, cca 20 minut rychlo lodí od letiště nebo hlavního města Male. Rezervace rychlo lodi je možná pouze přes aplikaci, která se dá stáhnout tam, kde všechny ostatní aplikace. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o celodenní návštěvě resortu na Maledivách

Informace použité na této stránce vychází z mých osobních zkušeností s celodenními a půldenními návštěvami resortů, které jsou doplněné oficiálními informacemi od resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page