Návštěva luxusního resortu na Maledivách.

Maledivy: Návštěva luxusního resortu

No kdo by nechtěl navštívit luxusní resort, když už na ty Maledivy letí, že?! Jak už jste se na mém webu mohli dočíst, v prosinci 2009 bylo na Maledivách oficiálně povolené tzv. lokální cestování, tzn. že i ne úplně bohatý člověk může strávit dovolenou na Maledivách, protože se může ubytovat na ostrově, kde žijí místní, a to v penzionu nebo hotelu, který nestojí tolik jako resort. Ještě jednou, v penzionu nebo hotelu, nikoliv u někoho doma v obýváku na gauči. Rozdíl mezi dovolenou na obydleném lokálním ostrově a na resortu.

Co je to resort na Maledivách?

Resort je v podstatě rekreační středisko. Na Maledivách znamená slovo resort "jeden ostrov, jeden hotelový komplex". To znamená, že je zde ubytování, bungalovy a vilky několika různých kategorií, několik restaurací, kavárna, bar, potápěčské centrum, centrum vodních sportů, lékař, na některých i dětská hřiště a pouze pár maličkých obchodů se suvenýry. Nelze zde koupit nic jiného než suvenýry, opalovací krém a nějakou tu sušenku. 

Návštěva resortu v rámci exkurze, pokud trávíte dovolenou na obydlených ostrovech 

Od roku 2013 se staly velkým trendem půldenní nebo celodenní návštěvy resortů hosty, kteří tráví dovolenou na lokálních obydlených ostrovech. Tyto návštěvy ale nepovolují všechny resorty. Proč? Protože resorty chrání soukromí a klid pro hosty, kteří za soukromí a klid zaplatili a tím pádem nechtějí být rušeni návštěvníky. Návštěvy lokálních obydlených ostrovů hosty, kteří tráví dovolenou na resortu je zcela normální a standardní výlet / exkurze, ale návštěva resortu hosty, kteří tráví dovolenou na lokálních obydlených ostrovech standardní exkurzí / výletem není a nikdy nebude. 

 

Tyto půldenní nebo celodenní návštěvy začaly povolovat pouze resorty, které jsou blízko hlavního města Male a pouze výjimečně i některé další resorty, které jsou od Male dál. Návštěva resortu ale závisí na obsazenosti resortu a také na sezónně.  

 

Ceny půldenního nebo celodenního pobytu se pohybují od 100 USD za osobu výše až po cca 600 USD. Průměrná cena je 200 USD. Vždy záleží na počtu hvězdiček resortu a na tom, co vše resort v balíčku nabízí. Někdy cena zahrnuje zpáteční dopravu, vstup, oběd, nápoje a ručníky a pohyb po resortu. Samozřejmě se hned nechytejte té stodolarovky. Tady ceny začínají. Dále také záleží na tom, kolik lidí chce daný resort v daný den navštívit. Čím méně osob, tím zaplatíte více za dopravu. 

Z Male jsou na půldenní nebo celodenní pobyt dostupné tyto resorty:

North Male Atoll (Severní Male atol)

Paradise Island Resort & Spa 3,5* & 4* (Osobně navštíveno)

Adaaran Select Hudhuran Fushi 4*

Club Med Kaani 3,5* (Osobně navštíveno)

Bandos Island Resort & Spa 3,5* (Osobně navštíveno)

Centara Ras Fushi 5*

 

Kaafu Atoll (Kaafu atol)

Adaaran Prestige Vadoo 4* (Osobně navštíveno)

Adaaran Club Rannalhi 3,5* (Osobně navštíveno)

Anantara 5* (500 USD)

Biyadhoo 2,5*

Holiday Inn Kadnooma 4*

Fihalholi 3*

 

Občas jsou nabízeny i další resorty blízko Male, ale jak jsem již zmínila, vždy záleží na obsazenosti a na sezóně.

Když se řekne "Nelze", tak to znamená "Nelze". Resorty na severním Male atolu se dají navštívit také z ostrovů HimmafushiHuraa, Thulusdhoo a Dhiffushi a na Kaafu atolu z ostrovů Gulhi, Maafushi a Guraidhoo. Tyto ostrovy jsou ale velice hustě obydlené, jelikož jsou blízko Male a místní z nich mohou denně dojíždět do práce. Pláže některých z těchto obydlených ostrovů vypadají jako Makarská Riviéra. Chcete do moře? Skákejte lidem po hlavě.

Ten pravý klid najdete na obydlených ostrovech, které jsou dál od Male. Pokud chcete všechno, je možné zkombinovat pobyt tak, že buď přespíte 2 noci ve městě a na výlet na resort se vydáte z města a poté se přesunete na klidné obydlené ostrovy anebo naopak anebo se pobyt nakombinuje tak, že strávíte cca 3 noci na jednom ze jmenovaných obydlených ostrovů, vydáte se na celodenní výlet na resort a pak se přesunete na klidnější obydlené ostrovy. 

V případě zájmu jakékoliv kombinace nás neváhejte kontaktovat. Jsme Ti, kteří kombinace ostrovů, a to jak obydlených tak resortů, vymysleli a jako první je začali nabízet. 

Další možností, jak vidět i jiné ostrovy při pobytu na městských ostrovech Male, Hulhumale nebo na Vilingili, je návštěva umělého ostrova The Marina at Crossroads. The Marina at Crossroads můžete navštívit také v případě celodenního čekání na loď anebo letadlo.

Poptávka návštěvy luxusního resortu