top of page

Útěk na Maledivy od Escape to Nature

Již v roce 2014 si mě díky mým znalostem Malediv, ke spolupráci natáčení dokumentárního filmu z cyklu "Escape to Nature" s českým názvem "Útěk na Maledivy" a anglickým "Escape to Maldives",  vybralo filmařské duo z "Escape to Nature", Libor Špaček a Petra Doležalová. Od roku 2014 uplynulo již mnoho let. Představte si, jak moc Maledivy znám v současnosti...

other way holiday partnerem filmařského týmů Escace to Nature

CA "other way holiday", spolu s naší partnerskou maledivskou cestovní kanceláří "Exciting Travel Holidays", která je specializovaná na luxusní resorty na Maledivách a kompletní servis na Srí Lance, kterou v ČR a SK zastupujeme, jsme se tak stali jedněmi z hlavních partnerů filmařského týmu. 

Natáčení dokumentárního filmu Útěk na Maledivy

Natáčení filmu o podmořském životě, maledivské přírodě a kultuře probíhalo od srpna do listopadu 2014, celkem 2 a půl měsíce. Příprava itineráře, který byl dlouhý 9 stránek formátu A4, který jsem vlastnoručně připravila na celou dobu natáčení, celkem 76 dní, zabral opravdu hodně času. Bylo to opravdu hodně práce takový trip připravit, získat potřebná povolení od maledivských úřadů atd., ale naopak neskutečná pocta, že jsem dostala tuto příležitost a mohla se tak stát součástí projektu a týmu filmařů. Velkým díkem je pro mě mé jméno a jméno mé CA v titulcích filmu jak v české, tak anglické verzi.

Film byl natočen v koprodukci s Českou Televizí a je, byl a bude vysílán na ČT2 a mnoho dalších mezinárodních televizních stanic. Premiéra filmu se konala v Praze a celosvětová v USA v New Yorku. Film byl také vysílán na největším veletrhu cestovního ruchu ITB 2016 v Berlíně, v Německu. Od své premiéry bylo filmu i filmařům uděleno několik prestižních cen v různých kategoriích po celém světě. 

Celý film Útěk na Maledivy je možné sledovat na stránkách filmařů, a to jak v českém jazyce, tak v anglickém jazyce.

Natáčení s kameramanem Jakubem Šimůnkem a dalšími 

Projektu se také zúčastnilo pár VIP, které jsme opravdu rádi poznali. Např. kameraman Jakub Šimůnek, který natočil známou českou komedii "Účastníci zájezdu" nebo "Úsměvy smutných mužů" a spoustu dalších zajímavých filmů a dokumentů, bývalý šéf editor online magazínu Žena.cz,  Aleš Wallcon, známý fotograf a kameraman z Madeiry Gonçalo Gomes (GoGo Images) a další.

Maledivští partneři filmu Útěk na Maledivy

Našimi partnery, kteří nám poskytli střechu nad hlavou se staly penziony Viluxer Retreat a Marina Boutique (Fuvahmulah), Banana Residence (Rasdhoo), Just Surf Villa (Himmafushi), hotely Reveries Diving Village (Gan / Laamu), Airport Comfort Inn (Hulhumale) BeachWood (Maafushi) a resorty Adaaran Select Meedhupparu a Palm Beach Resort & Spa, safari loď Ari Queen. Dalšími našimi partnery se stali místní aerolinky Fly Me / Villa AirMaldivian Airlines a nahrávací společnost Asasi Records a další drobní partneři.

 

Jednou se snad také dostanu k napsání článku o natáčení. Foto a video materiálu k tomu mám dostatek...

bottom of page