top of page
Potápění na Maledivách

Maledivy: Potápění v tropickém ráji

Říká se, že je potápění na Maledivách tím nejhezčím na celém světě. Po celém souostroví je ukryto mnoho nádhenrých spotů i vraků. Mezi nejznámější potápěčské lokality patří Alif Dhaal atol, Vaavu atol, Baa atol (UNESCO), Fuvahmulah / Gnaviyani atol a Addu / Seenu atol. aledivách jsou ukryté na Baa atolu, Alif haal , Dhaal Alifu a Vaavu atolu. Více o potápění a nejlepších lokalitách již brzy. Nějak je nestíhám přidat na web. 

Potápění na Maledivách zajišťujeme pro jednotlivce i skupiny, a to na obydlených lokálních ostrovech a na resortech. Potápění ze safari lodí zajišťujeme pouze pro skupiny větší než 16 osob dle kapacity safari lodí. 

Pobyt nebo plavba s potápěním na Maledivách

Potápění pro nepotápěče, začátečníky, pokročilé i profíky. S námi se může potápět kdokoliv!

Milujete podmořský život, nikdy v životě jste se nepotápěli a chtěli byste to zkusit? Bojíte se ale, že na to mezi zkušenými potápěči na potápěčské safari lodi nebudete mít? Jste zkušení potápěči, přímo milovníci potápění, ale nebaví vás být, žít a spát po celou dobou pobytu na lodi? Nechcete se aktivně potápět každý den, rádi mezi potápěním relaxujete na pláži, užijete si vodních radovánek nebo šnorchlování na domácím korálovém útesu anebo si zajdete na masáž? Jste aktivní potápěč a jezdí s vámi na potápěčské dovolené i nepotápěči nebo drahé polovičky či děti, kteří se nepotápí nebo by rádi začali? Ano?! 

Pak tu máme pobyty speciálně pro vás, a to pobyty na vybraných obydlených ostrovech a potápění s místním profesionálními potápěči, kteří mají k dispozici plně vybavená potápěčská centra. 

Nabízíme vybrané lokality na Alif Dhaal atolu a Vaavu atolu, které brázdí i klasické potápěčské safari lodě. Krásné obydlené ostrovy s nádhernými domácími korálovými útesy a zajímavým okolím. Například lokality s výskytem žraloka obrovského, mant, žraloků typu Nurse Shark a dalších typů anebo s potopeným vrakem, kde se dá, jak potápět, tak šnorchlovat.

Výhodná je hlavně cena této dovolené ve srovnání s pobyty na starších lodích, a to kvalitou ubytování, služeb a stravy. 

 

U tohoto způsobu dovolené si každý přijde na své, protože je vhodný jak pro potápěče profíky, pokročilé a začátečníky, tak pro nepotápěče, smíšené páry, smíšené rodiny, party přátel anebo skupiny. Zatímco se vášniví potápěči budou potápět, jejich drahé polovičky a děti mohou šnorchlovat anebo relaxovat na pláži nebo se věnovat jiným aktivitám. 

Tato varianta dovolené s potápěním je možná také na resortech, kde na vás rovněž čekají plně vybavená potápěčská centra a potápění jak s místními, tak s mezinárodními týmy profesionálních potápěčů, instruktorů a dive masterů. 

 

Osobně jsem potápěč začátečník. Poprvé jsem se potápěla z pláže na domácím korálovém útesu v hloubce 6 m a byl to zážitek. Podruhé už mě hodili do hlubší vody, 20 m, a to teprve byl mazec, ale viděla jsem manty a další mořské potvory a můj třetí ponor byl opět na domácím korálovém útesu ve hloubce 10 m.

Možná si říkáte, že jste opravdu zkušený potápěč a co já jako nepotápěč mohu o potápění na Maledivách vědět, že? Já vás překvapím, vím toho hodně. A jak je to možné? Protože jsem nejenom strávila 14 dní na okružní plavbě po Maledivách s českými profesionálními potápěči, ale také se mezi místním maledivskými potápěči pohybuji již od roku 2009. Můj maledivský přítel je dive master. Když jdou kluci na ponor, já se plácám o kus vedle a šnorchluji, a poté se kochám jejich fotkami a vyprávěním. Možná si říkáte, že jsem "trubka", že jsem na Maledivách tolik let a nepotápím se aktivně a ano možná sem a možná taky ne a má to své, bohužel zdravotní důvody. Každopádně potápěčské lokalitky mám zmapované dobře.

Máte-li zájem o různé druhy kurzů i licencí, i to vám naše partnerská potápěčská centra mohou nabídnout.

Jste-li skupina, od 6 osob více, máme tu pro vás speciální ceny. Pro více informací nebo zájmu o tento pobyt neváhejte zadat poptávku.

© Informace a fotografie použité na této stránce o potápění na Maledivách

Informace použité na této stránce o potápění na Maledivách vychází z informací místních potápěčů a z mých vlastních zkušeností. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, které na Maledivách fotím již od roku 2009.

bottom of page