top of page
Maledivy: Sandbank aneb Písečná mělčina

Maledivy: Sandbank aneb Písečná mělčina

Sandbank znamená v překladu písečná mělčina, písečná banka, písečný ostrůvek nebo písčina, a jedná se o buď vytvořený písečný ostrůvek „uprostřed oceánu“, kam se dá dojet lodí anebo o písečný ostrůvek navazující na špici ostrova, kam dojdete pěšky. Sandbanky aneb písečné mělčiny jsou buď ohraničeny pouze lagunou anebo lagunou a korálovým útesem.

 

Sandbank aneb písečná mělčina, stejně tak jako pláže ostrovů, mění svůj tvar a velikost dle síly přílivů a odlivů a také dle maledivských sezón. Pokud navštívíte jeden a ten samý sandbank aneb písečnou mělčinu například na jaře a poté na podzim, budete jeho vzhledem překvapeni.

Některé sandbanky jsou opravdu obrovské a najdete na nich i nějakou tu zeleň. Tyto sandbanky se časem mění v ostrovy. Ty menší bývají vidět pouze při odlivu nebo v suché sezónně.  

​​

Pár sandbanků můžete najít i v jiných destinacích, např. na Zanzibaru, ve Spojených arabských emirátech, v Saudské Arábii, na Filipínách, ve Francouzské Polynésii a dalších zemích, ale na Maledivách, kde jsme navštívili opravdu obrovské množství různých sandbanků, a to jak těch, které jsou součástí ostrovů, tak těch, které jsou samostatnými ostrovy, jich najdete tisíce a ty nejkrásnější.

Aktivity na sandbank aneb písečné mělčině na Maledivách

Na sandbanky aneb písečné mělčiny se organizují jak privátní, tak skupinové výlety s pikniky nebo obědy formou BBQ aneb s grilovačkou, s relaxem, opalovačkou a šnorchlovačkou. Na sandbancích se organizují i různé eventy jako je například žádost o ruku, svatba, romantická večeře či přenocování pod širým nebem. A nemusí tu chybět ani Sex on the Beach, ale jestli to bude koktejl nebo něco jiného, to nechám na vás...

Svatba na sandbank při západu slunce aneb písečné mělčině na Maledivách

Jak při pobytech na obydlených ostrovech, tak na resortech je při západu slunce na sandbancích možné uspořádat symbolické svatební obřady, po nichž je možné zajistit i romantickou večeři nebo v případě pobytů na resortech i přenocování. Symbolické svatby na sandbancích aneb na písečných mělčinách nejsou levnou záležitostí, a to nejenom z důvodů logistiky. Orientační ceny z obydlených ostrovů se pohybují od 900 USD výše a ceny z resortů od 2 000 USD výše, spíše od 2 500 USD až po 20 000 USD.

Romantická noc na sandbank aneb písečné mělčině na Maledivách

Na soukromých sandbancích aneb písečných mělčinách můžete také přenocovat. Některé sandbanky vlastní resorty, například sandbank u resortu Fushifaru Maldives 4,5* a tento zážitek vám mohou velice snadno zajistit. Cena jedné noci pod širým nebem se pohybuje od 2 500 USD pro 2 osoby. Nocování na sandbancích u obydlených ostrovů je zakázané a trestné!

Nejkrásnější sandbanky na Maledivách, které jsou součástí obydlených ostrovů

Ty nejhezčí sandbanky aneb písečné mělčiny, které jsou součástí ostrovů a je možné na ně dojít pěšky jsou například u obydleného ostrova Dhigurah na Alif Dhaal atolu (jižním Ari atolu), po kterých můžete dojíž až k luxusním u resortu LUX* South Ari Atoll, u obydleného ostrova Vashafaru na Haa Alif atolu, nebo na Goidhoo atolu, a to nejenom jako součást obydlených ostrovů Fulhadhoo a Fehendhoo.

Nejkrásnější sandbanky na Maledivách, které jsou součástí resortů

U resortů jsou krásné sanbanky např. cenově dostupného Kuredu na Lhaviyani atolu a u Kuramathi na Alif alif atolu, a u luxusních resortů u Anantara Kihavah Villas a Four Seasons Resort Maldives at Landaa Giraavaru na Baa atolu.

Nejkrásnější sandbanky na Maledivách, které jsou z obydlených ostrovů dostupné lodí

Krásný velký sandbank, na který se dá vyrazit lodí najdete u obydleného ostrova Fodhdhoo na Noonu atolu, u obydleného ostrova Rasdhoo na Alif Alif atolu anebo u Ukulhas na Alif Alif atolu.

Nejkrásnější sandbanky na Maledivách, které jsou z resortů dostupné lodí

Samostatné sandbanky vlastní mnoho resortů. Jeden z nejkrásnějších má již zmíněný a náš oblíbený resort, kde známe majitelé a komplet vedení, Fushifaru Maldives na Lhaviyani atolu. Dalším krásnou písečnou mělčinou je ta nedaleko luxusního eco resortu Soneva Fushi na Baa atolu. Více tipů již tu najdete již brzy...

© Informace a fotografie použité na této stránce o sandbancích na Maledivách

Informace použité na této stránce o sandbancích aneb písečných mělčinách vychází z mých vlastních zkušeností, které jsou doplněné informacemi od místních a personálu resortů. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, které na Maledivách fotím již od roku 2009.

bottom of page