top of page
Sandbank, písečná mělčina, Maledivy

Maledivy: Sandbank aneb Písečná mělčina

Nejeden Sandbank se nachází na Maledivách, ale také v různých destinacích na světě. Na Maledivách ale nejdete nejvíce sandbanků a také nejkrásnějších sanbanků.

 

Sandbank znamená v překladu písečná mělčina, písečný ostrůvek nebo písčina, a jedná se o buď vytvořený písečný ostrůvek „uprostřed oceánu“ anebo o písečný ostrůvek navazující na špici ostrova.

Sandbank aneb písečná mělčina, stejně tak jako pláže ostrovů, mění svůj tvar a velikost dle síly přílivů a odlivů a také dle maledivských sezón. Pokud navštívíte jeden a ten samý sandbank aneb písečnou mělčinu například na jaře a poté na podzim, budete jeho vzhledem překvapeni.

Některé sandbanky jsou opravdu obrovské a najdete na nich i nějakou tu zeleň. Ty menší bývají vidět pouze při odlivu nebo v suché sezónně.  

Sandbanky aneb písečné mělčiny jsou buď ohraničeny pouze lagunou anebo lagunou a korálovým útesem.

Na sandbanky aneb písečné mělčiny se organizují jak privátní, tak skupinové výlety s pikniky nebo obědy či BBQ aneb grilovačkou, s relaxem, opalovačkou a šnorchlovačkou.

Při západu slunce se na sandbancích pořádají také symbolické svatební obřady, zásnuby a romantické večeře.

Ty nejhezčí sandbanky aneb písečné mělčiny je možné najít například na Goidhoo atolu, a to nejenom jako součást obydlených ostrovů Fulhadhoo a Fehendhoo, ale také u ostrova Dhigurah, odkud je pěšky možné dojít až k resortu LUX*.

bottom of page