top of page
Siyam World, Noonu atol, Maledivy
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Siyam World, to pravé Premium All Inclusive, dostupné 24 h. denně 

Resort Siyam World, který patří do známé maledivské hotelové sítě Sun Siyam Resorts, byl oficiálně otevřen 28. října 2021 a jedná se o 5. resort této maledivské hotelové skupiny.

 

Siyam World je vystavěn na nádherném přírodním ostrově Dhigurah na Noonu atolu o velikosti 52 akrů a jedná se o největší resort na Maledivách. Ostrov má bujnou vegetaci, lemuje jej zhruba 3,5 km dlouhá pláž a zhruba 5,5 km dlouhý a bohatý korálový útes dostupný přímo z pláže. Siyam World disponuje kompletním zázemím, které je pro resorty na Maledivách typické, ale také zároveň mnohem a mnohem více. 

 

Na Siyam World najdeme 21 kategorií vil, domů a rezidencí o velikosti od 89 do 3 000 m2, a to jak plážových, tak vodních. Vily a rezidence jsou vystavěny mezi tropickou vegetací, na pláži a nad vodou. Vybrané vily mají vlastní bazény nebo tobogány. Na své si tu přijdou jak páry, tak rodiny s více dětmi, například i s dvojčaty nebo trojčaty.

 

Siyam World je velice ojedinělý koncept multi-zážitkového resortu, který je na Maledivách první svého druhu. World of Wonders, jak je Siyam World přezdíván, nabízí Premium All Inclusive – WOW! Inclusive, které je dostupné 24 hodin denně. Jedná se tak o druhý resort, který 24 hodin dostupný All Inclusive plán v mém malém tropickém ráji nabízí. WOW! Inclusive slibuje jedinečný zážitek, který vaše zážitky posune na zcela novou úroveň. Své mlsné jazýčky můžete rozmazlovat v 8 různých restauracích a 6 barech s mezinárodní, středomořskou, maledivskou, indickou a asijskou kuchyní. Ani milovníci sushi, RAW stravy nebo biopotravin nepřijdou zkrátka. Ať je noc nebo den a vás přepadne hlad nebo chuť na drink, na Siyam World je to jedno. Své chutě můžete ukonejšit v různých barech u 4 bazénů, které jsou obklopeny bohatou vegetací a nabízí i pozdní noční bufet, který zahrnuje neomezené množství nápojů a občerstvení z celého světa.

 

Po celém ostrově je možné najít mnoho různých prvků zábavy, která začíná sklenkou sektu při příjezdu, je doplněná tobogány u vybraných vilek vedoucími přímo do laguny a zdánlivě nekonečným množstvím zážitků a aktivit, ať už jde o šnorchlování na domácím útesu, potápění, vodní sporty, tenis, fitko, ekologii, pravidelnou večerní zábavu nebo pozorování hvězd. Siyam World nabízí neskutečné množství vyžití a zážitků v pravé exotice.

 

Resorty na Maledivách jsou většinou určeny pro páry nebo pro novomanžele na svatebních cestách, ale Siyam World je tu pro každého! Děti ve věku od 4 do 12 let se okamžitě zamilují do dětského klubu Turtle Kids Village, kde na ně čeká široká škála každodenních aktivit. Na své si přijdou i teenageři a dorost, a to například ve vodním parku aneb aquaparku, který je největším v jihovýchodní Asii. Jednoduše, Siyam World je vhodný pro všechny věkové kategorie. Siyam World je mnohem víc, než byste čekali.

Resort Siyam World byl původně před prvním otevřením oficiálně označen jako 4*. Vedení, které znám osobně, se rozhodlo otevření resortu posunout z roku 2020 až na konec roku 2021, přistavět bazény a resort upgradovat na 5*. Z osobních zkušeností, které na Maledivách sbírám od roku 2009 a z osobní zkušenosti, kdy jsem na resortu Siyam World pobývala 3 noci a 4 dny v první polovině března 2022, resort hodnotím jako regulérní 4* s menšími plusy nebo také 4,5*. 

Siyam World, Island Map, Noonu atol, Maledivy.jpg

Fakta o resortu Siyam World 

Jméno ostrova / Jméno atolu: Dhigurah / Noonu atol

Velikost ostrova: 54 akrů, přibližně 1 600 m dlouhý a 500 m široký

Název resortu: Siyam World 

Hotelový řetězec / Země: Sun Siyam / Maledivy

Kategorie resortu: Oficiálně 5*, ale za other way holiday regulérní 4* až 4,5*

Oficiálně otevřeno / Rekonstruováno: Resort: 28. října 2021 a Beach House Collection: 1. prosince 2021 / -

Vzdálenost od mezinárodního letiště Velana: asi 118 km

Letištní salónek: při příletu na Maledivy a čekání na hydroplány nebo vnitrostátní let je možné využít letištní salónek s malým občerstvením zdarma

Transfer / Doprava: Hydroplán (cca 40 min.) nebo vnitrostátní let + rychlo loď (cca 40 min. + 15 min.) 

Příslušenství resortu: ubytování, restaurace a bary (celkem 12), lázně (spa), posilovna, centrum exkurzí, aktivit a vodních sportů, potápěčské centrum, lékař a mnoho dalšího

Kategorie bungalovů / vilek: 21 kategorií; 6 kategorií Beach Villas, 7 kategorií Beach Houses a 8 kategorií Water Villas, od plážových 1ložnicových až po 6ložnicové

Služby resortu: stravování, exkurze a aktivity, masáže, butler u všech vil a u Beach House Collection dokonce 24/7/365 a další standardní i nadstandardní služby

Stravování: Premium All Inclusive / WOW! Inclusive

Kids friendly / Vhodné pro děti: ano, pro všechny věkové skupiny

Zásnuby, svatba, líbánky: ano

Oficiální web resortu: www.sunsiyam.com/siyam-world

Minimální délka pobytu: minimálně 3 noci; kratší pobyt se nevyplatí. Vzhledem k velikosti ostrova resort doporučujeme na 9 a více nocí.

 

Klíčová slova: premium all inclusive, dobré jídlo, domácí korálový útes, šnorchlování, potápění, zeleň, přírodní ostrov, spa, wellness, pohodlí, aktivity, sportovní vyžití, family friendly, kids friendly

Iru Lounge at Velana, Sun Siyam Resorts.jpg

Doprava na Siyam World 

Cesta z „Velana International Airport“ v Male na Siyam World je možná dvěma způsoby, a to buď cca 40 min. letem hydroplánem nebo 40 min. letem na mezinárodní a vnitrostátní letiště Maafaru na Noonu atolu a poté necelých 15 min. plavby rychlo lodí. Variantu vnitrostátního letu lze zvolit ve dne i v noci.

 

Všichni hosté resortu Siyam World budou mít na terminálu hydroplánu při příletu na Maledivy přístup do VIP salonku aerolinek hydroplánů Trans Maldivian Airways nebo salónku Iru Lounge, který vlastní resorty Sun Siyam. Bude vynaloženo veškeré úsilí, aby byl host od přistání na Maledivách do resortu Siyam World dopraven do max. 3 hodin od příjezdu do salonku. Vše závisí na vytíženosti letiště a dopravců. Kompletní informace o dopravě hydroplány.

 

Všichni hosté, kteří na resort Siyam World poletí vnitrostátním letem státních aerolinií Maldivian Airlines budou mít přístup do VIP salónku těchto aerolinií. Salónky není možné využít při cestě zpět. Kompletní informace o dopravě vnitrostátním letem.

 

V případě kombinace s jinými resorty, na něž jsme specialisté, například se Sun Siyam Iru Fushi nebo s obydleným ostrovem Fodhdhoo na Noonu atolu je doprava možná také soukromou rychlo lodí. Důležité informace o dopravě na Maledivách.

Siyam World, Noonu atol, Maledivy.JPG

Ubytování na resortu Siyam World

Na Siyam World najdeme 469 vil, které jsou rozděleny do 21 kategorií plážových a vodních vil a residencí o velikosti od 89 do 3 000 m2. U mnoho plážových vil, které jsou vystavěny v bujné vegetaci, je možné najít soukromé bazény a u vodních vil dokonce i privátní tobogány. Vily na resortu Siyam World jsou designovány jak pro páry, tak speciálně pro rodiny s dětmi nebo party přátel. Na své si tu přijde opravdu každý.

 

Každá vila na Siyam World má vlastní relaxační zónu s otevřenou koupelnu a venkovní sprchou. Všechny vilky jsou vybavené velkou postelí velikosti Super King nebo Emperor a najdeme tu kompletní příslušenství včetně ručníků, a to i plážových. Všechny vily, domy a rezidence nabízí bezplatné Wi-Fi, satelitní TV, plně zásobený minibar, luxusní vybavení, základní kosmetiku a úklidové služby dvakrát denně.

 

- check in je ve 14:00 hod. a check out ve 12:00 hod. dle dostupnosti pokojů a druhu zakoupeného pobytu možnost brzkého přihlášení nebo pozdějšího odhlášení buď zdarma nebo za příplatek.

- pokoje: postel (1x King Size nebo Emperor nebo 2x jednolůžko + 1x přistýlka), stolek se židlemi, šatní skříň, toa