top of page
Fotografování na Maledivách.jpg

Maledivy: Fotografování a natáčení nejenom na maledivské pláži

Letíte na Maledivy a rádi byte se pochlubili krásnými fotkami z vaší vysněné dovolené? Toužíte po profesionálních fotkách z maledivských plážích? Romantických, sexy anebo svatebních? Kolik stojí portrétní a svatební fotografie na Maledivách? Jste turisté či profesionální fotografové a kamaramani a nevíte, zda na Maledivách můžete fotografovat a natáčet? Pak jste u nás správně. Na všechny tyto otázky známe odpověď!

Svatební fotograf, Maledivy

Fotografové a kameramani na resortech

Pokud toužíte po nádherných fotografiích z dovolené na Maledivách, není to žádný problém. Na každém resortu je dnes možné najít profesionálního fotografa a kameramana, který vám za úplatu rád pořídí nádherné fotografie nebo video. Nechybí tu ani drony. Ceny portrétů či svateb se pohybují podobně jako u nás. Každý fotograf i resort má své ceny a různé druhy balíčků, která vám zašleme na vyžádání s nabídkou dovolené. Kadeřník a vizážista je součástí většiny resortů. 

Fotografové a kameramani na obydlených lokálních ostrovech

Na většině obydlených ostrovů je již dnes možné najít nějakého fotografa nebo někoho místního s dronem. Někdy se jedná o profíky a někdy o hobby fotografy. V případě zájmu o portréty na pláži nebo svatební foto či video, je vždy možné služby k ubytování poptat. V případě zájmu o profesionály je možné najmout vyhlášené maledivské fotografy a kameramany, vizážisty a kadeřníky. Již mnoho let spolupracujeme a přátelíme se špičkami ve zmíněných oborech. Ceny amatérů či hobby fotografů jsou samozřejmě nižší než ceny profesionálů. Profíky je nutné na ostrov dopravit a zaplatit jim ubytování. V případě zájmu o portrétní nebo svatební foto či video k pobytu od naší cestovky, Vám rádi zašleme nabídku.

Fotografování na Maledivách

Jste-li turisté a chcete na Maledivách fotit či natáčet

Jste-li turisté, v rámci služných mravů můžete fotit a natáčet, co chcete. Samozřejmostí je respekt k místní kultuře. Tzn., pokud se na vás někdo bude mračit nebo ukazovat: "Ty, ty, ty..." nebo říkat: "No, no, no...", tak to znamená, že si opravdu nepřeje, abyste ho / ji fotili. Některé ženy to opravdu rády nemají. Pokud si někoho z místních chcete vyfotit, nejdříve se ho zeptejte. 

Jste-li profesionální fotografové a kameramani a chcete na Maledivách fotit či natáčet

Pokud jste profesionální fotografové nebo kameramani či televizní štáb nebo žurnalisté, ať Češi, Slováci nebo jakákoliv jiná národnost než maledivská, na Maledivách bez povolení příslušného úřadu / ministerstva a také nově bez prověrky, kdy musíte vládu informovat o svém projektu, své práci, doložit vaší cestovní historii, dosaženém vzdělání, výpisy z vašich bankovních účtů a předložit výpisy z rejstříku trestů, a to vše před vaším příletem a dále podané žádosti na maledivském imigračním úřadě za přítomnosti maledivského sponzora, který vám musí zajistit business vízum platné na 3 měsíce, nic fotit a ani natáčet nesmíte.

 

Pokud budete cokoliv natáčet nebo fotografovat bez povolení, hrozí vám vězení, vyhoštění ze země, zákaz vstupu a mnoho dalších komplikací. Za účelem pořízení dokumentárního filmu či reportáže musíte mít prověrku a povolení, které jsem již zmínila.

Máte-li zájem na Maledivách natáčet dokument a zájem o spolupráci, neváhejte mě oslovit. Mám velmi dobré kontakty na patřičných místech, která povolení vydávají. Business visa zajistíme prostřednictvím naší maledivské společnosti.

Za účelem zisku nesmí na Maledivách fotografovat svatby, portréty, resorty, hotely atd. jiná národnost než maledivská. Platí tu zákon na ochranu maledivských fotografů. Mnoho resortů tento zákon ale ignoruje a najímá i cizince. 

Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Jak to mám na Maledivách s focením já?

Profíky, ale i obyčejné smrtelníky určitě napadne otázka, jak to, že já na Maledivách můžu jen tak fotit a úplně vše. Odpověď je velmi jednoduchá. Vzhledem k marketingové činnosti, kterou pro Maledivy zdarma vyvíjím již od prosince 2009, mě jak místní fotografové, asociace místních fotografů, a rovněž vládní orgány tolerují. Místním práci neberu, ale naopak ji jim dávám tím, že Maledivy propaguji. 

V minulosti jsem již několikrát spolupracovala s maledivským Ministerstvem cestovního ruchu a také oficiálním marketingovým boardem, ohledně propagace Malediv, a jsem tím tak prověřená. Cesta ale opravdu nebyla jednoduchá.

 

Doufám, že se mi jednou podaří zpracovat těch přes 400 000 fotek a ohromné množství videí z Malediv, co mám v počítači. Některé fotky jsou opravdové skvosty! Dokonalost sama na zeď a na přidání do fotobank... 

© Informace a fotografie použité na této stránce o fotografování na Maledivách

Informace použité na této stránce jsou informace vycházející z mé praxe a oficiálních vládních zdrojů. Veškeré fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z náhodného focení s klienty, a z mého života a pobytů na Maledivách, kde fotím již od roku 2009. 

bottom of page