Podmořské restaurace, spa a residence, Maledivy

Maledivy: Podmořské restaurace, kluby, spa a residence

Je libo kulinářský zážitek, masáž anebo rovnou spánek pod hladinou oceánu? Tak právě na Maledivách se tyto sny mohou proměnit ve skutečnost. V „mém“ malém tropickém ráji máme aktuálně 6 podmořských restaurací, 1 podmořské lázně, 1 podmořskou residenci a také 2 podmořské vily. 

Ithaa Undersea Restaurant, Conrad Rangali, Maledivy

Ithaa Undersea Restaurant na Conrad Rangali

Resort Conrad Rangali, který patří do známého hotelového řetězce Conrad by Hilton, se rozkládá na dvou ostrovech, a to na Rangali a Rangalifinolnu na Alif Dhaal atolu, který je celoročním domovem žraloku obrovskému, mantám a dalším krásným mořským kreaturám. Restaurace Ithaa se nachází na ostrově Rangalifinolhu. Ithaa Undersea Restaurant byla otevřena v dubnu 2005 a stala se tak první podmořskou restaurací na Maledivách, ale také na světě. Ithaa se nachází 5 metrů po hladinou oceánu a nabízí 180° výhled. V roce 2017 vyhrála 3 prestižní ceny „The World Luxury Restaurant Award“. Restauraci je možné soukromě pronajmout. Resort Conrad Rangali mohu vřele doporučit.

 

Kuchyně: Mořské speciality, evropská a maledivská.

Orientační ceny pokrmů: Oběd od 195 USD, večeře od 320 USD za osobu. V ceně je zahrnuta i sklenka šampaňského. Menu.

Otevírací doba: Každý den mimo úterý od 11:00 do 00:00 hod.

Pravidla: Děti jsou v restauraci povoleny pouze během oběda. Večeři si musíte vychutnat pouze ve dvou.

Oficiální web restaurace Ithaa Undersea Restaurant na Conrad Rangali

 

Specialita: V případě pobytu na jiných resortech v lokalitě Alif Dhaal atolu nebo na obydlených ostrovech pro vás v restauraci Ithaa Undersea můžeme zajistit oběd nebo večeři. Restaurace musí být zarezervována několik měsíců dopředu anebo na poslední chvíli, při čemž je šance na místo minimální. Hosté resortu Conrad Rangali vždy mají přednost. Vždy je nutné počítat s vhodným dress codem a také s cenou a pronájem soukromé lodi na a z ostrova.  

The Sea, Anantara Kihavah Maldives Villas, Maledivy

The Sea na Anantara Kihavah

Třetí podmořskou restaurací a zároveň prvním podmořským vinným sklípkem na světě, byla v roce 2011 otevřena The Sea na resortu Anantara Kihavah Maldives Villas, na Baa atolu, kde se v letní sezónně na Hanifaru Bay, na známé laguně a korálovém útesu, vyskytuje velké množství mant a žralok obrovský. Baa atol je přírodní rezervací a je zapsán v památkách UNESCO. Anantara patří do známého hotelového řetězce Minor Hotels. Resort Anantara Kihavah mohu opravdu vřele doporučit.

 

Kuchyně: Mezinárodní gurmánská kuchyně se snoubí s různými druhy vín ze všech koutů světa

Orientační ceny pokrmů: Od 200 USD snídaně, od 225 USD oběd a od 370 USD večeře pro 1 osobu.

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 14:00 hod. a od 18:30 do 22:30 hod. V ostatní dny a časy je možný soukromý pronájem.

 

Oficiální web podmořské restaurace a vinného sklípku The Sea na Anantara Kihavah

Subsix, Niyama Private, Maledivy

Subsix na Niyama Private Island

Podmořská restaurace a noční klub v jednom Subsix se nachází v laguně resortu Niyama Private na Dhaalu atolu, který patří do známého hotelového řetězce Minor Hotels. The Subsix byl otevřen v březnu 2012 a byl vystavěn především jako noční klub. Samotný název restaurace a klubu v jednom nám napovídá, že se nachází 6 m pod mořskou hladinou.

 

Kuchyně: Mořské plody a mezinárodní

Orientační ceny pokrmů: Od 72 USD pro dvě osoby.

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 14:30 hod. a každou středu a sobotu od 21:00 hod. pro Underwater Glow Party. V ostatní dny a časy je možný soukromý pronájem.

Oficiální web restaurace a klubu Subsix na Niyama Private

5.8 Undersea Restaurant, Hurawalhi, Maledivy

5.8 Undersea Restaurant na Hurawalhi

Čtvrtou podmořskou restaurací na Maledivách a nejdelší na světě, jež byla otevřena 1. prosince 2016, je 5.8 Undersea Restaurant na resortu Hurawalhi na Lhaviyani atolu, kam si v případě, že dovolenou trávíte jinde než na Hurawali, a to na jednom z resortů, Kuredu, Komandoo, Kudadoo Private Island a Innahura, patřících do maledivského hotelového řetězce Crown & Champa Resorts, můžete také vyrazit. 

 

Kuchyně: Mořské plody, evropská, mezinárodní a fusion

Orientační ceny pokrmů: Od 240 USD za 5chodový oběd, od 330 USD za 7chodový oběd nebo večeři za jednu osobu.  

Otevírací doba: Každý den od 12:30 hod. po dobu oběda, od 18:15 hod. pro večeři při západu slunce a od 21:15 hod pro večeři při svitu měsíce.

 

Oficiální web podmořské restaurace 5.8 Undersea na Hurawalhi 

Specialita: V případě pobytu na našem oblíbeném resortu Fushifaru Maldives, Kanuhura nebo Palm Beach je možné tuto restauraci rezervovat také. Mimo finance vydané za stravu musíte počítat i s náklady na zpáteční dopravu rychlo lodí na Hurawalhi a zpět na resort, kde jste ubytovaní.   

M6m, Ozen Life Maadhoo by Atmosphere at Maadhoo, Maledivy

M6m na OZEN Life Maadhoo by Atmosphere

Pátou podmořskou restaurací, jejíž otevření proběhlo 15. července 2016, je M6m (Minus 6 meters) na resortu OZEN Life Maadhoo by Atmosphere na ostrově Maadhoo na Kaafu atolu. Restaurace je vystavěna v hloubce 6 m po mořem, což napovídá i její název. V rámci pobytu na resortu OZEN delším než 4 noci máte v restauraci M6m nárok na oběd anebo večeři zdarma.

 

Kuchyně: Mořské plody a evropská

Orientační ceny pokrmů: Od 100 – 300 USD

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 14:00 hod. a od 19:00 do 22:00 hod.

Oficiální web podmořské restaurace M6m na OZEN Life Maadhoo by Atmosphere

 

Ostrov Maadhoo jsem navštívila před zahájením výstavby resortu. Maadhoo bývával piknik ostrovem pro místní a turisty.

H2O, You & Me by Cocoon, Maledivy

H2O at You & Me by Cocoon

Šestou podmořskou restaurací, jejíž otevření proběhlo 1. března 2019, je H2O na resortu You & Me by Cocoon na ostrově Uthurumaafaru na Raa atolu. Restaurace nabízí 360° výhled na dno oceánu.

 

Kuchyně: Informace zatím nejsou známy

Orientační ceny pokrmů: Informace zatím nejsou známy

Otevírací doba: Informace zatím nejsou známy

 

Oficiální web podmořské restaurace H2O na You & Me by Cocoon 

Chcete-li v těchto restauracích zažít kulinářské zážitky, nezapomeňte si na recepci resortu včas zarezervovat stůl. Kapacita a otevírací doba jsou omezeny. Vhodně se oblékněte, stylem smart casual nic nezkazíte a při fotografování selfíček a podobně, se ujistěte, že to ostatním hostům nevadí.

Huvafen & Pearl, Lime, Huvafen Fushi, Maledivy

Huvafen Spa & Pearl, dříve Lime na Huvafen Fushi

Dalším podmořským zážitkem jsou podmořské lázně Huvafen Spa & Pearl, dříve Lime Spa na resortu Huvafen Fushi na ostrově Nakatchafushi na severním Male atolu, která byla otevřena v červenci 2004 jako první podmořská spa na světě, jejichž interiéry mohou být rovněž proměněny na restauraci, kde si můžete vychutnat snídani, oběd anebo romantickou večeři ve dvou a pozorovat noční život korálů a rybiček. 

Resort Huvafen Fushi a spa Huvafen & Pearl jsem osobně vyzkoušela. Odpoledne jsem ve spa absolvovala perfektní masáž a večer menší rautík se sklenkou, tedy spíše více sklenkami mého oblíbeného a fantasticky vychlazeného šampaňského Moët & Chandon, při kterém jsme pozorovali fosforeskující korály. Tento resort mohu vřele doporučit.

Na Huvafen Fushi v prodejním oddělení pracuje jeden z mých dobrých maledivských přátel, který již několikrát navštívil Prahu a bezhlavě se do ní zamiloval. 

 

Otevírací doba: Každý den od 11:00 do 00:00 hod.

 

Oficiální web podmořských spa Huvafen & Pearl na Huvafen Fushi 

The Muraka, Conrad Rangali, Maledivy

Residence The Muraka na Conrad Rangali

Residence The Muraka na resortu Conrad Rangali na Alif Dhaal atolu je historicky první podmořskou / podvodní residencí na Maledivách a také historicky první a největší na světě. Její otevření proběhlo v listopadu 2018. Podmořská residence má dvě části, a to, jak napovídá její název pod hladinou a nad hladinou.

 

Oficiální web podmořské residence the Muraka na Conrad Rangali 

 

​Kdybych si měla vybrat já osobně, tak zaručeně vyzkouším podmořskou restauraci Ithaa a residenci Muraka na Conrad Rangali, podmořskou restauraci The SEA na resortu Anantara Kihavah Maldives Villas a podmořská spa Huvafen & Pearl na resortu Huvafen Fushi. Později bych navštívila Subsix na Niyama Private, 5.8 Undersea na Hurawalhi, M6m na OZEN by Atmosphere a nakonec H2O na You & Me by Cocoon.

Pullman Maldives Maamutaa, Aqua Villas,

Aqua Villas na Pullman Maldives Maamutaa

2 podmořské vilky Aqua Villas na resortu Pullman Maldives Maamutaa na Gaafu Alif atolu jsou druhými podmořskými vilkami na Maledivách. Jejich otevření proběhlo v lednu 2020. 

 

Oficiální web podmořských vilek Aqua Villas na resortu Pullman Maldives Maamutaa 

 

​Kdybych si měla vybrat já osobně, tak zaručeně vyzkouším podmořskou restauraci Ithaa a residenci Muraka na Conrad Rangali, podmořskou restauraci The SEA na resortu Anantara Kihavah Maldives Villas a podmořská spa Huvafen & Pearl na resortu Huvafen Fushi. Později bych navštívila Subsix na Niyama Private, 5.8 Undersea na Hurawalhi, M6m na OZEN by Atmosphere a nakonec H2O na You & Me by Cocoon. Aqua Villas na Pullman Maldives Maamutaa by byly na mém programu také.

V roce 2021 bude otevřena další podmořská restaurace, a to na právě dokončovaném novém resortu Centara Grand Muthaafushi Resort & Spa Maldives. Tento resort představí také floating cinema, což znamená kino na hladině oceánu.

© Veškeré fotografie podvodních restaurací, lázní a residence jsou oficiální fotografie resortů určené k jejich propagaci, kromě koláže podvodních lázní Huvafen & Pearl, dříve Lime, na resortu Huvafen Fushi. Tyto fotografie jsou mé vlastní. Na koláži můžete vidět mě osobně.

Ithaa, Subsix, Sea, 5.8 Undersea, M6m, Lime, H20, Muraka nebo Aqua Villas?