top of page
Podmořské_restaurace,_spa_a_residence,_Maledivy_(2).jpg

Maledivy: Podmořské restaurace, kluby, spa a residence

Je libo kulinářský zážitek, masáž anebo rovnou spánek pod hladinou oceánu? Tak právě na Maledivách se tyto sny mohou proměnit ve skutečnost. V „mém“ malém tropickém ráji máme aktuálně 8 podmořských restaurací, další jsou na cestě, 1 podmořské lázně aneb spa, 1 podmořskou residenci a také 2 podmořské vily. V podmořských zážitcích Maledivy rozhodně vedou.

 

Osobně jsem vyzkoušela první podmořská spa na světě, která mě uchvátila nejenom při masáži, ale i v noci, když jsem v nich pila šampaňské Moët & Chandon a pozorovla z nich fosforeskující korály, v první podmořské restauraci na světě jsem zažila nejenom skvělý brunch se slunečními paprsky, ale i s deštěm, ve čtvrté podmořské restauraci jsem pozorovala mnoho rybek a v podmořské residenci jsem si připadala jako na návštěvě u Fantomase. Věřte mi, že se jedná o neskutečně silné zážitky, které chcete zažít. A ne, není to stejné jako v umělých akvárkách v Dubaji, která jsem navštívila taktéž.

Pozor, podmořské zážitky jsou určené hostům a klientům, kteří svou dovolenou tráví na daném resortu, jež disponuje výše a níže zmíněným podmořským zařízením. Návštěvníky zvenčí, pokud se nejedná o sesterský nebo partnerský resort, ve většině případů resorty nepřijímají. Luxusní resorty návštěvníky z obydlených ostrovů přijímají pouze výjimečně, a to pokud nemají plnou kapacitu. Návštěvu podmořské restaurace je vždy možné zajistit nejdříve týden před plánovanou návštěvou.

Lucie Mohelníková, podmořská restaurace Ithaa na Conrad Rangali Maldives, Alif Dhaal atolu

Ithaa Undersea Restaurant na Conrad Rangali 5*LR

Resort Conrad Rangali, který patří do známého hotelového řetězce Conrad by Hilton, se rozkládá na dvou ostrovech, a to na Rangali a Rangalifinolnu na Alif Dhaal atolu, který je celoročním domovem žraloku obrovskému, mantám a dalším krásným mořským kreaturám. Restaurace Ithaa se nachází na ostrově Rangalifinolhu. Ithaa Undersea Restaurant byla otevřena v dubnu 2005 a stala se tak první podmořskou restaurací na Maledivách, ale také na světě. Ithaa se nachází 5 metrů po hladinou oceánu a nabízí 180° výhled. V roce 2017 vyhrála 3 prestižní ceny „The World Luxury Restaurant Award“. Restauraci je možné soukromě pronajmout např. za účelem žádosti o ruku, svatby nebo k oslavě narozenin. Resort Conrad Rangali je můj oblíbený. V resortu jsou poprvé strávila nádherné 3 dny a podruhé jej návštivila na půl dne. V podmořské restauraci jsem byla již 3x a v podmořské residenci 1x. Obojí mohu vřele doporučit. Podmořské restaurace mají své kouzlo. Jsou zajímavé za každého počasí. 

 

Kuchyně: Mořské speciality, evropská a maledivská.

Orientační ceny pokrmů: Oběd od 195 USD, večeře od 320 USD za osobu. V ceně je zahrnuta i sklenka šampaňského. 

Otevírací doba: Proměnná. Aktuální info je vždy dostupné na resortu. 

Pravidla: Děti jsou v restauraci povoleny pouze během oběda nebo návštěvních hodin. Večeři si musíte vychutnat pouze ve dvou.

Oficiální web restaurace Ithaa Undersea Restaurant na Conrad Rangali

 

Specialita: V případě pobytu na jiných resortech v lokalitě Alif Dhaal atolu, mohou partnerské resorty zajistit návštěvu podmořské restaurace Ithaa. V přpadě, že naši klienti, tedy ti, kteří s námi cestují, pobývají na obydleném ostrově Dhigurah, můžeme zajistit hodinovou návštěvu se sklenkou šampaňského a luxusními jednohubkami nebo oběd či večeři v této restauraci Ithaa Undersea. Cena hodinové návštěvy se aktuálně v roce 2023 pohybuje kolem 140 USD za 1 osobu plus doprava z resortu nebo ostrova, na kterém jste ubytování. Ceny obědů a večeří jsou až trojnásobné. Soukromý pronájem lodi během dne se po Alif Dhaal atolu pohybuje od 400 USD do 1 000 USD dle velikosti lodi. Návštěvu podmořské restaurace Ithaa je možné zajistit nejdříve týden před plánovaným pobytem na Maledivách. Pozor, hosté resortu Conrad Rangali vždy mají přednost. Vždy je nutné počítat s vhodným dress codem. 

Pokud byste rádi podmořskou restauraci Ithaa Undersea návštívili, máte jedinečnou šanci při poznávačce Maledivy s Lucií, kde je možné tento nezapomenutelný zážitek zažít.

Lucie Mohelhíková, Anantara Kihavah Maldives Villas, Baa Atoll, Maldives.jpg

The Sea na Anantara Kihavah 5*LR

Druhou podmořskou restaurací a zároveň prvním podmořským vinným sklípkem na světě, byla v roce 2011 otevřena The Sea na resortu Anantara Kihavah Maldives Villas, na Baa atolu, kde se v letní sezónně na Hanifaru Bay, na známé laguně a korálovém útesu, vyskytuje velké množství mant a žralok obrovský. Baa atol je přírodní rezervací a je zapsán v památkách UNESCO. Anantara patří do známého hotelového řetězce Minor Hotels. Resort Anantara Kihavah patří k mým nejoblíbenějším resortům. Strávila jsem tu strávila tu 3 úžasné dny, a mohu jej opravdu vřele doporučit. Podmořskou restauraci The Sea jsem navštívila 2x, a to večer během dlouhého oběda. Jedná se o opravdu skvělý zážitek.

 

Kuchyně: Mezinárodní gurmánská kuchyně se snoubí s různými druhy vín ze všech koutů světa

Orientační ceny pokrmů: Od 200 USD snídaně, od 225 USD oběd a od 370 USD večeře pro 1 osobu.

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 14:00 hod. a od 18:30 do 22:30 hod. V ostatní dny a časy je možný soukromý pronájem.

 

Oficiální web podmořské restaurace a vinného sklípku The Sea na Anantara Kihavah

Subsix, Niyama Private, Maledivy

Subsix na Niyama Private Island 5*LR

Podmořská restaurace a noční klub v jednom Subsix se nachází v laguně resortu Niyama Private na Dhaalu atolu, který patří do známého hotelového řetězce Minor Hotels. The Subsix byl otevřen v březnu 2012 a byl vystavěn především jako noční klub. Samotný název restaurace a klubu v jednom nám napovídá, že se nachází 6 m pod mořskou hladinou.

 

Kuchyně: Mořské plody a mezinárodní

Orientační ceny pokrmů: Od 72 USD pro dvě osoby.

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 14:30 hod. a každou středu a sobotu od 21:00 hod. pro Underwater Glow Party. V ostatní dny a časy je možný soukromý pronájem.

Oficiální web restaurace a klubu Subsix na Niyama Private

5,8 Undersea, Hurawalhi, Lhaviyani atol, Maledivy

5.8 Undersea Restaurant na Hurawalhi 5*

Čtvrtou podmořskou restaurací na Maledivách a nejdelší na světě, jež byla otevřena 1. prosince 2016, je 5.8 Undersea Restaurant na resortu Hurawalhi na Lhaviyani atolu, kam si v případě, že dovolenou trávíte jinde než na Hurawali, a to na jednom z resortů, Kuredu, Komandoo, Kudadoo Private Island, Innahura a Jawakara Islands, patřících do maledivského hotelového řetězce Crown & Champa Resorts, můžete také vyrazit. Resort Hurawalhi patří k mým oblíbeným. V resortu jsem strávila krásné 2 dny a podmořskou restauraci 5,8 Undersea zatím navštívila 1x.

 

Kuchyně: Mořské plody, evropská, mezinárodní a fusion

Orientační ceny pokrmů: Od 240 USD za 5chodový oběd, od 330 USD za 7chodový oběd nebo večeři za jednu osobu.  

Otevírací doba: Každý den od 12:30 hod. po dobu oběda, od 18:15 hod. pro večeři při západu slunce a od 21:15 hod pro večeři při svitu měsíce.

 

Oficiální web podmořské restaurace 5.8 Undersea na Hurawalhi 

Specialita: V případě pobytu na našem oblíbeném resortu Fushifaru Maldives, Six Senses Kanuhura nebo dalších resortů v lokalitě Lhaviyani atolu, opět, pouze pro ty, kteří jsou našimi klienty, je možné tuto restauraci rezervovat také. Mimo finance vydané za stravu musíte počítat i s náklady na zpáteční dopravu rychlo lodí na Hurawalhi a zpět na resort, kde jste ubytovaní. Nejedná se o žádnou levnou záležitost. Regulérní hosté resortu Hurawalhi a jeho sesterských resortů mají vždy přednost. V případě, že jste našimi klienty a restaurace bude volná, je možné zajistit oběd 5,8 Undersea také z obydleného ostrova Fodhdhoo na Noonu. Cena oběda se aktuálně v roce 2023 pohybuje kolem 300 USD za 1 osobu bez daní. Cena zpáteční dopravy z Fodhdhoo na Hurawalhi a zpět se pohybuje od 350 USD do 1 200 USD za loď dle velikosti lodi a počtu pasažérů. Minimum jsou 4 osoby a max. 18 osob. Návštěvu podmořské restaurace 5,8* Undersea je možné zajistit nejdříve týden před plánovaným pobytem na Maledivách. Pozor, hosté resortů Crown & Champa vždy mají přednost. Vždy je nutné počítat s vhodným dress codem. 

M6m, Ozen Life Maadhoo by Atmosphere at Maadhoo, Maledivy

M6m na OZEN Life Maadhoo by Atmosphere 4,5*

Pátou podmořskou restaurací, jejíž otevření proběhlo 15. července 2016, je M6m (Minus 6 meters) na resortu OZEN Life Maadhoo by Atmosphere na ostrově Maadhoo na Kaafu atolu. Restaurace je vystavěna v hloubce 6 m po mořem, což napovídá i její název. V rámci pobytu na resortu OZEN delším než 4 noci máte v restauraci M6m nárok na oběd anebo večeři zdarma.

 

Kuchyně: Mořské plody a evropská

Orientační ceny pokrmů: Od 100 – 300 USD

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 14:00 hod. a od 19:00 do 22:00 hod.

Oficiální web podmořské restaurace M6m na OZEN Life Maadhoo by Atmosphere

 

Ostrov Maadhoo jsem navštívila před zahájením výstavby resortu. Maadhoo bývával piknik ostrovem pro místní a turisty.

H2O, You & Me by Cocoon, Maledivy

H2O at You & Me by Cocoon 4,5*

Šestou podmořskou restaurací, jejíž otevření proběhlo 1. března 2019, je H2O na resortu You & Me by Cocoon na ostrově Uthurumaafaru na Raa atolu. Restaurace nabízí 360° výhled na dno oceánu.

 

Kuchyně: Informace zatím nejsou známy

Orientační ceny pokrmů: Informace zatím nejsou známy

Otevírací doba: Informace zatím nejsou známy

 

Oficiální web podmořské restaurace H2O na You & Me by Cocoon 

Only BLU, podmořská restaurace na resortech OBLU SELECT Lobigili a OBLU XPERIENCE Ailfafus

Only BLUE at OBLU SELECT Lobigili 4,5* a OBLU XPERIENCE Ailafushi 4*

Sedmou podmořskou restaurací, jejíž otevření proběhlo 13. června 2022, je Only BLUE mezi uměle vytvořenými ostrovy s resorty OBLU SELECT Lobigili 5* a OBLU XPERIENCE Ailafushi 4* (Aanugandhu Falhu nebo Aanugan'du Huraa) na severním Male atolu. 

 

Kuchyně: Moderní kuchyně všeho druhu.

Orientační ceny pokrmů: Součástí AI Premium plánu při pobytu na resortu OBLU SELECT Lobigili 4,*5. Při pobytu v resortu OBLU EXPERIENCE Ailafushi je menu na vyžádání spolu s nabídkou dovolené. 

Otevírací doba: Každý den od 12:00 do 15:00 a 18:30 - 22:00 hod. 

 

Oficiální web podmořské restaurace Only BLUE mezi resorty

Chcete-li v těchto restauracích zažít kulinářské zážitky, nezapomeňte si na recepci resortu včas zarezervovat stůl. Kapacita a otevírací doba jsou omezeny. Vhodně se oblékněte, stylem smart casual nic nezkazíte a při fotografování selfíček a podobně, se ujistěte, že to ostatním hostům nevadí.

Huvafen & Pearl, Lime, Huvafen Fushi, Maledivy

Huvafen Spa, dříve Lime Spa na Huvafen Fushi 5*LR

Dalším podmořským zážitkem jsou podmořské lázně Huvafen Spa (dříve Lime Spa) na resortu Huvafen Fushi na ostrově Nakatchafushi na severním Male atolu, která byla otevřena v červenci 2004 jako první podmořská spa na světě, jejichž interiéry mohou být rovněž proměněny na restauraci, kde si můžete vychutnat snídani, oběd anebo romantickou večeři ve dvou a pozorovat noční život korálů a rybiček. 

Resort Huvafen Fushi a spa Huvafen Spa jsem osobně vyzkoušela. Odpoledne jsem ve spa absolvovala perfektní masáž a večer menší rautík se sklenkou, tedy spíše více sklenkami mého oblíbeného a fantasticky vychlazeného šampaňského Moët & Chandon, při kterém jsme pozorovali fosforeskující korály. V případě dovolené na severním Male atolu mohu tento resort  a spa vřele doporučit.

Otevírací doba: Každý den od 11:00 do 00:00 hod. Další informace na vyžádání spolu s nabídkou dovolené. 

 

Oficiální web podmořských spa Huvafen Spa Huvafen Fushi 

The Muraka, Conrad Rangali, Maledivy

Residence The Muraka na Conrad Rangali 5*LR

Residence The Muraka na resortu Conrad Rangali na Alif Dhaal atolu je historicky první podmořskou / podvodní residencí na Maledivách a také historicky první a největší na světě. Její otevření proběhlo v listopadu 2018. Podmořská residence má dvě části, a to, jak napovídá její název pod hladinou a nad hladinou. 

Resort Conrad Rangali je můj oblíbený. Navštívila jsem jej osobně, včetně podmořské residence i podmořské restaurace, a mohu jej vřele doporučit. 

 

Oficiální web podmořské residence the Muraka na Conrad Rangali 

Pullman Maldives Maamutaa, Aqua Villas,

Aqua Villas na Pullman Maldives Maamutaa

2 podmořské vilky Aqua Villas na resortu Pullman Maldives Maamutaa na Gaafu Alif atolu jsou druhými podmořskými vilkami na Maledivách. Jejich otevření proběhlo v lednu 2020. 

 

Oficiální web podmořských vilek Aqua Villas na resortu Pullman Maldives Maamutaa

Jak zarezervovat podmořské restaurace a podmořská spa na Maledivách?

Podmořské restaurace a podmořská spa se dají zarezervovat pouze tak, že budete hostem daného resortu a budete tu trávit dovolenou. Většina zmíněných resortů nepřijímá návštěvníky zvenku, a pokud náhodou ano, jedná se pouze o výjimky, kdy resort v dešťové sezóně nebo v hlavní sezóně není plně obsazen. Většina resortů na Maledivách dbá na soukromí svých klientů a návštěvníky z venku nepřijímá, speciálně luxusní resorty. Více o celodenních nebo půldenních návštěvách resortů.

© Informace a fotografie použité na této stránce o podmořských zážitcích

Vybrané fotografie jsou oficiální fotografie resortů určené k jejich propagaci, nebo mé vlastní fotografie z návštěvy restaurací, spa a residencí. Informace použité v tomto textu jsou oficiální informace od resortů a personálu resortů, které jsou doplněné mými vlastními zážitky.

Ithaa, Subsix, Sea, 5.8 Undersea, M6m, Lime, H20, Only Blue, Muraka nebo Aqua Villas?

Pokud se vám některý z podmořských zážitů zalíbíl, neváhejte nám zaslat poptávku. Podmořské zážitky jsme vyzkoušeli osobně a umíme přesně pro vás vybrat ten pravý. 

bottom of page