top of page
Maledivy: Vyhlídkový let hydroplánem

Vyhlídkové lety hydroplánem tzv. Photo Fly je na Maledivách možné zorganizovat v případě, že trávíte stopover ve městě anebo dovolenou na resortu nebo obydleném ostrově, které jsou blízko Male, tedy na severním nebo jižním Male atolu v dojezdu rychlo lodí. Podobný pohled jako při vyhlídkovém letu aneb Photo Fly se vám na severní nebo jižní Male atol naskytne také pokud přistáváte nebo odlétáte za denního světla z Malediv anebo letíte hydroplánem nebo vnitrostátním letem na resort nebo obydlený ostrov. Pokud nebudete mít štěstí a nebudete sedět u okénka a tam, kde není křídlo, to znamená úplně vpředu, v první nebo druhé řadě hned za pilotem, vyhodili jste peníze oknem. Vyhlídkový let na Maledivách aneb Photo Fly jsme zažili na vlastní kůži již v roce 2009 při pobytu na resortu Paradise Island Resort & Spa, který byl v dubnu 2023 přejmenován na Villa Nautica.

Maledivy: Vyhlídkový let hydroplánem aneb Photo Fly

Minimální počet pasažérů potřebných k uskutečnění vyhlídkového letu hydroplánem

K uskutečnění vyhlídkového letu je nutný minimální počet pasažérů, aby se letecké společnosti vyplatilo vzlétnout. Hydroplány mají většinou kapacitu 16 osob. Pro vyhlídkový let je nutná alespoň polovina. Výjimečně, ale opravdu jenom výjimečně, se stane, že letecká společnost, pokud nemá plně obsazený zpáteční let hydroplánu do některého z resortů na severním nebo jižním Male atolu, vezme zájemce o vyhlídkový let na tento let s sebou. Opravdu se ale jedná o velmi výjimečné případy.  

Konání vyhlídkového letu hydroplánem na Maledivách

Lety se konají za dobrého počasí nad severním Male' atolem (North Male' Atoll) anebo nad jižním Male' atolem (Kaafu Atoll) a trvají přibližně 20 minut.

Časy vyhlídkových letů jsou známy až v den, kdy chcete let podniknout. Lety se většinou konají až pozdě odpoledne, kdy už letiště a vzdušný prostor nad Maledivami nejsou tolik zaneprázdněny.

Cena vyhlídkového letu hydroplánem na Maledivách

Cena vyhlídkového letu se pohybuje od 150 USD za 1 osobu. Částka se může měnit dle cen paliva.

Rezervace vyhlídkového letu hydroplánem na Maledivách

Vyhlídkové lety nelze zarezervovat dopředu v rámci zájezdu, ale rezervují se přímo na recepcích resortů, hotelů anebo penzionů. V případě rezervace přímo u letecké společnosti není cena výhodná.

© Informace a fotografie použité na této stránce o vyhlídkovém letu hydroplánem

Informace použité na této stránce vychází z cenové politiky vyhlídkových letů hydroplány na Maledivách a z mých vlastních zkušeností s tímto letem. Fotografie na této stránce jsou mé vlastní. Úvodní fotografie luxusního resortu Gili Lankanfushi je má vlastní, vyfocená při vyhlídkovém letu v prosinci 2009 při mé první návštěvě Malediv. Jedná se o foto pořízené nyní už hodně starým foťákem a dlouhým objektivem.

bottom of page