Maledivy: Vyhlídkový let hydroplánem

Vyhlídkové lety hydroplánem tzv. Photo Fly je na Maledivách možné zorganizovat v případě, že trávíte stopover ve městě anebo dovolenou na resortu nebo obydleném ostrově, které jsou blízko Male a v dojezdu rychlo lodí.

 

Lety se konají nad severním Male' atolem (North Male' Atoll) anebo nad jižním Male' atolem (Kaafu Atoll) a trvají přibližně 20 minut.

Cena vyhlídkového letu se pohybuje kolem 150 USD za 1 osobu. Částka se může měnit dle cen paliva. 

Časy vyhlídkových letů jsou známy až v den, kdy chcete let podniknout. Lety se většinou konají až pozdě odpoledne, kdy už letiště a vzdušný prostor nad Maledivami nejsou tolik zaneprázdněny.

 

Dalším důležitým bodem, který stojí za zmínku je také ten, že pro uskutečnění vyhlídkového letu je nutný minimální počet pasažérů, aby se letecké společnosti vyplatilo vzlétnout. Hydroplány mají většinou kapacitu 16 osob. Pro vyhlídkový let je nutná alespoň polovina. Výjimečně, ale opravdu jenom výjimečně, se stane, že letecká společnost, pokud nemá plně obsazený zpáteční let hydroplánu do některého z resortů na severním nebo jižním Male atolu, vezme zájemce o vyhlídkový let na tento let s sebou. Opravdu se ale jedná o velmi výjimečné případy.   

Pokud nebudete mít štěstí a nebudete sedět u okénka a tam, kde není křídlo, to znamená úplně vpředu, v první nebo druhé řadě hned za pilotem, vyhodili jste peníze oknem.

Pohled na severní nebo jižní Male atol se vám se naskytne pokud přistáváte nebo odlétáte za denního světla z Malediv anebo letíte hydroplánem anebo vnitrostátním letem na resort nebo obydlený ostrov.

Vyhlídkové lety nelze zarezervovat dopředu v rámci zájezdu, ale rezervují se přímo na recepcích resortů, hotelů anebo penzionů. V případě rezervace přímo u letecké společnosti není cena výhodná.

Fotografie z vyhlídkového letu hydroplánem na Maledivách

Úvodní fotografie luxusního resortu Gili Lankanfushi je má vlastní, vyfocená při vyhlídkovém letu v prosinci 2009 při mé první návštěvě Malediv. Jedná se o foto pořízené nyní už hodně starým foťákem a dlouhým objektivem.

Aktivity, exkurze a výlety
Aktivity, exkurze a výlety na Maledivách. Co dělat a nenudit se.
Více o hydroplánech
Kompletní informace o hydroplánech na Maledivách.
 • FB other way holiday
 • FB other way holidays
 • FB Lucie Mohelníková
 • Instagram other way holiday
 • Instagram other way holidays
 • Flickr other way holiday
 • LinkedIn Lucie Mohelníková
 • LinkedIn other way holiday
 • Twitter other way holiday
 • TikTok other way holiday
 • YouTube other way holiday
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv a Srí Lanky, stopu v Doha v Kataru nebo v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou nebo se stopoverem v Doha v Kataru? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

other way holiday, to jsou s láskou a péči vybrané lokality, ostrovy, cenově dostupné i luxusní resorty, vily, hotely i penziony na Maledivách, ale i v jiných destinacích. Maledivy známe jako nikdo jiný široko daleko. Již jsme je procestovali skoro celé. Vaši dovolenou snů na Maledivách připravujeme na základně našich osobních zkušeností, které čerpáme od roku 2009. Víme a známe to, co jiní ne! other way holiday, to jsou s láskou tvořené kolekce jenom toho nejlepšího!

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a reservation@otherwayholiday.com

Provozní doba

Pondělí - Neděle: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP