top of page
Maledivy All Inclusive, Maledivy Premium All Inclusive dovolená
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Maledivy: All Inclusive, Premium All Inclusive či Full Board Plus

Stravovací plán či program All Inclusive, Premium All Inclusive a jeho další podoby je na Maledivách možné zakoupit pouze na vybraných resortech. Různé stravovací plány All Inclusive nabízí skoro všechny levnější a cenově dostupné resorty. Z luxusních resortů se tento stravovací plán nabízí pouze pár výjimek a většinou se jedná o resorty Premium All Inclusive Only. Na nejluxusnějších resortech aneb High End resortech All Inclusive nenajdete.

Velice výjimečně se dá All Inclusive zakoupit také na jachtách a potápěčských safari lodích. Plavby jsou v 99,99 % nabízeny s plnou penzí a za alkohol se připlácí zvlášť.

Na obydlených lokálních ostrovech All Inclusive nenajdete, a to proto, že je tu alkohol zakázán. Prodává-li vám někdo All Inclusive na obydleném ostrově, slibuje vám něco, co nemůže splnit. 

Druhy programů All Inclusive na Maledivách

Vybrané resorty mají v nabídce i speciální plány All Inclusive, a to například Soft All Inclusive (Full Board Plus), který je bez alkoholu pouze s nealkoholickými nápoji, standardní All Inclusive nebo Premium All Inclusive, které zahrnují i stravování formou à la carte a základní exkurze a aktivity. 

Co obsahuje běžný stravovací plán All Inclusive na Maledivách?

Pozor! All Inclusive na Maledivách není stejné jako All Inclusive, které znáte např. z Turecka a dalších destinací. Nabídka základních balíčků All Inclusive bývá limitována časem, např. od 10:00 do 0:00 hod. či množstvím některých nápojů a aktivit. Maledivy jsou Maledivy!

Na Maledivách vždy v rámci All Inclusive najdete několik druhů piva pocházejících z Asie, nejčastěji točený a docela fajn srílanský Lion, v pohodě malajsijský Anchor, singapurský Tiger, po kterém je docela hnusná kocovina, a klasiku z Evropy, holandský Heineken, belgickou Stella Artois a sem tam narazíte i na český plechovkový Budweiser Budvar. O tankové Plzničce si na Maledivách člověk hold musí nechat jenom zdát... Dovoz Plzničky jsme zkoušeli, ale je to velmi komplikovaný proces a spousta složitostí se zastoupením. 

Naopak vína bývají v základním All Inclusive balíčku docela fajn. Často se tu objevují jihoamerická, jihoafrická, novozélandská a australská. Naopak evropská vína, speciálně ta francouzská, italská a španělská tu patří k těm nejdražším a nebývají součástí All Inclusive. Dále jsou v základu vybraná šumivá vína nebo prosecca. Pravé šampaňské mých oblíbených značek Dom Pérignon, Perrier-Jouët, Bollinger, Veuve Clicquot, Moët & Chandon, Taittinger a další v All Inclusive rozhodně nenajdete, za ně se platí.

Tvrdý alkohol je vždy značkový a nejedná se o žádné místní napodobeniny či pálenky, jelikož se na Maledivách žádný alkohol pálit nesmí. Místní si samozřejmě na tajňačku sem tam alkohol vyrobí z ovoce a brambor. Ochutnala jsem pálenku z manga, ananasu, mučenky a brambor. Povím vám, byla moc dobrá, ale byla to síla. Kupodivu jsem to přežila, neoslepla a neměla žádnou kocovinu... 

Sem tam bývá v rámci základního All Inclusive i omezená nabídka alkoholických a nealkoholických koktejlů. Náročnější koktejly jsou za příplatek. 

Značkové nealkoholické nápoje jako je např. Coca Cola, Fanta, Sprite, Tonic atd. či jiné značky jsou vždy k dostání na baru či v restauraci nebo za příplatek v minibaru ve vilce. Minibar je vždy součástí pouze plánu Premium All Inclusive, nikoliv běžného plánu.

 

Plechovkové nebo výjimečně čerstvé džusy bývají nabízeny ráno během snídaně. Pokud na čerstvý džus máte chuť během dne, ve většině případů bude za příplatek. V ceně bývá pouze na luxusnějších resortech.

Dále jsou v základním All Inclusive plánu neperlivé vody a perlivé vody, které se ve většině případů vyrábí na resortu či v hlavním městě Male z vody odsolované. Tuto vodu dostanete všude vč. své vilky. Voda je do vil denně doplňována zdarma i v rámci jiného stravovacího plánu. Za vodu značek Evian, Perrier, San Pellegrino, Acqua Panna atd. se platí extra. Tedy pokud nejsou součástí Premium All Inclusive na luxusnějších resortech. 

Mezinárodní kávu či skvělý srílanský nebo indický čaj dostanete všude a jsou i součástí každé vilky. Na levnějších resortech bývá ve vilkách či bungalovech pouze káva instantní a na cenově dostupných či luxusnějších resortech i kávovary typu Nespresso či mašinky na kávu filtrovanou. 

V rámci All Inclusive většinou resorty nabízí limitovanou nabídku zapůjčení nemotorizovaných vodních sportů, jako je např. kánoe či paddleboard nebo i různé suchozemní sporty. Z exkurzí to může být večerní rybolov maledivskou metodou na vlasec a kotouč nebo plavba za delfíny, šnorchlování na blízkém korálovém útesu či výlet na obydlený ostrov. Každý resort má nabídku jinou.

Příklad běžného stravovacího plánu All Inclusive na Maledivách

Běžný stravovací plán All Inclusive obsahuje:

- snídaně, oběd a večeře v hlavní restauraci (Stravování formou bufetu v levnějších resortech a formou semi à la carte, což je částečně bufet a částečně výběr z menu v lepších a luxusnějších resortech.

- 1x za pobyt večeře v à la carte restauraci

- v případě stravování v à la carte restauraci, které jsou součástí pouze u Premium All Inclusive, jsou poskytovány slevy 

- různé coctail hours či tea time aneb svačinky

- alkoholické a nealkoholické nápoje z All Inclusive Menu, např. víno servírované po skleničkách, čepované pivo, vybraný tvrdý alkohol, koktaily, moctaily, džusy a nealko nápoje

- voda, káva a čaj i ve vilách

- zapůjčení šnorchlovacího vybavení a vybrané vodní sporty (kajak a paddleboard)

- skupinové lekce jógy a skupinové fitness hodiny, posilovna, plážové hry, tenis a fotbal

- noční rybolov nebo plavba s delfíny

 

Různé resorty pro All Inclusive rovněž i podmínky:

- stravovací plán All Inclusive je možné aplikovat při pobytu od 4 nocí více

- celý pobyt musí být zarezervován ve stejném stravovacím plánu, tedy All Inclusive vč. dětí 

- všichni hosté z jedné vilky musí mít stejný stravovací plán vč. dětí

- All Inclusive plán je možné využívat denně od 10:00 do 00:00 hod.

All Inclusive program nikdy neobsahuje:

- položky neuvedené výše; například, cigarety, šíšu, příplatky za speciální tematické večeře, vybraný alkohol, gala večeře na Štědrý den a Silvestr nebo extra exkurze a aktivity či masáže a wellness procedury nebo služby v kosmetickém a kadeřnickém salónu

All Inclusive, Royal Island, Baa atol, Maledivy

Co se se stravovacími plány může stát? A čas od času se děje! 

Stravovací plán All Inclusive či Premium All Inclusive se může bez varování kdykoliv změnit. Resorty si právo na změnu stravovacího plánu vyhrazují, a to z důvodů možných výpadků zásobování či náhlého zdražení výrobků. Na Maledivy se veškeré potraviny dováží a cestou se může se zásobováním stát cokoliv. Během Coviďáka byly výpadky zásobování cítit i na luxusních resortech. Výběr pokrmů byl na některých resortech menší. Aktuální verzi stravovacího programu vždy obdržíte až na příjezdu na resort. Neděste se, změny programů nejsou nijak časté nebo drastické. 

Různé stravovací programy All Inclusive pro různé trhy a různé cestovky

Resorty mívají odlišné stravovací plány pro různé trhy aneb pro cestovatele z různých zemí! A nejenom to, pokud na Maledivy cestujete se zahraniční cestovkou, i když se tváří jako česká, na 99 % bude mít u levnějších resortů odlišný stravovací plán All Inclusive, než v nabídce bude mít ta česká, jako jsme například my. Tedy v případě, že zájezdy nepřekupují právě od velkých zahraničních evropských cestovek, což v Česku a na Slovensku dělá většina tuzemských cestovek kromě nás. Velké zahraniční cestovky nakupují bungalovy a vilky dopředu a ve své nabídce vždy mají pouze nejzákladnější stravovací plány All Inclusive, které jsou odlišné, aby zájezd vypadal levněji. Rovněž je tomu tak i u nabídek na online rezervačních systémech aneb OTA's. 

Po příjezdu na resort tuto skutečnost náhodou zjistíte od jiných hostů nebo od personálu resortu, a věřte nebo ne, resort či cestovka, u které jste pobyt koupili, vám v případě vašeho zájmu o upgrade lepšího All Inclusive nebo Premium All Inclusive, upgrade nepovolí, a vy se tak budete muset spokojit s tím nejzákladnějším stravovacím plánem, který může být opravdu hodně osekaný!

 

Kdybych tohle nezažila na vlastní kůži před mnoha lety a neměla to potvrzené od různých českých klientů zahraničních cestovek, které jsem buď náhodou potkala na Maledivách nebo se při další cestě na Maledivy obrátili právě na nás a výše psané nám potvrdili, vůbec bych se o této skutečnosti v článku nezmiňovala. Jsou to ale podložená fakta a je nutné, abych se o ně s vámi podělila.

Vyplatí se na Maledivách zakoupit program All Inclusive?

Dříve bych křičela, že se All Inclusive na Maledivách rozhodně vyplatí, jelikož to tak bylo, ale dnes říkám, že už tomu úplně tak není! Tedy pokud na Maledivách na levnějších resortech nebo na resortech střední kategorie nehodláte jenom "válet se a lejt", jak říká kolega, tedy opravdu jenom relaxovat a popíjet drinky na pláži od rána do večera.

Pokud alkohol nepijete od rána do večera a dáte si třeba jenom 3 nebo 5 pivek či jednu láhev vína denně anebo se opijete jednou za celý pobyt, All Inclusive na levnějším resortu, ve kterém je započítán hlavně tvrdý alkohol, se dnes již na většině resortů finančně nevyplatí. Bývávaly doby, kdy ano, ale dnes již ne. V tomto případě vám postačí plná penze, a to pivko či víno si sem tam dokoupit. All Inclusive je dnes převážně zaměřen na konzumaci tvrdého alkoholu. Ruský trh je na Maledivách opravdu silný a od Covidu se v návštěvnosti Malediv stále drží na 1. místě... Rovněž se také změnila doba, klientela, a hlavně potřeby a priority cestovatelů, a to ať budget, tak movitých.

Výjimky tvoří pár vybraných levnějších a cenově dostupných resortů, které mají All Inclusive nebo All Inclusive Premium výhodné. O takových víme! Vybrané resorty nabízí například upgrades z plné penze na All Inclusive zdarma. A dále také luxusnější resorty Premium All Inclusive, kdy jsou tyto plány zaměřeny také na stravování nejenom formou bufetu, ale hlavně na formou à la carte, kdy je možné si vybrat různé mezinárodní restaurace. 

Osobně si na All Inclusive moc nepotrpím, resp., když je, tak je, když není, nevadí mi to, a to nejenom proto, že na světě není lepšího piva, než je Pilsner Urquell z tanku v Lokále nebo v Kuchyni na Hradě, že víno piju zřídka a jumy (tvrdý alkohol), když mě k jejich konzumaci 2x za rok při oslavě mých nebo jejich narozenin donutí moje kamarádka. To je pak zvěř a kocovina na 3 dny. Jo, hold už nejsem nejmladší. Ale hlavně proto, že mám ráda výběr z menu à la carte, a to nejenom proto, že se člověk nepřežere jako prasátko, ale hlavně proto, že stravování formou à la carte má nějakou štábní kulturu a jídlo na talíři není nakydané, ale je hezky naservírované, a to se pak s chutí jí i fotí pro reklamní účely. 10 chodové menu s vinným párováním nebo teppanyaki show je jednou za čas fajn, ale denně či měsíčně to pro mě rozhodně není must. Prostě a jednoduše mám ráda takovou tu zlatou střední cestu, kdy se člověk opravdu skvěle nají, libuje si bříško i očička a jídlo má hodnotu peněz, které za něj byly vynaloženy. tour de putique

Levnější resorty s různými stravovacími plány vč. All Inclusive

Většina levnějších resortů nabízí stravování s minimálně polopenzí, některé resorty začínají plnou penzí a některé nabízí pouze All Inclusive. Hrstka levnějších resortů nabízí pouze ubytování se snídaní, a to pouze na online rezervačních systémech. Tato forma stravování je výsadou luxusních resortů. Kompletní online seznam resortů právě připravujeme.

Cenově dostupné resorty s různými stravovacími plány vč. All Inclusive

Většina cenově dostupných resortů nabízí stravování s minimálně polopenzí, některé resorty začínají plnou penzí a některé nabízí pouze All Inclusive. Velmi málo cenově dostupných resortů nabízí pouze ubytování se snídaní, a když, tak pouze na online rezervačních systémech. Jak je zmíněno výše, forma stravování pouze se snídaní je výsadou luxusních resortů. Kompletní online seznam resortů právě připravujeme.

Luxusnější resorty s různými stravovacími plány vč. All Inclusive

Pouze hrstka luxusních resortů nabízí stravovací plán All Inclusive, jelikož si na něj bohatá klientela nepotrpí a ráda si vybírá pokrmy formou à la carte a rovněž i jiná vína či alkohol, než je běžně dostupný ve stravovacím programu All Inclusive. Kompletní online seznam resortů právě připravujeme.

Cenově dostupné resorty s pouze All Inclusive a Premium, stravováním formou bufetu

Resortů, které nabízí pouze program Premium All Inclusive a stravování, formou výběrem z bufetu je na Maledivách jenom pár. Většinou se jedná o levnější nebo cenově dostupné resorty. Kompletní online seznam resortů právě připravujeme.

Cenově dostupné resorty s Premium All Inclusive Only dostupným 24 h. denně

Program Premium All Inclusive, který je dostupný 24 h. denně nabízí pouze 3 resorty a vznikl těsně před dobou Covidí. Stravování je na těchto resortech možné formou bufetu a v mezinárodních à la carte restauracích.

Cenově dostupné resorty s Premium All Inclusive Only a výběr z bufetu a à la carte

Premium All Inclusive resortů, kde je v rámci plánu možné stravování v mezinárodních bufetových restauracích a mezinárodních à la carte restaurací je na Maledivách pouze pár. Jedná se o dražší 4,5* a 5* resorty. Kompletní online seznam resortů právě připravujeme.

Premium All Inclusive na Maledivách a stravování pouze formou À la carte

Premium All Inclusive resortů s možností stravování pouze formou à la carte máme na Maledivách, že byste je na prstech jedné ruky spočítali. Tento stravovací plán vznikl rovněž až po Coviďákovi. Kompletní online seznam resortů právě připravujeme.

© Informace a fotografie použité na této stránce o All Inclusive a Premium All Inclusive

Informace použité na této stránce jsou oficiální informace ze stravovacích programů a plánů resortů, které jsou doplněné mým vlastními zkušenostmi různých stravovacích plánů. Fotografie použité na této stránce resortů s All Inclusive použité na této stránce mimo leteckých fotografií resortů jsou mé vlastní. 

Cenová nabídka dovolené na Maledivách s vybranými All Inclusive programy

Cenovou nabídku pobytu se stravovacími plány All Inclusive nebo All Inclusive Premium, včetně aktuálních slevových nabídek, ubytování, strava a doprava z letiště na resort a zpět nebo cenovou nabídku kompletního zájezdu, ubytování, strava, doprava z letiště na resort a zpět na letiště, letenky na Maledivy nebo dalších doplňkových služeb, jak jsou např. letištní hotely při přestupu nebo cestovní pojištění nebo pojištění storna zájezdu pro vás připravíme na míru. Stačí nám zaslat e-mail s poptávkou.

Volitelné doplňující služby k dovolené s programem All Inclusive nebo Premium All Inclusive

Na Prahy na Maledivy doporučujeme létat s jedním přestupem s Qatar Airways, Emirates nebo s Turkish Airlines. Z Vídně pak doporučujeme přímý let s Austrian a s jedním přestupem s Qatar Airways, Emirates, Etihad Airways, Saudia (Saudi Arabia Airlines) a Turkish Airlines. Z Mnichova s jedním přestupem s Qatar Airways, Emirates, Etihad Airways a Turkish Airlines. Více o letenkách najdete na stránce o letenkách

bottom of page