top of page
The 5 Lagoons, Dutch Docklands Maldives

The 5 Lagoons aneb 5 lagun je seskupení 5 lagun o rozloze 8 milionů m2 mořské vody v nichž postupně vznikají soukromé nemovitosti, jež budou úzce propojeny. Součástí plovoucího projektu The 5 Lagoons bude kompletní zázemí a občanská vybavenost. Poskytovány budou standardní i nadstandardní služby luxusního hotelového provozu, aby místním i zahraničním majitelům nemovitostí či investorům byla zajištěna vysoká návratnost investice v případě pronájmu nemovitosti v době jejich nepřítomnosti.

 

The 5 Lagoons nabízí aktuálně budované plovoucí město Floating City, které buď k bydlení nebo jako prázdninové místo poslouží jak místním, tak zahraničním investorům a cizincům, The Ocean Flower Maldives, což je 185 plovoucích vilek ve tvaru květiny, Floating Private Islands Amillarah Maldives aneb Soukromé plovoucí ostrov Amillarah šité na míru, kde mají klienti jedinečnou příležitost vytvořit si svůj vlastní privátní ostrov v libovolném tvaru, první 18jamkové plovoucí golfové hřiště na světě The Royal Indian Ocean Club Maldives, které zahrnuje jedinečné greeny s podmořským průchodem, přepychové vily a romantickou vesnici ve tvaru Benátek, The Greenstar, což je hotel ve tvaru hvězdy s konferenčním centrem, který bude hostit oceánografický institut a nákupní centrum, a The White Lagoon Maldives, což budou 4 samostatné plovoucí ostrovy ve tvaru prstenců, z nichž na každém bude vystavěno 72 vodních vil.

 

The 5 Lagoons aneb 5 lagun se nachází na severním Male atolu, nedaleko hlavního města Male a mezinárodního letiště Velana International Airport, pouhých 15 min. plavby rychlo lodí. Ano, ano, bude tu vskutku nádherný výhled na hlavní město Male, přilehlé město Hulhumale s vysokými činžáky a na překrásnou skládku Thilafushi. A nouze nebude ani o letadýlka…

 

The 5 Lagoons aneb 5 lagun je projekt soukromé holandské firmy Dutch Docklands International BV a maledivského Ministerstva cestovního ruchu. Z partnerství, které mezi těmito dvěma stranami bylo uzavřeno, vznikla společnost Dutch Docklands Maldives, která tak otevírá dveře nejenom místím, ale i soukromým zahraničním investorům a vlastníkům nemovitostí, což do této doby ještě nikdy nebylo možné. The 5 lagoon, mimo projektu Floating City pro místní, je high end luxury projektem, a míří na nejbohatší kupce naší planety. Máte zájem do nemovitostí investovat? Pak se na nás neváhejte obrátit. Lokalita 5 lagun.

Maledivy: The 5 Lagoons aneb 5 lagun a jejich plovoucí projekty

Floating City, The 5 Lagoons, Dutch Docklands Maldives

Maldives Floating City aneb Plovoucí město na Maledivách

Maldives Floating City aneb Plovoucí město na Maledivách, jehož design připomíná mozek, je prvním plovoucím městem na světě. Plovoucí město bude mít 5 000 jednotek, které pojme až 20 000 lidí. Najdeme tu kompletní občanskou vybavenost. Chybět nebudou ani kavárny, restaurace, obchody a hotely. Město bude energeticky soběstačné a šetrné k přírodě. Výstavba byla zahájena v červnu

2022. První nájemníky by Floating City aneb plovoucí město mělo přivítat v roce 2024 a kompletně dokončené by mělo být v roce 2027. Lokalita plovoucího města Maldives Floating City. V případě změn budeme informovat. KOMPLETNÍ INFORMACE O PLOVOUCÍM MĚSTU.

The Ocean Flover, The 5 Lagoons, Dutch Docklands Maldives

The Ocean Flower Maldives aneb Plovoucí vodní vilky ve tvaru květiny

The Ocean Flower aneb Plovoucí vodní vilky ve tvaru květiny, který je pojmenován dle typické maledivské květiny, byl původně první z pěti velkolepých přímořských projektů na Maledivách. 185 prostorných vil na pobřeží, které nabízí tři různé kategorie, a to The Elite Maldivian, The Royal Maldivian nebo The Imperial Maldivian, bude kompletně vybaveno. Mezi příslušenství vil budou patřit také prostorné terasy a soukromý bazének. The Ocean Flower nabízí řadu zázemí jako je pláž, restaurace, obchody, potápěčské centrum, lázně, bazény a malé soukromé ostrůvky, kde si můžete odpočinout nebo si užít piknik. Samozřejmostí vilek bude také 5* služby. Termín započetí či dokončení projektu zatím není znám. První fáze výstavby s vilami by nyní měla být v prodeji. Přesná lokalita není známa. V případě změn budeme informovat.

Amillarah, Private Islands, The 5 Lagoons, Dutch Docklands Maldives.jpg

Floating Private Islands Amillarah Maldives aneb Soukromé plovoucí ostrovy Amillarah

Floating Private Islands Amillarah aneb Plovoucí soukromé ostrovy Amillarah se skládají z 10 soukromých plovoucích ostrovů, které jsou nakonfigurovány do souostroví. Soukromé ostrovy jsou šité na míru, a klienti tak mají jedinečnou příležitost vytvořit si svůj vlastní privátní ostrov v libovolném tvaru. Všechny exkluzivní vily mají mít soukromou pláž, bazén, zeleň i vlastní korálový útes. Soukromé molo, kde najdeme malý pavilon, bude kotvištěm pro jachty. Všechny tyto soukromé ostrovy budou navrženy s ohledem na maximální soukromí a majitelům poskytnou exkluzivní „útěk od všeho“, přestože budou vystavěny pouze 25 minut plavby rychlo lodí od hlavního města Male a mezinárodního letiště Velana. Laguna Amillarah se nachází stranou od běžných dopravních tras mezi ostatními čtyřmi lagunami projektu „The 5 Lagoons“ aneb „5 Lagoon“, ale stále dostatečně blízko, abyste si mohli užít vše, co členství v klubu 5 Lagoon nabízí, ať už je to golf, vynikající restaurace, školy potápění, luxusní nákupy, kosmetické procedury atd. Termín započetí či dokončení projektu Amillarah zatím není znám. V případě změn budeme informovat. Původní lokalitu soukromých ostrovů Amillarah nahradil níže zmíněný plovoucí projekt The White Lagoon Maldives aneb Bílá laguna.

The Royal Indian Ocean Club, The 5 Lagoons, Dutch Docklands Maldives.jpg

The Royal Indian Ocean Club Maldives aneb Královský golfový klub na Maledivách

The Royal Indian Ocean Club aneb Královský golfový klub Indického oceánu bude prvním plovoucí 18 jamkovým golfovým hřištěm na světě. Tento velkolepý design golfového hřiště bude obsahovat mnoho vodních překážek a 360° výhled na oceán. Vodní driving range, cvičné plochy pro krátké hry, putting green a 9jamkové hřiště Akademie s parem 3 přidají golfový zážitek. Designové hřiště s více odpališti nabídne maximální golfový zážitek pro všechny úrovně golfistů. Najdeme tu taktéž mnoho zajímavých vodních prvků, kde některé jamky na ostrově budou propojeny revolučním podvodním tunelem, ve kterém bude možné pozorovat tropické ryby a další podmořské živočichy. Hřiště poskytuje hráči zvlněné fairwaye ve stylu "links land" s velkorysými přistávacími plochami, které jsou výzvou a fascinují všechny úrovně hráčů. Ultramoderní golfová akademie bude vybavena nejmodernějším počítačem a video vybavením pro analýzu švihu hráče. Výuka bude přizpůsobena jednotlivci a bude fungovat pro hráče na jakékoli úrovni, od amatéra po profesionála. Součástí podvodní klubovny bude taktéž dobře vybavený golfový obchod, restaurace a bar, které uspokojí i náročné golfisty. Jako konzultant a poradce plovoucího golfového hřiště působí společnost Troon Golf, světový lídr v oblasti správy luxusních golfových hřišť. V rámci projektu The Royal Indian Ocean Club byly navrženy romantické a městské domy v benátském stylu a ultraluxusní vily v honosném stylu. Chybět nebude ani bulvár a romantické uličky, kde si každý může užít procházku mezi butiky, zmrzlinárnou, malými restauracemi a bary. Termín započetí či dokončení projektu The Royal Indian Ocean Club Maldives zatím není znám. V případě změn budeme informovat. Lokalita plovoucího golfového hříště The Royal Indian Ocean Club Maldives.

The GreenStar, The 5 Lagoons, Dutch Docklands Maldives

The Greenstar Maldives aneb Zelená hvězda Malediv

The Greenstar aneb Zelená hvězda je luxusní plovoucí kongresový hotel ve tvaru hvězdy. The Greenstar by měl perfektně zapadnout do okolní přírody a k sousedním ostrovům. Zelená barva má a budova ve tvaru hvězdy symbolizuje inovativní cestu Malediv k překonání změn klimatu. Greenstar Hotel se má stát místem číslo 1 pro budoucí jednání o změnách klimatu, hospodaření s vodou a udržitelnosti. V hotelu najdeme konferenční centrum, které bude hostit oceánografický institut. Chybět tu nebude ani nákupní centrum. Vedle hotelu The Greenstar v budoucnu vyroste také plovoucí „ostrov“ s restauracemi. Termín započetí či dokončení projektu The Greenstar zatím není znám. Aktuální lokalita plovoucího hotelu The Greenstar taktéž není známa. Původní lokalitu The Greenstar nahradilo výše zmíněné plovoucí město Maldives Floating City. V případě změn budeme informovat.

The White Lagoon, The 5 Lagoons, Dutch Docklands Maldives

The White Lagoon Maldives aneb Bílá laguna na Maledivách

The White Lagoon aneb Bílá laguna se skládá ze 4 samostatných prstencových plovoucích "ostrovů", z nichž každý bude spojen 72 vodními vilami. Každá vodní vila bude mít soukromou pláž, bazén a střešní terasu, která poskytne výhled na přírodní lagunu a její bílou písečnou pláž. Kruhy budou fungovat jako plážové bulváry s bílým pískem a zelení. Uvnitř prstenců bude přístav s kotvišti, restauracemi, bary, obchody a butiky. Most umožňuje vpuštění lodí do přístavu. Termín započetí či dokončení projektu The White Lagoon zatím není znám. V případě změn budeme informovat. Aktuální lokalita projektu The White Lagoon. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o plovoucím projektu The 5 Lagoons

Informace použité na této stránce jsou oficiální informace od developerské společnosti Dutch Docklands a Dutch Docklands Maldives, z oficiální stránky plovoucího města Maldives Floating City a maledivského ministerstva cestovního ruchu Ministry of Tourism, doplněné mými vlastními zkušenostmi. Fotografie a vizualizace použité na této stránce jsou propagačním materiálem holandského projektového studia Waterstudio. Video by rovněž mělo patřit této společnosti, ale kdo ví, komu dalšímu se stalo to, co mě, že byly naše záběry ukradeny a použity bez našeho svolení. V propagačním videu na tomto odkazu, které bylo publikováno 15. 3. 2021, je ve 23 a 25 sekundě použité mé krátké video tradiční maledivské loďky Bokkura bez mého svolení! Vypadá to, že této společnosti copyright aneb autorská práva nic neříkají. Video loďky jsem pořídila na obydleném ostrově Huraa na severním Male atolu v roce 2014.

bottom of page