Jak vybrat dokonalý zájezd na Maledivy?

Hledáte ten nejvhodnější zájezd na Maledivy právě pro vás? Tak to jste u nás správně. Poradíme vám, jak se orientovat v moři zájezdů a cestovek, na co si dát při výběru zájezdu na Maledivy pozor a prozradíme vám, jaká cestovka je na Maledivy nejlepší a s jakou do tohoto malého tropického ráje cestovat.  

Jak se orientovat v moři zájezdů a cestovek na Maledivy?

Orientace v moři, co v moři, v oceánu zájezdů a cestovek není pro lajka vůbec snadná. Zájezdů je na internetu opravdu mnoho a cestovek, ať agentur nebo cestovních kanceláří také. Na českém a slovenském trhu je pouze 5 cestovních kanceláří, jejichž majitelé nebo personál Maledivám opravdu rozumí. Zbytek na Maledivy zase tak často nelétá a ví o nich minimum.

Jednou z cestovek, která má o Maledivách přehled jsme my, řekla bych, že jsme jediní, kdo má o Maledivách takový přehled, jelikož já zde trávím 6 měsíců v roce a mám zatím celkem procestováno 103 ostrovů a můj maledivský parťák a zároveň přítel přes 200. Další cestovkou, která má o Maledivách jakštakš přehled, spíše tedy o luxusním cestování a luxusních zájezdech nejenom na Maledivy, je ta, která má „lux“ ve svém názvu a ještě 2 další cestovky, z nichž ani jedna nemá v názvu, že by někam šla nebo jela a ani ta, která rozdává rady.

 

Ono nabízet luxusní cestování pro ty nejnáročnější je fajn, ale je fajn také znát destinaci a ostrovy, a to je právě v případě Malediv na prvním místě. I my umíme prodat mezinárodní brandovaný hotel nebo luxusní resort na nepěkném ostrově a v nepěkné lokalitě, ale neděláme to. Našim náročným klientům nabízíme především lokalitu, kvůli které se na Maledivy létá. Luxusni brandovaný hotel je možné si užít kdekoliv jinde na světě za menší peníze. 

Mnoho cestovek má na svých webech o Maledivách pouze hrstku informací anebo staré informace. Některé cestovky informace dokonce kopírují z našeho webu. Jiné cestovky zase nabízí neexistující nebo uzavřené resorty a hotelové kapacity anebo vás s klidem posílají do Mali (západní Afrika), namísto do Male, což je hlavní město Malediv a také označení mezinárodního letiště v Male, tedy Velana International Airport (MLE). Jiné cestovky vás zase v klidu pošlu na resort nebo ostrov kolem kterého je hafo mořské trávy anebo je z něj „fantastický“ výhled na mezinárodní letiště Velena, ostrovní město Hulhumale, hlavní město Male anebo na „úžasnou“ skládku Thilafushi, z níž neustále stoupá bílý nebo šedý dým. 

 

JJ, byť jsou Maledivy dovolenkový ráj, ne každý ostrov je perfektní. Toto pravidlo platí nejenom pro ostrovy, kde jsou resorty, ale také pro obydlené lokální ostrovy, kde se nachází penziony a hotely.

Na co si dávat pozor při výběru zájezdu na Maledivy? 

U výběru zájezdu je nutné dávat si pozor na to, kdo zájezd pořádá, zda je to česká nebo německá nebo rakouská cestovka a jak moc je schopen vám pracovník cestovní agentury nebo cestovní kanceláře o prodávaném zájezdu, lokalitě a ubytování říct.

Dále je nutné dávat si pozor na skryté poplatky a počty nocí. Většina cestovek u zájezdů uvádí počty dnů a ne nocí, aby nabídka tak vypadá lákavě. Pozor ale, v případě spojů se nemusí jednat o ty nejrychlejší a vy můžete strávit 2 až 3 dny ze 7 na cestě.

Dalším chytákem je strava a prodej obyčejnější resortů pouze se snídaní, kdy pak za další stravu zaplatíte nehorázné peníze. Pokud nepijete alkohol, na levnějších resortech doporučím plnou penzi a pokud pijete, tak All Inclusive. Na luxusních resortech funguje stravování trošku jinak. Většina luxusních resortů nabízí pobyty pouze se snídaní nebo polopenzí. Málokteré nabízí plnou penzi nebo All Inclusive.

Dalším bodem, na který si dát u zájezdů pozor, jsou pokoje, které jsou nabízeny. Cestovky často nabízí i pokoje takové, které neexistují. Maledivské hotelové kapacity mají velké množství bungalovů a vil, a to jak plážových, tak vodních.

 

Dále je také důležité dávat si pozor na recenze a různé blogy. Ve vyhledávačích se na prvních stránkách umísťuje spousta webů, které nejsou cestovkami, ale pouze blogy a podobně. Pozor na informace na internetu. Blogy a weby bývají placené a jejich autoři ve většině případů píší o tom, co dostanou zdarma anebo se slevou. Nemusí se zaručeně jednat o dobrou věc.

 

Pozor také na kvantitu a kvalitu. Předem připravené zájezdy, takové ty rozbalovací seznamy, se většinou prodávají na kvantitu, nikoliv na kvalitu. Zájezdy na míru, tzv. forfaitové zájezdy se připravují s láskou a vkládají se do nich osobních zkušenosti právě tak, jak to děláme my. Cestovky, které nabízí celý svět a mnoho destinací vám nikdy nemohou poskytnou servis jako třeba například my, protože destinace atd. nikdy neznají tak moc detailně.

Ptáte se, zda cestovat s německými a rakouskými cestovkami? Odpověď najdete na www.maledivyznemecka.cz a na www.maledivyzrakouska.cz.

Kdo je nejlepší cestovka a specialista na Maledivy?

Výše zmíněné je jen pár věcí, které mě napadly a o kterých vím, že se na ně musí dávat velký pozor speciálně při výběru zájezdu na Maledivy, jelikož jsou Maledivy opravdu velmi specifickou destinací. Ptáte se proč? Protože máme přes 1 200 ostrovů, z nichž aktuálně na zhruba 350 (do roku 2022 jich bude kolem 500), a to jak na obydlených, tak resortech, můžete strávit dovolenou. Ne každý je dokonalý pro perfektní dovolenou. A jaký je ten perfektní? To my víme zcela zaručeně! Nechcete-li se napálit, cestujte s námi.

Lovu dokonalé dovolené v moři nedokonalých zájezdů, neználků, lživého marketingu a podvodných webů zdar!

Lucie & other way holiday

Poptávka dokonalé dovolené na Maledivách

Poptávka dokonalé dovolené
Poptávka dokonalé dovolené na Maledivách.
Show More
  • other way holiday na FB
  • other way holidays na FB
  • Lucie Mohelníková na FB
  • other way holiday na Instagramu
  • other way holidays na Instagramu
  • other way holiday na Flickru
  • other way holiday na LinkedIn
  • other way holiday na Twitter
  • other way holiday na You Tube
Maledivy levně i luxusně, s námi můžete obojí! 

Novinky a speciální nabídky dovolené na Maledivách nebo s možností kombinace se Srí Lankou a Emiráty? Nebojte, nejsme spamaři. Max. 3x měsíčně nebo méně. Přihlášením se k odběru novinek souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů!

Chcete-li zůstat v obraze a vědět o všem, co se kde na Maledivách šustne, sledujte naše facebookové stránky Maledivy by other way holiday anebo Maledivy a spol. by OWH v případě zájmu o kombinaci Malediv, Srí Lanky, stopu v Dubaji nebo jen tak z lásky k cestování.

Rychlý kontakt

Česká republika / Czechia

Cestovní kancelář a cestovní agentura other way holiday  

Telefon | Viber | WhatsApp: +420 603 495 565

E-mail: rezervace@owh.cz a info@otherwayholiday.com

Kompletní kontakty a informace

Koncese

 

Pojistka a Garanční fond

Smluvní podmínky a Formuláře

Provozní doba

Pondělí - Sobota: 09:00 do 19:00 h. SEČ

Neděle: Pouze pro VIP