Vánoce a Silvestr na Maledivách

Maledivy: Vánoce a Silvestr a Nový rok

Přemýšlíte o dovolené na Maledivách na Vánoce, Silvestra a přes Nový rok? Než se do cestování s námi pustíte, měli byste vědět a pečlivě zvážit pár věcí!

Vánoce jako takové a Silvestr se na Maledivách neslaví. A proč? Protože jsou Maledivy muslimskou zemí, Vánoce jsou svátky křesťanské a Nový rok je v muslimském kalendáři pokaždé jinak.  

Pokud vám o Vánoce zase tak nejde, je ideální, strávit je na obydlených lokálních ostrovech, kde jsou jejich oslavy zakázané. I přes zákaz oslav ale občas nějakou tu výzdobu v penzionech a hotelech najdete. Pro hosty se hold musí udělat vše, co se jim na očích uvidí. Tato varianta je ideální pro mě osobně. Strašně moc nesnáším ten humbuk kolem a tu faleš mezi lidmi. Lidé by na sebe přece měli být hodní a k sobě milí nonstop a ne jenom pár dní v roce.

Pokud vám o Vánoce a Silvestra trošku jde a máte rádi ten humbuk kolem, můžete je strávit na resortech, kde se pro hosty pořádá veselí se vším všudy. Santa akorát nebude bílý a nepřiletí na saních, ale bude čokoládově hnědý a přijede na vodním skútru nebo na lodi.

Štědrý večer pro hosty ubytovacích kapacit většinou probíhá podobně jako jej známe od nás. Připraví se nějaká ta gala večeře, za kterou hosté řádně připlatí a poté se koná nějaký ten program. Většinou se jedná o vystoupení maledivských umělců, soutěže a na závěr nějaký ten taneček v podobě diskotéky. Stejně tak je na tom Silvestr a oslava Nového roku, kdy se na vybraných ostrovech ke zmíněnému programu ještě přidá ohňostroj.

Hledáte-li únik od evropského vánočního a silvestrovského shonu, utéct tam, kde se Vánoce a Silvestr neslaví, je naprosto dokonalé. Osobně jsem na maledivských obydlených ostrovech zatím strávila dvoje Vánoce a dva Silvestry. Poprvé na našem partnerském hotelu Plumeria Maldives na Thinadhoo, kde vše probíhalo podobně jako na resortu a podruhé u nás na Fehendhoo, v našem rozestavěném penzionu Atholhu Residence. Ten útěk od přeplněných obchoďáků a té přetvářky byl moc fajn. 

Pozor ale! Možná se zdá, že strávit Vánoce a Silvestra na Maledivách je fajn, ale ona to tak úplně není pravda!   

Prvním mínusem je to, že Vánoce a Silvestra nejenom na Maledivách, ale všude na světě, patří k nejdražším termínům z celého roku. Drahé jsou jak letenky, a to řádně, tak ubytování. Termíny od cca 20. prosince do cca 10. až 15. ledna je nutné začít rezervovat už v průběhu letních prázdnin. Budete-li řešit vánoční dovolenou v listopadu, je velmi pravděpodobné, že se vám stane to, že budou vyprodané jak letenky, tak ubytování. Některé resorty v termínu mezi Vánocemi a Silvestrem dokonce požadují rezervaci na minimálně 7 nocí. 

Se skoro stoprocentní obsazeností ubytovacích kapacit, kdy doslova praskají ve švech, nemůžete počítat s tím, že si na plážích užijete dostatek klidu a soukromí.

Dalším mínusem je prapodivné a nestále počasí. Bývá hodně srážek, velmi větrno a tím pádem také vlny. Velmi výjimečně se stane, že je slunečné počasí, jen pár přeháněk a slabý větřík, jak tomu bylo například o Vánocích v roce 2018. Silvestr už ale tak pěkně nevypadal. 

Osobně bych na Maledivy letěla až po cca 10. lednu, kdy už nejsou ceny tak vysoké a počasí nám přechází do nádherné sezóny. To nejlepší a kýčovité počasí, nebe bez mráčků a moře bez vlnek, však zažijete pouze v únoru a březnu. V posledních letech sahá také až do první poloviny dubna.

Nenechávejte rezervace termínů od poloviny prosince do konce března na poslední chvíli! Jsou to nejžádanější termíny, jelikož je top sezóna! Ceny jsou sice nejvyšší, samozřejmě po těch vánočních a silvestrovských, ale některé ubytovací kapacity nabízí různé speciální nabídky za včasné rezervace! Nejvhodnější dobou pro rezervaci sezóny prosinec až duben je vždy 6 měsíců před plánovaným termínem. 

Pokud nás budete o vaši vysněnou dovolenou žádat 14 nebo méně dní před Vánocemi a Silvestrem, v 99% buď nebudeme schopni zajistit nic anebo v případě obydlených ostrovů ubytování s okny do zdi a podobně.

Pokud jsem vás od Vánoc a Silvestra strávených na Maledivách neodradila, neváhejte nám zadat poptávku s navýšeným rozpočtem právě pro tuto sezónu.

Tak šťastné a veselé a ať vám vychází vše, co si přejete... 

Lucie, team other way holiday a Maledivy

Dovolená na Maledivách na Vánoce, Silvestra a přes Nový rok