Last Minute dovolená na Maledivy.

Maledivy: Last Minute neboli dovolená na poslední chvíli

Co vlastně znamená pojem Last Minute, naleznete krásně vysvětlené třeba na Wikipedii. Pokud hledáte nějaký Last Minute, cca méně než měsíc až 3 týdny před odletem nebo Super Last Minute, doporučím vám, abyste se nejprve podívali na nabídku německých nebo rakouských cestovek, které mají dopředu nakoupené letenky i ubytování a pokud neprodají včas, dělají výprodeje.

Za cca 35 000 Kč za jednu osobu, na cca 7 nocí, nabízí i resorty, ale tzv. "auta bez volantů". Ubytování je buď na starších resortech anebo těch, které jsou moc blízko hlavního města a pouze se snídaní či polopenzí, kdy pak na resortu utratíte další nehorázné peníze. Výběru těchto zájezdů je potřeba věnovat pozornost a opatrnost!

Dalším trikem Last Minute je to, že na vás na webu svítí neuvěřitelná cena, ale jakmile na ní kliknete, pobyt je již vyprodán anebo naskočí jednou taková suma anebo se vám nabízí jiný termín za mnohem vyšší částku. 

Pokud v nabídce německých a rakouských cestovek nenajdete to, co hledáte, zadejte poptávku nám, na tzv. "Maledivy na míru." Musíte ale počítat s tím, že měsíc až 3 týdny před odletem bude vše dražší, především letenky, než pokud byste svou dovolenou snů zakoupili včas. Na poslední chvíli také bývá dobré ubytování na pěkných ostrovech vyprodané!!! Na poslední chvíli, ale nikdy nedostanete ty nejlepší pokoje, buďte na to připraveni!!! 

Čeští a slovenští agenti a ani cestovní kanceláře v 99% nemají do vzdálenějších a exotických destinací jako Maledivy atd., nakoupené letenky dopředu tak, jako je zvykem u zájezdů po Evropě (Řecko, Itálie...Egypt, Tunis...). U těchto destinací CK nakupují dopředu jak ubytování, tak letenky, ve většině případů mají charterové anebo partcharterové lety a pokud neprodají, dají vám slevu, aby se jim zaplatila alespoň část. I velké cestovní kanceláři mohou tímto způsobem zkrachovat! 

Z mých tajných zdrojů vím, že na Maledivy má u nás alokované - blokované letenky jen jedna jediná, velká česká CK s velkým kapitálem, která si může ztráty dovolit. Jedná se o pouze pár sedadel, a to na termín vždy od soboty do soboty.

Ostatní české nebo slovenské CK si nerisknou nakoupit letenky na Maledivy, ani do dalších vzdálenějších a exotických destinací dopředu, protože by na tom prodělala kalhoty a následně zkrachovaly. Náš český a slovenský trh je pro tuto srandu příliš malý. Dle statistik maledivského ministerstva cestovního ruchu na Maledivy ročně létá průměrně 8 500 až 10 000 Čechů a 3 500 až 5 000 Slováků, což je kolem 13 000 až 15 000 ks turistů ročně. Přibližně jedna pětina létá na vlastní pěst a zbytek přes cestovky.

other way holiday už sice nějaký ten last minute pobyt zajistila, ale dopředu hlásíme, že to není jednoduchý proces a vše se musí odehrávat velice rychle.

 

Je nám to líto, ale pobyty méně než týden před termínem odletu nezajišťujeme. Ten stres se nevyplatí ani nám a ani vám. Naše cestovka plánuje dokonalé dovolené, na které je potřeba čas. 

Naopak, čím dříve koupíte pobyt a letenky, tzv. First Minute, tím lépe pro vás.

 

Ještě jednou: Čím více se čas blíží k termínu dovolené, tím dražší jsou letenky. Maledivy nejsou last minute destinací!!! Last Minute pobyty na Maledivách na míru nikdy nezakoupíte výhodně! 

Last Minute na Maledivy a Doba Covidí

POZOR! Ráda bych upozornila, že pokud opravdu plánujete dovolenou na Maledivách ještě letos (2020) nebo v sezóně 2021 (leden až duben), rozhodně nenechávejte rezervace na poslední chvíli. Vánoce a Silvestr jsou na některých resortech již vyprodané a sezóna je již také dost plná. Letenky z Prahy na Maledivy jsou velice omezené! Všichni jsou v přerezervaci flexibilní. O peníze nepřijdete. I přes Coviďáka platí stále stejné pravidlo, a to že MALEDIVY jsou unikátní a prostě NEJSOU A NIKDY NEBUDOU LAST MINUTE DESTINACÍ. Ostrovy prostě nejsou nafukovací a zájem o dovolenou v tropickém ráji je obrovský.