top of page
Alif Dhaal atol aneb Ari Atholhu Dhekunuburi na Maledivách

Alif Dhaal atol aneb Jižní Ari atol aneb Ari Atholhu Dhekunuburi na Maledivách

Alif Dhaal atol aneb Ari Atholhu Dhekunuburi je jižní správní obvod Ari atolu, proto se mu říká také jižní Ari atol (South Ari Atoll), a zahrnuje 46 ostrovů, z nichž je 10 obydlených, 19 neobydlených a na 17 jsou resorty.

 

Alif Dhaal aneb jižní Ari atol je vyhlášen pro nádherné potápěčské lokality, sezónní výskyt mant a celoroční výskyt žraloka obrovského, který tu má domov mezi nejhezčím obydleným ostrovem Dhigurah a jedním z cenově nejdostupnějších resortů Villa Park (Sun Island) a Villa Haven (Holiday Island), které mají nádherné pláže a lagunu.

 

Na Alif Dhaal atolu musíte navštívit obydlený ostrov Dhigurah s dokonalou 3 km dlouhou pláží a nádhernou ohromnou lagunou nebo rybářský ostrov Omadhoo.

 

Z resortu je must navštívit cenově dostupný resort Angaga a Vilamendhoo s nádhernými korálovými útesy, luxusní romantický resort Outrigger Maafushivaru s nádherným přilehlým piknik ostrovem, Premium All Inclusive resort Nova Maldives nebo luxusní resort Conrad Rangali, který se rozprostírá na dvou přírodních ostrovech, kde najdeme první podmořskou restauraci Ithaa a první podmořskou residenci The Muraka na světě, jež jsem navštívila. Podmořskou restauraci rovnou několikrát.

 

Alfi Dhaal atol aneb jižní Ari atol (South Ari Atoll) je vyhledáván potápěči a brázdí jej potápěčské lodě. Tento atol mám procestovaný křížem krážem, patří k mým oblíbeným a mohu jej vřele doporučit.

Dhigurah, Alif Dhaal atol, Maledivy

Zajímavost Alif Dhaal atolu aneb Jižního Ari atolu na Maledivách

Lokalita, kde žije žralok obrovský a mnoho mant. Potápěče potěším mnoho potápěčských spotů vč. potopeného lodního vraku.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Alif Dhaal atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Na Alif Dhaal atolu jsem strávila opravdu hodně času. Navštivuji jej pravidelně od 25. ledna 2013. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mých pobytů na tomto atolu.

bottom of page