top of page
Noonu atol aneb Miladhunmadulu Uthuruburi na Maledivách

Noonu atol aneb Miladhunmadulu Uthuruburi na Maledivách

Noonu atol aneb Miladhunmadulu Dhekunuburi má celkem 70 ostrovů, z nichž je 13 obydlených a na 8 jsou resorty. Na ostrově Felivaru se nachází továrna na zpracování ryb maledivské společnosti Mifco.

 

Na Noonu určitě nevynechejte návštěvu nebo dovču na mém oblíbeném a méně obydleném ostrově Fodhdhoo s dokonalým korálovým útesem s živými korály, milionem ryb a mantami a rybářský ostrov Lhohi.

 

Nejvyhlášenějším korálovým útesem je Than'burudhoo, kam své hosty berou šnorchlovat a potápět se také z těch nejluxusnějších resortů, které se v této lokalitě nachází. Na Noonu atolu se nachází několik pěkných neobydlených ostrovů jako je například Loafaru nebo sandbank Fohdhipparu.

 

Za zmínku určitě stojí český resort Velaa Private, který vybudoval český miliardář Jiří Šmejc s manželkou a nyní jej spoluvlastní také Daniel Křetínský. Dále musíte pobýt na luxusním eko resortu Soneva Jani nebo Cheval Blanc Randheli. Nádherné a cenově dostupné jsou resorty Sun Siyam Iru Fushi jeho bratr Siyam World. Opomenout nesmím také Mövenpick Resort Kuredhivaru.

 

Noonu je dokonalost sama pro šnorchlaře, freedivery, potápěče, milovníky klidu a pohody.

© Informace a fotografie použité na této stránce o Noonu atolu na Maledivách

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace od maledivských úřadů, které jsou doplněné informacemi od místních a také z naší vlastní zkušenosti. Noonu atol jsem navštívila nesčetněkrát. Létám sem pravidelně. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, a to z mého života a pobytů na Maledivách, jež fotím od roku 2009.

bottom of page