top of page
Český delegát Maledivy, slovenský delegát Maledivy, letištní zástupci Maledivy.jpg
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno
Fodhdhoo, Maledivy, osobně navštíveno

Maledivy: Česky, slovensky a anglicky hovořící delegáti aneb Letištní zástupci

Na Maledivách se česky nebo slovensky hovořícím delegátům a delegátkám ani tak úplně nedá říkat delegáti, ale spíše letištní zástupci, protože nezastávají stejnou funkci delegáta či delegátky, jako je známe z jiných destinací a charterových zájezdů od klasických cestovek!!!

Skoro žádná evropská cestovka na Maledivách nemá vlastního delegáta a spolupracuje s externími stejně tak, jako my v other way holiday. Jeden delegát vždy pracuje pro více cestovek. Mít na Maledivách vlastního delegáta nebo delegátku stojí opravdu velké peníze, a hlavně najít dobrého delegáta nebo delegátku, je nadlidský výkon.  

Aktuálně spolupracujeme s česky hovořícím delegátem ženatým za Maledivku, který je externí. V případě zájmu o jeho služby si účtuje 50 USD za 1 pár a 70 USD za 1 rodinu.

Na letišti Velana International Airport v Male máme standardně přítomny naše externí místní anglicky hovořící kolegy a kolegyně, kteří jsou tu denně. Naši kolegové i my, češky hovořící, jsme rovněž neustále dostupní na telefonu či komunikačních aplikacích! Není nic, co bychom nevyřešili po telefonu z ČR a často rychleji, než naši delegáti / letištní zástupci, kteří jsou přítomni na Maledivách.

"Externí" znamená, že se nejedná o naše zaměstnance, ale o kolegy, se kterými spolupracujeme, a to již od roku 2012!

Této stránce prosím věnujte dostatečnou pozornost, ať poté na Maledivách nejste překvapeni a zbytečně nekritizujete naši tvrdou práci jenom proto, že jste si dostatečně nepřečetli informace, které jsou napsané na našem webu nebo v informacích, které mají všichni naši klienti ve svých klientských účtech. Děkujeme!

Delegáti, letištní zástupci, Maledivy

Jak funguje delegát / zástupce cestovky na Maledivách a v čem spočívá jeho práce?!

Práce jakéhokoliv delegáta (delegátky) / letištního zástupce (zástupkyně), i česky (slovensky či anglicky) hovořícího, spočívá pouze v tom, že vás s tabletem nebo cedulkou v ruce, kde bude naše logo a vaše jména, přivítá na letišti, dá vám na sebe kontakt, zavede vás na molo nebo stánek, kde si vás převezme anglicky hovořící personál z resortu, který se o vás postará dále, a poté se česky (slovensky či anglicky) hovořící delegát (delegátka) / letištní zástupce (zástupkyně) odchází věnovat dalším klientům. Po dobu vašeho pobytu bude česky (slovensky či anglicky) hovořící letištní zástupce (zástupkyně) k dispozici pouze na telefonu, pokud byste něco potřebovali. V případě, že mají delegáti čas, přijdou se rozloučit při odletu. To je vše.

Delegáti / letištní zástupci, kteří jsou na Maledivách, nefungují stejně jako delegáti / letištní zástupci v jiných destinacích a v rámci charterových zájezdů od klasických cestovek. Delegáti / letištní zástupci vás všude nevodí za ruku a neobjíždí resorty, hotely nebo penziony tak, jak to znáte z jiných destinací, protože to logisticky nelze. Nejenže by doprava delegátů / letištních zástupců na ostrovy stála hromadu peněz, ale také proto, že čeští (slovenští) delegáti / letištní zástupci pracují pro více cestovek, a to znamená mít na starost spoustu klientů. Za těch pár minut, co se potkáte na letišti, se o Maledivách od delegáta (delegátky) / letištního zástupce (zástupkyně) stejně nic nedozvíte. Vše byste měli mít načtené z našeho webu a z našich instrukcí již před vaším odletem na Maledivy anebo zjištěné telefonicky ode mne, protože nikde se o Maledivách nedozvíte více než z našeho webu nebo ode mne.

 

Většina delegátů / letištních zástupců, pokud se nejdná o místní nebo našinec, který na Maledivách žije již dlouho s místním nebo místí, na letišti pracovat dlouho nevydrží, jelikož se jedná o náročnou práci, a tak vám o Maledivách ani pořádně moc nemají, co říct. Všichni, kteří se o práci delegáta / letištního zástupce na Maledivách uchází, si myslí, že se celý den budou válet na plážích či v luxusních resortech, ale ono to tak není. Sehnat spolehlivé a kvalitní lidi je dnes opravdu velký problém.  O práci a životě na Maledivách.

Čeští a slovenští delegáti, letištní zástupci, Maledivy

Delegáti / letištní zástupci v rámci dovolené na resortech

Pro klienty, kteří cestují na resorty, je anglicky hovořící delegát součástí rezervovaného pobytu. Popřípadě za příplatek česky nebo slovensky hovořící. Delegát / letištní zástupce funguje přesně tak, jak je zmíněno výše, tedy přivítá vás na letišti, dá vám na sebe kontakt, zavede vás na molo nebo stánek, kde si vás převezme anglicky hovořící personál z resortu, který se o vás postará dále, poté se česky (slovensky či anglicky) hovořící delegát / letištní zástupce odchází věnovat dalším klientům, a dále bude po dobu vašeho pobytu k dispozici na telefonu, pokud byste něco potřebovali. V případě, že mají delegáti / letištní zástupci čas, přijdou se rozloučit při odletu. To je vše. Je to takový po desetiletí zajetý standard.

Delegáti / letištní zástupci v rámci dovolené na obydlených ostrovech nebo lodích

Pro klienty, kteří cestují na obydlené lokální ostrovy nebo safari lodě, jsou česky nebo slovensky hovořící delegáti / letištní zástupci volitelní. Máte tedy na výběr, zda si za česky nebo slovensky hovořícího delegáta / letištního zástupce připlatíte anebo ne. Cena asistence delegáta / letištního zástupce jsou zmíněné v úvodu. Asistence je stejná jako u resortů, jež je zmíněna výše, tedy, že vás delegát uvítá, odvede na stanoviště na letišti, dá vám na sebe telefonní kontakt, sdělí pár informací, předává vás anglicky hovořícímu zástupci ubytovací kapacity, odchází a dále už je jenom na telefonu. Přesně tohle udělá i zástupce penzionu nebo hotelu akorát v angličtině.

 

Většina penzionů, hotelů a safari lodí má na letišti své anglicky hovořící letištní zástupce. Jak už jsem zmínila výše, od nás budete mít kompletní instrukce, co a jak, a také kompletní itinerář. S naším itinerářem nemáte šanci se ztratit a nevědět, co máte dělat! Taktéž není nic, co bychom po telefonu nebo přes WhatsApp, Viber či Telegram nevyřešili z ČR. Naopak dokážeme být i rychlejší než delegáti, kteří mají na starost opravdu mnoho klientů. My se staráme jenom o ty naše.

Anglicky hovořící letištní zástupci resortů, hotelů, penzionů, lodí a cestovek

Každý resort, hotel, penzion, loď nebo místní cestovka mají na letišti přítomny své airport representatives aneb letištní zástupce, kteří vás přivítají a doprovodí na molo, odkud jezdí lodě nebo na check-in hydroplánů či vnitrostátních letů. Jak funguje doprava na ostrovy je detailně popsáno na stránce Doprava na Maledivách.

 

Do odjezdu lodí či odletu hydroplánů a letadel čekáte sami na místě, kam vás letištní zástupce odvedl. Letištní zástupce a ani delegát s vámi nemůže být po celou dobu, co čekáte na dopravu, a to z toho důvodu, že nejste jediní, koho musí potkat a předat informace. 

Většina letištních zástupců jsou Maledivci hovořící anglicky. Někteří mluví také italsky, rusky nebo německy. Některé resorty a safari lodě na letišti zaměstnávají také Němce, Italy nebo rusky hovořící národnosti. Některé velké zahraniční cestovky mají své letištní zástupce, kteří pochází z jejich zemí. Většina místních cestovek zaměstnává místní, a to také vzhledem k maledivským zákonům. Na Maledivách by ze zákona měla být většina zaměstnanců místních. Některé společnosti zaměstnávají pouze místní. 

Prohlídka hlavního města Male na vlastní pěst.

Prohlídka hlavního města Male s česky (slovensky) hovořícím delegátem / letištním zástupcem

Delegáti / letištní zástupci, ať hovořící našim jazykem či jiným, s klienty nikdy nechodí na prohlídky hlavního města Male! Pokud by se náhodou stalo, že by šli, musel by se stát zázrak, nebo byste museli být VIP klient či jim padnout do oka. Chodit s klienty na prohlídky hlavního města Male či přilehlého Hulhumale nemají delegáti / letištní zástupci v popisu práce!

V případě, že vám po příjezdu či příletu do Male před odletem z Malediv zbývá čas, doporučuji prohlídku města na vlastní pěst dle instrukcí, které od nás dostanete. Vyhnete se tak případnému handrkování o peníze zmíněnému níže.

 

V případě, že byste na prohlídku chtěli vyrazit s doprovodem, některé resorty mají svoje místní anglicky hovořící průvodce nebo pracují s externími. Tito průvodci jsou spíše naháněči do obchodů se suvenýry. Prohlídku Male s nimi je možné odmítnout. Pozor, i když vám budou tvrdit, že je prohlídka hlavního města Male zdarma, na konci po vás stejně za prohlídku budou chtít nemalé peníze. Veškerou dopravu, taxi, jízdenky na rychlo loď nebo veřejný trajekt si vždy plaťte sami a trvejte na tom!!! Nechoďte pak za námi s tím, že po vás chtěli místní průvodci nemalé peníze. Tito průvodci s námi nemají vůbec nic společného. V případě, že vám průvodce doporučí náš externí delegát / letištní zástupce, je to pouze buď jeho business nebo business resortu, odkud se vracíte, a ne náš. My v other way holiday s tímhle opravdu vůbec, ale vůbec nic nemáme společného, a hlavně s tím vůbec, ale vůbec nic neuděláme. Jednoduše to nelze. Tyto praktiky bohužel používají všichni na Maledivách již po desetiletí.

Můj názor na česky nebo slovensky hovořící delegáty / letištní zástupce na Maledivách

Z mého pohledu je už dnes česky nebo slovensky hovořící delegát / letištní zástupce na Maledivách přežitek. Nejenže už dnes skoro všichni hovoří anglicky, ale také žijeme v době technických vymožeností, kdy jsme skoro 24 hodin denně online, a máme perfektní překladače ve svých chytrých telefonech. Itineráře a instrukce od nás jsou tak podrobné a plné informací, že není třeba paniky. Klienti cestující na obydlené ostrovy nebo kombinace s resorty mají itineráře a instrukce delší a klienti cestující na resorty nebo lodě mají instrukce kratší. 

Na Maledivy už s námi cestovalo spoustu různých klientů, i neslyšících, a také klienti starší věkové kategorie, a to přes 75 let, kteří nikdy nikam necestovali bez cestovní kanceláře s českým nebo slovenským delegátem v místě, pouze na pobyty typu "přílet, jeden hotel, organizované výlety a odlet", a i takoví, kteří neuměli ani slůvko anglicky. Ve finále nikdo z nich delegáta nepotřeboval. Delegát je spíše omezoval, jelikož ho museli hledat a čekat na něj atd. Tito klienti se jen řídili dle mých / našich instrukcí a vrátili se nám spokojení, v pořádku, nikde se neztratili, a hlavně s námi někteří cestují anebo cestovali znovu. Když víte, jak na to, je to v suchu. S námi se na Maledivách vážně neztratíte!!!

© Informace a fotografie použité na stránce o českých a slovenských delegátech

Informace použité na této stránce o českých, slovenských a místních delegátech / letištních zástupcích vychází z vlastních dlouholetých zkušeností, které na Maledivách čerpám již od roku 2009. Fotografie použité na této stránce jsou mé vlastní, pořízené během mého života na Maledivách a poznávačkách Maledivy s Lucií s našimi klienty.

Nabídka cestování po Maledivách s netradiční česky hovořící "průvodkyní" aneb s Lucií

Čas od času se právě se mnou můžete potkat na vybraných resortech nebo obydlených ostrovech rámci inspekcí, nebo v rámci mých poznávaček, a popovídat si o Maledivách. Aktuální termíny jsou vždy vypsané na odkazech níže. Těšíme se na viděnou, 

Lucie a tým other way holiday

bottom of page