top of page
Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives

Business Class letenky na Maledivy? Fly Beond! Luxusní prémiová boutique aerolinie! 

To by nebyly Maledivy, kdyby opět nepřišly s něčím WOW, co je opět historicky první na našem krásném světě. A cože je ta ohromná pecka? Jedná se o Fly Beond, první prémiovou boutique leteckou společnost na světě pro volný čas, která věří v cenově dostupný luxus. Fly Beond aktuálně nabízí cenově dostupné lety v Business Class s pouhými 44 sedadly ve stylu soukromých tryskáčů aneb private jets, s trasami z různých mezinárodních letišť právě na Maledivy. V porovnání s Business Class u běžných leteckých společností Fly Beond nabízí opravdu skvělý servis vč. Fine Dining za hodně zajímavé ceny, a to od 2 883 USD (od cca 65 000 Kč) za zpáteční letenku pro jednu osobu z Mnichova v Německu do Male na Maledivách. Další možností jsou lety z německého Mnichova do Dubaje v SAE nebo ze švýcarského Curyhu do saudskoarabského Rijádu, kde rovněž umíme zajistit skvělé hotely a resorty. Letenky Fly Beond je možné zarezervovat prostřednictvím naší cestovky other way holiday. Zbrusu nová maledivská letecká společnost Fly Beond vyplnila díru na trhu produktem, který v segmentu luxusního cestování opravdu chyběl. My v "other way holiday" jsme se do Beond zamilovali okamžitě a zařadili ji do naší kolekce luxusního cestování "amazing luxury holiday". Co vy?

Historie, přítomnost, budoucnost a destinace prémiové boutique aerolinie Fly Beond 

Prémiová boutique letecká společnost Fly Beond byla založena v roce 2022. Jedná s o maledivskou aerolinku, za níž stojí investoři ze společnosti Arabesque z Perského zálivu a maledivská společnosti SIMDI Group, jejíž majitele, Mr. Didiho znám velice dlouho.

Historicky první komerční let nové maledivské společnosti Fly Beond se uskutečnil 9. listopadu 2023 na trase z maledivského Malé (MLE) do saudskoarabského Rijádu (RUH), 10. listopadu 2023 aerolinky poprvé letěly z německého Mnichova (MUC) a 17. listopadu 2023 ze švýcarského Curychu (ZRH). Lety do italského Milána (MXP) jsou naplánované na konec března 2024. Z Evropy jsou plánovaná krátká mezipřistání v Dubaji (DWC).

Během nadcházejících 5 let má Beond plán létat z Male na Maledivách do 60 destinací se 32 letadly ve speciální úpravě Business Class, do nichž bude patřit několik menších letadel se 44 sedadly a několik větších letadla s 68 sedadly.

Jedná se o destinace Dubaj (DXB), Hanoj (HAN), Ósaka (KIX), Soul (ICN), Paříž (CDG), Vídeň (VIE), Džidda (JED), Astana (NQZ), Bombaj (BOM), Dillí (DEL), Chengdu (CTU), Tokio (NRT), Tchaj-pej (TPE), Hongkong (HKG), Singapur (SIN) a Perth (PER). Pro nás bude zajímavá Vídeň.

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, prémiové business aerolinie

Flotila prémiových butique aerolinií Fly Beond

Prvním letadlem ve speciální Business Class úpravě s pouhými 44 plně polohovatelnými sedadly, jež společnost převzala v roce 2023, je starší Airbus A319 (8Q-FBA). Tento typ letounu standardně pojme 156 cestujících v ekonomické třídě, což nám napovídá, že tu prostoru bude opravdu dostatek.

 

Letadlo je vybaveno prostorným moderním interiérem s dostatkem soukromí pro každého cestujícího, nejnovějšími technologiemi a stylovými ručně vyrobenými sedadly z italské kůže tak, aby poskytovala dokonalý zážitek z cestování a maximální pohodlí během letu.

 

Na letech z německého Mnichova na Maledivy mají letadla krátkou (max. 45 min.) technickou přestávku na dubajském mezinárodním letišti Al Maktoum, kde během čerpání paliva nastoupí cestující z Dubaje. Na letech ze švýcarského Curyhu mají letadla technickou pauzu na mezinárodním letišti v saudskoarabském Rijádu.

 

V roce 2024 aerolinky Fly Beond plánují převzít další letadla typu Airbus A321LR a Airbus A321XLR.

Fly Beond, Maledivy, interiér

Letový řád prémiové boutique letecké společnosti Fly Beond

Historicky první let z Mnichova na Maledivy se uskutečnil 15. listopadu 2023. Letový řád prémiovky Beond zatím v Evropě počítá se 4 lety týdně, a to se 2 z Mnichova a 2 z Curychu. Cestou tam i zpět je naplánována technická zastávka v Dubaji na letišti Al Maktoum (DWC). Během krátkého stopu proběhne doplnění paliva a nástup cestujících z Dubaje. Cestující z Mnichova na Maledivy zůstávají na palubě letadla, a tím pádem nic neruší poklidný spánek, sledování filmu či popíjení drinku. Pro Čechy a Slováky žijící v Česku nebo na Slovensku nejlépe vychází lety z Mnichova, ale ani Curych není k zahození. Níže uvedené časy jsou pouze orientační, jelikož se o pár minut mohou změnit dle změny letního a zimního času či lehké úpravy letového řádu. Přesný letový řád vždy najdete přímo na webu luxusní aerolinky Fly Beond.

Mnichov, Německo – Male, Maledivy a zpět

Odlet z Mnichova je plánován na každou středu a neděli ve 21:40 hod.

Přílet do Male je plánován na čtvrtek a pondělí ve 13:10 hod.

Let Airbusem A319 (B4 – 073) trvá zhruba 11 h. 30 min.

Odlet z Male je plánová na středu a neděli v 11:20 hod.

Přílet do Mnichova je plánován ve středu a v neděli na 20:40 hod.

Let Airbusem A319 (B4 – 072) trvá zhruba 13 h. 20 min.

Lety z Mnichova vychází buď na 4 noci, 6 nocí, 10 nocí nebo 14 nocí či více nocí na Maledivách.

Letenky je možné zarezerovovat i pouze z Mnichova do Dubaje a zpět i jako Multicity, např. Mnichov → Dubaj či jiný Emirát a pár nocí v SAE → Male a pár nocí na Maledivách a zpět. Stop ve Spojených arabských emirátech, například v jedhom z nádherných luxusních pouštních resortů, může být cestou tam nebo zpět.

Z České republiky do Mnichova se dá dopravit poměrně snadno, a to buď letecky, autem, vlakem nebo autobusem. Letenka z Prahy do Mnichova s Lufthansou stojí zhruba od 5 000 Kč do 8 000 Kč a cesta trvá cca 55 min.

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, sedadla

Cestování s prémiovou boutique leteckou společností Fly Beond 

Cestování s prémiovou boutique leteckou společností Fly Beond je přizpůsobeno pro vaše pohodové a ničím nerušené cestování.

Cestování s dětmi na letech prémiových boutique aerolinií Fly Beond je možné od 2 let výše!

Na letech prémiovky Fly Beond mohou létat pouze děti starší 2 let! Letenky pro cestující s kojenci a dětmi do 2 let nelze zarezervovat. Děti ve věku od 2 do 16 let musí být v doprovodu dospělé osoby. Služba pro nezletilé bez doprovodu není na letech nabízena.

Beond, Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, aircraft interior

Služby na letech maledivské prémiové boutique letecké společnosti Fly Beond

Fly Beond cílí na movitější cestovatele, čemuž bude odpovídat také servis nejenom na palubě, ale také před nástupem do letadla a po výstupu z letadla. Jednotlivé služby odpovídají zvolenému tarifu, které jsou zmíněny níže.

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, fine dining, gastronomy

Gastronomie během letu s prémiovkou Fly Beond aneb Fine Dining na nebesích

Milovníci Fine Dining pokrmů si během letu s prémiovkou Fly Beond rozhodně přijdou na své. Mezinárodní tým šéfkuchařů vytvořil perfektně vyladěné palubní menu s řadou globálních a regionálních specialit s použitím kvalitních čerstvých surovin z udržitelných zdrojů, tedy s nízkou uhlíkovou stopou tam, kde je to možné.

 

V případě, že máte jakákoliv dietní omezení či speciální stravu, o speciální menu můžete prostřednictvím webu ve „Správy rezervace“ nebo přes svou cestovní kancelář požádat nejpozději 24 hodin před odletem.

 

Aby vám dokonalé pokrmy chutnaly a jednalo se o opravdový gastronomický zážitek i na nebesích, musí být servírovány na designovém luxusním nádobí, které je tvořeno kolekcí šitou na míru od významných značek jako je William Edwards (Fine China), Robert Welch (Cutlery) a Chilewich (Place Settings), jež bylo vybráno známou společností Clip, která se zabývá výbavou letadel již mnoho let. Beond - první prémiová letecká společnost na světě pro volný čas myslí opravdu na vše.

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, touch pad, screen

Zábava na letech s boutique prémiovkou Fly Beond

Na prémiových letech nechybí ani ohromné množství zábavy. Dotykové obrazovky nabízí širokou škálu mezinárodních programů, filmů, podcastů, hudby, her a mnoho dalšího.   

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, ceny letenek

Ceny letenek a cestovní třídy na letech prémiové boutique aerolinky Fly Beond

Ceny letenek se liší v závislosti na různých faktorech, jako jsou zvolené tarify, termín cesty, jedná-li se o zpáteční nebo jednosměrný let, jednotlivce či skupinu a dostupnost sedadel v době rezervace. Mezi tarify jsou rozdíly ve službách, výběru sedadel, letištními transfery, letištními salónky a povoleném limitu zavazadel. Letenky na Maledivy jsou nabízeny ve třech variantách a každý si může vybrat to, co přesně mu vyhovuje.

 

Cenově nejdostupnější zpáteční letenky pro jednu osobu z německého Mnichova do Male na Maledivách aktuálně (podzim 2023) pořídíte za 2 883 USD (cca 65 000 Kč), letenky ve vyšším tarifu „Bliss Experience“ za 3 161 USD (cca 75 000 Kč) a letenky v nejvyšším tarifu „Opulence Experience“ za 3 438 USD (cca 81 000 Kč). Letenky v období vánočních svátků a konce roku jsou samozřejmě dražší! Cena v Kč vždy záleží na aktuálním kurzu USD / Kč. Letenky ze švýcarského Curychu vychází dráž.

 

V případě zájmu o upgrade stávajícího tarifu, je-li to možné, vždy doplácíte rozdíl v ceně mezi jednotlivými třídami.

 

Pokud byste rádi nějakou tu akční nabídku či promo akci, přihlaste se k odběru newsletters přímo na webu aerolinek.

Delight Experience – Cenově nejdostupnější tarif

  • odbavená zavazadla s max. hmotností 40 kg (max. 4 ks) + příruční zavazadlo á 10 kg

  • změna za poplatek, zrušení za poplatek

  • přednostní odbavení zdarma

  • prémiový seating aneb výběr sedadla je za poplatek

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, cenové tarify

Změna rezervace a související poplatky při cestování s prémiovkou Fly Beond

U letenek od letecké společnosti Fly Beond je možné provádět změny. V závislosti na tarifních podmínkách vaší letenky a dostupnosti míst v nově vybraných termínech vaší cesty mohou být uplatněny poplatky a doplatky v rozdílu ceny. Pokud jste rezervaci provedli přímo na webu aerolinky, je možné provést změny přímo na webu ve „Spravovat rezervaci“ nebo kontaktováním aerolinek. Pokud byla rezervace provedena prostřednictvím naší cestovky, je pro provedení změn nutné kontaktovat nás.

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, crew

Private chauffeuring aneb Soukromá jízda na letiště při cestování s prémiovkou Fly Beond

V případě nákupu tarifu Opulence a bydliště 50 km v rádiu letiště vás vyzvedne soukromí řidič a dopraví vás v luxusních a pravidelně udržovaných vozech přímo na letiště nebo při zpáteční cestě zpět domů.

Sustainability aneb Udržitelnost při cestování s luxusní boutique prémiovkou Fly Beond

Cíl společnosti je přepravovat své cestující do nejunikátnějších destinací na světě s minimálním dopadem na přírodu na nezapomenutelné dovolené jejich snů. Flotila Fly Beond je navržena tak, aby co nejméně využívala tradiční letecké palivo, se závazkem, že bude provozována bez plastů a s lokálními zásobami potravin tam, kde je to možné, aby se dále snížila její uhlíková stopa. Fly Beond je součástí programu Sustainable Aviation Fuel (SAF), které pomohou podpořit cíle Malediv v oblasti změny klimatu.

Fly Beond, private boutique luxury airlines, Maldives, luxury aircraft

Jak zakoupit letenku od prémiových soukromých aerolinek Fly Beond?

Letenky od prémiové aerolinky Fly Beond je možné zakoupit přes naší cestovku other way holiday, stačí, když nám zašlete potávku e-mailem nebo si je můžete zarezervovat sami na jejich oficiálních webových stránkách.

Kontakt na prémiovou boutique leteckou společnost Fly Beond

Prémiová boutique letecká společnost Fly Beond má své kanceláře zatím pouze v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, v Male na Maledivách a v Rijádu v Saudské Arábii. Aerolinku je možné oficiálně kontaktovat e-mailem nebo přes sociální sítě, což je ale vždy neseriózní cesta. Kompletní informace o letecké společnosti naleznete na jejím oficiálním webu.

Proč doporučuji letět na Maledivy s boutique prémiovkou Fly Beond?

Jedná se o unikátní koncept se skvělými službami a fantastickými cenami. Fly Beond si zakládá na vysoké úrovni služeb, na které je zvyklý především arabský trh. Osobně mám do budoucna v plánu s Fly Beond na Maledivy alespoň jednou letět. Jsem tak trošku líná se z Prahy vláčet až do Mnichova nebo v budoucnu do Vídně. První detailní video recenze na aerolinky Fly Beond.

© Informace a fotografie použité na této stránce o boutique prémiovce Fly Beond

Informace použité na této stránce jsou oficiální informace od maledivské soukromé prémiové letecké společnosti Fly Beond. Fotografie použité na této stránce jsou oficiální fotografie aerolinií a fotografoval je Matheen Faiz. 

bottom of page