top of page
Okružní plavba po Maledivách, luxusní jachty Maledivy, safari lodě a katamarány

Maledivy: Okružní plavby na luxusních jachtách, safari lodích a katamaránech

Než se o okružní plavbu na Maledivách a dovolenou na luxusní jachtě, obyčejné safari lodi či katamaránu začnete zajímat, je nutné si o plavbách na lodích a lodích obecně, které jsou dostupné na Maledivách, něco málo říct, jelikož to není tak úplně jednoduché, jak si většina klientů myslí.

Luxusní jachty na Maledivách, safari lodě, plachetnice a katamarány

Na Maledivách je v roce 2022 registrováno 164, které mohou provozovat živnost. Osobně jsem již několikrát jak v minulosti, tak znovu na jaře 2022, prošla jednu loď po druhé, a závěr je takový, že pracujeme pouze s pár vybranými a prověřenými luxusními jachtami, safari loděmi, plachetnicemi a katamarány v kategoriích 4* a 5*, o kterých víme, že fungují na 100 %, a mohou zaručit jak kvalitu služeb, tak kvalitu všeho ostatního. Co to znamená fungovat na 100 %? Osobně jsem navštívila již velkou řádku safari lodí, jachet a katamaránů, a vím, jak vypadají ve skutečnosti a jak na webu. Vím také, že cena, služby a stav lodi neodpovídají nabízené kvalitě nebo, že je její majitel / provozovatel problémový a mnoho dalších faktorů. Některé lodě provozují cizinci, tedy nemaledivské cestovní kanceláře a nepřijímají klienty z jiných zemí, než je ta jejich. Toto pravidlo funguje i na některých resortech či v hotelech a penzionech. Každopádně 100% služby nejsou "zadarmo" a poskytnout je umí pouze na luxusních 5* jachtách. Máme také vlastní známkování a počty hvězdiček, protože ty originální opravdu neodpovídají.

Služby posádky luxusních jachet, safari lodí, plachetnic a katamaránů na Maledivách

Posádky všech lodí se snaží plnit, vše, co vám na očích uvidí. Pozor, opět ale záleží na kategorii lodi a provozovateli, a hlavně na manažerovi nebo průvodci, který je na lodi. Je jasné, že na 3* či 4* lodi nebude stejný servis jako na luxusní jachtě s 5*. Kvalitní servis stojí peníze na celém světě. Na přání je možné zajistit také zastávky na různých ostrovech a další aktivity nebo svatbu na pláži či romantickou večeři nejenom na pláži.

Okružní plavba po Maledivách a zastávka na ostrově Dhigurah

Itineráře okružných plaveb na luxusních jachtách, safari lodích a katamaránech

Většina lodí, speciálně ty potápěčské, nabízí plavby v podobě turnusů, a to na 7 nocí, od soboty do soboty nebo na 10 nocí, 12 nocí či 14 nocí. Menší lodě, luxusní jachty, katamarány či některé obyčejné lodě, které nejsou specializované jenom na potápění, ale také na okružní plavby s různým programem, je možné zajistit již od 3 až 5 nocí. Takto krátké plavby je možné kombinovat například s pobyty na resortech nebo obydlených ostrovech. Itineráře a ceny všech lodí vždy obsahují plavbu, plnou penzi, dopravu na loď a zpět na letiště, aktivity (šnorchlování, potápění, surf nebo rybolov) výlety na obydlené a neobydlené ostrovy, na sandbanky aneb písečné mělčiny, tradiční maledivský rybolov a BBQ aneb grilovačku na neobydleném ostrově a další aktivity. Další aktivity jako je např. sportovní rybolov „Big Game Fishing“ je nutné zajistit extra, jelikož se jedná o speciálně vybavenou extra rychlo loď. Pronájem Big Game Fishing rychlo lodi není levnou záležitostí a musí se zajistit dopředu. Problém není zajistit ani svatbu na pláži nebo romantickou večeři na pláži. Na lodích jsou vybavené bary, takže tu nechybí ani alkohol. PŘÍKLAD ITINERÁŘE OKRUŽNÍ PLAVBY PO MALEDIVÁCH.

Okružní plavby na luxusních jachtách, safari lodích, plachetnicích a katamaránech

Na Maledivách je možné vybrat si z několika druhů tematických plaveb. Nejprodávanějšími plavbami jsou plavby s potápěním, plavby s relaxem a šnorchlováním nebo plavby pro smíšené skupiny potápěčů a nepotápěčů. Dalšími plavbami jsou okružní plavby se surfováním nebo okružní plavby s rybolovem.

Orkužní plavba po Maledivách

Okružní plavba po Maledivách na luxusní jachtě

Okružní plavba po Maledivách na luxusní jachtě může být víceméně sestavena na míru dle přání klienta. Luxusní jachty jsou vhodné i pro smíšené party přátel a rodiny. Například část skupiny se potápí, část šnorchluje, část by ráda relaxovala, část si užívala vodní sporty, část rybařila a část třeba surfovala. Itinerář okružní plavby se vždy připravit tak, aby si na své přišel každý. Délka plavby je většinou vyžadována alespoň na 5 nocí / 6 dnů. Většina luxusních jachet vyžaduje min. 7 nocí a více. Osobně jsem vyzkoušela superluxusní jachtu Adastra 5*+, která je jediná na světě, nyní patří k luxusnímu resortu Patina Maldives na Fari Islands na severním Male atolu a luxusní ocelovou jachtu Azalea 5*, kterou vlastní můj dobrý maledivský známý Shifaz. Na Maledivách pracujeme s několika dalšími vybranými luxusními jachtami, jejichž majitele a provozovatele taktéž známe osobně. Posádka vám splní vše, co vám na očích uvidí.

Okružní plavba Maledivami na katamaránu

Okružní plavba Maledivami na katamaránu

Na Maledivách máme pouze hrstku katamaránů, z nichž je použitelných pouze 3 až 5. Okružní plavbu na katamaránu je možné zajistit již od 3 nocí. Katamarán je vždy pronajímán s posádkou. Plavby je potřeba zarezervovat alespoň 1 rok dopředu. Na poslední chvíli bývají vyprodané. Plavby jsou většinou určeny pouze pro skupiny přátel nebo větší rodiny. Každý z katamaránů má místo pro 8 osob. Jednotlivcům se plavby nevyplatí. Plavbu je možné nakombinovat např. tak, že se pár dnů budete plavit po atolech, katamarán vás doveze na resort nebo obydlený ostrov, kde strávíte několik dalších dnů. V tomto případě na vás ale katamarán nebude čekat, aby vás odvezl zpět na letiště, ale pojede prázdný. Zpáteční cestu ale budete muset taktéž zaplatit. Nezoufejte ale, pokud jste jednotlivec nebo pár a stále toužíte po plavbě katamaránu, vaše tužby můžeme ukonejšit malou náplastí. Plavbu na katamaránu si můžete dopřát na skoro každém resortu nebo obydleném ostrově, kde mají centrum vodních sportů s místními sporťáky, do jejich vybavení patří malý nemotorizovaný katamarán, kteří vás vezmou kolem dokola, kolem ostrova nebo atolu. Na míru připravený itinerář plavby na katamaránu je možné zajisti na katamaránu Sabba Catamaran.

Okružní plavba po Maledivách s relaxem a šnorchlováním na jakémkoli plavidle

Okružní plavby po Maledivách s relaxem a šnorchlováním se dají zajistit na jakémkoliv plavidle na Maledivách. Například na luxusní jachtě, na menší motorové jachtě, na safari lodi i na katamaránu. Itineráře se přizpůsobí dle nejlepších šnorchlovacích lokalit a typu plavidla. Délka plavby se většinou vyžaduje na 7 nocí / 8 dnů. Okružní plavba na menších motorových jachtách nebo katamaránu se dá přizpůsobit i na méně nocí a dnů.

Potápění a šnorchlování na Maledivách při okružní plavbě

Okružní plavba po Maledivách s potápěním na luxusní jachtě, safari lodi nebo plachetnici

Okružní plavby s potápěním je možné zajistit na luxusních jachtách, safari lodích, vybraných plachetnicích nebo menších lodích dhoni. Luxusní jachty a safari lodě mají většinou kapacity od 16 do 46 osob dle velikosti. Vybrané plachetnice a dhoni mají kapacity již od 6 osob. V tomto případě se ale nejedná o levnou záležitost. V případě všech typů plavidel pro rezervaci akceptujeme pouze skupiny. Nezoufejte ale, pokud jste jednotlivec nebo pár, občas nějaká loď doplňuje pasažéry, v případě, že budeme o nějaké 4* nebo 5* vědět, a bude mít 100 % potvrzený trip, místo vám můžeme nabídnout. Všechna plavidla, která jezdí potápěčské okruhy na Maledivách nabízí tři základní itineráře. První plavbou je průzkum centrálních atolů s názvem "Best of Maldives", do něhož jsou zahrnuty severní Male atol, jižní Male atol, Vaavu atol a celý Ari atol (Alif Dhaal atol a Alif Alif atol), kde je možné vidět opravdu nádherná místa. Jako druhý okruh se v dešťové sezóně nabízí plavba celým severním Male atolem, kdy cíl je Baa atol a vyhlášený potápěčský spot Hanifaru Bay a manty a žralok obrovský. Třetím standartním itinerářem je Deep South, což je potápění na samotném jihu Malediv, kdy je zde možné spatřit tygří žraloky a spoustu dalších zvířátek. Další variantou pro jednotlivce je potápění z resortů nebo obydlených ostrovů, kde na vás čekají kompletně vybavená potápěčská centra s profesionály jako na lodích. Mnoho profesionálních maledivských potápěčských instruktorů na lodích skončilo a na ostrovech si otevřelo vlastní potápěčská centra s penziony. Jediný rozdíl je ten, že nebudete spát na lodi, ale na ostrově a prozkoumáte tak pouze jednu lokalitu s více potápěčskými místy. Pobyt také můžeme nakombinovat na více různých atolů, a tak prozkoumáte podvodní svět Malediv tak, jako byste ho obepluli na lodi. 

Okružní plavba po Maledivách s rybolovem

Okružní plavba Maledivami s rybolovem

Lodí, které jsou specializované jenom na turistický rybolov na Maledivách moc nenajdeme. Ve většině případů se jedná o velmi staré lodě. Ty, které jsou novější a kvalitní jsou drahé, a český či slovenský rybář zatím nebyl ochoten za tyto lodě zaplatit. Norsko je prý za třetinu. Proto jsme rozhodli okružní plavby s rybolovem na starých lodích již nenabízet. Všechny lodě nabízí turnusy od soboty do soboty. Lodě je nutné zarezervovat alespoň půl roku dopředu, často bývají hodně dopředu vyprodané. Plavby jsou většinou určeny pouze pro skupiny rybářů. Velice zřídka je na obyčejných lodích možné ubytovat jednotlivce či pár. Pro okružní plavby s rybolovem jsou preferovány skupiny. Itineráře plaveb s rybolovem na různých maledivských atolech jsou většinou dva. Buď se brázdí Kaafu atol / jižní Male atol a Vaavu atol, za příplatek také Meemu atol anebo Baa atol. Nezoufejte ale, pokud jste jednotlivec nebo pár, můžeme vám také nabídnout rybolov při pobytu na resortu nebo na obydlených ostrovech, kde na vás čekají místní rybáři, jak profíci, tak hobby rybáři. Jediný rozdíl je ten, že nebudete spát na lodi, ale na ostrově a prozkoumáte tak více lokalit na jednom atolu. Pobyt také můžeme nakombinovat na více různých atolů, a tak okusíte rybolov ve více lokalitách. VŠE O RYBOLOVU NA MALEDIVÁCH.

Okružní plavba se surfováním na Maledivách

Okružní plavba po Maledivách se surfováním

Pro okružní plavby se surfováním se hodí jakýkoliv typ lodi. Vždy záleží na náročnosti klientů a počtu osob. Lodě na Maledivách, které jsou aktuálně zaměřené na okružní plavby se surfováním, jsou většinou staré dřevěné lodě po menší rekonstrukci. Surfaři jsou většinou nenároční na ubytování. Pro ty náročné je možné zajistit luxusní jachtu. Plavby jsou vždy určené pouze pro skupiny. Pokud jste pouze jednotlivci, je možné zajistit ubytování na jednom z resortů, který jsou vystavěny v surfových lokalitách anebo v hotelech či penzionech na obydlených ostrovech, kde na vás čekají místní surfaři, jak profíci, tak hobby surfaři. Na surf spoty se pak dělají každodenní tripy.  Jediný rozdíl je ten, že nebudete spát na lodi, ale na ostrově, a prozkoumáte tak pouze jeden atol. Pobyt také můžeme nakombinovat na více různých atolů, a tak okusíte surf ve více lokalitách. Itineráře plaveb se surfováním na různých maledivských atolech jsou jenom dva. První plavbou je průzkum centrálních atolů, což je severním a jižní Male atol nebo jih Malediv, druhým Huvadhu atol (Gaafu Alifu atol a Gaafu Dhaalu atol). Menší surfařské spoty je možné najít u pár obydlených ostrovů nebo resortů např. u obydleného ostrova Lhohi na Noonu atolu nebo na Laamu atolu. Více surfařských lokalit na Maledivách nemáme. VŠE O SURFOVÁNÍ NA MALEDIVÁCH.

Soukromý pronájem lodí, jachet, plachetnic a katamaránů na Maledivách

Soukromý pronájem jachet bez posádky je na Maledivách aktuálně v roce 2022 možný pouze u 9 luxusních jachet, a to za opravdu vysoké částky! A když říkám vysoké, myslím tím vysoké! Ve většině případů je loď pronajímána s místní posádkou. Důvod proč tomu tak je, je prostý. Jelikož jsou Maledivy tvořeny z útesů a lagun a písek na mořském dni se stěhuje dle toho jaký zrovna přechází monzun, není to bezpečné. Ani samotní mořští vlci - velice zkušení maledivští kapitáni, to občas "nedají" a ztroskotají. Viděla jsem to na vlastní oči a ne jednou. Například nám v other way holiday ztroskotala loď s nákladem, kterou řídil ostřílený maledivský kapitán. Pokud ale opravdu toužíte po tom si loď na Maledivách zakormidlovat, tak vám skoro každý kapitán to kormidlo na pár minut v jeho dohledu rád půjčí.

Privátní jachta na Maledivách. Luxusní jachta.

Okružní plavba po Maledivách s vlastní jachtou, lodí či katamaránem

Pokud vlastníte jachtu, plachetnici, katamarán anebo prostě cokoliv, co plave, na Maledivy můžete doplout na vašem vlastním plavidle. Pro vstup do maledivských vod musíte mít povolení od maledivských úřadů, což znamená, že vaše první cesta musí být do Male na imigrační úřad, kde je nutné zajistit veškeré potřebné formality. Již brzy bude možné tyto oficiality zajistit v nové marině u městského ostrova Hulhumale. Pokud budete mít vše vyřízené, na vlastní nebezpečí můžete maledivské vody brázdit tak, jak se vám zachce, samozřejmě dle zřízeného víza a maledivského zákona. Tato varianta je ale velmi riskantní. Cizí lodě na Maledivách ztroskotávají docela často. 

Freediving během okružní plavby po Maledivách, Vaavu atol, Lucie Mohelníková

Naše flotila partnerských lodí, jachet, plachetnic a katamaránů na Maledivách

V naší pečlivě vybrané flotile máme několik luxusních lodí z oceli nebo karbonových vláken a dalších materiálů. Dřevěným lodím se snažíme vynechávat a nenabízet, jelikož velice rychle podléhají zkáze a útokům červotočů. Nabídnout můžeme menší motorové jachty pro party od 6 do 10 osob nebo velké jachty pro skupiny až do 40 osob. Jak už bylo zmíněno, mnoho majitelů lodí a jachet z naší flotily známe osobně. Některé jachty patří k resortů, ale dají se taktéž pronajmout.

Podmínky rezervace lodí, jachet, plachetnic a katamaránů s naší cestovkou

Rezervace okružních plaveb je s naší cestovkou možná pouze pro skupiny, pokud se nejedná o plavbu organizovanou jako poznávačku s Lucií v roli průvodce nebo již výše zmíněného doplnění. Jak už bylo zmíněno, ať už se jedná o potápěčské nebo jakékoliv lodě, velice zřídka je možné na lodích ubytovat jednotlivce či pár. Vždy je lepší, když jste na lodi s partou přátel než s lidmi, se kterými se neznáte a nemusí vám sednout. Z lodi jen tak neutečete. V případě, že budeme vědět o luxusní jachtě nebo min. 4* safari lodi, jež má 100% potvrzený trip, a která doplňuje posledních pár volných míst, rádi vás upíchneme. POZOR! Lodě je nutné vždy rezervovat včas, a to nejlépe rok dopředu. Ty nejlepší a dobré lodě bývají vyprodané opravdu rychle!

Naše nabídka tematických plaveb po Maledivách

Jak již bylo zmíněno, po zkušenostech se všemi druhy lodí na Maledivách, které čerpáme již od roku 2009, a vzhledem k neustále stoupajícím cenám depositů a pojistek na cestovní kancelář, protože plavby může dle zákona prodávat pouze pojištěná cestovní kancelář, nikoliv cestovní agentura, česká či slovenská cestovní agentura nesmí pořádat okružní plavbu, může ji pouze přeprodat od pojištěné české nebo slovenské cestovní kanceláře, opravdu dávejte pozor na to, u koho plavby nejenom na Maledivách kupujete, mnoho cestovních agentur jedná nezákonně, Coviďák taktéž ukázal mnohé, jsme se na podzim roku 2022 rozhodli nabízet pouze min. 4* až 5* luxusní jachty a další plavidla, jichž je na Maledivách opravdu malá hrstka. Cena plavby pro jednu osobu se na 7 nocí vč. plné penze pohybuje od 80 000 Kč do 200 000 Kč dle zvolených aktivit bez letenky na Maledivy a zpět. Nižší kategorie lodí, jichž je na Maledivách většina, se nám vzhledem k nákladům a výše provize již nevyplatí nabízet.

Přátelské upozornění pro ty, kteří si rádi vše zajišťují bez cestovek

Pokud budete po lodích pátrat sami, může se vám také stát, a už se to opravdu několikrát stalo, že se necháte napálit, přiletíte na Maledivy, a „vaše“ loď a peníze budou víte kde... V lepším případě, namísto vámi vybrané a zaplacené 4* super lodi, ten týden budete muset přežít na 2* lodi s červotoči a takovými službami, že budete chtít skočit přes palubu. A proč? V případě, že se některé lodě nenaplní alespoň min. počtem účastníků, trip se zruší, a na rychlo se shání volná místa, a to kdekoliv... To je také důvod, proč pro plavby preferujeme skupiny, nikoliv jednotlivce.

Poptávka tematických plaveb po Maledivách

V případě zájmu o cenovou nabídku na skupinovou plavbu po Maledivách a více informací, nás neváhejte kontaktovat. Okružní plavby taktéž připravujeme pouze na míru.

© Informace a fotografie použité na této stránce o lodích a okružních plavbách po Maledivách

Všechny informace použité na této stránce vychází z faktů a každodenní praxe. Fotografie použité na této stránce jsou naše vlastní, focené při orktužních plavbách po Maledivách, které jsme absolvovali. 

bottom of page