top of page
Maledivy z Německa nebo cesování s německými cestovkami

Maledivy z Německa nebo cestování s německými cestovními kancelářemi

Co myslíte, je cestování z Německa na Maledivy, odlety anebo cestování s německými cestovními kancelářemi pro nás Čechy nebo Slováky výhodné anebo ne? Ano, pro ty, kteří žijí v Německu nebo v pohraniční s Německem anebo pro zájemce na o cestování na Last Minute. Ne, pro ostatní zájemce o dovolenou na Maledivách.

Odlety z Německa na Maledivy

Z Německa na Maledivy létají spoje z těchto letišť:

Berlín – Male (Velana International Airport): Z Berlína do Male létají Turkish Airlines, Alitalia, Etihad, Air France a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 13 h. a nejdelší kolem 23 h. a zpáteční letenka stojí od 16 400 Kč výše.

Mnichov – Male (Velana International Airport): Z Mnichova do Male létají Turkish Airlines, Aeroflot, Etihad, Emirates, Alitalia, Etihad, Air France a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 12 h. a nejdelší kolem 23 h. a zpáteční letenka stojí od 16 400 Kč výše. 

Frankfurt – Male (Velana International Airport): Z Frankfurtu do Male létají Turkish Airlines, Alitalia, Etihad, Emirates, Qatar a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 12 h. a nejdelší kolem 33 h. a zpáteční letenka stojí od 16 600 Kč výše. Z Frankfurtu do Male je nyní možné letět bez přestupů, a to s Condorem. Doba letu se pohybuje kolem 11 hodin a cena kolem 18 000 Kč. Lety jsou pouze ve vybrané dny, stejně tak, jak je tomu např. s Austrian Airlines z Vídně anebo se Swiss Airlines ze Švýcarska. Často se jedná o charterové lety a letenky nejsou nejlevnější.

Düsseldorf – Male (Velana International Airport): Z Düsseldorfu do Male létají Turkish Airlines, Emirates, Etihad, Alitalia, Air France a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 13 h. a nejdelší kolem 26 h. a zpáteční letenka stojí od 16 500 Kč výše. 

Například ceny letenek od Emirates, let Praha – Male, jsou nižší než z Německa. Letenky se dvěma přestupy jsou levnější. Na cestách ale strávíte spoustu času. Letecké společnosti a ceny jsou vybrány na hlavní sezónu leden – duben. Nabídka aerolinií se často mění. 

Jak se z České republiky anebo Slovenska dopravit do Německa?

Z ČR nebo SK se do Německa dopravíte buď veřejnou anebo soukromou dopravou, a to vlakem, autobusem, autem nebo letadlem. Tady přichází otázka, zda se nám vyplatí se několik hodin harcovat až do Němec. Doprava něco stojí, čas strávený v dopravní prostředku také a pokud jedete vlastním autem, tak i parkovné na letišti. Je pravdou, že jsou tu i cestovní agentury a kanceláře, které dopravu do Německa nabízí zdarma, pořád zde ale máme ten čas strávený v dopravním prostředku. A navíc, když přiletíte z Malediv, let je opravdu hodně dlouhý, čeká vás dlouhá cesta zpět domů. Pokud jste jeli vlastním autem, přichází otázky: „Kdo bude řídit zpět domů, přespat v Německu (další náklady) anebo jet unavený domů?“ Riziko dopravní nehody je opravdu velké.

Jak dlouho trvá cestování například z Prahy do Německa? Prahu beru jako výchozí bod, jste-li z jiných měst či obcí, čas si zajisté umíte spočítat sami.

Trasa Praha – Berlín má od 352 do 433 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 3 a 1/2 až 4 a 1/2 hodiny.

Trasa Praha – Mnichov má od 382 do 367 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 3 a 1/2 až 4 hodiny.

Trasa Praha – Frankfurt má od 517 do 600 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 5 až 5 a 1/2 hodiny.

Trasa Praha – Düsseldorf má 726 km a autem ji zvládnete za cca 6 a 1/2 hodiny.

 

Vždy je nutné jet alespoň o 2 - 3 hodiny dříve, než začíná check-in. Nikdy nevíte, co vás cestou může potkat! 

 

Já osobně létám z Prahy, a to buď s Emirates nebo s Qatar Airways. Ceny letenek z České republiky do Male se zase tak moc neliší od cen letenek a odletů z Německa. Nezapomeňte, že: „Dovolená začíná v okamžiku, kdy opustíte domov.“

Cestování na Maledivy s německými cestovními kancelářemi

Určitě už jste slyšeli o tom, že je cestování prostřednictvím německých (rakouských) cestovních kanceláří mnohem levnější než cestování s českým cestovními kancelářemi, že? A víte vůbec proč?

Odpověď je jednoduchá. Německý trh je obří. V Německu žije přes 82 milionů obyvatel (2018) a v Česku jenom přes 10,5 milionů obyvatel (2018). Dovolenou na Maledivách si může dovolit skoro každý obyvatel Německa, jelikož jsou jejich platy a důchody mnohem vyšší než ty naše. Němci na Maledivy létají několikrát ročně, někteří dokonce i 4x. Z vlastních zkušenosti z Malediv vím, že má německá klientela ve zvyku trošku šnorchlovat, plácnout se na pláž a popíjet studené pivko nebo drink, a to vše většinou na alespoň 2 týdny.

Německé (rakouské) cestovní kanceláře mají na hotely a resorty po celém světě alokovány, což znamená, že jak letenky, tak ubytování nakoupí dopředu, sestaví zájezdy – turnusy, např. od soboty do soboty a pak je rozprodávají. Ne jedna cestovní kancelář kvůli tomuhle zkrachovala. Vzpomeňte si na Thomas Cook (2019). Tím, že cestovky nakoupí dopředu, a to třeba i na rok, od aerolinek (některé obří německé cestovky mají i vlastní letadla), hotelů i resortů dostanou nižší (velkoobchodní) ceny, a to samozřejmě znamená, že mohou mít nižší ceny než české cestovní kanceláře. Pozor ale, ne vždy!!!

Z mnoha osobních zkušeností vím, že jakmile letenky i pokoje vyprodají, nakupují za stejné ceny jako všichni ostatní a prodávají stejně tak. Několikrát se nám stalo, že byly německé cestovní kanceláře i dražší než české.

V rámci Malediv mají německé CK dopředu nakoupené většinou ty nejstarší a nejlevnější resorty anebo resorty v blízkosti hlavního města Male, které nejsou úplně perfektní, vzhledem ke klidu a lokalitě. Cestovky navíc mají zakoupené pouze určité typy pokojů, většinou ty nejobyčejnější a standardní.  

S těmito resorty se nejčastěji setkáte na stránkách německých CK: Fihalhohi, Embudu, Biyadhoo, Rihiveli, Fun Island, Olhuveli a další nebo resorty blízko hlavního města Male s výhledem na obydlený ostrov Hulhumale nebo hlavní město Male, a to Kurumba, Sheraton Full Moon, Malahini Kuda Bandos, Bandos anebo také s výhledem na skládku Thilafushi, a to Centara Ras Fushi, Velassaru, Adaaran Prestige Vadoo, kde je poměrně rušno – dopravní uzel a příroda není úplně hezká. Byť jsou služby v těchto resortech výborné a jídlo chutné, z mého pohledu, co se týká Malediv, je nutné brát v potaz hlavně lokalitu a až poté vybírat cenu, služby a jídlo.

​Shrnuto: Zájezdy od německých a rakouských CK jsou předem sestaveny přímo cestovními kancelářemi, které mají dopředu nakoupené jak letenky, tak pokoje na resortech. Zájezdy na Maledivy od českých a slovenských cestovních kanceláří, které si pořádají sami, nikdy touto formou sestaveny nejsou. České a ani slovenské CK si netroufnou dopředu nakoupit letenky a ani ubytovaní. Náš trh je malý. 

Pro a proti cestování s německými cestovními kancelářemi

Výhody

- Nižší cena, pozor, ale ne vždy!