top of page
Maledivy z Německa, Maledivy s německými cestovními kancelářemi

Cestování na Maledivy z Německa, odlety většinou z Mnichova nebo z Frankfurtu nebo cestování s německými cestovními kancelářemi se vyplatí pouze v pár případech, a to Čechům nebo Slovákům, kteří žijí v Německu nebo v pohraniční s Německem, pro ty, kteří chtějí ušetřit na letenkách (ne vždy) anebo zájemcům o cestování na Last Minute. Ve zbytku případů se ale cestování na Maledivy z Německa Čechům a Slovákům nevyplatí.

Maledivy z Německa, odlety a cestování s německými cestovními kancelářemi

Odlety z Německa na Maledivy

Nabídka aerolinií se často mění. Někdy i denně. Pokud plánujete nejenom luxusní dovolenou na Maledivách, letenky, pokud je chcete zakoupit za výhodné ceny, je nutné sledovat! Ceny letenek vždy záleží na výběru letecké společnosti, délce letu, množství přestupů a čekání při přestupu a ceně pohonných hmot. Vše o letenkách na Maledivy.

Odlety z Berlína na Maledivy

Berlín – Male (Velana International Airport): Z Berlína do Male létají Turkish Airlines, Qatar Airways, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 13 h. a nejdelší kolem 23 h. a zpáteční letenka v Economy stojí od 16 400 Kč výše. Běžná průměrná cena letenky se pohybuje kolem 20 000 Kč. Business Class je možné zakoupit od 70 000 Kč do 180 000 Kč.

Odlety z Mnichova na Maledivy - Od listopadu 2023 luxusní business lety s Fly Beond

Z německého Mnichova do Male (Velana International Airport) na Maledivách létají Qatar Airways, Emirates, Etihad, Turkish Airlines, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, Singapore Airlines, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 12 h. a nejdelší kolem 23 h. Zpáteční letenky v Economy se pohybují od 15 500 Kč výše. Běžná průměrná cena letenky se pohybuje kolem 20 000 Kč. Cena zpáteční letenky v Business Class se pohybuje od 68 000 Kč do 180 000 Kč dle výběru letecké společnosti.

 

Od roku 2022 platí, že jsou odlety z Mnichova na Maledivy výhodnější než odlety z Prahy. Speciálně s aeroliniemi Etihad Airways. Tedy v případě, že již nejsou vyprodané první levnější tarify s krátkými přestupy. V případě Turkish Airlines pak bývají lety z Prahy cenově srovnatelné s lety z Mnichova.

Od listopadu 2023 z Mnichova na Maledivy přímým letem létá nová maledivská luxusní soukromá aerolinka Fly Beond, která má pouze business sedadla. Zpáteční letenka v Business Class stojí kolem 70 000 Kč a jedná se tak o cenový hit. Milovníkům luxus a pohodlí tuto aerolinii doporučujeme vyzkoušet.


Do Mnichova se dá velice pohodlně dopravit vlakem nebo autobusem. Náš kolega Hamma z Ride with Hamma vyzkoušel v únoru 2023 následující cestu: Odjezd z pražské Florence kolem 23:30 hod. do München, Flughafen FJS (Munich International Airport). Příjezd přímo na letiště je kolem 5 h. ráno. Etihad Airways obvykle z Mnichova přes Abu Dhabi do Male odlétají kolem 11:00 hod. V Male na Maledivách přistanete kolem 6 h. ráno, což je fajn na další spoje. Z Male do Mnichova bývají lety kolem 20:25 hod. V Mnichově přistanete kolem 6:15 h. ráno. Dále z mnichovského letiště pokračujeme místním vlakem do městečka Freising, kam se dá jet dvěma způsoby, a to přímo, cesta trvá 11 minut anebo s přestupem, což je delší. Vlak jezdí každých 45 min. a jízdenky za 3 až 5 EUR se dají zakoupit buď u pokladny nebo v automatu. Z městečka Feising vláčkem frčíte rovnou do Prahy, a to buď v klasické třídě nebo v business. Takováhle cesta tam i zpět vyjde na zhruba kolem 1 500 Kč na jednu osobu, tedy bez příplatků za business ve vlaku a podobně. Časy dopravy a ceny vždy záleží na aktuálních jízdních řádech. Informace zde uvedené jsou pouze orientační.

Odlety z Frankfurtu na Maledivy

Z německého Frankfurtu do Male (Velana International Airport) na Maledivách létají Qatar Airways, Emirates, Etihad, Turkish Airlines, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, Singapore Airlines, Oman Air, Condor, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 12 h. a nejdelší kolem 33 h. a zpáteční letenka v Economy stojí od 16 600 Kč výše. Běžná cena letenky v Economy se pohybuje kolem 20 000 Kč. Business Class je možné zakoupit od 70 000 Kč do 180 000 Kč. Vždy záleží na zvoleném tarifů, délky přestupu, času letu a letecké společnosti.

Z Frankfurtu do Male je s aerolinkami Condor sezónně možné létat bez přestupů. Doba letu se pohybuje kolem 11 hodin a cena zpáteční letenky v Ekonomy bývá od 20 000 Kč. Lety jsou pouze ve vybrané dny, stejně tak, jak je tomu např. s Austrian Airlines z Vídně v Rakousku nebo se Swiss Airlines z Curychu ve Švýcarsku.

Odlety z Düsseldorfu na Maledivy

Z německého Düsseldorfu do Male (Velana International Airport) na Maledivách létají Qatar Airways, Emirates, Turkish Airlines, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 13 h. a nejdelší kolem 26 h. a zpáteční letenka v Economy Class se cenově pohybuje od 16 500 Kč do 40 000 Kč. V Business Class se cena zpáteční letenky pohybuje od 80 000 Kč do 160 000 Kč.

Jak se z České republiky anebo Slovenska dopravit do Německa?

Z ČR nebo SK se do Německa dopravíte buď veřejnou anebo soukromou dopravou, a to vlakem, autobusem, autem nebo letadlem. Tady přichází otázka, zda se nám vyplatí se několik hodin harcovat až do Němec. Doprava něco stojí, čas strávený v dopravním prostředku také a pokud jedete vlastním autem, tak i parkovné na letišti. Je pravdou, že jsou tu i cestovní agentury a kanceláře, které dopravu do Německa nabízí zdarma, pořád zde ale máme ten čas strávený v dopravním prostředku. A navíc, když přiletíte z Malediv, let je opravdu hodně dlouhý, čeká vás dlouhá cesta zpět domů. Pokud jste jeli vlastním autem, přichází otázky: „Kdo bude řídit zpět domů, přespat v Německu (další náklady) anebo jet unavený domů?“ Riziko dopravní nehody je opravdu velké.

Jak dlouho trvá cestování například z Prahy do Německa? Prahu beru jako výchozí bod, jste-li z jiných měst či obcí, čas si zajisté umíte spočítat sami.

Trasa Praha – Berlín má od 352 do 433 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 3 a 1/2 až 4 a 1/2 hodiny.

Trasa Praha – Mnichov má od 382 do 367 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 3 a 1/2 až 4 hodiny.

Trasa Praha – Frankfurt má od 517 do 600 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 5 až 5 a 1/2 hodiny.

Trasa Praha – Düsseldorf má 726 km a autem ji zvládnete za cca 6 a 1/2 hodiny.

Vždy je nutné k času cesty připočítat ještě 2 až 3 hodiny navíc. Nikdy nevíte, co vás cestou může potkat!

Cestování na Maledivy s německými cestovními kancelářemi, Maledivy z Rakouska

Cestování na Maledivy s německými cestovními kancelářemi

Určitě už jste slyšeli o tom, že je cestování prostřednictvím německých a rakouských cestovních kanceláří mnohem levnější než cestování s českým cestovními kancelářemi, že? V minulosti to bývala pravda, dnes už ale ne! A víte vůbec proč?

Německý trh je obří. V Německu žije přes 83 milionů obyvatel (2023), v Rakousku 9 milionů (2023) a v Česku jenom necelých 11 milionů obyvatel (2023). Tyto 2 země mají dohromady přes 92 milionů obyvatel. Vezmu-li ČR a přihodím ještě Slovensko, které má necelých 6 milionů (2023) máme dohromady pouze necelých 17 milionů obyvatel. Dovolenou na Maledivách si může dovolit skoro každý obyvatel Německa a Rakouska, jelikož jsou jejich platy a důchody mnohem vyšší než ty naše. Němci a Rakušáci na Maledivy létají několikrát ročně, někteří dokonce i 4x. Z vlastních zkušenosti z Malediv vím, že má německá i rakouská klientela ve zvyku trošku šnorchlovat, plácnout se na pláž a popíjet studené pivko nebo drink, a to vše většinou na alespoň 2 týdny. Z ČR anebo SK si dovolenou na Maledivách každý dovolit rozhodně nemůže. Na Maledivy ročně zavítá v průměru 1,5 milionů turistů z celého světa. V roce 2017 to bylo 112 109 Němců, 19 709 Rakušáků, 11 459 Čechů a 6 079 Slováků. Byť příjezdy Čechů a Slováků opravdu hodně vzrostly, před povolením cestování na obydlené lokální ostrovy se tato čísla pohybovala kolem 3 000 Čechů a 1 000 Slováků ročně, jsou naše trhy oproti německému a rakouskému opravdu malou kapičkou v moři.

Německé, stejně tak, jako rakouské cestovní kanceláře, tyto dva trhy se nerozlišují, mají letenky, hotely a resorty po celém světě alokovány, což znamená, že jak letenky, tak ubytování nakoupí dopředu, sestaví zájezdy – turnusy, např. od soboty do soboty a pak je rozprodávají. Ne jedna cestovní kancelář kvůli tomuhle zkrachovala. Vzpomeňte si na Thomas Cook (2019).

Tím, že cestovky nakoupí dopředu, a to třeba i na rok, od aerolinek, některé obří německé i rakouské cestovky mají i vlastní letadla, hotelů i resortů dostanou nižší, velkoobchodní ceny, a to samozřejmě znamená, že mohou mít nižší ceny než české cestovní kanceláře. Pozor ale, ne vždy!!!

Z mnoha osobních zkušeností vím, že jakmile alokované letenky i pokoje vyprodají, nakupují za stejné ceny jako všichni ostatní a prodávají stejně tak a někdy i za více než české cestovní kanceláře.

V rámci Malediv mají německé a rakouské CK dopředu nakoupené většinou ty nejstarší a nejlevnější resorty anebo resorty v blízkosti hlavního města Male, které nejsou úplně perfektní, vzhledem ke klidu a lokalitě. Cestovky navíc mají zakoupené pouze určité typy pokojů, většinou ty nejobyčejnější, standardní či zahradní. 

S těmito resorty se nejčastěji setkáte na stránkách německých a rakouských CK: Fihalhohi, Embudu, Biyadhoo, Rihiveli, Fun Island, Olhuveli a další nebo resorty blízko hlavního města Male s výhledem na obydlený ostrov Hulhumale nebo hlavní město Male, a to Kurumba, Sheraton Full Moon, Malahini Kuda Bandos, Bandos anebo také s výhledem na skládku Thilafushi, a to Centara Ras Fushi, Velassaru, Adaaran Prestige Vadoo, kde je poměrně rušno – dopravní uzel a příroda není úplně hezká a dalšími na různých atolech. Byť jsou služby v těchto resortech dobré a jídlo chutné, z mého pohledu, co se týká Malediv, je nutné brát v potaz hlavně lokalitu a až poté vybírat cenu, služby a jídlo.

Zájezdy od německých a rakouských CK jsou předem sestaveny přímo cestovními kancelářemi, které mají dopředu nakoupené jak letenky, tak pokoje na resortech. Zájezdy na Maledivy od českých a slovenských cestovních kanceláří, které si pořádají sami, nikdy touto formou sestaveny nejsou. České a ani slovenské CK si netroufnou dopředu nakoupit letenky a ani ubytovaní, protože by prodělaly kalhoty. Náš trh je pro Maledivy příliš malý.

Vlastní hotely, resorty a exkluzivita německých cestovek

Jak už bylo zmíněno výše, mnoho německých a rakouských cestovek vlastní hotely a resorty nebo exkluzivity prodeje pro vybrané trhy, vč. toho českého a slovenského, kam jiné cestovky nepustí, pokud nebudou prodávat přes tyto cestovky. Na Maledivách jsou to nyní například indické resorty Atmosphere Core, které my v other way holiday moc nemusíme, protože mají moc divoký design a několik z nich je vybudováno na umělých ostrovech. Společnost Atmosphere Resorts jeden ze svých resortů, Oblu Nature Helengeli, prodala německé společnosti Sentido, a nyní je z něho resort Sentido Oblu Helengeli.

Výhody při cestování na Maledivy s německými cestovními kancelářemi

-  U předem sestavených zájezdů se čas od času může objevit nižší cena. Pozor, není to ale pravidlem! My nabízíme ceny srovnatelné a čas od času také nižší!

- Last Minute nabídky. Pokud rádi cestujete na Last Minute zájezdy od německé i rakouské CK jsou dobrou volbou, právě proto, že se dost často stává, že všechny zájezdy včas neprodají a poté dělají výprodeje. Každopádně Maledivy nejsou vhodnou Last Minute destinací. Na Last Minute většinou natrefíte na ty nejhorší ostrovy, resorty a ubytování. Maledivy je vždy lepší zakoupit na First Minute, cca alespoň 6 měsíců před vysněnou dovolenou.

- Pro Čechy a Slováky žijící v pohraničí s Německem jsou německá letiště buď blíž než Praha nebo stejně daleko.

Nevýhody při cestování na Maledivy s německými cestovními kancelářemi

- Doprava do Německa, pokud nežijete v Německu anebo pohraničí. Nesmíte zapomenout napočítat vše, za co cestou utratíte peníze. Ze zkušeností klientů vím, že cestování s českými CK a odlety z Prahy, ve finále vyjdou cenově skoro stejně, jako z Německa.

- V prodeji za výhodné ceny jsou pouze určité hotely a resorty a určitý typ pokojů.

- Turnusy (např. od soboty do soboty). Většinou charterové lety nebo partcharterové letenky, což znamená blokaci několika sedadel na běžných linkách v určité dny.

- Krátkodobé zájezdy. Ve většině případech jsou v systémech nabízeny pouze pobyty na 5, 6, 7 a 8 nocí. Němci a Rakušáci mají ve zvyku na Maledivy létat několikrát ročně na kratší pobyt. Dle mého názoru se nevyplatí letět z EU na Maledivy na méně než 7 nocí.

- Zájezdy jsou ve většině případech nabízeny pouze se snídaní nebo polopenzí, aby zájezdy vypadaly co nejlevněji. Na levných resortech se pak za stravu a nápoje nedoplatíte.

- Na vybraných resortech jsou nabízeny odlišné All Inclusive balíčky, než jsou běžné, aby cena vypadala levněji. Balíčky těchto All Inclusive jsou limitované!

- Zájezdy od německých a rakouských cestovních kanceláří není možné kombinovat s obydlenými ostrovy, jelikož jsou ve většině případů předem dány letenky a ubytování, tedy turnusy a také proto, že rakouské a německé cestovní kanceláře nenabízejí dovolenou na obydlených ostrovech a když ano, tak neví, jak tento pobyt naplánovat, protože to neznají. A když náhodou ano, jedná se o nic moc ostrovy a ubytování.

- Komunikace v němčině, pokud nepřekupujete od české cestovní agentury nebo kanceláře.

- Německy, popř. anglicky hovořící delegát na letišti v Male. Málokterá cestovka má českého delegáta.

- Reklamace zájezdu, pokud jste zájezd nepřekoupili od Čechů, ale i tak, je tu delší doba reklamace zájezdů. České úřady vám s reklamací nepomůžou.

- Kvantita. Obří cestovní kanceláře většinou „jedou“ spíše na kvantitu, než na kvalitu služeb atd.

- Ve většině případů neznalost produktu, který nabízí a neznalost destinace. Většina referentů cestovek Maledivy nezná a má o nich načteno z internetu. Když Maledivy náhodou znají, tak rozhodně ne tak, jako my.

Naše vlastní zkušenost s prodejem zájezdů německých cestovek

V letech 2017 až 2018 jsme si na jeden rok na vlastní kůži vyzkoušeli spolupráci s německými a rakouskými cestovkami. Díky této zkušenosti víme, co víme a víme, co chceme dělat, a co ne.

Jak to vidím já, specialistka a expertka na Maledivy? 

Z mého pohledu člověka, který se již mnoho let specializuje na cestování na Maledivy anebo kombinaci Malediv s jinými destinacemi, se cestování z Německa vyplatí Čechům a Slovákům žijícím v Německu nebo žijícím v pohraničí Čech a Německa, v případě, že chce cestovatel ušetřit na letenkách anebo v případě výprodejových „Last Minute“. Ne vždy je to ale pravda! Vezmu-li to z druhého konce, těm, kteří žijí v pohraničí s Rakouskem, se zase vyplatí odlety z Rakouska. Je na místě zvážit náklady na přesun z ČR do Německa, a hlavně také čas takto strávený.

 

Tak co, letíte na Maledivy s námi? Pokud ano, tak neváhejte zaslat poptávku.

 

Lovu dokonalé dovolené v moři nedokonalých zájezdů: "Zdar!".

Lucie & tým "other way holiday"

Maledivy s českou cestovkou se zázemím na Maledivách, a to s naší!

bottom of page