top of page
Maledivy z Německa, Maledivy s německými cestovními kancelářemi

Co myslíte, je cestování z Německa na Maledivy, odlety anebo cestování s německými cestovními kancelářemi pro nás Čechy nebo Slováky výhodné anebo ne? Ano, pro ty, kteří žijí v Německu nebo v pohraniční s Německem anebo pro zájemce na o cestování na Last Minute. Ne, pro ostatní zájemce o dovolenou na Maledivách.

Maledivy z Německa nebo cestování s německými cestovními kancelářemi

Odlety z Německa na Maledivy

Berlín – Male (Velana International Airport): Z Berlína do Male létají Turkish Airlines, Qatar Airways, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 13 h. a nejdelší kolem 23 h. a zpáteční letenka stojí od 16 400 Kč výše.

Mnichov – Male (Velana International Airport): Z Mnichova do Male létají Qatar Airways, Emirates, Etihad, Turkish Airlines, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, Singapore Airlines, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 12 h. a nejdelší kolem 23 h. a zpáteční letenka stojí od 16 400 Kč výše. Od roku 2022 platí, že lety na Maledivy z Mnichova jsou mnohem výhodnější než odlety z Prahy. Speciálně s aeroliniemi Etihad Airways. Tedy v případě, že již nejsou vyprodané první levnější tarify s krátkými přestupy.

Frankfurt – Male (Velana International Airport): Z Frankfurtu do Male létají Qatar Airways, Emirates, Etihad, Turkish Airlines, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, Singapore Airlines, Oman Air, Condor, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 12 h. a nejdelší kolem 33 h. a zpáteční letenka stojí od 16 600 Kč výše. Z Frankfurtu do Male je nyní možné letět bez přestupů, a to s Condorem. Doba letu se pohybuje kolem 11 hodin a cena kolem 18 000 Kč. Lety jsou pouze ve vybrané dny, stejně tak, jak je tomu např. s Austrian Airlines z Vídně anebo se Swiss Airlines ze Švýcarska. Často se jedná o charterové lety a letenky nejsou nejlevnější.

Düsseldorf – Male (Velana International Airport): Z Düsseldorfu do Male létají Qatar Airways, Emirates, Turkish Airlines, Swiss, Edelweiss, Lufthansa, British Airways a další. Nejkratší let s jedním přestupem trvá kolem 13 h. a nejdelší kolem 26 h. a zpáteční letenka stojí od 16 500 Kč výše. 

Nabídka aerolinií se často mění a letenky, pokud je chcete zakoupit za výhodné ceny, je nutné sledovat. 

Jak se z České republiky anebo Slovenska dopravit do Německa?

Z ČR nebo SK se do Německa dopravíte buď veřejnou anebo soukromou dopravou, a to vlakem, autobusem, autem nebo letadlem. Tady přichází otázka, zda se nám vyplatí se několik hodin harcovat až do Němec. Doprava něco stojí, čas strávený v dopravní prostředku také a pokud jedete vlastním autem, tak i parkovné na letišti. Je pravdou, že jsou tu i cestovní agentury a kanceláře, které dopravu do Německa nabízí zdarma, pořád zde ale máme ten čas strávený v dopravním prostředku. A navíc, když přiletíte z Malediv, let je opravdu hodně dlouhý, čeká vás dlouhá cesta zpět domů. Pokud jste jeli vlastním autem, přichází otázky: „Kdo bude řídit zpět domů, přespat v Německu (další náklady) anebo jet unavený domů?“ Riziko dopravní nehody je opravdu velké.

Jak dlouho trvá cestování například z Prahy do Německa? Prahu beru jako výchozí bod, jste-li z jiných měst či obcí, čas si zajisté umíte spočítat sami.

Trasa Praha – Berlín má od 352 do 433 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 3 a 1/2 až 4 a 1/2 hodiny.

Trasa Praha – Mnichov má od 382 do 367 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 3 a 1/2 až 4 hodiny.

Trasa Praha – Frankfurt má od 517 do 600 km, dle výběru cesty a autem ji zvládnete za cca 5 až 5 a 1/2 hodiny.

Trasa Praha – Düsseldorf má 726 km a autem ji zvládnete za cca 6 a 1/2 hodiny.

 

Vždy je nutné jet alespoň o 2 až 3 hodiny dříve, než začíná check-in. Nikdy nevíte, co vás cestou může potkat! 

 

Já osobně létám z Prahy, a to buď s Emirates nebo s Qatar Airways. Ceny letenek z České republiky do Male se zase tak moc neliší od cen letenek a odletů z Německa. Nezapomeňte, že: „Dovolená začíná v okamžiku, kdy opustíte domov.“

Cestování na Maledivy s německými cestovními kancelářemi

Určitě už jste slyšeli o tom, že je cestování prostřednictvím německých (rakouských) cestovních kanceláří mnohem levnější než cestování s českým cestovními kancelářemi, že? A víte vůbec proč?

Odpověď je jednoduchá. Německý trh je obří. V Německu žije přes 82 milionů obyvatel (2018) a v Česku jenom přes 10,5 milionů obyvatel (2018). Dovolenou na Maledivách si může dovolit skoro každý obyvatel Německa, jelikož jsou jejich platy a důchody mnohem vyšší než ty naše. Němci na Maledivy létají několikrát ročně, někteří dokonce i 4x. Z vlastních zkušenosti z Malediv vím, že má německá klientela ve zvyku trošku šnorchlovat, plácnout se na pláž a popíjet studené pivko nebo drink, a to vše většinou na alespoň 2 týdny.

Německé (rakouské) cestovní kanceláře mají na hotely a resorty po celém světě alokovány, což znamená, že jak letenky, tak ubytování nakoupí dopředu, sestaví zájezdy – turnusy, např. od soboty do soboty a pak je rozprodávají. Ne jedna cestovní kancelář kvůli tomuhle zkrachovala. Vzpomeňte si na Thomas Cook (2019). Tím, že cestovky nakoupí dopředu, a to třeba i na rok, od aerolinek (některé obří německé cestovky mají i vlastní letadla), hotelů i resortů dostanou nižší (velkoobchodní) ceny, a to samozřejmě znamená, že mohou mít nižší ceny než české cestovní kanceláře. Pozor ale, ne vždy!!!

Z mnoha osobních zkušeností vím, že jakmile letenky i pokoje vyprodají, nakupují za stejné ceny jako všichni ostatní a prodávají stejně tak. Několikrát se nám stalo, že byly německé cestovní kanceláře i dražší než české.

V rámci Malediv mají německé CK dopředu nakoupené většinou ty nejstarší a nejlevnější resorty anebo resorty v blízkosti hlavního města Male, které nejsou úplně perfektní, vzhledem ke klidu a lokalitě. Cestovky navíc mají zakoupené pouze určité typy pokojů, většinou ty nejobyčejnější a standardní.  

S těmito resorty se nejčastěji setkáte na stránkách německých CK: Fihalhohi, Embudu, Biyadhoo, Rihiveli, Fun Island, Olhuveli a další nebo resorty blízko hlavního města Male s výhledem na obydlený ostrov Hulhumale nebo hlavní město Male, a to Kurumba, Sheraton Full Moon, Malahini Kuda Bandos, Bandos anebo také s výhledem na skládku Thilafushi, a to Centara Ras Fushi, Velassaru, Adaaran Prestige Vadoo, kde je poměrně rušno – dopravní uzel a příroda není úplně hezká. Byť jsou služby v těchto resortech výborné a jídlo chutné, z mého pohledu, co se týká Malediv, je nutné brát v potaz hlavně lokalitu a až poté vybírat cenu, služby a jídlo.

Dnes již dokonce některé německé cestovky vlastní několik resortů na Maledivách anebo do jejich výstavby investovali, jsou exkluzivními partnery resortů, a tím pádem mají na tyto resorty exkluzivitu. K mému štěstí se nejdené o resorty s tzv. WOW efektem, tedy, že si z nich nesednete na prdel.

Zájezdy od německých a rakouských CK jsou předem sestaveny přímo cestovními kancelářemi, které mají dopředu nakoupené jak letenky, tak pokoje na resortech. Zájezdy na Maledivy od českých a slovenských cestovních kanceláří, které si pořádají sami, nikdy touto formou sestaveny nejsou. České a ani slovenské CK si netroufnou dopředu nakoupit letenky a ani ubytovaní. Náš trh je malý. 

Pro a proti cestování s německými cestovními kancelářemi na Maledivy

Výhody 

- U předem sestavených zájezdů se čas od času může objevit nižší cena. Pozor, není to ale pravidlem! Naše ceny jsou buď srovnatelné a čas od času také nižší! 

- Last Minute nabídky. Pokud rádi cestujete na Last Minute zájezdy, německé (rakouské) CK jsou dobrou volbou, právě proto, že se dost často stává, že všechny zájezdy včas neprodají a poté dělají výprodeje. Maledivy jinak nejsou vhodnou Last Minute destinací. Čím blíže je odletu, tím dražší jsou letenky. Maledivské ubytovací kapacity ale občas Last Minute nabídky mívají. Lepší je vždy First Minute, cca 6 měsíců před vysněnou dovolenou.

Nevýhody

- Doprava do Německa, pokud nežijete v Německu anebo v pohraničí. Nesmíte zapomenout napočítat vše, za co cestou utratíte peníze. Ze zkušeností klientů vím, že cestování s našimi CK a odlety z Prahy, ve finále vyjdou cenově skoro stejně, jako z Německa.

- V prodeji za výhodné ceny pouze určité hotely a resorty a určitý typ pokojů.

- Turnusy (např. od soboty do soboty). Většinou charterové lety.

- Krátké pobyty většinou na 5, 6, 7 a 8 nocí. Letět z Evropy na Maledivy jenom na 5 nebo na 6 nocí je opravdu hodně málo.

- V systémech a předem sestavených zájezdech je na výběr většinou pouze ubytování se snídaní nebo polopenzí, aby dovolená vypadala, co nejlevněji. Na "levných" resortech se vám pobyt jenom se snídaní nebo s polopenzí nevyplatí. 

- Zájezdy od německých cestovních kanceláří není možné kombinovat s obydlenými lokálním ostrovy, jelikož je nenabízí. A pokud náhodou nějaký obydlený ostrov mají v nabídce, většinou to bývá dost katastrofa.

- Komunikace v němčině, pokud nepřekupujete od české cestovní agentury nebo kanceláře. 

- Německy, popř. anglicky hovořící delegát na letišti v Male. Kdo neumí německy a anglicky, má smůlu.

- Reklamace zájezdu, pokud jste zájezd nepřekoupili od Čechů, ale i tak, je zde delší doba reklamace zájezdů. České úřady vám s reklamací nepomůžou.

- Kvantita. Obří cestovní kanceláře většinou „jedou“ spíše na kvantitu, než na kvalitu služeb atd.

- Ve většině případů neznalost produktu, který nabízí a neznalost destinace. Většina referentů cestovek Maledivy nezná a má o nich načteno z internetu. Když Maledivy náhodou znají, tak rozhodně ne tak, jako my.

Jak to vidím já, specialistka a expertka na Maledivy? 

Z mého pohledu člověka, který se již mnoho let specializuje na cestování na Maledivy anebo Maledivy v kombinaci se Srí Lankou či zastávkou v emirátech, se cestování z Německa vyplatí Čechům a Slovákům žijícím v Německu nebo žijícím v pohraničí Čech a Německa anebo v případě výprodejových „Last Minute“. Ne vždy je to ale pravda. Vezmu-li to z druhého konce, těm, kteří žijí v pohraničí s Rakouskem se zase vyplatí odlety z Vídně. Je zde na místě zvážit náklady na přesun z ČR do Německa, a hlavně také čas takto strávený.

Pokud s námi nechcete cestovat, ale máte zájem o konzultaci nebo cenné rady a tipy, nabízím vám možnost placených konzultací, a to buď telefonicky nebo osobně.

Maledivy s českou cestovkou se zázemím na Maledivách, a to s naší!

bottom of page