top of page
Sun Siyam Iru Fushi, Noonu atol, Maledivy

Sun Siyam Iru Fushi 4,5* na Noonu atolu, Maledivy

Sun Siyam Iru Fushi 4,5* na Noonu atolu je vystavěn na přírodním ostrově Medhafushi, který obklopuje krásná laguna s dlouhými a širokými plážemi. V této laguně najdete „Nemo Garden“, což je malá korálová zahrada s rybičkami „Nemo“. Luxusní resort Sun Siyam Iru Fushi patří do maledivské hotelové sítě Sun Siyam. Resort dříve patřil známému hotelovému řetězci Hilton, a byť už je starší, je na maledivské poměry velice precizně postaven. Iru Fushi je designován v typickém tropickém stylu, který k Maledivám prostě patří.

 

Resort má několik kategorií plážových a vodních vil s bazény anebo bez, rodinné vily a také residenci Celebrity Retreat, kterou jsem celou pečlivě prošmejdila. Tato skutečnost nám napovídá, že jsou tu na celebrity a VIP připraveni. Ze zahraničních celebrit, které na Iru Fushi trávili svou dovolenou, můžeme jmenovat indickou bollywoodskou herečku Amrutu Khanvilkar a z českých VIP našeho věrného klienta, známého českého hokejistu, mistra světa, hráče v NHL atd. s manželkou, kteří s námi na Sun Siyam Iru Fushi cestovali již dvakrát.

 

Mimo standardního vybavení jako je lékař, centrum vodních sportů a aktivit, potápěčského centra, tenisových kurtů, posilovny, lázní The Spa by Thalago, které jsou naprosto dokonalá, dětského koutku Koamas Kidz Club, který je mimochodem velice dobře vybaven, má resort 2 společné bazény, z nichž jeden je jeden určen a druhý pro dospělé (16+).

 

Iru Fushi má celkem 15 restaurací, barů, kaváren a zmrzlinárnu, což je na Maledivy opravdu neobvyklé. Nechybí tu ani oblíbené Destination Dinning (servírováno kdekoliv si budete přát) anebo In Villa Dinning (donáška do vily). Prvním lákadlem, které při příletu na resort spatříte je zmrzlinárna La Cremeria, kde si v rámci All Inclusive, můžete denně vychutnat domácí zmrzlinu nebo milkshakes. Rychlé seznámení s vaším butlerem bude probíhat v hlavním baru Water Edge, kde si můžete vychutnat koktejly a různé drinky za zvuků libé hudby, v pátek vám k tomu zahraje tradiční maledivská skupina BoduBeru a v jiné dny vám zahraje DJ.

 

Další restaurací, kterou uvidíte je asijská restaurace Bamboo, na kterou se vztahuje program All Inclusive. Pokrmy se tu podávají formou À la carte a na výběr je ze speciálního menu. Doporučuji smažené nudle nebo rýži. Na výběr je mnoho asijských specialit. Další restaurací, kterou uvidíte je tradiční japonské Teppanyaki, kde si můžete vychutnat fantastický oběd anebo večeři. V arabské restauraci Sinbad, kde se v rámci All Inclusive stravujete během oběda formou À la carte ze speciálního menu, doporučuji ochutnat hummus, čočkovou polévku, baklavu a další mňamky.

 

Dokonalé snídaně nebo večeři podávané formou výběru z bohatého bufetu si do sytosti vaše mlsné jazýčky vychutnají v hlavní restauraci Iru. Sklenka šampusu mi po ránu vážně chutnala. Každý večer tu v rámci bohatého bufetu najdete jinou kuchyni z různých konců světa.

 

Fluid Bar se nachází u již zmíněného bazénu pro rodiny s dětmi a vychutnat si tu můžete různé nápoje, sendviče, pizzu, lehké saláty a další dobroty. V restauraci Taste of India by Fluid zažijete opravdovou indickou kuchyni.

 

Bar Reflections se nachází u bazénu pro dospělé a vychutnáte si to mnoho alkoholických i nealkoholických koktejlů, vychlazené pivko, víno, lehké dobroty a mnohem víc.

 

Až vás válečka u bazénu přestane nudit, fajn je navštívit místní spa a po masáži si vychutnat čaj anebo něco zdravého na zub ve The Spa Cafe.

 

Oběd a večeři si můžete vychutnat také v italské restauraci Trio. Zdejší kuchaři jsou fantastičtí. Oběd anebo ještě lépe večeři na pláži doporučuji v restauraci s maledivskými specialitami Islander’s Grill, kde mají bazének se živými humry. Rozhodně doporučuji ochutnat steak z tuňáka žlutoploutvého, kterého si na Maledivách musíte dát, i když ryby nejíte. Tuňák vlastně ani není ryba, je to takové „mořské hovězí“.

 

Další dobrotou, kterou dostanete v Islander’s Grill je místní „signature coctail“ Bokkura, který je servírován v kokosovém ořechu, jehož základem je vodka, čerstvá pomerančová šťáva, kokosový krém, čerstvé mango, mátové lístky a další ingredience. Prostě hotová exotika. Popravdě se nemůžu dočkat, až si ho dám znovu. :-D Ale to jsem odbočila, zpět k restauracím.

 

Flavours je perfektní francouzská restaurace s nádherným výhledem na moře. Dokonalou večeři je možné zažít také ve vinném sklípku The Wine Cellar. Zakončení anebo začátek večera je super v Bubble Lounge, kde se podává vybrané šampaňské i něco malého na zub.

 

Třešničkou na dortu jsou místní butleři, kteří se v golfových buginách po resortu prohání sem a tam a jsou připraveni vás kdykoliv odvézt, kam si zrovna zamanete. Pokud žádného neuvidíte, stačí jednoduše poprosit personál restaurace nebo baru, kde se zrovna nacházíte anebo jednoduše zavolat ze své vily a operátorka vám během chvilky nějakého pošle.

 

Špičkou resortu Sun Siyam Iru Fushi je dle mého názoru opravdu obsáhlý program All Inclusive, který na Maledivách nemá moc velké obdoby, a když, tak na mnohem dražších resortech, který se kromě hlavní restaurace vztahuje i na další vybrané restaurace. Stravování formou À la carte v rámci All Inclusive na Maledivách bývá pouze výjimečně. Resort doporučujeme jak pro páry, tak pro rodiny s dětmi anebo party přátel. U našich klientů je tento resort velmi oblíben. Dva naši klienti nám nezávisle na sobě napsali, že resort předčil jejich očekávání a že ve skutečnosti vypadá lépe než v katalogu.

Doprava: 45 min. let hydroplánem přímo na resort z Velana International Airport / Male, kde se nachází také VIP salónek resortů Sun Siyam anebo 35 min. let vnitrostátním letadlem na ostrov Ifuru a poté cca 40 minut rychlo lodí.

other way holiday: V Sun Siyam Iru Fushi jsme strávili několik nocí a můžeme jej opravdu vřele doporučit. Už teď se nemohu dočkat další návštěvy. Osobně známe majitele resortů Sun Siyam i několik členů jeho rodiny. Generální ředitel resortu je náš dobrý známý. Tento maledivský hotelový řetězec provozuje další 4 resorty na Maledivách, a to Sun Siyam Siyam World, Sun Siyam Vilu Reef (doporučujeme), Sun Siyam Iru Veli, Sun Siyam Olhuveli Beach & Spa a na Srí Lance Sun Aqua Pasikudah, které také nabízíme. 

Sun Siyam Iru Fushi se dá velice dobře kombinovat s resortem Sun Siyam Siam World, jelikož spolu sousedí. 

© Informace a fotografie použité na této stránce o Sun Siyam Iru Fushi

Část informací použitých na této stránce jsou oficiální informace o resortu Sun Siyam Iru Fushi, které jsou doplněné informacemi od personálu resortů, majitelů a mými vlastními zkušenostmi. Fotografie resortů použité na této stránce jsou oficiální fotografie resortů. Sun Siyam Iru Fushi jsem osobně navštívila a strávila tu několik nocí. Prezentaci resortu Sun Siyam Iru Fushi s vlastními fotografiemi právě připravuji.

Resorty maledivské hotelové sítě Sun Siyam Resorts

bottom of page